Zrušená rezervace při platbě převodem

Odpovědět
Ryba CZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 05. 05. 2010, 19:37
Stav: Offline

Zrušená rezervace při platbě převodem

Příspěvek od Ryba CZ »

Hezký den, potýkám se s problémy u jedné z rezervací u Wizz Air.

V pátek 6.4. jsem rezervoval letenky KTW-NYO a zvolil platbu prevodem. Samotnou platbu jsem provedl v utery 10.4. rano jako prioritni, tzn. nejpozdeji 11.4. musel mit Wizz penize na svem uctu. Protoze ani v patek 13.4. nebyla rezervace podle jejich webu zaplacena, posilal jsem faxem potvrzeni o prevodu z internetbankingu na to jejich polske cislo 0048 22 763 6102, ktere jsem dostal uz drive na jejich infolince a take je zminovano i tady ve foru. Tohle jsem musel udelat v minulosti u svych rezervaci vicekrat a vzdy do par hodin prislo e-mailem potvrzeni o prijeti platby.

Jenze dnes se divam a moje rezervace zmizela - tzn. je zrusena. Je nejaka sance ji po telefonu jeste obnovit? Penize jsem posilal, nerad bych tedy provadel platbu dvakrat. Navic do odletu zbyva mene nez 14 dnu, takze novou rezervaci bych musel podle jejich podminek platit jedine platebni kartou.

Predem diky za rady.


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Zrušená rezervace při platbě převodem

Příspěvek od hafi »

matne tusim, ze jsi (dle jejich) podminek zaplatil o 4 dny pozdeji, nez jsi mel. takze moc nechapu údiv...

Jinak celkem jistě je rezervace zrušená, tedy musíš udělat novou a pak přes infolinku maďarsko-polsky domluvit poslání peněz zpět na účet...

Ryba CZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 05. 05. 2010, 19:37
Stav: Offline

Re: Zrušená rezervace při platbě převodem

Příspěvek od Ryba CZ »

Platil jsem o 4 dny později díky víkendu a státnímu svátku, banky v té době nefungují a platby čekaly do úterka.

Dnes ráno jsem volal na tu jejich infolinku za 14 Kč/min. Operátorka se zeptala na kód rezervace a bez problému ji v systému našla. Platba prý dorazila včas, ale díky nějaké jejich chybě nedošlo k potvrzení. Během dneška to prý bude vyřízeno, akorát dostanu nový kód rezervace.

Asi po 2 hodinách mi přišel potvrzující e-mail i s novým kódem, po přihlášení na webu Wizzu rezervaci také vidím, takže vše je OK.

Shurik_L
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 12
Registrován: 17. 02. 2012, 13:48
Stav: Offline

Re: Zrušená rezervace při platbě převodem

Příspěvek od Shurik_L »

hezký.... Gratulují

rezervoval jsem v patek o půlnoci, peníze poslal bankovním převodem v sobotu.
Odešlo to v pondělí - 16.04
Podmínku o zaplaceni jsem splnil (do 24 hodin od rezervace).

Teď´ čekám jak to dopadne.
Ozvu se, dam vědět

Emekacze
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 13. 03. 2012, 14:15
Stav: Offline

Re: Zrušená rezervace při platbě převodem

Příspěvek od Emekacze »

Mělo by to být v pohodě, ačkoliv je to nízkonákladovka, na servisu jsou celkem ochotní.

Pamatuji si, že jsem platil asi před 2 rokama letenky převodem, bohužel mi internet banking ve zprávě pro příjemce dává automaticky "-" , čehož jsem si nevšiml a proto nevzal pc moji objednávku , má tam být pouze 6 písmen rezervace. Vzpomněl jsem si až 4 dny před jejich odletem, že nemám žádné potvrzení a slečna/paní na telefonu po vysvětlení situace ochotně obnovila rezervaci a potvrdila letenky (v době kdy jsem je kupoval to celkem vyšlo na cca 9000, v době hovoru už na 23 000, takže se divím, že se "okradli" o takový zisk:)


Shurik_L
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 12
Registrován: 17. 02. 2012, 13:48
Stav: Offline

Re: Zrušená rezervace při platbě převodem

Příspěvek od Shurik_L »

jo. U mně je v pořádku.
Mám ti potvrzeni na svůj mail a účet na webu
Důležitý ten 6 místní kod do polička "zprava pro příjemce".
Nikoli do polička "variabilní symbol" nebo "konstantní symbol"! Pozor na to.

