Storno

Beny
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 25. 08. 2013, 18:48
Stav: Offline

Storno

Příspěvek od Beny »

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda-li má někdo zkušenosti se stornem letenky ze zdravotních důvodů u Wizz Air? Koupila jsem letenky pro dva Praha - Řím a zpět, s odletem cca za 14 dní, bohužel přítel si zlomil nohu a je po operaci, tudíž mu jeho stav nedovolí odletět. Proto bych se chtěla zeptat, jestli na to nějak berou zřetel např. po doložení lékařské zpravy, nebo je lepší letenky přerezervovat na jiné datum nebo na jiná jména?
Děkuji


Avathar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 29. 07. 2009, 07:43
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Storno

Příspěvek od Avathar »

Obávám se, že pokud se u nich na webu podíváte na poplatky a podmínky zjistíte, že letenky budete muset nechat propadnout, případně letět sama.

Beny
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 25. 08. 2013, 18:48
Stav: Offline

Re: Storno

Příspěvek od Beny »

To jsem právě koukala, řešila to s nimi i telefonicky a z ceny 7200,- mi vypočítala, že by mi vrátili necelých 800,-. Proto zjišťuji, jestli s tím někdo nemá zkušenosti, co se zdravotních důvodů týče.

Avathar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 29. 07. 2009, 07:43
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Storno

Příspěvek od Avathar »

Ale wizz není cestovka. 7200 je docela dost, aby se vyplatilo pojištění storna - měli jste? Tam by se lékařská zpráva hodila, i když si myslím, že by pojišťovna zaplatila jenom půlku, protože vy cestovat můžete.

Beny
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 25. 08. 2013, 18:48
Stav: Offline

Re: Storno

Příspěvek od Beny »

pojištění storna sme neměli, pač jsem v poledne zaplatila letenky a odpoledne už si zlomil nohu, takže jsem to bohužel nestihla. Každopádně děkuji


Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Storno

Příspěvek od Zdenek »

Není pojištění storna součást koupě letenky?

Avathar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 29. 07. 2009, 07:43
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Avathar »

Zdenek píše:Není pojištění storna součást koupě letenky?

Prosimtě....u wizz je to, pokud, volitelné a za peníze.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re:

Příspěvek od Zdenek »

Avathar píše:
Zdenek píše:Není pojištění storna součást koupě letenky?

Prosimtě....u wizz je to, pokud, volitelné a za peníze.

:D A ona jde letenka pojistit nějak jinak? Já že to je jeden z důvodů proč s dětma cestuju s cestovkou, kde je pojištění storna na všechno.

Avathar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 29. 07. 2009, 07:43
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Storno

Příspěvek od Avathar »

Samozřejmě, zkus pro začátek třeba v Googlu zadat "pojištění storna letenky".

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Storno

Příspěvek od Lkprak »

Wizzair na svých stránkách nenabízí klasické pojištění storna letenky (tak jak to dělají "prodejci" při prodeji letenek jiných aerolinek),ale za 10 Euro službu Wizz Flex. Na jejich stránkách k tomu píšou:

"Pokud si zakoupíte službu WIZZ Flex, můžete změnit datum, čas a trasu letu online a libovolně často, nejpozději však 3 hodiny před plánovaným časem odletu. Poplatek za změnu nebude účtován, bude však nutné uhradit rozdíl v ceně letenky. Službu nelze využít pro změnu jména cestujícího."

Teď jsem cvičně zkoušel, jestli by nešla přidat dodatečně, ale nejde to. Zřejmě jí lze koupit jen současně s nákupem letenky.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Storno

Příspěvek od prodejce »

Nemá cenu o tom spekulovat, pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů se musí dokoupit zvlášť a relativně to není ani nijak levné. Jsou tam ale i další omezení, aby nedocházelo k pojistným podvodům. Tedy pokud by sis v poledne zakoupil/a letenku i s pojištěním a večer si zlomil/a nohu, tak by ti stejně nic nedali. Toto nemá řešení a nemá cenu plakat nad rozlitým mlékem. Prostě jsi měl/a smůlu, nedá se nic dělat :sad:

A jestli mohu být trochu morbidní: stačilo uklouznout trochu víc. V případě úmrtí cestujícícho se totiž peníze vrací celé :biggrin:

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Storno

Příspěvek od HighFlyer »

Lkprak píše:Teď jsem cvičně zkoušel, jestli by nešla přidat dodatečně, ale nejde to. Zřejmě jí lze koupit jen současně s nákupem letenky.

Jeste aby to slo. To by bylo jako mit moznost koupit si los i potom, co uz byla oznamena vylosovana cisla :)

Avathar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 29. 07. 2009, 07:43
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Storno

Příspěvek od Avathar »

prodejce píše:Toto nemá řešení a nemá cenu plakat nad rozlitým mlékem. Prostě jsi měl/a smůlu, nedá se nic dělat :sad:


Tak poplakat si snad může ne....

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Storno

Příspěvek od Zdenek »

No, může nechat přítele v nemocnici a letět s někým jiným. Změna jména nebude taková raketa. :D

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Storno

Příspěvek od Lkprak »

Podle webu je změna jména za 1215 korun.


Odpovědět