Go, SKY, go!

Odpovědět
vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od vitezslav »

Planes:
SkyEurope Airlines nemile překvapily některé své cestující zrušením dalších desítek letů. Již minulý týden zrušily z Prahy 40 linek v období 24.01. - 14.02., další zmizely po těchto datech z knihovacího systému do ukončení zimního letového řádu (28.03.) nyní. Do Amsterdamu zůstal oproti dvěma letům denně (pondělí, čtvrtek, pátek a sobota do konce února) a dvěma denně kromě neděle (do konce března) jen jeden let denně. Treviso přišlo ze svých 4 letů týdně o čtvrteční rotaci. Z původních dvou letů denně do Londýna (kromě úterý, čtvrtka a neděle) zůstává druhý let denně pouze 06., 20. a 27.03.; 21. a 28.03. se nepoletí vůbec. Do Bergáma nabízely SkyEurope původně 2 lety denně kromě neděle, nyní poletí 2x denně jen v pondělí, úterý (od 3.3.), středu, pátek 20., 27.02. a 13.03. a v sobotu (kromě 07. a 14.03.). Místo tří linek denně do Paříže budou pokračovat jen dvě (do konce února 3 ještě ve středu). Zrušena byla i druhá denní nedělní linka 01., 08. a 15.03.

dushkee, pokud tomuto říkáš, že se společnosti začalo dařit, tak nevím, kdo je tady zaslepený... Přece je nad slunce jasnější, že pokud mi zruší čtyři lety z šesti, tak se příště poohlédnu jinde, i kdybych modrý letadla miloval sebevíc. Ty ne?? :roll:


dushkee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 286
Registrován: 10. 01. 2009, 15:04
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od dushkee »

vitezslav píše:Yaniczka: A v čem je Wizz horší než Sky?? Ano, růžový A320 je o něco hnusnější než modrý B737NG, ale to je tak všechno... :lol:

napriklad pozri na ake letiska lieta Wizz a na ake Sky :) lol
napriklad pariz.. Wizz lieta na letisko Beauvais, co je 65km od pariza.. a ked ta vide letenka len na nejakych 15EUR, tak dalsich minimalne 20Eur vyhodis za transport.. pre porovonanie, z ORY do centra sa da dostat za 10EUR. a je to podstatne blizsie, rychlejsie, to je jasne :)
to iste je Brusel/Charleroi - 60km
a najlepsia je aj tak Barcelona/Girona :) 110km od mesta :)

no nic.. je tu par ludi, od ktorych sa ina ako sarkasticka odpoved cakat neda :D ze?? lol

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od context »

je to zaujimave, ked konecne sky dalo na radu odbornikov zrusit nrentabilne linky tak v tom momente ti isti odbornici na to frflu...

dushkee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 286
Registrován: 10. 01. 2009, 15:04
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od dushkee »

context píše:je to zaujimave, ked konecne sky dalo na radu odbornikov zrusit nrentabilne linky tak v tom momente ti isti odbornici na to frflu...


to vies, ti odbornici by frflali aj keby sky lietalo zadarmo :)

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od vitezslav »

Dushkee, ty jsi manipulátor, který si jen neustále opakuje svojí pravdu. Já jsem tě položil jasnou otázku:
Kdybys byl BĚŽNÝ cestující, který jezdí třeba za obchodem, nečetl toto fórum a problémy SKY a jejich optimalizace letového řádu ti byla jako 99%cestujících naprosto ukradená, koupil by sis znovu letenku u společnosti, která ti zruší čtyři lety z šesti v dvou měsících??
A nemusíš mi k tomu psát román, stačí ano nebo ne.


dushkee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 286
Registrován: 10. 01. 2009, 15:04
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od dushkee »

vitezslav píše:dushkee, pokud tomuto říkáš, že se společnosti začalo dařit, tak nevím, kdo je tady zaslepený... Přece je nad slunce jasnější, že pokud mi zruší čtyři lety z šesti, tak se příště poohlédnu jinde, i kdybych modrý letadla miloval sebevíc. Ty ne?? :roll:


Zrusenie tych liniek je reakcia na vzniknutu situaciu, nemyslis??? keby vsetko bolo OK, a boli by plne masiny na vsetkych linkach, tak k tomu nikdy nedojde.. ale to je riziko podnikania.. s tym ucelom sa aj brali 700-ky, ktorych leasing je cca 2,5 krat drahsi, ako na 300-ku. teraz bude flotila tak, ako to bolo predtym.. nejake NG-cka, nejake Klasiky :) thats it..
a snad bude konecne aj business..

ja nehovorim, ze par krokov nebolo zlych, no chapem, ze to bolo len vyustenie nejakych chyb, ktore uz sa nedali zvratit..ale stale sa lieta a bez problemov..

