Poplatek za změnu jména

single
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 09. 11. 2007, 18:39
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Poplatek za změnu jména

Příspěvek od single »

Zaregistroval jsem, že se poplatek za změnu jména zdvihl na nějakých 150 EUR. Na středu mám letenky do AMS, kamarádku asi ale nejspíš nepustí z práce. Zajímalo by mě, jestli by za změnu chtěli zmíněných 150 EUR nebo jen 25 EUR, jak je uvedeno na potvrzení rezervace. Letenky jsem kupoval v březnu.
Psal jsem dotaz na sales.cz@skyeurope.com ale neodpoveděli mi. Jiný kontakt jsem nenašel. Nemáte někdo praktickou zkušenost?


FISCHER AIR LOVER
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 363
Registrován: 10. 07. 2006, 11:26
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poplatek za změnu jména

Příspěvek od FISCHER AIR LOVER »

single píše:Zaregistroval jsem, že se poplatek za změnu jména zdvihl na nějakých 150 EUR. Na středu mám letenky do AMS, kamarádku asi ale nejspíš nepustí z práce. Zajímalo by mě, jestli by za změnu chtěli zmíněných 150 EUR nebo jen 25 EUR, jak je uvedeno na potvrzení rezervace. Letenky jsem kupoval v březnu.
Psal jsem dotaz na sales.cz@skyeurope.com ale neodpoveděli mi. Jiný kontakt jsem nenašel. Nemáte někdo praktickou zkušenost?


mám dojem, že zaplatíš poplatek za změnu jména + doplatíš rozdíl v ceně letenky kdy jsi kupoval a aktuální cenu.

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od skrita »

Podle mé zkušenosti zaplatíš jen aktuální poplatek za změnu jména, což je 100EUR (pokud to děláš online). Už se mi to letos stalo, taky jsem myslel, že zaplatím poplatek uvedený v původní rezervaci, jenže ouvej, byl to už ten zvýšený.
U SkyE mě štve, že začali přebírat ty ryanairovský móresy, jako poplatek za kartu 130Kč za segment, poplatek 256Kč za zavazadlo za segment, změnu jména 2560Kč... Zkrátka, při těchto podmínkách si myslím, že za chvíli bude lepší lítat normálníma aerolinkama. Pokud mám 23kg bágl, tak mi vždy nejlépe vychází C4S.

single
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 09. 11. 2007, 18:39
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od single »

Díky za odpověď.
Tak to je ještě komplikovanější. Nejvíc se tedy vyplatí to raději nechat propadnout :)

cafe-cafe
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 118
Registrován: 29. 04. 2007, 07:31
Stav: Offline

Příspěvek od cafe-cafe »

skrita píše:Podle mé zkušenosti zaplatíš jen aktuální poplatek za změnu jména, což je 100EUR (pokud to děláš online). Už se mi to letos stalo, taky jsem myslel, že zaplatím poplatek uvedený v původní rezervaci, jenže ouvej, byl to už ten zvýšený.
U SkyE mě štve, že začali přebírat ty ryanairovský móresy, jako poplatek za kartu 130Kč za segment, poplatek 256Kč za zavazadlo za segment, změnu jména 2560Kč... Zkrátka, při těchto podmínkách si myslím, že za chvíli bude lepší lítat normálníma aerolinkama. Pokud mám 23kg bágl, tak mi vždy nejlépe vychází C4S.


No ale jen do 1.10.2008 CSA snizuje weight allowance z 23 na 20kg 8)


skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od skrita »

cafe-cafe píše:
skrita píše:Podle mé zkušenosti zaplatíš jen aktuální poplatek za změnu jména, což je 100EUR (pokud to děláš online). Už se mi to letos stalo, taky jsem myslel, že zaplatím poplatek uvedený v původní rezervaci, jenže ouvej, byl to už ten zvýšený.
U SkyE mě štve, že začali přebírat ty ryanairovský móresy, jako poplatek za kartu 130Kč za segment, poplatek 256Kč za zavazadlo za segment, změnu jména 2560Kč... Zkrátka, při těchto podmínkách si myslím, že za chvíli bude lepší lítat normálníma aerolinkama. Pokud mám 23kg bágl, tak mi vždy nejlépe vychází C4S.


No ale jen do 1.10.2008 CSA snizuje weight allowance z 23 na 20kg 8)


Jsem si říkal, že by ČSA neragovaly na konkurenční boj. V 90% případů 20 kg stačí, ale stalo se mi, že jsem se vracel po delším pobytu s plnou kupou věcí, hodilo to 25,5kg a nikdo nemrkl ani okem. Při limitu 20kg by asi byl problém.

