Zavazadla, Letenka

Pilip
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 28. 01. 2012, 16:25
Stav: Offline

Zavazadla, Letenka

Příspěvek od Pilip »

Zdravím,
předem se omlouvám, pokud se již na tohle někdo ptal.
Mám dva dotazy: 1) když mám na stránkách wizzairu napsáno u letu "potvrzeno", tak to znamená, že platbu přijali, že?
2) Dá se koupit zavadlo jen na zpáteční cestu? Případně jak, nějak mi to asi uniklo - a jak to pak platím přes internet? Protože se mi pak ta částka za zavazadlo připočte k již zaplacené částce za letenky, což bych znovu platit nechtěl. :)

Díky moc za případnou odpověď.


Lucx
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 158
Registrován: 21. 04. 2008, 20:50
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zavazadla, Letenka

Příspěvek od Lucx »

Pilip píše:Zdravím,
předem se omlouvám, pokud se již na tohle někdo ptal.
Mám dva dotazy: 1) když mám na stránkách wizzairu napsáno u letu "potvrzeno", tak to znamená, že platbu přijali, že?
2) Dá se koupit zavadlo jen na zpáteční cestu? Případně jak, nějak mi to asi uniklo - a jak to pak platím přes internet? Protože se mi pak ta částka za zavazadlo připočte k již zaplacené částce za letenky, což bych znovu platit nechtěl. :)

Díky moc za případnou odpověď.


1) Pokud máš u rezervace status "Potvrzeno", znamená to, že máš letenku zaplacenou, WizzAir má na účtě peníze za tvou rezervaci!
2) Pokud sis kupoval zpáteční letenku a chceš si později dokoupit zavazadlo k odbavení, automaticky ti bude účtována částka k odbavení zavazadel za oba lety. Zavazadla a další služby lze dokoupit pouze platební kartou, přičemž nejsou účtovány žádné transakční poplatky. Ano, když si dokupuješ zavazadlo, objevuje se částka za letenku + částka za zavazadlo, ale při kroku placení se ti zobrazí, že ti bude stržen z karty pouze rozdíl, tedy cena za přidané služby.
Teď už s tím nic neuděláš, příště si musíš koupit dvě separátní letenky, tak či onak tě to cenově vyjde na stejno, protože transakční a jiné poplatky se většinou účtují za let a cestujícího.

goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: Zavazadla, Letenka

Příspěvek od goro »

přesně tak, při zpáteční letence dokoupit zavazadlo jen pro jeden úsek nejde.
napadlo mně, zkusit to dokoupit po absolvování prvního letu? (a na zpáteční se zatím neodvavovat).
nemám vyzkoušeno, ale stojí za pokus.

Pilip
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 28. 01. 2012, 16:25
Stav: Offline

Re: Zavazadla, Letenka

Příspěvek od Pilip »

Super, díky za rady! :)
Ten risk u dokoupení po absolvování prvního letu mě taky napadl, pokud vyzkouším, tam vědět, jak jsem dopadl.
Ještě jednou díky.

majkl666
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 155
Registrován: 08. 05. 2011, 16:02
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zavazadla, Letenka

Příspěvek od majkl666 »

goro píše:přesně tak, při zpáteční letence dokoupit zavazadlo jen pro jeden úsek nejde.
napadlo mně, zkusit to dokoupit po absolvování prvního letu? (a na zpáteční se zatím neodvavovat).
nemám vyzkoušeno, ale stojí za pokus.

Nene, pokud má někdo koupenou zpáteční letenku, dokoupit zavazadlo na jeden úsek je možné, jen je potřeba zavolat na call centrum za 14 Kč/min, volal sem tam 2x takhle a nikdy mě to nepřesáhlo 100 Kč ikdyž tá paní co tam pracuje (zdá se mi, že tam je furt ta stejná, maďarka, která ovládá dobře češtinu) se snaží hovory trošku natáhnout :D Platit lze jak bank.převodem, tak kartou (bank převod: nejdříve je potřeba poslat částku za zavazadlo a ta až jim dojde na účet tak do vaší rezervace teprve dosadí zavazadlo, stím že při tisku obou boarding passu najdete zavazadlo pouze na jednom z nich na letu, na který jste zavazadlo žádali).


