Neuveritelne se stalo skutkem!

Odpovědět
rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Neuveritelne se stalo skutkem!

Příspěvek od rpet »

dneska jsem se dohodl s mamkou, ze ji a brachovi zaplatim vikend v london, s tim, ze brasule (autor: bolek polivka ve filmu Pelisky...] to dostane jako darek k narozeninam.

no a tak jsem sel automaticky na web BA, neb mam program, a rekl jsem si, ze udelam nejaky mile. vyplivlo to na me nejakou cenu, a ja si rekl, ze to jeste ocekuju u EZY a W6 - pro jistotu. EZY jsem tak nejak tusil kde ta cena asi bude, u W6 mi tan cena byla taky vice mene jasna, ale uz dopredu jsem vedel, ze bude problem s casem odletu: odletaji ve ctvrtek, ale bratr jde ve stredu na nocni sichtu vytvaret kapitalisticke hodnoty. tak to musim posadit nekam na odpoledne, nebo vecer.

a pak prislo neco, co jsem proste necekal, a dokud jsem to neprintnul, odmital jsem tomu uverit - posudte sami (jsou to screeny finale pred platbou, vc. kufru a prirucaku u W6 a EZY):

Toto je EZY, tak nejak jsem to cekal.

Obrázek

toto je W6, a jak asi zacnete tusit, TOTO jsem tedy ROZHODNE NECEKAL:

Obrázek

no a prekvapko nakonec - i kdyz co se tyce segmentu LHR-PRG (-LHR), zacinam se presvedcovat, ze muj navrat k BA rozhodne nebyl spatny tah:

Obrázek

tedy otazka na zaver, pro odborniky:

muze mi nekdo vysvetlit, co u W6 blbnou?? to s touhle cenou vazne chteji jit proti EZY, a jeste se nechat trapne zvalcovat BA???

tak to teda sorry, ale hlava mi to nebere...


creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Neuveritelne se stalo skutkem!

Příspěvek od creyman »

Asi to mají v tomto termínu slušně naplněný.
Já letěl letos z Londýna v lednu a cena byla tři týdny předem pěkných 250,-Kč Bez zavazadla.

Tak jsem se po BA a EASY ani nedíval, čekal jsem, že to budou mít dražší :D

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Neuveritelne se stalo skutkem!

Příspěvek od HonzaLB »

myslím, že Wizz má zrovna LTN dobře naplněný, už se dostal i na seznam TOP15 destinací z Ruzyně podle počtu cestujících..

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Neuveritelne se stalo skutkem!

Příspěvek od rpet »

faktem je, ze segment na LTN je pro WIZZ zlata zila z Prahy, lital jsem s nima hodne a nikdy jsem nevidel load factor pod 90%, takze vyssi cena by byla nejen omluvitelna, ale i logicka.

ale na druhou stranu je vyssi cena a vyssi cena. nebo jsou cesti batuzkari opravdu narod ovci, ktere jdou s davem, aniz by dokazali sami hledat prijatelnejsi varianty? a byt managerem u wizz, opravdu bych chtel riskovat, ze mi cestujici zacnou pokukovat po variante, kde je kufr v cene, prirucak zdarma a refreshment taktez v cene??

vzdyt onen rozdil v cene dokaze cestovatelum v pohode zaplatit luxusni dopravu do City via Heathorw Express [t3 > centrum = 15 minut]!!! (a jeste jim zbyde na NEPREDRAZENE KAFE na T3...)

me to prijde jako rizena akce, na jejimz zaveru bude "praha se nam nevyplaci, stahujeme i to posledni ero..."

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Neuveritelne se stalo skutkem!

Příspěvek od marthym »

Co se tyce ceny, tak Wizz je podobny jako FR - ma malokdy dobry ceny dopredu (rozdil od EZY). Schvalne se koukni za mesic, zda je ta cena podobna. Pocitam, ze na prelomu dubna a kvetna by mela byt lepsi... Ale to jsou my dohady - platily pro jiny linky, LTN jsem nesledoval... A hlavne cenova "politika" Wizzairu je fakt divna - viz. jejich "slevy". Holt Madari :D


cimarosa
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 20. 09. 2011, 20:55
Stav: Offline

Re: Neuveritelne se stalo skutkem!

