Odbavení

Odpovědět
stenli007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 15. 05. 2016, 14:49
Stav: Offline

Odbavení

Příspěvek od stenli007 »

Dobrý den,
chci se zeptat, když poletíme z Budapešti do Kyjeva a zpět a budeme se odbavovat on-line, jestli musíme ještě na letišti odbavení nebo ne? Poletíme pouze maximálně s větším palubním zavazadlem.

Děkuji


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Odbavení

Příspěvek od JackBrno »

A co bys chtěl odbavoval, když už jsi odbavený on-line a máš už vytisknuté palubní vstupenky? ;-)

stenli007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 15. 05. 2016, 14:49
Stav: Offline

Re: Odbavení

Příspěvek od stenli007 »

JackBrno píše:A co bys chtěl odbavoval, když už jsi odbavený on-line a máš už vytisknuté palubní vstupenky? ;-)


Poletíme poprvé, tak se radši zeptám, jinak děkuji za odpověď :) Tím pádem na Wizz na stránkách fatální chybu. Je tam totiž: Jste-li vlastníkem cestovních dokladů EU, musíte se předtím, než se dostavíte k nástupní bráně, dostavit na odbavovací přepážku, nechat si své doklady zkontrolovat a orazítkovat palubní letenku.

Lucx
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 158
Registrován: 21. 04. 2008, 20:50
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Odbavení

Příspěvek od Lucx »

Nejde o fatální chybu, berte tuto informaci na vědomí, neboť u některých letů do destinací mimo EU je potřeba ověřit doklady a případně víza právě na odbavovací přepážce :wink:

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1318
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Odbavení

Příspěvek od Lkprak »

Něco podobného jsem před pár týdny absolvoval ve Skopje. Při vstupu do tranzitu mně, i když jsem měl palubku z netu a žádné zavazadlo k odbavení, poslali na přepážku Wizzairu, kde (asi krom jiných věcí) provedli rozdělení palubní vstupenky na dvě části a teprve s takto rozdělenou palubkou (a pravděpodobně i ověřením na check-inu) jsem mohl do tranzitu.


vladivostok
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 505
Registrován: 10. 12. 2014, 12:03
Stav: Offline

Re: Odbavení

Příspěvek od vladivostok »

stenli007 píše:
JackBrno píše:A co bys chtěl odbavoval, když už jsi odbavený on-line a máš už vytisknuté palubní vstupenky? ;-)


Poletíme poprvé, tak se radši zeptám, jinak děkuji za odpověď :) Tím pádem na Wizz na stránkách fatální chybu. Je tam totiž: Jste-li vlastníkem cestovních dokladů EU, musíte se předtím, než se dostavíte k nástupní bráně, dostavit na odbavovací přepážku, nechat si své doklady zkontrolovat a orazítkovat palubní letenku.


Ja som letel 2 tyzdne spatky Wizzairom z BUD do Kyjeva a nič take odomna nechceli .....Ked maš vytlačenu letenku chod rovno na bezpečnostnu kontrolu

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Odbavení

Příspěvek od JackBrno »

Nepleť si letenku s palubní vstupenkou ;-) To je dost zásadní rozdíl. S letenkou nemůžeš rovnou na security, se vstupenkou ano.

vladivostok
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 505
Registrován: 10. 12. 2014, 12:03
Stav: Offline

Re: Odbavení

Příspěvek od vladivostok »

JackBrno píše:Nepleť si letenku s palubní vstupenkou ;-) To je dost zásadní rozdíl. S letenkou nemůžeš rovnou na security, se vstupenkou ano.


Samozrejme maš pravdu i ked ja palubnej vstupenke stale hovorim letenka :D

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Odbavení

Příspěvek od JackBrno »

To soukromě můžeš, ale když to tady píšeš veřejně na fóru, tak by to mohlo někoho poplést :-)

destroyer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 18. 08. 2016, 21:47
Stav: Offline

Re: Odbavení

Příspěvek od destroyer »

Zdravim.

Chcel by som sa informovat ohladne webovej registracie / online check-inu cez WizzAir.
Cital som podobne temy co su tu nizsie na fore ale nasiel som len nieco podobne,tak ak by mi vedel niekto pomoct s istotou,budem rad.

Letim z Budapesti do Dubaja a vykonal som webovu registraciu cez ich stranku s tym ze som nebol prihlaseny pod svojim uctom (t.j.nepouzil som svoj mail a heslo),ale zadal som len kod ktory mi bol vygenerovany pri kupe letenky a svoj mail.
Registracia bola vykonana podla pokynov resp. manualu ktory maju na stranke,vsetko bolo OK,az kym som si chcel vytlacit "palubny listok".
Boli tam dve moznosti - "tlacit palubny listok" a "tlacit palubny listok v pdf".
Pri obidvoch moznostiach sa po kliknuti otvori okno ktore hlasi "Toto nie je palubny listok!"
Dalej sa pise :
"Cestujúci sa musia dostaviť k registračnému pultu spoločnosti Wizz Air za účelom kontroly dokumentov a získania palubného lístka a potom pokračovať cez bezpečnostnú kontrolu k odletu. V opačnom prípade im nemusí byť povolené pokračovať v ceste."

Dalej su tam moje udaje a udaje o lete a info k batozine.
Tato situacia sa opakuje aj ked som tu registraciu skusal vykonat znovu...

Co to znamena ? Neletim prvykrat,ale online check-in som nikdy nemusel zatial robit.
Musim s tym papierom ist na letisku v BUD k WizzAir a tam mi na zaklade toho daju palubny listok / letenku ?
Obavam sa ze takto budem musiet platit nieco navyse cash na letisku a to nechcem...podobny problem tu popisoval uzivatel "sunrise".

Ked sa prihlasim na ich stranke na svoj ucet tak v "Prehlade rezervacie" sa mi zobrazuje "Aktualny stav" - Potvrdene , nastupte na palubu.
Dalsi krok : Vsetko je vybavene,prajeme stastnu cestu!

Preco potom nejde vytlacit "palubny listok?" resp. v tom subore sa zobrazuje "Toto nie je palubny listok!"
Mal som pri kupe letenky nieco navyse zaskrtnut ohladne webovej registracie ? :?

A ako postupovat cestou spat z Dubaja,ked na tom letisku nie je k dispozicii registracia online ?
Treba ist k stanku WizzAir a s cim sa tam preukazat,staci iba pas ? Plati sa nieco navyse ?

Vopred dakujem za konstruktivne odpovede.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Odbavení

Příspěvek od Tony Smoke »

Na tomto linku najdes zoznam letisk, kde nie je mozny online check in. Je medzi nimi aj Dubai (len linka do BUD), takze cestou naspät nemusis stresovat, pojdes na check in na letisku, je to bez poplatku:
https://wizzair.com/en-GB/useful_inform ... b_check-in

Slovensko ma so SAE sice bezvizovy styk, resp. peciatka do pasu je zdarma, ale aj tak si vyzaduju, aby bol cestovny pas platny najmenej 3 mesiace po navrate zo SAE. Osobne si myslim, ze to Wizz v BUD kontroluje, preto ti nechce dat palubku a musis k prepazke. Keby ta totiz nalozili a nesplnal by si podmienky vstupu do krajiny, tak ta Wizz musi na vlastne naklady odniest domov, pokial sa nemylim. Toto je vsak moj osobny nazor, nenasiel som k tomu zial nic na nete. Len viem, ze ked sme leteli s FZ, tak na checkine tie datumy na pasoch kontrolovali ;)


Odpovědět