SkyEurope

Odpovědět
j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SkyEurope

Příspěvek od j.ree »

JJ , pojisteni, socka a tak. Na letectvi.cz se pise, ze Kika rekl:
Pořízením strojů s menším počtem sedadel firma podle Kiky reaguje na situaci na trhu. "Umožní nám to větší flexibilitu a zároveň uspoří náklady na leasing, které jsou v případě typů 300 a 500 až o 70 procent nižší, než u 737-700," dodal.

70%?? :shock:


-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: SkyEurope

Příspěvek od -monie- »

j.ree píše:JJ , pojisteni, socka a tak. Na letectvi.cz se pise, ze Kika rekl:
Pořízením strojů s menším počtem sedadel firma podle Kiky reaguje na situaci na trhu. "Umožní nám to větší flexibilitu a zároveň uspoří náklady na leasing, které jsou v případě typů 300 a 500 až o 70 procent nižší, než u 737-700," dodal.

70%?? :shock:

Jasne. Flexibilitu. Bookuji 700 pro 149 pax a kdyz pak flexibilne leti 300 tak nechaji 10 lidi na letisti jako v nedeli v LTN. To je opravdu velmi flexibilni :) Myslim ze az na 80 %! :lol:

lukyluck
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 68
Registrován: 23. 10. 2008, 13:57
Stav: Offline

Re: SkyEurope

Příspěvek od lukyluck »

vitezslav píše:lukyluck: Kde jsi přišel na 30mil?? Jenom Yorku dluží 25. Celkově je to mnohem mnohem víc...


No i kdyby to bylo vic, tak tech 30 mil Euro neni ani tretina z 2,5 mld kterou dostane CSA.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: SkyEurope

Příspěvek od vitezslav »

Ale NE má údajně kumulovanou ztrátu přes 100mil.€...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SkyEurope

Příspěvek od HighFlyer »

vitezslav píše:Ale NE má údajně kumulovanou ztrátu přes 100mil.€...

Coz je shodou okolnosti skoro presne tolik, co skryta statni podpora CSA :mrgreen:


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: SkyEurope

Příspěvek od vitezslav »

Jasně - holt mají Ne smůlu, že nejsou státní a nesnaží se je stát před prodejem očistit... :lol:
Každopádně majitele a akcionáře Sky obdivuji, že mají takovou vytrvalost do svého nevýdělečného koníčka lít další a další peníze.

komikk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 51
Registrován: 15. 01. 2009, 12:41
Stav: Offline

Re: SkyEurope

Příspěvek od komikk »


poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: SkyEurope

Příspěvek od poja »

po nateru jako novej :)

Pikenin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 27. 08. 2005, 17:08
Stav: Offline

Re: SkyEurope

Příspěvek od Pikenin »

zdravím...nějakou dobu už to tady pročítám a rád bych se zeptal zkušených cestovatelů,jestli mi SkyEurope můžou doporučit na víkendový výlet někam po Evropě...podle zdejších informací to vypadá,že SE maj veliký problémy,ruší spoustu letů a s vracením peněz je to u nich taky docela problém...takže fakt v tom nemám moc jasno,letět se SE,nebo mi doporučíte jinou společnost?Chtěl bych vyrazit zhruba za měsíc... :?

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: SkyEurope

Příspěvek od Zdenek »

do konce letního leťáku bych se nebál s nimi letět kamkoli

suhajek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 132
Registrován: 10. 01. 2009, 14:12
Stav: Offline

Re: SkyEurope

Příspěvek od suhajek »

Trávil jsem teď dovču v Itálii, Francii a Německu tak jsem vyzkoušel Ryanair a Wizz podle mě mají na Skyeurope hodně co dohánět, nevím jak to je u Skyeurope teď, ale naposledy jsem s nimi letěl v prosinci a byly pro mě leteckou společností jaká má být, hlavně rozdíl v personálu je naprosto znatelný, letušky Sky a ostatní to je něco naprosto nesrovnatelné.

relax
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 02. 05. 2009, 20:02
Stav: Offline

Re: SkyEurope

Příspěvek od relax »

Od konca tohoto mesiaca sa bude lietat uz len lietadlami SkyEurope, teda aj iba SkyEurope personal a celu letnu sezonu by sa nemali rusit ziadne lety, takze sa nie je coho bat a myslim, ze je v letovom poriadku vela destinacii na prijemne straveny vikend.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: SkyEurope

Příspěvek od OR »

relax píše:
OR píše:Spis bych rekl, ze presnejsi oznaceni nez "nejziskovejsi" je "nejmene prodelecna".


PRG bola v pluse


Co se tyka primych zavislych nakladu a nebo celkove nebo neco mezi tim? (EBIT, EBITDAR ? )

Rekl bych, ze co se tyka primych zavislych nakladu by to mohlo vychazet. Tj, ze je vyhodnejsi letat z PRG nez aby letadlo stalo na kanale (zaplati to palivo, platy posadek, poplatky atd. ale uz ne leasing, uroky, pojisteni atd.).
Ale treba se mylim.

OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: SkyEurope

Příspěvek od OKTVC »

Pikenin píše:zdravím...nějakou dobu už to tady pročítám a rád bych se zeptal zkušených cestovatelů,jestli mi SkyEurope můžou doporučit na víkendový výlet někam po Evropě...podle zdejších informací to vypadá,že SE maj veliký problémy,ruší spoustu letů a s vracením peněz je to u nich taky docela problém...takže fakt v tom nemám moc jasno,letět se SE,nebo mi doporučíte jinou společnost?Chtěl bych vyrazit zhruba za měsíc... :?


SkyEurope nebo někoho jiného, srovnatelných možností jsou desítky... stačí si jen vybrat kam chci a letět. Na to nejsou potřeba nějaká zkušené vědecké rady :-)

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SkyEurope

Příspěvek od j.ree »

Sky ma v planu nejake dalkovky? :D 8)
Mapa destinací - SkyEurope Airlines, Central Europe's first low cost low fare airline_1242344783537.png


Odpovědět