Co poletí?

Odpovědět
vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Co poletí?

Příspěvek od vitezslav »

honza.d: Zpoždění to mít vůbec nemusí - a může. Jak píšu v sousedním vlákně, přiletěl jsem z BGY v neděli se Skyeurope dokonce o 20min dřív.


honza.d
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 13. 07. 2009, 19:07
Stav: Offline

Re: Co poletí?

Příspěvek od honza.d »

vitezslav píše:honza.d: Zpoždění to mít vůbec nemusí - a může. Jak píšu v sousedním vlákně, přiletěl jsem z BGY v neděli se Skyeurope dokonce o 20min dřív.


dik, nesouvisi to zpozdovani s tim letadlem co je porad v Parizi? Mel jsem z jejich vikendoveho letoveho radu pocit, ze to letadlo (z financnich duvodu) nenahrazuji a rotuji jen s tim co maji s tim, ze na nejakou destinaci prijde cerny petr, nejspise posledni a tu obslouzi az se jim vrati jiny stroj... byval to pres tyden dost Brusel a v nedeli 12 to holt vyslo na LTN (prileteli az 2:26 misto 23:15)...

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Co poletí?

Příspěvek od vitezslav »

Letadlo z Paříže nahrazují pronájmy - Dubrovnik AL, Air Slovakia a nejčastěji TVS. Jistě chápeš, že v plné charterové sezoně moc volných letadel není, takže stačí, aby letadlo TVS třeba tvrdlo v Tel Avivu /nebo kdekoliv jinde/ déle než má a už je tu rázem sekyra i pro Sky. Jak se rozhodí rotace, většinou se to veze celý den.

honza.d
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 13. 07. 2009, 19:07
Stav: Offline

Re: Co poletí?

Příspěvek od honza.d »

vitezslav píše:Letadlo z Paříže nahrazují pronájmy - Dubrovnik AL, Air Slovakia a nejčastěji TVS. Jistě chápeš, že v plné charterové sezoně moc volných letadel není, takže stačí, aby letadlo TVS třeba tvrdlo v Tel Avivu /nebo kdekoliv jinde/ déle než má a už je tu rázem sekyra i pro Sky. Jak se rozhodí rotace, většinou se to veze celý den.


To chapu, to se pak vsechno rozsype. Jak to vubec NE zvlada - plati jim (TVS, Dubrovnik, ...) dopredu, netusis?
Naposledy upravil(a) honza.d dne 15. 07. 2009, 15:14, celkem upraveno 1 x.

OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: Co poletí?

Příspěvek od OKTVC »

honza.d píše:dik, nesouvisi to zpozdovani s tim letadlem co je porad v Parizi? Mel jsem z jejich vikendoveho letoveho radu pocit, ze to letadlo (z financnich duvodu) nenahrazuji a rotuji jen s tim co maji s tim, ze na nejakou destinaci prijde cerny petr, nejspise posledni a tu obslouzi az se jim vrati jiny stroj... byval to pres tyden dost Brusel a v nedeli 12 to holt vyslo na LTN (prileteli az 2:26 misto 23:15)...

Přes víkend má každý svého létání až až, tak není moc prostor na půjčování cizím. SkyE si v exponovaných časech musí poradit s tím co mají nebo lety přesouvat...


Marta
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 21. 06. 2009, 07:22
Stav: Offline

Re: Co poletí?

Příspěvek od Marta »

OKTVC píše:
honza.d píše:dik, nesouvisi to zpozdovani s tim letadlem co je porad v Parizi? Mel jsem z jejich vikendoveho letoveho radu pocit, ze to letadlo (z financnich duvodu) nenahrazuji a rotuji jen s tim co maji s tim, ze na nejakou destinaci prijde cerny petr, nejspise posledni a tu obslouzi az se jim vrati jiny stroj... byval to pres tyden dost Brusel a v nedeli 12 to holt vyslo na LTN (prileteli az 2:26 misto 23:15)...

Přes víkend má každý svého létání až až, tak není moc prostor na půjčování cizím. SkyE si v exponovaných časech musí poradit s tím co mají nebo lety přesouvat...

A to asi platí i pro pátky, ne? Sleduji páteční PRG-ORY a zatím jsem systém ve zpožďování neobjevila:)

honza.d
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 13. 07. 2009, 19:07
Stav: Offline

Re: Co poletí?

Příspěvek od honza.d »

Marta píše:
OKTVC píše:
honza.d píše:dik, nesouvisi to zpozdovani s tim letadlem co je porad v Parizi? Mel jsem z jejich vikendoveho letoveho radu pocit, ze to letadlo (z financnich duvodu) nenahrazuji a rotuji jen s tim co maji s tim, ze na nejakou destinaci prijde cerny petr, nejspise posledni a tu obslouzi az se jim vrati jiny stroj... byval to pres tyden dost Brusel a v nedeli 12 to holt vyslo na LTN (prileteli az 2:26 misto 23:15)...

Přes víkend má každý svého létání až až, tak není moc prostor na půjčování cizím. SkyE si v exponovaných časech musí poradit s tím co mají nebo lety přesouvat...

A to asi platí i pro pátky, ne? Sleduji páteční PRG-ORY a zatím jsem systém ve zpožďování neobjevila:)


no-například dneska - DBV, ORY, Benatky prilet na cas, ale odlet do FCO zpžděn o skoro 2H... proč!? :-)

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Co poletí?

