Poplatek za zrušení letu

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Poplatek za zrušení letu

Příspěvek od micaello »

Pokud to tady někde už zaznělo, omlouvám se, ale asi jsem špatně hledal.

17.2. máme letět s Wizzem PRG - LTN. Bohužel nastala situace, kdy nám to v tomto termínu těžce nevyhovuje a nemůžeme letět.

Četl jsem si podmínky Wizzu a pochopil jsem následující správně?

Poplatek za zrušení letenky 60 EUR / osoba / let , pokud je toto provedeno 30 dní a více před odletem. Refundace ceny letenky bude provedena po odečtení poplatku za zrušení dle platného ceníku.

Takže pokud bychom chtěli letenky zrušit, zaplatíme 240EUR mínus ceny letenek, správně?

Rebooking je pak za 19EUR / osoba / let + rozdíl ceny letenky.

Připadné nenastoupení do letadla je sankciováno 70EUR / osoba / let , takže ještě horší.

Je super, že člověk tím letadlem nepoletí a za to musí aerolince ještě dokonce zaplatit.

Anebo to celé chápu špatně?

Předem děkuji za pomoc ^:)^


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Poplatek za zrušení letu

Příspěvek od hafi »

Kde vidíš ten poplatek za nenastoupení?
Normálně je to tak, že když máš hodně drahou letenku, má smysl zkusit z nich dostat něco přes těch 60E, ale ten poplatek tě má odradit, abys je neotravoval. Ale nenastoupení = propadnutí letenky určitě není pokutováno, to bude nejspíš nějaké nepochopení či ztraceno v překladu.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poplatek za zrušení letu

Příspěvek od micaello »

Píšou to v seznamu poplatků zde:
https://wizzair.com/en-GB/useful_inform ... rvice_fees
Missed departure fee
Passenger must be at the airport not later than 30 mins after the scheduled departure time
€70.00 / £56.00 Per flight, per passenger

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Poplatek za zrušení letu

Příspěvek od hafi »

To je poplatek za rebooking pokud ti to uletí.

Ale jinak prosím admina o smazání vlákna, jinak si to tady Wizz přečte a takový poplatek zavede...

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Poplatek za zrušení letu

Příspěvek od JackBrno »

micaello:

Žádná společnost si nedovolí vybírat poplatek za nenastoupení do letadla :-) Ani při všemožných krkolomných úvahách nevymyslíš nic, čím bys jim při nenastoupení způsobil jakoukoliv škodu :-) Letištní taxu jsi zaplatil v letence a společnost akorát ušetří kapku paliva. Jednoduše se před odletel necheck-inuj přes web a oni s vámi nebudou počítat. Nic se nestane dokonce ani kdybys už udělal check-in. Nízkonákladovky zásadně na cestující nečekají, takže nezpůsobíš ani zdržení, Gate zavřou ve stanovený čas a jen tě odečtou z nákladového listu. Takže v klidu zůstaň doma.


Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Poplatek za zrušení letu

Příspěvek od Zdenek »

JackBrno píše:Nízkonákladovky zásadně na cestující nečekají, takže nezpůsobíš ani zdržení, Gate zavřou ve stanovený čas a jen tě odečtou z nákladového listu. Takže v klidu zůstaň doma.

Pokud máš zavazadlo tak se přemýšlí zda je rychlejší Tě najít nebo vyhodit kufr.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poplatek za zrušení letu

Příspěvek od micaello »

OK. Co je tedy potom to cancellation fee? :roll: Jak píše hafi, je to pro případ, že by Wizz prodal letenku za víc než 60EUR a někdo chtěl vrátit peníze? :D

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Poplatek za zrušení letu

Příspěvek od beardie »

Ano

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Poplatek za zrušení letu

Příspěvek od hafi »

Navíc měsíc předem, myslím, že takových moc nebude, max v době nějakých dlouho dopředu známých akcí

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Poplatek za zrušení letu

Příspěvek od Airbus380 »

JackBrno píše:Žádná společnost si nedovolí vybírat poplatek za nenastoupení do letadla :-) Ani při všemožných krkolomných úvahách nevymyslíš nic, čím bys jim při nenastoupení způsobil jakoukoliv škodu :-) .


Omlouvám se za mírný off-topic, ale nedovolil bych si tvrdit, že žádná společnost takový poplatek nevybírá. Například Motor Sich Airlines chce za No-show 50 Dolarů. A teoreticky škodu způsobíš. Pokud si koupíš levnou letenku dva měsíce dopředu a nenastoupíš, teoreticky blokuješ místo někomu jiném, kdo by si eventuálně koupil na to samé místo letenky dražší.
Nicméně poplatek za No-show mi nepřijde jako košér řešení a je pravda, že valná většina aerolinek ho neúčtuje. S Wizzem jsem měl loni dvakrát no-show a nikdo po mě nic nechtěl.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Poplatek za zrušení letu

Příspěvek od Tony Smoke »

Airbus380 píše:
JackBrno píše:Žádná společnost si nedovolí vybírat poplatek za nenastoupení do letadla :-) Ani při všemožných krkolomných úvahách nevymyslíš nic, čím bys jim při nenastoupení způsobil jakoukoliv škodu :-) .


Omlouvám se za mírný off-topic, ale nedovolil bych si tvrdit, že žádná společnost takový poplatek nevybírá. Například Motor Sich Airlines chce za No-show 50 Dolarů. A teoreticky škodu způsobíš. Pokud si koupíš levnou letenku dva měsíce dopředu a nenastoupíš, teoreticky blokuješ místo někomu jiném, kdo by si eventuálně koupil na to samé místo letenky dražší.
Nicméně poplatek za No-show mi nepřijde jako košér řešení a je pravda, že valná většina aerolinek ho neúčtuje. S Wizzem jsem měl loni dvakrát no-show a nikdo po mě nic nechtěl.


Tiez sa pridavam. To, ze v Europe tento poplatok nie je bezny, neznamena, ze si ho ziadna spolocnost neuctuje. Osobne som nan natrafil pri bookovani leteniek z Kene do Tanzanie a poviem vam, je to slusna suma. :shifty:

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Poplatek za zrušení letu

Příspěvek od JackBrno »

A380:

Takovou škodu by nemohli prokázat, to je přece nesmysl :-) To už by tě mohli rovnou pokutovat za to, že sis tu levnou letenku koupil, protože někdo jiný mohl být ochoten zaplatit víc :-)

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poplatek za zrušení letu

Příspěvek od micaello »

Dobře, děkuji. Ještě se zeptám, nemá Wizzair kiosek na PRG? Že bych se zajel zeptat přímo tam?

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Poplatek za zrušení letu

Příspěvek od hafi »

Zeptat na co? Ohledně našich odpovědí jsem si tím tak jist, že za tebe ten poplatek snad klidně zaplatím, kdyby ho chtěli :-)

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poplatek za zrušení letu

Příspěvek od micaello »

OK L-) . Takže teda nebudeme provádět ani online checkin a necháme vše tak, jak je teď.
Když to neklapne, přihlásím se ti :D


Odpovědět