Danube wings

SkyEurope Airlines * Seagle Air * Slovenské Aerolinie * Air Slovakia
Odpovědět
The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Danube wings

Příspěvek od The810 »

Nove destinacie Danube Wings
Bratislava - Brusel
Poprad - Varsava
Poprad - Kyjev
Poprad - Basel
Kosice - Milano

Brusel by mal byt lietany so 72-500, rano tam, vecer spat a medzi tym by malo lietat nejaku zapadoeuropsku linku. Premavat by malo 1-4 (nechapem preco 5... a skoda vikendu, hoci ten je pochopitelny)...


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Danube wings

Příspěvek od HighFlyer »

Nektery linky jsou zajimave a mohly by fungovat.

Moje tipy na uspesnost:

BTS-BRU
Hooooodne daleko na vrtulaka, naklady na sedacku uplne jinde nez BTS-KSC nebo i BTS-BSL. Muze fungovat pouze pri masivni podpore od slovenske vlady v podobe predrazenych tarifu pro statni uredniky. (Coz je ale pravdepodobny scenar vzhledem k napojeni akcinoaru DW na soucasnou slovenskou vladni garnituru).

TAT-WAW
To by mohlo fungovat. Z Varsavy do Tater 7+ hodin a Polaci jsou vasnivi lyzari. Drobny provozni problem jsou rozmerna zavazadla. Nejsem si jist, zda se do cargo prostoru jÁtra vejde 70 paru lyzi a k tomu kufry s lyzarskyma botama, kombinezama, jägrovkama, tlustyma svetrama...

TAT-KBP
Stejne hodnoceni jako TAT-WAW.

TAT-BSL
Smysl teto linky mi unika. Jestli ma nalakat svycarske lyzare na Slovensko, tak to potes :roll: Horsi by byla uz jenom varianta, ze ma nalakat slovenske lyzare z tatranske oblasti do Svycarska :lol:

KSC-BGY
Tady vidim 2 scenare:
1) Po pulrocnim usili bude obsazenost <50% a v tichosti se to zavre.
2) Prvni 3 mesice bude ztrata, dalsi 3 mesice se linka pomalu zacne rentovat a v te chvili tam brutalne nastoupi Ryanair a linka DW pujde do kytek. (Viz agresivni nastup FR na linku Rim-Blava asi tri tydny po oznameni stejne linky Wizzairem).

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Danube wings

Příspěvek od Malvolio »

The810 píše:
Malvolio píše:Taky nechápu, v čem je problém. Ta reakce DanubeWings není odpověď zákazníkovi, ale odpověď nějaké "lampárně", na které si zákazník na ně stěžoval....takže i ta mírná ironie je celkem pochopitelná.


Ten portale je prevadzkovany najdolezitejsim slovenskym mienkotvornym dennikom, takze to nie je "nejaka lamparen".

To ze mu refund zamietli je fajn, ale ten sposob akym mu odpisali nie je normalny. Najma posledna veta. Da sa to napisat aj v style "Je nam to luto, ale zial vasej staznosti nemozeme vyhoviet, lebo bla bla..."


Přečtěte ten Vámi citovaný příspěvěk ještě jednou....já poukazoval na to, že tak neodpověděli zákazníkovi (jak tvrdíte), ale že to byla odpověď té "lampárni mienkotvorného denníka".

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Danube wings

Příspěvek od j.ree »

BTS-BRU
No snad se jim vyplati ten nasledny let v Z Evrope vice, nez tento..

KSC-BGY
Ja myslim, ze nastane scenar c1, jeste jsem cetl, ze pristi rok chce EZY a LH zaradit KSC do svych destinaci, a potencial KSC neni nekonecny.

V ostatnim souhlas s HF

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3160
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Danube wings

Příspěvek od Fabo »

BTS-BRU

Ostatne to je taky osud linky BTS/PPT-BLQ-CRV :)

KSC-BGY

obsazenost, no uvidi se, ale FR tady u nas moc radi nemame... To uz spis W6, i kdyz nevim jestli se do toho se svymi trikrat vetsimi letadly pustej. 60-70 mist co ma ve svych ATRkach V5 je docela vyhoda u mensich trhu jako treba zrovna KSC.

AFAIK od iniciativ U2 a LH se pro prepuknuti krize upustilo. Nicmene zkusim posondovat. Osobne bych si docela umel predstavit po prevzeti OS LH zruseni VIE a nasazeni treba MUC nejakym RJem od LH regionalu. Prax je totiz takova, ze kdo ma koncit ve VIE, leti podstatne levnejc do BTS, a krom feedu OS by linka LH imo dokazala prevzit take ne nepodstatnou cast cestujicich OK kteri leti do Nemecka via PRG.


Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Danube wings

Příspěvek od Zdenek »

LH ?? fakt

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Danube wings

Příspěvek od The810 »

Malvolio píše:
The810 píše:
Malvolio píše:Taky nechápu, v čem je problém. Ta reakce DanubeWings není odpověď zákazníkovi, ale odpověď nějaké "lampárně", na které si zákazník na ně stěžoval....takže i ta mírná ironie je celkem pochopitelná.


Ten portale je prevadzkovany najdolezitejsim slovenskym mienkotvornym dennikom, takze to nie je "nejaka lamparen".