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od skrita »

single píše:Díky za odpověď.
Tak to je ještě komplikovanější. Nejvíc se tedy vyplatí to raději nechat propadnout :)


Ne, komplikované to není. Prostě, pokud chceš změnit jen jméno, dáš 2560Kč a tím to končí. Předpokládám, že vám dohromady jedno zavazadlo stačit bude, takže by bylo zbytečné si přikupovat další. Totiž u těch starších rezervací je zavazadlo zdarma.

Slávek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 08. 09. 2008, 15:23
Stav: Offline

změna jmena v rezervaci

Příspěvek od Slávek »

Pokud jsi rezervoval v březnu,zaplatíš pouze 25 euro,ale jde to pouze telefonicky,jinak naskakuje v rezevaci plná částka. Dělal jsem to tak minulý týden.

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Lingus »

150 éček je docela pálka. U EI to stálo 70 (3 dni před odletem), ale bylo to v dubnu, takže už je to možná také úplně jinak..
Může mi někdo zasvěcený vysvětlit, jestli je nějaký relevantní důvod, proč se za změnu jména(!) vybírají takto nehorázné poplatky? Pochopil bych to u papírové letenky, ale takhle mi to hlava nebere :roll:

single
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 09. 11. 2007, 18:39
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: změna jmena v rezervaci

Příspěvek od single »

Slávek píše:Pokud jsi rezervoval v březnu,zaplatíš pouze 25 euro,ale jde to pouze telefonicky,jinak naskakuje v rezevaci plná částka. Dělal jsem to tak minulý týden.


Díky, zkusím! Můžu tě poprosit o to telefonní číslo na rezervace? Mám nějak unavený mozek :oops: a nedaří se mi to dohledat.

single
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 09. 11. 2007, 18:39
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od single »

Lingus píše:150 éček je docela pálka. U EI to stálo 70 (3 dni před odletem), ale bylo to v dubnu, takže už je to možná také úplně jinak..
Může mi někdo zasvěcený vysvětlit, jestli je nějaký relevantní důvod, proč se za změnu jména(!) vybírají takto nehorázné poplatky? Pochopil bych to u papírové letenky, ale takhle mi to hlava nebere :roll:


Nejsem zasvěcený ale tipuji, že to dělají kvůli tomu, aby cestovky hromadně nenakupovaly letenky po 500,- a později je neprodávaly za vyšší ceny.

Slávek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 08. 09. 2008, 15:23
Stav: Offline

Příspěvek od Slávek »

Ahoj.Telefon je 246 096 096 rezervace letenek.Bylo to během pěti minuti se zaplacenim kartou

Don intanon
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 28. 06. 2007, 10:54
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: změna jmena v rezervaci

Příspěvek od Don intanon »

single píše:
Slávek píše:Pokud jsi rezervoval v březnu,zaplatíš pouze 25 euro,ale jde to pouze telefonicky,jinak naskakuje v rezevaci plná částka. Dělal jsem to tak minulý týden.


Díky, zkusím! Můžu tě poprosit o to telefonní číslo na rezervace? Mám nějak unavený mozek :oops: a nedaří se mi to dohledat.

Dej vedet jak jsi dopadl, ceka me to same..

single
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 09. 11. 2007, 18:39
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: změna jmena v rezervaci

Příspěvek od single »

Don intanon píše:
single píše:
Slávek píše:Pokud jsi rezervoval v březnu,zaplatíš pouze 25 euro,ale jde to pouze telefonicky,jinak naskakuje v rezevaci plná částka. Dělal jsem to tak minulý týden.


Díky, zkusím! Můžu tě poprosit o to telefonní číslo na rezervace? Mám nějak unavený mozek :oops: a nedaří se mi to dohledat.

Dej vedet jak jsi dopadl, ceka me to same..

Tak se omlouvám, že žádné hlášení nepodám, kvůli časovému presu jsem to nechal propadnout. V sobotu mě čeká stěhování domácnosti do WAW a zoufale nestíháme a balíme a balíme...

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Šup na něj Víťo a j.ree, on si dovolil neproletět letenku,kterou určitě někdy koupil v akci!!! :lol: :roll:

single: Nic proti, taky se mi tohle stalo a tyhle dvá experti se kvůli tomu do mě pustili jak kdybych udělal buhví co :wink:


Odpovědět