Check-in přes web

Globik
Kapitán
Kapitán
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: co a jak to funguje

Příspěvek od Globik »

mandrinka píše:
Globík píše:
Don intanon píše:
Globík píše:
Cestovatel píše:
Kamyl píše:
Lanbub píše:Ahoj diky za odpovedi ale chtel bych se zeptat jak to probiha potom na letisti protoze na strankach skyeurope nikde to popsane neni

Vynechas frontu na check-inu a jdes primo na rentgeny a do odletovky. Tim padem ti teoreticky staci prijet na letiste nejakych 30 minut pred odletem.

Nevím jak SkyEurope, ale Ryanair má v podmínkách zakotveno dostavit se minimálně 30 minut před plánovaným odletem ke gatu.

Btw.důležitá zkušenost: Stalo se někdy někomu, že ho v gatu odmítli, protože tam nebyl ve stanovené době, tedy např.těch 30 minut u FR? Protože letadlo dostalo dřívější slot apod.?

to by se asi lidi divili..)) Ale klasicky muzou byt problemy u rentgenu, s velikosti zavazadla ap. Par minut navic bych doporucoval. Navic vetsina web checinistu chce stat v priority fronte jako prvni, aby chytla nouzaky.

Jo, v PRG jsem se hnal u EZY k nouzáku, ale hlídal ho PP a ptal se mě, zda mluvím anglicky. Když jsem mu řekl, že trochu, tak mě vyhnal, že člověk musí u nouzáku umět perfektně . Tuhle jsem ale viděl, že si můžu zarezervovat nouzák (mám pocit, že to bylo EI) hned při nákupu letenky. Ale byl moc drahý, tak jsem se radši mačkal. Je to s tím jazykem interní předpis nebo obecné pravidlo? Říkám si, že lepší člověk, co je zvyklý cestovat a pochopí, co se od něj žádá, než m***r koupák (tím prosím neházím všechny koupáky do jedno pytle), kterému na checkinu ten nouzák dají, aniž by prověřovali, jak je normální. Jako jsem to zažil před rokem na charteru QS.

hele ja se tam usadil sam a jenom tesne pred koncem boardingu se mne zeptala jestli mluvim anglicky a ze mi vysvetli jak to okno vyhodit, ale protoze to znam, tak jsme jenom zamumla, ze jo a ze vim a bylo to. Priste rekne [jee aj now] a sedni tam. :wink:

No jo, ale on tam u toho stál a hned na mě, jestli mluvím a já jsem ze zvyku řekl že trochu a nebyl jsem na to připravený. Tak příště :wink:

Globik
Kapitán
Kapitán
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208

Příspěvek od Globik »

hafi píše:
HighFlyer píše:Ja jsem byl odmitnut jednou, ne na gejtu, ale uz na check-inu. Byl to easyJet z BRS do PRG. Meli tenkrat pravidlo 30 minut. Ja jsem tam dorazil z vyplazenym jazykem 35 minut pred odletem (s krasnym pocitem "Uf! Stihl jsem to!") a u kazde prepazky cekali na check-inu 2-3 lidi. Tak jsem se slusne zaradil do fronty a kdyz na me prisla rada, tak bylo presne 29 minut pred odletem.

tý voe, tak to bych se takovym zpusobem hadal, ze by me posadili klidne do kokpitu....to prece nejni mozny :?: :!:

Přece jsi se dostavil k checkinu více, než 30 minut před odletem, ne? Jak je to přesně v pravidlech? To by semohlo stát, že přijdu 90 minut před odletem, přepážky nebudou stíhat a 29 (39,....) minut před odletem lidem oznámí "máte smůlu, pomalu jsme pracovali"? :twisted:

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HighFlyer »

Globík píše:Přece jsi se dostavil k checkinu více, než 30 minut před odletem, ne? Jak je to přesně v pravidlech? To by semohlo stát, že přijdu 90 minut před odletem, přepážky nebudou stíhat a 29 (39,....) minut před odletem lidem oznámí "máte smůlu, pomalu jsme pracovali"? :twisted:

Toto forum nema dostatecnou skalu emotikonu, kterymi by se daly vyjadrit moje pocity v te chvili... Samozrejme ze jsem se hadal, a to hodne hadal, doslo i na zvysovani hlasu, ale Anglani nekdy dovedou byt pekni nácci, coz bylo zrovna v tomto pripade.

hafi
Kapitán
Kapitán

Příspěvek od hafi »

HighFlyer píše:Toto forum nema dostatecnou skalu emotikonu, kterymi by se daly vyjadrit moje pocity v te chvili... Samozrejme ze jsem se hadal, a to hodne hadal, doslo i na zvysovani hlasu, ale Anglani nekdy dovedou byt pekni nácci, coz bylo zrovna v tomto pripade.