Příspěvek od cimarosa »

marthym píše:Co se tyce ceny, tak Wizz je podobny jako FR - ma malokdy dobry ceny dopredu (rozdil od EZY). Schvalne se koukni za mesic, zda je ta cena podobna. Pocitam, ze na prelomu dubna a kvetna by mela byt lepsi... Ale to jsou my dohady - platily pro jiny linky, LTN jsem nesledoval... A hlavne cenova "politika" Wizzairu je fakt divna - viz. jejich "slevy". Holt Madari :D

No, Maďaři.... to je dost diskutabilní. Pokud vím, tak část HQ přesunuli do GVA, kde je snad i obchodní oddělení. A tam moc Maďarů nikdy nebylo. Pro zajímavost, jeden VP přišel práve z EasyJetu.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Neuveritelne se stalo skutkem!

Příspěvek od persona »

"Národ ovcí" nejsou jen baťůžkáři. Co jsem si všiml, tak osazenstvo linky Wizzu na Luton oproti Ryanu v Brně působilo jako ještě "stádnější" a "šedivější". A když jsem se zkusmo několikrát ptal lidí, kolik stála jejich zpátečka s Ryanem z Brna, tak mi dali tato čísla: 4500, 3700 a 5650 Kč. Tak nevím :-)

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Neuveritelne se stalo skutkem!

Příspěvek od velpa.66 »

Moje zkušenost z prosince 2012 BRQ-LTN s WIZZ 380,- Kč kupováno v září,tak ještě s velkým kabinovým zavazadlem v ceně,ale zpáteční let už tak dlouho dopředu s WIZZ LTN-BRQ 75,- liber bez zavazadla .Nakonec jsme letěli raději s BA za 74,- liber z LHR-PRG s plným servisem a dojeli do Brna vlakem.

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Neuveritelne se stalo skutkem!

Příspěvek od rpet »

marthym píše:Co se tyce ceny, tak Wizz je podobny jako FR - ma malokdy dobry ceny dopredu (rozdil od EZY). Schvalne se koukni za mesic, zda je ta cena podobna. Pocitam, ze na prelomu dubna a kvetna by mela byt lepsi... Ale to jsou my dohady - platily pro jiny linky, LTN jsem nesledoval... A hlavne cenova "politika" Wizzairu je fakt divna - viz. jejich "slevy". Holt Madari :D


ja si prave naivne myslel, ze to bude jinak:

(ponechme to na objednavce 3 mesice predem...)

predpokladal jsem, ze ten treti, nejvzdalenejsi mesic bude u wizzu za tech £30/40. wizz si pocka, az hezky obsadi cca tretinu kapacity a v mesici druhem to osoli na onech £100 a vice (dejme tomu). kdo se chyti, ok, leti za ranec. no a v mesici prvnim je to vabank podle kapacity, kdyz je to pod 80%, hura s cenou dolu, kdyz je to nad, hura s cenou nahoru (klidne na £500, kdyz se najde kupec...).

proto jsem sel jako prvni na wizz, a proste jsem byl zdesenej uplne. jak s takovou cenou muzou konkurovat ezy a ba? a nebo uz se u LCC neobjednava dostatecne dopredu? asi tomu fakt nerozumim... :oops:

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Neuveritelne se stalo skutkem!

Příspěvek od alesesl »

Ja mam nasledujici zkusenost z Wizzem. V obou pripadech nakup letenky pro zname z LTN-PRG.
Pri ceste tam jsem zvolil BA do LHR za krasnych 1979 CZK/os. pro vsechny.
Na ceste nazpet:
1) 4 lidi, jedno zapsane zavazadlo, koupeno mesic pred odletem za 118 GBP total.
2) 1 clovek, jedno zapsane zavazdlo, koupeno 3 mesice pred odletem za 88 GBP total.

Brut
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 197
Registrován: 03. 06. 2011, 20:30
Pohlaví: muž
Bydliště: u BHX
Stav: Offline

Re: Neuveritelne se stalo skutkem!