Heluska
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 09. 08. 2009, 13:31
Stav: Offline

Re: Zrušená rezervace při platbě převodem

Příspěvek od Heluska »

Stala se mi podobná věc,převedla jsem peníze a tentýž den jsem dělala rezervace hotelů na Booking.com,přesto,že v podmínkách je jasně napsáno žádná platba předem,hotel v Mestre mi zadržel celou částku za ubytování na mém účtu,zůstalo to viset v nezaúčtovaných položkách,ale tím pádem se v pondělí už nepřevedly peníze za letenku,kvůli nedostatku peněz.Ano chápu byla to moje chyba,přišla jsem na to po pár dnech,rezervace byla stále vidět s tím,že čeká na platbu.Ihned jsem peníze převedla znovu a operátor na placené lince mi slíbil,že se ozve sám,letenku podrží-dostal faxem potvrzení o platbě a dořešíme to.Dnes už rezervace zmizela,u své banky mám ověřeno,že peníze už mají na účtě a tel. operátor Wizzair mě dnes vážně pobavil,prý ještě nemá výpis z účtu o platbách z úterka a bude ho mít prý možná až zítra,to mi moc nejde do hlavy.Vzhledem k tomu,že se jedná o let na 11.6.tak jsem radši koupila letenky on-line, zaplatila kartou a peníze co oni dostali na účet si nechám vrátit.Jen doufám,že jim to nebude trvat půl roku.

Heluska
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 09. 08. 2009, 13:31
Stav: Offline

Re: Zrušená rezervace při platbě převodem

Příspěvek od Heluska »

Tak o té předautorizaci jsem se tu už na nějakém fóru dočetla,jen se mi to nikdy před tím nestalo a využívám booking hodně často i když pravda spíš na ubytování v Asii.Najednou mi visí v nezaúčtovaných položkách částka bez identifikace,tak jsem trochu zmatkovala a už to zase asi po týdnu stáhly a peníze mi tam naskočily zpět.Ke všemu platbám a rezervacím používám jednu kartu,jinou nemám,takže zodpovědné-nezodpovědné vcelku nemám na výběr.

amanita007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 06. 06. 2012, 00:16
Stav: Offline

Re: Zrušená rezervace při platbě převodem

Příspěvek od amanita007 »

yellow píše:Používat debetní kartu jako garanci ubytování navíc v případě, že nemáš vysoký zůstatek, je velice nezodpovědné.


Velice nezodpovědné :lol:

yellow píše:Tak si pořiď kreditní kartu, dostaneš ji všude zadarmo. A nebudeš se muset starat o to, že ti někdo zablokuje částku na úvěrovém limitu, notabene když máš na účtu k debetní kartě pouze malou rezervu.


To je jak reklama. Nepracujete náhodou v bance? V případě, že těch blokací bude víc a já se kvůli tomu dostanu do mínusu, tak už mě to může třeba i něco stát.

amanita007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 06. 06. 2012, 00:16
Stav: Offline

Re: Zrušená rezervace při platbě převodem

Příspěvek od amanita007 »

yellow píše:Tak na západě od nás je to nezodpovědné. Samozřejmě ve východním složenkovém ráji můžete mít jiný názor, ale pak se stávají věci viz výše.

Jo asi to bude reklama. To je ten správný a věcný argument :) Blokace je od slova blokace. Zablokuje se částka na aktuálním limitu, samotná blokace se nemůže úročit, protože částka je pouze blokována, pouze s ní nejde disponovat. Nevím jak se jde dostat do minusu, když banka nepovolí blokaci převyšující aktuální limit a navíc se částka nestrhne :crazy:

Prostě ukázkový příklad české finanční gramotnosti...