jednou nas nechteli pustit do autobusu, prestoze sme meli platne listky, tak sme si lehli kolem autobusu a nezvedli se dokud neprijel nahradni bus pro nas...(bo ten prvni byl uz plny-proste overbooking na autobusovych linkach v recku je asi bezna praxe...a oni prodali cca 160procent kapacity autobusu :roll: ). Ale to na letisti bohuzel nejde... :wink:

Martin Horucka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvek od Martin Horucka »

Chtel bych se zeptat lidi kteri maji zkusenosti s web-checkinem. Kdyz letim rano tam a vecer zpet a odbavim se pres net, odbavi me to na oba lety najednou, nebo jen na ten jeden??

Lubor
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvek od Lubor »

Martin Horucka píše:Chtel bych se zeptat lidi kteri maji zkusenosti s web-checkinem. Kdyz letim rano tam a vecer zpet a odbavim se pres net, odbavi me to na oba lety najednou, nebo jen na ten jeden??

to si zvolis sam ktory let si chces zacheckovat cez web

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexx »

Lubor píše:to si zvolis sam ktory let si chces zacheckovat cez web

Pokud to jde (jako ve tvém případě) tak výrazně doporučuju checknout na oba lety. I kdybych si měl ještě doma nařídit budík o čtvrt hodiny dřív abych se vešel do 48 hodin od odletu. Hledat na místě internet s tiskárnou není zrovna moje hobby :-) to je na tom ryanairovském létání za babku to nejhorší :-)

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class

Příspěvek od ziletka »

Alexx píše:Pokud to jde (jako ve tvém případě) tak výrazně doporučuju checknout na oba lety. I kdybych si měl ještě doma nařídit budík o čtvrt hodiny dřív abych se vešel do 48 hodin od odletu. Hledat na místě internet s tiskárnou není zrovna moje hobby :-) to je na tom ryanairovském létání za babku to nejhorší :-)

JJ přesně tohle jsem teď řešil v Barceloně. Potřeboval jsem vytisknout palubky pro 8 lidi, našel jsem nejaky foto shop, kde byl pristup na net, odbavil se a chtel po obsluze, aby mi to vytiskli. Vytiskli to barevne a rekl, ze to bude stat 17 Eur (!!!) a jestli to teda nechci cernobile, rikam no jasne, a on vzal tech 8 vytistenych barevne a skartoval je a pak to znovu vytiskl cernobile a chtel za to 1,5 Eur :D Chudak chapec byl nejakej zmatenej. :D

Martin Horucka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Takze neni problem se odbavit na let tam pres web a pri ceste zpet v ten samy den normalne na prepazce..

Martin Horucka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Rozumim tomu dobre, ze kdyz budu mit za den treba tri lety, tak se na vsechny odbavim pres web den predem, vytisknu si letenky a je to vsechno..? Jestli je to tak, tak je to v pohode

Martin Horucka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

A jeste by me zajimalo jak je to kdyz leti dite do 14 let v doprovodu rodice..neni tam nejaky problem? Na tech strankach Sky toho k tomuhle fakt moc neni.. :?

Lubor
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvek od Lubor »

Martin Horucka píše:A jeste by me zajimalo jak je to kdyz leti dite do 14 let v doprovodu rodice..neni tam nejaky problem? Na tech strankach Sky toho k tomuhle fakt moc neni.. :?

odporucam precitat zoznam mojich peripetii s webcheckinom Sky:
http://www.airliners.sk/forum/viewtopic ... 9f6a73e0ed

Co sa deti tyka, tak ak to nezmenili, situacia je nasledovna:
- v podmienkach pisu, ze webcheckin sa neda robit na infanta (teda do 2r)
- v reale to nejde pre deti vobec:
You are travelling with child or infant. It is not possible to check-in online.

Ak sa na tom nieco zmenilo, budem rad ak to sem napisete

cernoch
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)

Příspěvek od cernoch »

Je u SkyEurope v ceně zavazadlo do zavazadlovyho prostoru nebo se za to platí?
Téhle větě prostě asi neporozumím :) "...of checked in baggage subject to the payment of a checked baggage fee per each piece of checked baggage per flight. "

FISCHER AIR LOVER
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FISCHER AIR LOVER »

cernoch píše:Je u SkyEurope v ceně zavazadlo do zavazadlovyho prostoru nebo se za to platí?
Téhle větě prostě asi neporozumím :) "...of checked in baggage subject to the payment of a checked baggage fee per each piece of checked baggage per flight. "

každý zavazadlo do zavazadlovýho prostoru se platí .... pokud mas rezervaci nekdy po 10. dubnu .... :)

Odpovědět