Příspěvek od Brut »

je to až nějak moc, s Wizzem jsem do Prahy letěl jen jednou a to jsem kupoval letenku ve čtvrtek odpoledne a v pátek večer jsem letěl a bylo to za nějakých £80, přitom letadlo bylo úplně plný. Radši lítám do BRQ, tam bývají ceny o dost lidovější než do Prahy. Teď to dlouho nesleduji, ale na podzim nebylo problém letět za sto pade.

herr_dusche
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 04. 12. 2012, 15:35
Stav: Offline

Re: Neuveritelne se stalo skutkem!

Příspěvek od herr_dusche »

alesesl píše:Ja mam nasledujici zkusenost z Wizzem.
1) 4 lidi, jedno zapsane zavazadlo, koupeno mesic pred odletem za 118 GBP total.
2) 1 clovek, jedno zapsane zavazdlo, koupeno 3 mesice pred odletem za 88 GBP total.



na tomhle principu jede i Ryan.

Nejdřív si koupí letenky lidi co vědí dopředu že potřebují cestovat v daný termín. Ti zaplatí v konečném důsledku střední cenu.

pak 8-2 týdnů před odletem probíhá výrazný pohyb cen dolů i nahoru podle toho jaká už je obsazenost daného letu.

poslední +-dva týdny už jde cena nahoru pro ty kteří na poslední chvíli opravdu potřebují letět tím konkrétním letem

herr_dusche
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 04. 12. 2012, 15:35
Stav: Offline

Re: Neuveritelne se stalo skutkem!

Příspěvek od herr_dusche »

rpet píše:
tedy otazka na zaver, pro odborniky:

muze mi nekdo vysvetlit, co u W6 blbnou?? to s touhle cenou vazne chteji jit proti EZY, a jeste se nechat trapne zvalcovat BA???

tak to teda sorry, ale hlava mi to nebere...


Když maj třeba 90% obsazenost, už jenom vybírají ty pro které je nejlepší letět na/z Luton tím konkrétním letem, proto můžou vyjet i výš než BA.

navíc hodně lidí prostě Luton preferuje, posledně jsem letěl Wizzem protože jsem se potřeboval dostat pracovně do Leicesteru a nejrozumnějc (na cenu jsem nekoukal) to vyšlo na Luton a vlakem
(jezdí to přímo z letiště). Luton má slušnou spádovou oblast kolem 2 milonů lidí co mají Luton jako nejlépe dosažitelné letiště.

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Neuveritelne se stalo skutkem!

Příspěvek od rpet »

priznam se, ze me nenapadlo se na to podivat timhle zpusobem... no kazdopadne, tak jako tak jsem se presvedcil, ze navrat k BA byl v mem pripade spravnou volbou - nemluve o tom, ze v mem pripade je to umocneno tim, ze na LHR prijizdim os jihozapadu, takze LTN je pro mne paradoxne velmi nevyhodny. o totalne silenych casech W6 nemluve... to uz i ten LGW je prijatelnejsi (a tim i EZY), nebot tam take jezdi prima linka NE. zatim co na LTN musim pouze pres Victorii...

herr_dusche
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 04. 12. 2012, 15:35
Stav: Offline

Re: Neuveritelne se stalo skutkem!

Příspěvek od herr_dusche »

rpet píše:priznam se, ze me nenapadlo se na to podivat timhle zpusobem... no kazdopadne, tak jako tak jsem se presvedcil, ze navrat k BA byl v mem pripade spravnou volbou - nemluve o tom, ze v mem pripade je to umocneno tim, ze na LHR prijizdim os jihozapadu, takze LTN je pro mne paradoxne velmi nevyhodny. o totalne silenych casech W6 nemluve... to uz i ten LGW je prijatelnejsi (a tim i EZY), nebot tam take jezdi prima linka NE. zatim co na LTN musim pouze pres Victorii...


jasně, ale to je prostě Londýn, drahej a časově náročnej tak, že se vyplatí i dražší letenka na letiště blíž cíle cesty.


Odpovědět