Poplatky za zavazadla při rezervaci přes SA

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Poplatky za zavazadla při rezervaci přes SA

Příspěvek od euroflyer »

Tak skončil způsob, jak obejít platby za letenky. Ale nejsem si jist, zda na to mají právo: letenku člověk přeci kupuje s nějakými podmínkami a o báglech nebylo ani slovo:-)

dovolte nam, abychom vas informovali o dulezite zmene, kterou s okamzitou platnosti zavedla letecka spolecnost SkyEurope.

*Pro vsechny cesty se Sky Europe od 21. 6. 2008* je zpoplatnena preprava kazdeho zapsaneho (odbaveneho) zavazadla. Tyka se vsech jiz zakoupenych letenek.

Ceny a moznosti zaplaceni zavazadla jsou:

1/ prostrednictvim stranky www.skyeurope.com <http://www.skyeurope.com> v sekci Vyhledat/zmenit rezervace, kde po zadani kodu Vasi rezervace a emailove adresy vyzadate "Zmena cestujiciho" a zadate pozadovany pocet zavazadel.
Poplatek cini 179 Kc za jeden usek cesty a zavazadlo. Platba se provadi platebni kartou.
2/ prostrednictvim call centra SkyEurope - *telefon 246 096 096*, poplatek cini 384 Kc za jeden usek cesty a zavazadlo + poplatek za vyuziti call centra - 255 Kc za jeden usek cesty a osobu.
3/ platba na letisti na prepazce SkyEurope, poplatek cini 512 Kc za jeden usek cesty a zavazadlo.

Kazdy cestujici ma narok na prepravu maximalne 5 ks zavazadel, avsak souhrnna vaha vsech zapsanych zavazadel nesmi presahnout 20 Kg. Sdileni hmotnosti zavazadel neni dovoleno, ani v pripade cestujicich, kteri cestuji pod jednou rezervaci.
Kabinove zavazadlo je zahrnuto v cene letenky a maximalni povolena hmotnost je 5 kg.

Je nam lito, ze doslo k teto dodatecne komplikaci tykajici se zavazadel a dekujeme za pochopeni.
*
*STUDENT AGENCY


ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Příspěvek od ziletka »

Pokud jsem si koupil letenky pre web sky, v dobe kdy poplatek zavedeny nebyl, tak si budu muset za bagl taky zaplatit??

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

ziletka píše:Pokud jsem si koupil letenky pre web sky, v dobe kdy poplatek zavedeny nebyl, tak si budu muset za bagl taky zaplatit??

to snad ne, to by ti poslali mail

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Příspěvek od context »

...cca 2 týždne dozadu som volal do Sky či budem doplácať za batožinu a povedali, že na už predané letenky za to nevzťahuje... prečo teda ten dátum 21.6 ?

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

uff, taky jsem si oddych-mám nakoupeno už někdy v dubnu přes Sky a najednou valim bulvy že po mě navzdory jejich tiskovýmu prohlášení budou chtít dodatečně poplatky... Naštěstí je to samostatná akce student agency,ale vcelku se mi hnusí :cry:


OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: Poplatky za zavazadla při rezervaci přes SA

Příspěvek od OKTVC »

euroflyer píše:Tyka se vsech jiz zakoupenych letenek


Tato veta nezni moc optimisticky :?

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Poplatky za zavazadla při rezervaci přes SA

Příspěvek od ziletka »

OKTVC píše:
euroflyer píše:Tyka se vsech jiz zakoupenych letenek


Tato veta nezni moc optimisticky :?

Taky si rikam, kazdopadne v okamziku kdyz jsem kupoval letenky a souhlasil s prepravnimi podminkami mohl jsem podle nich odbavit jedno zavazadlo zdarma - co si do tech podminek daji potom mi muze byt jedno.

Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Příspěvek od Dachen »

Koncem kvetna jsem kupoval pres StudentAgency (za firmu - aby to slo platit v hotovosti) letenku PRG- BRU s NE na 8.6. a uz v te dobe to chtelo zaplatit za zavazadlo. Pri vystaveni letenky se v SA ptali, zda vim, ze nemam zarezervovane zavazadlo. Tady na foru jsem cetl, ze zavazadlo se pri rezervaci pres SA neresi, takze jsem byl (a porad jsem) zmateny, jak to tedy bylo. Kupoval si nekdo v posledni dobe letenky pres SA a chtelo ci nechtelo to po nem platbu za zavazadlo?

OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Příspěvek od OKTVC »

Diskutovalo se zde o tom na zacatku kvetna, asi to pak hned zacali vybirat :?:
http://forum.airways.cz/viewtopic.php?t ... ht=student

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

tohle ale přišlo člověku, který si koupil přes SA letenku Sky v době, kdy už Sky vybíral poplatky, ale SA ještě ne...

Skyfan
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 289
Registrován: 04. 05. 2006, 19:57
Stav: Offline

Příspěvek od Skyfan »

Mne by spis zajimalo, jestli je to koser nebo neni, je-li rezervace provedena pres Student Agency a jak se branit ? A pokud nekdo dorezervovaval zavazadlo k rezervaci od Student Agency, jestli mu to slo pres web Sky Europe ?

Skyfan
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 289
Registrován: 04. 05. 2006, 19:57
Stav: Offline

Příspěvek od Skyfan »

yellow: Jasne ale ted se tak asi nejspis rozpouta valka mezi Sky Europe a SA, protoze jedni tvrdi, ze meli vyjimku a za zruseni a zpetny doplaceni bagaze muze Sky, druzi zas prehazujou chybu na SA. Takze pokud jsem letenku zakoupil u SA a oni po me ted chteji doplatky, jaky na to maji pravo kdyz v podminkach nic takoveho nebylo ?

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Příspěvek od Steve »

Přátelé, nemůžu si pomoct, ale taková akce mi indikuje prudký nedostatek cash. Přece jen chtít po lidech, kteří si koupili již dříve letenku, aby si následně doplatili zavazadla, to už by si nedovolil snad ani FR. Ti když třeba zavedli placená check-in, tak vždy jen pro nové rezervace. Toto mi přijde jako hodně ujeté... :roll:

Skyfan
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 289
Registrován: 04. 05. 2006, 19:57
Stav: Offline

Příspěvek od Skyfan »

Steve: To naprosto souhlasim, ale kde je chyba ? Na strane Sky Europe ? Ze jsou v haji ? Nebo na strane SA, ze neprizpusobili system pozadavkum vcas a de facto zadnou vyjimku z tech plateb nemeli ?

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Příspěvek od ziletka »

Potreboval bych si neco ujasnit. Kdyz si necham u Sky nebo i u jineho lowcostu odbavit zavazadlo, tak musim splnit ten vahovy limit 20 kg, pokud cestujeme 4 a mame spolecnou rezervaci muzeme si kazdy odbavit zavazadlo,ale souhrna hmotnost vsech nesmi presahnout tech 20 kg, nebo je tech 20 kg na osobu? Diky!


Odpovědět