Změna v rezervaci

Odpovědět
letajicismoula
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 15. 03. 2003, 19:48
Stav: Offline

Změna v rezervaci

Příspěvek od letajicismoula »

Jaké jsou podmínky změny v rezervacích u SkyEurope? Mám rezervaci a potřebuji změnit jméno jednoho z cestujících. Podle stručného infa u bookingu by to mělo být možné provést za 25 Eur za jedno jméno a směr (datum letu se nemění), tedy 50 Eur v případě zpáteční letenky.


FISCHER AIR LOVER
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 363
Registrován: 10. 07. 2006, 11:26
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od FISCHER AIR LOVER »

no tak to už by se vyplatila rovnou nová letenka ne ? :shock: oni kasírujou fakt na všem :shock:

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Změna v rezervaci

Příspěvek od Kamyl »

letajicismoula píše:Jaké jsou podmínky změny v rezervacích u SkyEurope? Mám rezervaci a potřebuji změnit jméno jednoho z cestujících. Podle stručného infa u bookingu by to mělo být možné provést za 25 Eur za jedno jméno a směr (datum letu se nemění), tedy 50 Eur v případě zpáteční letenky.

Nevim presne jak to je, zda se plati za kazdy segment, ale cetl jsem, ze se plati v mene, v jake jsi kupoval letenku. Tzn, ze pokud v Kc, tak tam je ten poplatek 990 Kc. Nevim, proc zrovna v Kc ten poplatek vychazi po prepoctu asi nejdrazsi ze vsech men...

letajicismoula
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 15. 03. 2003, 19:48
Stav: Offline

Příspěvek od letajicismoula »

Podle reakce, která mi došla soukromou zprávou, by poplatek měl být 25 Eur (případně přepočet na měnu, ve které byla provedena rezervace) za oba směry. Což je OK, byl jsem smířený i s těmi 50 Eury :-). Až to bude aktuální, změnu provedu a podělím se o zkušenosti :-).

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Příspěvek od Steve »

Kamarád koupil letenku, a jednu z osob pojmenoval Dagmar xxxxxxxx. Ona je ale původem Slovenka a má v dokladech napsáno jméno Dáša. Na Slovensku totiž mají Dagmaru i Dášu. Příjmení je v pořádku, teď se klade otázka, co s tím? Je to na let BTS - LTN. Změna rezervace by byla vzhledem k ceně letenky drahý špás. Projde to?


mapo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 34
Registrován: 01. 04. 2006, 19:04
Stav: Offline

Příspěvek od mapo »

Steve píše:Kamarád koupil letenku, a jednu z osob pojmenoval Dagmar xxxxxxxx. Ona je ale původem Slovenka a má v dokladech napsáno jméno Dáša. Na Slovensku totiž mají Dagmaru i Dášu. Příjmení je v pořádku, teď se klade otázka, co s tím? Je to na let BTS - LTN. Změna rezervace by byla vzhledem k ceně letenky drahý špás. Projde to?


Tak to nevim ja vymenil jenom Pavel za Pavol a v AMS se im to moc nezdalo...

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Malvolio »

Steve píše:Kamarád koupil letenku, a jednu z osob pojmenoval Dagmar xxxxxxxx. Ona je ale původem Slovenka a má v dokladech napsáno jméno Dáša. Na Slovensku totiž mají Dagmaru i Dášu. Příjmení je v pořádku, teď se klade otázka, co s tím? Je to na let BTS - LTN. Změna rezervace by byla vzhledem k ceně letenky drahý špás. Projde to?


Je to sice poněkud asociální, ale při těch cenách by možná nebylo od věci v případě pochybností zabookovat letenku na víc variant jmen a pak si vybrat tu, co platí. Už to ale slyším na letišti "Prosíme cestující Dášu Skočdopolovou, Dášenku Skočdopolovou, Dagmaru Skočdopolovou a Dashu Skočdopolovou, aby se dostavily k přepážce č. 5, jinak budou vyloučeny z přepravy.". Když to ale udělá každý, tak bude ve vyprodaném letadle 20 lidí :-)

pajoo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 227
Registrován: 31. 05. 2008, 13:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Bratislava
Stav: Offline

Poplatok za zmenu mena pasaziera

Příspěvek od pajoo »

V tejto suvislosti vas vsetkych musim upozornit, ze v suvislosti s tohtotyzdnovou 1 EUR/24 CZK/29 SKK akciou bol "mierne" zmeneny poplatok za zmenu mena pasaziera: z 25 a neskor 30 EUR na sucasnych 100 EUR/2560 CZK/3200 SKK :shock: Takze odporucam spravat sa asocialne a v pripade pochybnosti urobit viac rezervacii ako zaplatit takuto nehoraznost, co nema v sirokom okoli ziadnu konkurenciu!! :evil:
http://www2.skyeurope.com/SK/default.aspx?catid=257

Zulu Charlie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 242
Registrován: 19. 02. 2008, 19:13
Bydliště: letadla do OSR mi občas létají nad hlavou
Stav: Offline

Příspěvek od Zulu Charlie »

To je maso :shock:

Chci se zeptat - účtují si to i za "změnu pohlaví" :oops: ??? Omylem jsem nechal namísto Mrs. Mr. a nteď si říkám, zda to nebude problém.

