Nová základna Sky Europe v Praze?

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Nová základna Sky Europe v Praze?

Příspěvek od Thisway »

Kdesi jsem zaslechl, že se Sky Europe by měl v průběhu příštího roku vybudovat novou základnu v Praze. Je to Pravda, nebo jen "nepodložené drby"?


Ondras
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 353
Registrován: 09. 02. 2003, 20:13
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Nová základna Sky Europe v Praze?

Příspěvek od Ondras »

sdělila to jejich tisková mluvčí http://ihned.cz/3-17164300-Sky+Europe-000000_d-7d

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Nová základna Sky Europe v Praze?

Příspěvek od Thisway »

To mám velkou radost-B737-700 mám rád.

Koosi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 412
Registrován: 06. 10. 2004, 15:01
Stav: Offline

Nová základna Sky Europe v Praze?

Příspěvek od Koosi »

Kéž by udělali malou základnu i v UHE... :)

venus
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 28. 04. 2005, 23:05
Stav: Offline

Nová základna Sky Europe v Praze?

Příspěvek od venus »

V tom článku se píše, že již začali vybírat PP a piloty od 8F. To není tak docela pravda, PP vůbec, piloty chtěli hlavně na základnu do Krakowa.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Nová základna Sky Europe v Praze?

Příspěvek od Globik »

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>
V tom článku se píše, že již začali vybírat PP a piloty od 8F. To není tak docela pravda, PP vůbec, piloty chtěli hlavně na základnu do Krakowa.


<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

To je zajímavé, co tvrdíš! Jedna letuška od 8F mi před pár dny říkala, že jí nabízeli práci, až budou mít za cca 4 měsíce bázi v PRG.

venus
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 28. 04. 2005, 23:05
Stav: Offline

Nová základna Sky Europe v Praze?

Příspěvek od venus »

to Globík: tak to je vážně zajímavé. Mě před několika dny od Sky Europe napsali, že báze v Praze není vůbec jistá, že shánějí PP hlavně do Krakowa a Bratislavy. Tak buď mi dalo špatné informace Sky Europe nebo tobě ta letuška.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Nová základna Sky Europe v Praze?

Příspěvek od Globik »

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>
to Globík: tak to je vážně zajímavé. Mě před několika dny od Sky Europe napsali, že báze v Praze není vůbec jistá, že shánějí PP hlavně do Krakowa a Bratislavy. Tak buď mi dalo špatné informace Sky Europe nebo tobě ta letuška.


<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>
Jí řekli, že hned na Krakov nebo za 4 měsíce na Prahu. Jak jsem nakoupil, tak prodávám. Potvrdila mi, že báze v Praze skutečně v té době bude. Ale třeba jí někdo podal mylné informace nebo to špatně pochopila.

venus
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 28. 04. 2005, 23:05
Stav: Offline

Nová základna Sky Europe v Praze?

Příspěvek od venus »

to Globík: tak to asi nevyřešíme a necháme se překvapit. Když jsem se jich ptala konkrétně na Prahu, tak nic bližšího nevěděli. Rozhodně bych ale byla ráda, kdyby ty čtyři měsíce byly pravdivé, konečně by se tu objevila nějaká konkurence Čsa a ne příšliš úspěšným SW.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Nová základna Sky Europe v Praze?

Příspěvek od Globik »

Sakra, už aby to bylo! Když vidím ty zimní letenky za halíř / cent, tak skřípu závistí zubama!

FL330
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 19. 07. 2003, 14:39
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Nová základna Sky Europe v Praze?

Příspěvek od FL330 »

Christian Mandl v rozhovore pre tyzden 1/2006 medzi recou potvrdil, ze planuje vybudovat zakladnu aj v PRG.

http://www.tyzden.sk/index.php?w=art&idart=4705

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Nová základna Sky Europe v Praze?

Příspěvek od sever2 »

"takže nemáte obavy, že by to mohlo ohroziť nízkonákladové aerolínie konkurujúce drahej Viedni z bratislavského letiska?
Chcem byť v tomto racionálny a myslím si, že spolupráca Bratislavy a Viedne bude v budúcnosti potrebná. Možno to budú doplnkové letiská – Viedeň pre tradičné aerolínie, Bratislava pre nízkonákladové, chartre, cargo. Nerozumiem, prečo s tým má Ryanair taký problém. Ryanair má predsa bázu v Londýne – Stansted. Stansted vlastní ten istý majiteľ čo Heathrow, napriek tomu má Stansted úplne inú cenovú politiku ako Heathrow. Podobne je to vo Frankfurte a Frankfurt-Hahn."

To si myslim, ze je docela, smysluplna poznamka.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Nová základna Sky Europe v Praze?

Příspěvek od pepa007 »

poznámka je sice smysluplná, ale ještě nemusí nic znamenat. Ryanairu možná nevadí to, že Vídeň má nejvyšší poplatky v Evropě, ale to že s tím evideně nemá problém a nezdá se že by se chystali snižovat (pokud vím). Tím pádem ryanair asi neumí odhadnout jestli z nějakýho důvodu nezvedne poplatky i v Bratislavě bez ohledu na tržní logiku. A nikde není napsaný že nechtějí Bratislavu třeba jen na to cargo nebo chartery...

disclaimer: tohle jsou jen úvahy a domněnky nepodložené fakty takže to může být klidně úplně jinak. Rozhodně bych ale nespoléhal na to že ryanair mluví do větru.



Změněno uživatelem - pepa007 na 11/01/2006 13:29:42

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Nová základna Sky Europe v Praze?

Příspěvek od Jafa »

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>
poznámka je sice smysluplná, ale ještě nemusí nic znamenat. Ryanairu možná nevadí to, že Vídeň má nejvyšší poplatky v Evropě, ale to že s tím evideně nemá problém a nezdá se že by se chystali snižovat (pokud vím). Tím pádem ryanair asi neumí odhadnout jestli z nějakýho důvodu nezvedne poplatky i v Bratislavě bez ohledu na tržní logiku. A nikde není napsaný že nechtějí Bratislavu třeba jen na to cargo nebo chartery...

disclaimer: tohle jsou jen úvahy a domněnky nepodložené fakty takže to může být klidně úplně jinak. Rozhodně bych ale nespoléhal na to že ryanair mluví do větru.



Změněno uživatelem - pepa007 na 11/01/2006 13:29:42
<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

...zatím to spíše vypadá na opačný scénář...tj. že Ryanair výrazně rozšíří svoje působení v BA

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Nová základna Sky Europe v Praze?

Příspěvek od pepa007 »

v čem je ten scénář opačný?


Odpovědět