Příspěvek od vitezslav »

To máš hned - a ani nemusíš mít zadržený éro. Malá závada, promeškaný slot a už to jede, zpoždění narůstá. Já jsem zažil, že byla v ZRH silná bouřka, tím nám /a spouště dalším/ vypršel slot a evropský ŘLP pro nás nemělo místo, takže jsme 1h20min seděli v letadle na zemi a čekali, až se zadaří... Takže někdy to ani není vina společnosti a zpoždění už se veze celý den.

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Co poletí?

Příspěvek od creyman »

Tento týden středeční Dubrovník ráno letí NG, nebo nějaký pronájem?
Předem díky.

-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: Co poletí?

Příspěvek od -monie- »

Zdravíčko,
vědělo by se, prosím co bude zítra 25.7. na PRG-LTN a v neděli LTN-PRG?
Příp. jestli je plánován nějaký delay?
Díky.

honza.d
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 13. 07. 2009, 19:07
Stav: Offline

Re: Co poletí?

Příspěvek od honza.d »

-monie- píše:Zdravíčko,
vědělo by se, prosím co bude zítra 25.7. na PRG-LTN a v neděli LTN-PRG?
Příp. jestli je plánován nějaký delay?
Díky.


Á víkend v Londýně :-). Ja tyhle linky minulý týden měl SKYE letadlo (registraci nevím), delay tam nic, zpět 1,5hodiny :-/. Ale Bratislava na tom v neděli byla hůře - asi 4h. Určitě na to má dopad málo letadel, předpokládám, že preferují PRG bázi v obsluze (tvrdí, že je pro ně nejdůležitější). Doporučuju v neděli odpoledne se mrknout na net na csl.cz prilety, jsou tam tři linky co přistávají v 18:30, v 19 odlítá SKYE do LTN, tak pokud budou zpožděné tak hrozí zpoždění i u LTN rotace...

RM
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 268
Registrován: 04. 06. 2003, 10:15
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Co poletí?

Příspěvek od RM »

-monie- píše:Zdravíčko,
vědělo by se, prosím co bude zítra 25.7. na PRG-LTN a v neděli LTN-PRG?
Příp. jestli je plánován nějaký delay?
Díky.

dnes NGP

-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: Co poletí?

Příspěvek od -monie- »

honza.d píše:Á víkend v Londýně :-). Ja tyhle linky minulý týden měl SKYE letadlo (registraci nevím), delay tam nic, zpět 1,5hodiny :-/. Ale Bratislava na tom v neděli byla hůře - asi 4h. Určitě na to má dopad málo letadel, předpokládám, že preferují PRG bázi v obsluze (tvrdí, že je pro ně nejdůležitější). Doporučuju v neděli odpoledne se mrknout na net na csl.cz prilety, jsou tam tři linky co přistávají v 18:30, v 19 odlítá SKYE do LTN, tak pokud budou zpožděné tak hrozí zpoždění i u LTN rotace...

Tak, tak; víkend v Londýně :)
Mám tam ještě něco na září, 5. myslím bude ještě O.K., ale z 25.9. již mám lehčí obavu.....
Jinak v sobotu tam letělo NGG, přílet 8:15, tj. včas, v neděli zpátky letěl OK-TVD v barvách Prague Airport a přiletěl 20 min. později, což je úplná pohoda.
Máš pravdu Honzo, že nedělní BTS-LTN je na tom hůře, včera byl estimated departure 22:30 (scheduled mají tuším 19:50 nebo tak nějak).
Jinak LF tam byl 132/149 a zpět 125 PAX ze 149, což je velmi slušné (nevím ale jak výnosné).

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2208
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Co poletí?

Příspěvek od pavelpmi »

Ve stredu 29. PRG-ORY planovany na 1735, vedelo by se? Dekuji.

honza.d
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 13. 07. 2009, 19:07
Stav: Offline

Re: Co poletí?

Příspěvek od honza.d »

-monie- píše:
honza.d píše:Á víkend v Londýně :-). Ja tyhle linky minulý týden měl SKYE letadlo (registraci nevím), delay tam nic, zpět 1,5hodiny :-/. Ale Bratislava na tom v neděli byla hůře - asi 4h. Určitě na to má dopad málo letadel, předpokládám, že preferují PRG bázi v obsluze (tvrdí, že je pro ně nejdůležitější). Doporučuju v neděli odpoledne se mrknout na net na csl.cz prilety, jsou tam tři linky co přistávají v 18:30, v 19 odlítá SKYE do LTN, tak pokud budou zpožděné tak hrozí zpoždění i u LTN rotace...

Tak, tak; víkend v Londýně :)
Mám tam ještě něco na září, 5. myslím bude ještě O.K., ale z 25.9. již mám lehčí obavu.....
Jinak v sobotu tam letělo NGG, přílet 8:15, tj. včas, v neděli zpátky letěl OK-TVD v barvách Prague Airport a přiletěl 20 min. později, což je úplná pohoda.
Máš pravdu Honzo, že nedělní BTS-LTN je na tom hůře, včera byl estimated departure 22:30 (scheduled mají tuším 19:50 nebo tak nějak).
Jinak LF tam byl 132/149 a zpět 125 PAX ze 149, což je velmi slušné (nevím ale jak výnosné).


Za me 19/7 mela BTS odlet z LTN 00:55. Jak poznas kolik je tam PAXu? Jinak ma SKYE v teto chvili uzasne polozeny letovy rad (na vikendovy vylet do LON). Ted se jim to uz snad vyplaci, otazkou je kolik z tech PAXu bylo 1E z jejich posledni akce...


Odpovědět