Dobře máte pravdu, blokacemi se nejde dostat do minusu :) Na druhou stranu, jaké zázračné řešení je kreditní karta? Kdo nemá dostatečný příjem, většinou kreditní kartu s dostatečným úvěrem nedostane. Navíc se většinou platí měsíční poplatek za správu úvěrového účtu, takže to není úplně zdarma, jak tu propagujete. Banky v složenkovém ráji holt musí každý měsíc vydělat několik miliard, aby bylo na financování zodpovědných.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Zrušená rezervace při platbě převodem

Příspěvek od hafi »

1) jsou i banky, kde dají kreditku zdarma, s vedením rovněž zdarma, s limitem i vyšším než 20000 člověku bez jakéhokoli příjmu.
2) rád bych napsal, že jsem bance za kreditku ani nic neplatil, ale nebyla by to pravda - kdysi mě malá nepozornost stála asi 400, takže to chce obezřetně. Ale v případě využití pouze na blokace opravdu žádné platby nehrozí
3) ne, nepracuji v žádné bance (od yellowa to ale reklama opravdu byla, protože všechny jím uvedené banky ho za reklamu platí).

amanita007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 06. 06. 2012, 00:16
Stav: Offline

Re: Zrušená rezervace při platbě převodem

Příspěvek od amanita007 »

yellow píše:Dostatečným příjmem bude klidně 12 000 CZK čistého při nějaké rozumné historii účtu pro limit 20 000 CZK, který už stačí pro většinu situací (blokace za služby, náhradní letenka při uletění přípoje, úhrada nějakého základního ošetření u lékaře v zahraničí, které pojišťovna proplatí až zpětně, garance za auto v půjčovně, atd atd........). Pokud se jedná o studentku, kartu s limitem 20 000 CZK ji dá banka při neexistenci nějakých "problémů" prakticky na počkání.

Poplatek za roční vedení, pokud je, banka vrátí při splnění nějaké jednoduché podmínky. Prostě to jednoduché JE.

Kdo nechce, tak za běžné služby platit nemusí. Ale to se zase dostáváme k finanční gramotnosti a ještě nově k prostému součtu :roll:

Tímto končím offtopic.


No nevím, nevím. Psala jsem kartu s dostatečným limitem. 20000 Kč je, ať se nám to líbí nebo nelíbí, jen 782 eur (přepočteno aktuálním kurzem ČNB). Ano, stačí to v zahraničí na ošetření nějaké menší prkotiny u lékaře, zakoupení náhradní letenky (po Evropě) domů, 1-2 noclehy a další nutné výdaje, jak tu naznačujete. Někde dál mimo Evropu už to může být nedostačující.
Navíc pro lidi s příjmem 12000 Kč už nemusí být úplně nejvýhodnější zaplatit 20000 Kč kreditní kartou, když jej pak nejsou schopni splatit v bezúročném období, vzhledem k úrokovým sazbám úvěru. Tolik k vámi propagované finanční gramotnosti.

Jinak uznávám, že pro případné blokace hotelů a půjčoven je karta s dostatečným limitem dobrým nástrojem.

K hafi - a na tom jsou právě tyhle služby zdarma založeny - vše je zadarmo, ale upomínka stojí 400 korun.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Zrušená rezervace při platbě převodem

Příspěvek od hafi »

nešlo o upomínku, ale mojí blbost, že jsem v době strhnutí automatické splátky neměl na účtě dostatek peněz, čímž naskočily úroky, které u karet zdarma jsou celkem vysoké.

jinak tu nikdo nikoho nenabada k vyuziti kreditky ve smyslu uveru, ktery clovek nasledne splaci. Spis to umoznuje vyuzit penize, ktere z administrativnich duvodu zatim nemam (=kamaradi mi az zpetne poslou penize za koupene letenky). Blokace samozřejmě. Zaplatit si řekněme dovolenou kreditkou (protože můžu) a teprve následně řešit, jak na to vydělám, je samozřejmě hloupost (a pro lidi, kteří nezvládnou odolat možnosti nákupu když mají prostředky po ruce, kreditky a půjčky opravdu nejsou).


Odpovědět