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Zavazadla, Letenka

Příspěvek od hafi »

Ahoj, mám dotaz, jestli jste se s tím už někdo nesetkal - mám jednu rezervaci zpáteční letenky pro více lidí, z nichž jeden nakonec nepoletí, letenka propadne, potud fuk, ale problém je jiný. Mám k tomu koupeno několik odbavených zavazadel, jedno bohužel je psáno i na toho konkrétního člověka, který nakonec bohužel nemůže jet.

Tušíte někdo jestli někdo na check-inu bude řešit, na jaké jméne rámci jedné rezervace to bylo napsaný? Nebo prostě mám rezervaci pro X lidí a Y zavazadel, přijde X-1 lidí a Y zavazadel a není problém (nutno dodat, že X>Y). Nebo je nutné zavolat na svinsky drahou wyser linku a nějak přesunout rezervaci zavazadla na někoho jiného? Nebo to zavazadlo tímto definitivně propadlo?

(Samozřejmě vím, že můžu změnit jméno u toho člověka, na kterého je to napsaný, nebo zrušit letenku, v obou případech jsou ale administrativní poplatky vyšší než přínos).

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zavazadla, Letenka

Příspěvek od HighFlyer »

hafi píše:Tušíte někdo jestli někdo na check-inu bude řešit, na jaké jméne rámci jedné rezervace to bylo napsaný?

Ano, bude.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Zavazadla, Letenka

Příspěvek od hafi »

to jsem tušil, je mi jasné, že pak to jméno nemůže být na tagu zavaadla, ale měl jsem zkušenost takovou, že často jsou nakonec všechna zavazadla (dle tagů) napsána na jednoho člena skupiny, ačkoli každé patří někomu jinému (a jeden rozhodně nemá ani dle podmínek aerolinky právo na přepravu více zavazadel zdarma. Ok - zítra tam zavolán :-/

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Zavazadla, Letenka

Příspěvek od hafi »

Tak rozhřešení pro případné následníky. Vyřešeno zdarma na wizzair lince (zdarma znamená jen za cenu hovoru, a šlo to relativně svižně když tam člověk volá před koncem jejich pracovní doby, za 6 minut hotovo).

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zavazadla, Letenka

Příspěvek od micaello »

Objevil prosim nekdo kufr/kufrik, ktery by se dal koupit a odpovidal jejich predepsanym rozmerum small cabin bag? 42x32x25cm
Diky za radu =)

wheatley
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 03. 06. 2014, 20:34
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Zavazadla, Letenka

Příspěvek od wheatley »

Zdravím všechny diskutující! Za pár týdnů letím s WizzAirem do Bari a mám přiobjednáno jedno zavazadlo. Platí se něco za jeho odbavení na letišti (letenky mám vytištěné) nebo už je v ceně příplatku?

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Zavazadla, Letenka

Příspěvek od Airbus380 »

wheatley píše:Zdravím všechny diskutující! Za pár týdnů letím s WizzAirem do Bari a mám přiobjednáno jedno zavazadlo. Platí se něco za jeho odbavení na letišti (letenky mám vytištěné) nebo už je v ceně příplatku?


Pokud je zaplacená letenka i s tím přiobjednaným zavazadlem, pak se na letišti už nic neplatí ;)

wheatley
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 03. 06. 2014, 20:34
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Zavazadla, Letenka

Příspěvek od wheatley »

Díky za odpověď. Snad se mi pak podaří dát dohromady nějaký TR :)

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zavazadla, Letenka

Příspěvek od micaello »

micaello píše:Objevil prosim nekdo kufr/kufrik, ktery by se dal koupit a odpovidal jejich predepsanym rozmerum small cabin bag? 42x32x25cm
Diky za radu =)


Opravdu nemate nekdo prosim tip? :-|



Odpovědět