To ze mu refund zamietli je fajn, ale ten sposob akym mu odpisali nie je normalny. Najma posledna veta. Da sa to napisat aj v style "Je nam to luto, ale zial vasej staznosti nemozeme vyhoviet, lebo bla bla..."


Přečtěte ten Vámi citovaný příspěvěk ještě jednou....já poukazoval na to, že tak neodpověděli zákazníkovi (jak tvrdíte), ale že to byla odpověď té "lampárni mienkotvorného denníka".


Ja viem co si tvrdil (a verim ze si mozeme tykat ;)), len tvrdim ze to nie je dovod brat to na lahku vahu, kedze si tam mozu solidne pokazit dobre meno... Sky tam uz prisiel o kupu zakaznikov. Skor naopak, tym ze to pisali na verejne dostupny server, mala ta odpoved byt este lepsia.

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Danube wings

Příspěvek od Malvolio »

The810 píše:Ja viem co si tvrdil (a verim ze si mozeme tykat ;)),

Určitě, já začal jen s ohledem na nízký počet příspěvku, někteří nováčci jsou na to hákliví.

The810 píše:len tvrdim ze to nie je dovod brat to na lahku vahu, kedze si tam mozu solidne pokazit dobre meno... Sky tam uz prisiel o kupu zakaznikov. Skor naopak, tym ze to pisali na verejne dostupny server, mala ta odpoved byt este lepsia.


Možná je to tím, že mne docela štvou lidi, kteří si pletou prokázání laskavosti s povinností a pak jsou dotčeni, když jim laskavost není prokázána. Chápu, že si někdo stěžuje na to, že mu nebylo poskytnuto něco, na co měl nárok. Ale stížnost na to, že mu nebylo poskytnuto něco, na co nárok neměl mi přijde minimálně nevděčná. U mě si tím třeba DW dobré jméno naopak drží, mají zajímavé ceny, které si ale můžou dovolit mimo jiné tím, že prodávají nerefundovatelné letenky. Pokud by prodávaly full-flex letenky, tak by ty ceny asi byly jinde.

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Danube wings

Příspěvek od The810 »

Myslim ze si nerozumieme. To ze mu to nerefundovali je v pohode a suhlasim s tym. Akurat sa mi nepaci sposob akym mu to napisali, najma ta poznamka s MS... jednoducho takto sa k zakaznikovi nechova, lebo jedno zo zakladnych pravidiel v slusnej firme je ze k zakaznikovi sa chova slusne aj ked je to uplny magor.

Ja s nimi budem lietat aj nadalej, ale myslim ze par ludi mohli stratit. A ked par krat stratis par ludi, uz je zle.

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Danube wings

Příspěvek od Malvolio »

The810 píše:Akurat sa mi nepaci sposob akym mu to napisali, najma ta poznamka s MS...

A jsme zase na začátku...oni JEMU nic takového nenapsali....a o to my šlo. A už toho necháme, prostě každý si z toho vezme pro sebe nějaký subjektivní dojem.....já, ty i ten stěžovatel.

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Danube wings

Příspěvek od The810 »

Oni to napísali v reakcii na toho zákazníka a navyše významnému denníku..

Ale ako myslíš :) Mne je to tiež jedno, len si myslím, že si tým ublížili čo je škoda, lebo ich mám rád :(

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Danube wings

Příspěvek od MEA »

Ale no, zas az tak si neublizili. To rychlo presumi (ved az tak moc sa zas nestalo:) U mna to jeden usmev na palube spravi. A nove linky nech ficia, ale do Bruselu by som s ATR nesiel. Uz Bologna je tak na hrane...

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Danube wings

Příspěvek od The810 »

MEA píše:Ale no, zas az tak si neublizili. To rychlo presumi (ved az tak moc sa zas nestalo:) U mna to jeden usmev na palube spravi. A nove linky nech ficia, ale do Bruselu by som s ATR nesiel. Uz Bologna je tak na hrane...


No pokial by mali dobry schedule a chcel by som ist na jednodnovy trip do Bruselu tak ja by som aj siel. Urcite ak by mali letenky od "tridsattri eury", hoci to v tomto pripade nehrozi.. bude to vsak isto lacnejsie ako cokolvek z VIE :)

Nezabudajte ze to ma byt 72-500, ktora je trochu rychlejsia :)

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Danube wings

Příspěvek od dider »

HighFlyer píše:BTS-BRU
Hooooodne daleko na vrtulaka, naklady na sedacku uplne jinde nez BTS-KSC nebo i BTS-BSL. Muze fungovat pouze pri masivni podpore od slovenske vlady v podobe predrazenych tarifu pro statni uredniky. (Coz je ale pravdepodobny scenar vzhledem k napojeni akcinoaru DW na soucasnou slovenskou vladni garnituru).


Tak uz je fakt trochu moc daleko. Mozna kdyby meli DH4, ale i tak :?

Sice v pripade vladnich uredniku tam potencial urcite je, ale i oni jsou jen "lidi" a vsadim se, ze do mesice budou zpet ve VIE sbirat dal mile do M&M na palubach 32X.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Danube wings

Příspěvek od MEA »

No az to uradnici nebudu mat "prikazom" z TAT na ATR tak pojdu z tej viedne skoro iste. Alebo taki ti regionalni zo spisa, az budu prejednavat letanovsky mlyn a hajenie prav mensin:)


Odpovědět