Rezervace ?

Odpovědět
parada88
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 12. 04. 2012, 10:07
Stav: Offline

Rezervace ?

Příspěvek od parada88 »

Dobry den
Mam v planu letet trasu BRNO-EINDHOVEN a zpet zacatkem cervna cena vychazi na 830 korun, ale nechapu polozku ,,cena neobsahuje poplatek za rezervaci'' mohl by mi to nekdo objasnit ? Jestli budu platit jeste poplatek za rezervaci nebo je ta cena 830 korun konecna ?
Dekuji


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Rezervace ?

Příspěvek od hafi »

Přepokládám, že pokud tam je napsáno, že cena neobsahuje poplatek za rezervaci, tak by to nejspíš mohlo znamenat, že cena neobsahuje poplatek za rezervaci.

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Rezervace ?

Příspěvek od 737 »

parada88 píše:Dobry den
Mam v planu letet trasu BRNO-EINDHOVEN a zpet zacatkem cervna cena vychazi na 830 korun, ale nechapu polozku ,,cena neobsahuje poplatek za rezervaci'' mohl by mi to nekdo objasnit ? Jestli budu platit jeste poplatek za rezervaci nebo je ta cena 830 korun konecna ?
Dekuji



No, když na webu Wizz Air zadám požadováné údaje a zvolím "Vyhledat lety", tak se mi zobrazí nabídka letů pro zvolené dny. Vpravo se mi objeví rozpis a cena letu. Ta je rozdělena na cenu před poplatkem za rezervaci, pod ní je uveden poplatek za rezervaci a pod tím je uvedena celková cena... K té celkové ceně se žádný poplatek za rezervaci již nepřipočítává... Ale je nutné si dát pozor, že celková cena závisí u Wizz Airu také na způsobu platby (tedy je možnost platit různými kartami případně bankovním převodem - je nutné něco z nabídky vybrat). Za různé způsoby platby si Wizz vybírá různé poplatky, ale ty se již automaticky zobrazují v té celkové ceně... Zkrátka tam, jak je uvedeno "Celková cena", tak je to celková cena včetně poplatku za rezervaci, platbu kartou apod. Ta "Celková cena" však není konečná... K té se ještě v dalších krocích mohou přičíst poplatky za odbavená zavazadla, případně za odbavení na letišti... Doporučuju si přečíst podmínky na jejich stránkách... Ale pokud poletíte pouze s příručními zavazadly a odbavíte se přes internet, tak už nic doplácet nebudete....

Zulu Charlie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 242
Registrován: 19. 02. 2008, 19:13
Bydliště: letadla do OSR mi občas létají nad hlavou
Stav: Offline

Re: Rezervace ?

Příspěvek od Zulu Charlie »

Je to přesně jak říká kolega. Na začátku se zobrazuje "cena letenky", v dalším kroku můžete přidat prioritní nástup nebo "větší místo pro nohy" neboli rezervaci sedadla v exit row popř. rezervaci sedadla v prvních dvou řadách. Následně vyplňujete jména cestujících a případné počty zavazadel kromě kabinového a způsob odbavení (čímž se cena může zvýšit, pokud máte zapsaná zavazadla a neodbavíte se na internetu). A v úplně posledním kroku udáváte způsob platby (karta nebo bankovní převod), kde se cena při použití čehokoliv kromě nějaké Wizz brandované karty (která u nás není k dispozici) opět zvýší :cry:

Jinak doporučuji platbu bankovním převodem, peníze je nutno poslat tak, aby je Wizz měl do 5 dnů (převod je v rámci ČR), takže se mi už stalo, že jsem "v mezičase" našel lepší cenu :D

bojler
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 21. 11. 2011, 23:37
Stav: Offline

Re: Rezervace ?

Příspěvek od bojler »

Pokud nejsou vybrané dodatečné služby nebo odbavená zavazadla, tak už se cena po zvolení způsobu platby nijak nemění.


Odpovědět