Zadluženost SkyEurope

T-line
Stav: Offline

Zadluženost SkyEurope

Příspěvek od T-line »

Od někoho se mi doslechlo, že SE má prý dluhy ve set mil Kč, a to ještě kupuje nový Boeingy, je to hrůza, to je více než ČSA !
Naposledy upravil(a) T-line dne 20. 11. 2006, 13:22, celkem upraveno 1 x.


Gal Air
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 291
Registrován: 08. 05. 2006, 21:09
Stav: Offline

Re: Zadluženost SkyEurope

Příspěvek od Gal Air »

T-line píše:Od někoho se mi doslechlo, že SE má dluhy ve výši 950 mil. Kč, a to ještě kupuje nový Boeingy, je to hrůza, to je více než ČSA !

Ach Boze (dalsi ANTISKYEUROPAK a milovnik CSA). Odkial ze si to pocul???
Naposledy upravil(a) Gal Air dne 18. 11. 2006, 21:31, celkem upraveno 1 x.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zadluženost SkyEurope

Příspěvek od Globik »

T-line píše:Od někoho se mi doslechlo, že SE má dluhy ve výši 950 mil. Kč, a to ještě kupuje nový Boeingy, je to hrůza, to je více než ČSA !


Co je na tom za hrůzu? Když má člověk, vydělávající 7000 čistého dluh půl milionu a přitom žije v bytě za tržní nájemné, to je hrůza! Ale takhle velká společnost? Zjistil jsi si, zda své podnikání založila na hotových penězích nebo úvěru? Btw.takový v porovnání směšný podnikatel jako Kudláček, vydavatel Annonce měl svého času v Něměcku úvěr milion marek. Srovnávej srovnatelné a buď soudný, bude líp Tobě i nám tady.

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Re: Zadluženost SkyEurope

Příspěvek od Thisway »

T-line píše:Od někoho se mi doslechlo, že SE má dluhy ve výši 950 mil. Kč, a to ještě kupuje nový Boeingy, je to hrůza, to je více než ČSA !

Sky je od počátku vysoce ztrátový. V podstatě zvolil variantu bleskové expanze, ze které chce teď pomalu přecházet k zisku. Nebývá zvykem, aby nějaká společnost byla od začátku zisková, i když u Sky to vidim přecijen trochu jako extrém....

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Doporučuji nejdřív přečíst...

http://www1.skyeurope.com/en/Default.aspx?CatID=43


Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zadluženost SkyEurope

Příspěvek od Kamyl »

Gal Air píše:Ach Boze (dalsi ANTISKYEUROPAK a milovnik CSA). Odkial ze si to pocul???


Slysel to od Jirky :D :D :D

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Re: Zadluženost SkyEurope

Příspěvek od Thisway »

Jirka evidentně pracuje u ČSA, tam se toho moc o Sky nedozvíš.
Tvůj přítel asi věci rád zveličuje a dramatizuje, takže si všechno, co řekně, vyděl dvěma. Pak dostaněš přibližnou reálnou hodnotu.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Příspěvek od vitezslav »

I kdyby byl ten dluh reálný, tak to není tak, že Sky "má dluh a ještě kupuje nové Boeingy", ale tak, že má dluh, protože kupuje nové Boeingy. A to je rozdíl!! Ty nové Boeingy by totiž měly /snad/ vydělávat peníze. A znáš snad někoho, kdo může koupit hafo nových letadel bez úvěru nebo leasingu?? Já ne...

T-line
Stav: Offline

Příspěvek od T-line »

vitezslav píše:I kdyby byl ten dluh reálný, tak to není tak, že Sky "má dluh a ještě kupuje nové Boeingy", ale tak, že má dluh, protože kupuje nové Boeingy. A to je rozdíl!! Ty nové Boeingy by totiž měly /snad/ vydělávat peníze. A znáš snad někoho, kdo může koupit hafo nových letadel bez úvěru nebo leasingu?? Já ne...


tady je dulezity to slovo SNAD

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

vitezslav píše:I kdyby byl ten dluh reálný, tak to není tak, že Sky "má dluh a ještě kupuje nové Boeingy", ale tak, že má dluh, protože kupuje nové Boeingy. A to je rozdíl!! Ty nové Boeingy by totiž měly /snad/ vydělávat peníze. A znáš snad někoho, kdo může koupit hafo nových letadel bez úvěru nebo leasingu?? Já ne...

Počítají se do ztráty SkyEurope už i náklady na nová letadla?

T-line
Stav: Offline

Příspěvek od T-line »

Thisway píše:Počítají se do ztráty SkyEurope už i náklady na nová letadla?


bere se to jako celek, takže i na nový Boeingy

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Zadluženost SkyEurope

Příspěvek od pepa007 »

T-line píše:Od někoho se mi doslechlo, že SE má dluhy ve výši 950 mil. Kč, a to ještě kupuje nový Boeingy, je to hrůza, to je více než ČSA !


Sky "dluží" 7,7 mil. EUR (230 mil. CZK) - dlouhodobý úvěr. To co máš na mysli ty je zřejmě kumulovaná ztráta - ta je 46 mil. EUR (1,38 miliardy CZK) + ztráta aktuálního období 50 mil. EUR (1,5 miliardy CZK). To sice není málo ale nejsou to peníze, který by Sky někomu dlužili. Jsou to hlavně vklady investorů, kteří za ně získali podíl na společnosti. Takže nikdo nikomu nic nedluží. Hodnota toho podílu už je pak jiná věc.

Ještě tam krátkodobý závazky převyšujou krátkodobý pohledávky+cash o cca 6 mil. EUR (180 mil. CZK) - to by se taky dalo nazvat "dluhem".

Všechny čísla jsou z Q3 rozvahy (strana 6): http://www1.skyeurope.com/EN/Documents/ ... 0%20en.pdf

PV
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1066
Registrován: 19. 02. 2005, 14:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od PV »


Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

PV píše:http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/svetove-firmy/clanek.phtml?id=298272

Hmmmmmm :?

Nádherné :D :idea:

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

Thisway píše:Nádherné :D :idea:


Ty máš nějakej komplex? Akorát ze sebe děláš vola :wink:


Odpovědět