Díky za info.

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Zajímavé, že např. změna jména stojí online 100 euro, zatímco když to na ně vybafnete až na letišti, stojí to jenom 60 eur :D

Bzzz
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 181
Registrován: 04. 08. 2006, 10:00
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od Bzzz »

Koupil jsem kámošovi ke svatbě letenku pro něj a jeho nastávající. Do kolonky cestující 1 a 2 jsem napsal jeho a ji a do kontaktních údajů vč. e-mailu jsem vyplnil sebe. Nebude to pro někoho na letišti problém? Já doufám, že ne, ale raději se ptám. Taky bych ten e-ticket rád trochu upravil ve wordu, aby tam nebyla cena a právě ty údaje o mě. Zůstane tam rezervační kód, jejich jména, časy, čísla letů, atd. a vytisknu to na nějakej hezkej papír. Bude to OK?

Ve finále bych jim mohl akorát dát na papírku kód letenky a mělo by to stačit, ne? Tak snad s takto upravenou letenkou nebude problém. Na některých letištích ji stejně po mě nikdy nechtěli. Díky předem za potvrzení mého názoru.

Jen pro zajímavost, jedná se o PRG - KSC - PRG a vzhledem k tomu, že jeho nastávající tchýně je z Košic, tak se jedná spíš o kanadský fórek :D

FISCHER AIR LOVER
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 363
Registrován: 10. 07. 2006, 11:26
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od FISCHER AIR LOVER »

Bzzz píše:Koupil jsem kámošovi ke svatbě letenku pro něj a jeho nastávající. Do kolonky cestující 1 a 2 jsem napsal jeho a ji a do kontaktních údajů vč. e-mailu jsem vyplnil sebe. Nebude to pro někoho na letišti problém? Já doufám, že ne, ale raději se ptám. Taky bych ten e-ticket rád trochu upravil ve wordu, aby tam nebyla cena a právě ty údaje o mě. Zůstane tam rezervační kód, jejich jména, časy, čísla letů, atd. a vytisknu to na nějakej hezkej papír. Bude to OK?

Ve finále bych jim mohl akorát dát na papírku kód letenky a mělo by to stačit, ne? Tak snad s takto upravenou letenkou nebude problém. Na některých letištích ji stejně po mě nikdy nechtěli. Díky předem za potvrzení mého názoru.

Jen pro zajímavost, jedná se o PRG - KSC - PRG a vzhledem k tomu, že jeho nastávající tchýně je z Košic, tak se jedná spíš o kanadský fórek :D


ono ten papír s rezervací vůbec nepotřebuješ ... na check inu stačí bohatě pas a nebo občanka ... :lol: takze jim muzes dat treba jen pohled mesta, kam letí .. :wink:

Bzzz
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 181
Registrován: 04. 08. 2006, 10:00
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od Bzzz »

FISCHER AIR LOVER píše:
Bzzz píše:Koupil jsem kámošovi ke svatbě letenku pro něj a jeho nastávající. Do kolonky cestující 1 a 2 jsem napsal jeho a ji a do kontaktních údajů vč. e-mailu jsem vyplnil sebe. Nebude to pro někoho na letišti problém? Já doufám, že ne, ale raději se ptám. Taky bych ten e-ticket rád trochu upravil ve wordu, aby tam nebyla cena a právě ty údaje o mě. Zůstane tam rezervační kód, jejich jména, časy, čísla letů, atd. a vytisknu to na nějakej hezkej papír. Bude to OK?

Ve finále bych jim mohl akorát dát na papírku kód letenky a mělo by to stačit, ne? Tak snad s takto upravenou letenkou nebude problém. Na některých letištích ji stejně po mě nikdy nechtěli. Díky předem za potvrzení mého názoru.

Jen pro zajímavost, jedná se o PRG - KSC - PRG a vzhledem k tomu, že jeho nastávající tchýně je z Košic, tak se jedná spíš o kanadský fórek :D


ono ten papír s rezervací vůbec nepotřebuješ ... na check inu stačí bohatě pas a nebo občanka ... :lol: takze jim muzes dat treba jen pohled mesta, kam letí .. :wink:


Díky za potvrzení.

zajkodano
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 56
Registrován: 03. 05. 2003, 19:35
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

voucher

Příspěvek od zajkodano »

Chcem sa spytat jednu vec ktoru smo nepochopil. Ked platim prostrednictvom voucheru tak platim aj poplatky alebo len tu "letenku" za 1 ERUR?

letajicismoula
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 15. 03. 2003, 19:48
Stav: Offline

Příspěvek od letajicismoula »

Pravděpodobně i ty poplatky.


Odpovědět