Edit:
keby som bol bezny cestujuci, tak v prvom rade necitam toto forum, lebo by mi to bolo uplne ukradnute.. Urcite by ma nastvalo, keby mi zrusili 4 lety..to je jasne.. ale tak vzdy je moznost refundacie, alebo zmena datumu.. no urcite by som nevyvolaval paniku.. bodka.

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od context »

predpokladám, že keby boli lietadlá NE z PRG plné "bežných" cestujúcich za obchodom tak by tie linky nerušili.

dushkee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 286
Registrován: 10. 01. 2009, 15:04
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od dushkee »

context píše:predpokladám, že keby boli lietadlá NE z PRG plné "bežných" cestujúcich za obchodom tak by tie linky nerušili.


no joo.. a hlavne ked je nejaka linka dlhodobo v strate, tak to nema vyznam dotovat.. a len prehlbovat straty.. aj ked urcite nikoho nepotesi, ze zrovna jeho linka sa zrusila. to chapem.

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od j.ree »

dushkee, tohle byl konecne po dlouhe dobe nazor a vzkaz na urovni ...

zirafka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 41
Registrován: 13. 01. 2009, 16:43
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od zirafka »

dushkee píše:
vitezslav píše:dushkee, pokud tomuto říkáš, že se společnosti začalo dařit, tak nevím, kdo je tady zaslepený... Přece je nad slunce jasnější, že pokud mi zruší čtyři lety z šesti, tak se příště poohlédnu jinde, i kdybych modrý letadla miloval sebevíc. Ty ne?? :roll:


keby som bol bezny cestujuci, tak v prvom rade necitam toto forum, lebo by mi to bolo uplne ukradnute.. Urcite by ma nastvalo, keby mi zrusili 4 lety..to je jasne.. ale tak vzdy je moznost refundacie, alebo zmena datumu.. no urcite by som nevyvolaval paniku.. bodka.


Dushkee, Vitezslav psal o cestujicim, ktery leta za obchodem. A nezlob se, ale v tom pripade mu zruseni letu minimalne dost prekope plany. Napriklad - chtel se vracet z AMS vecer, takze si logicky na posledni den naplanoval nejake schuzky (kdyby zadne nemel, tak by treba letel domu uz den predem)... a kdyz mu NE napisou, ze sorry kamo, ale bud se vratis rano a nebo si muzes letet jindy, tak mu to zpusobi akorat problemy - bud musi schuzky rusit nebo platit dalsi hotel... Takze si myslim, ze business cestujici pujde radeji do nejake spolecnosti, kde mu nebude hrozit takoveto riziko. Pokud ovsem neni vyznavac adrenalinovych sportu ;-)

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od RadekFM »

Ten obchodník jistě věděl že SE je low cost a nemůže čekat že o něj bude postaráno jako ve first class. Je to jeho problém a s rizikem zrušení nebo změny letu musí počítat.

OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od OKTVC »

RadekFM píše:Ten obchodník jistě věděl že SE je low cost a nemůže čekat že o něj bude postaráno jako ve first class. Je to jeho problém a s rizikem zrušení nebo změny letu musí počítat.

Co to je za nesmysl, že by se zrovna u low costu mělo počítat se zrušením nebo změnou letu ? Jsou snad low cost společnosti v tomto ohledu horší než ostatní ? Myslím že ne.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od vitezslav »

dushkee+zirafa+RadekFM: Jasně, že když letím LC, nečekám, že mi v případě např. zpoždění letu zaplatí hotel. Ale současné rušení letů je tak masivní, že se každý normální cesťák příště poohlédne jinde.
Já jsem typický příklad - neříkám, že létám denně a leží a padá se mnou Skyeurope :D, ale třeba zrovna AMS jsem s nimi létal tak 6xročně právě kvůli ranní a večerní rotaci. Pokud tam mám přespávat, nevidím důvod a poletím s C4S, protože si můžu vybrat z více frekvencí, nemusím letět kilometr až na samý konec terminálu atd. Navíc, když letím na den, mám jen palubní zavazadlo, ale když tam budu spát, musím mít víc věcí, což jsou u Sky další peníze navíc.
Já vím, dushkee, že se to těžko chápe, ale většina cestujících hledá, co je pro ně nejvýhodnější a nejsou sponzory Sky z důvodu jakéhosi citového vztahu.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od vitezslav »

Dushkee, pokládám tě potřetí jednoznačnou otázku, na kterou jsi mi ještě neodpověděl: POKUD BY TĚ ZRUŠILA JAKÁKOLI SPOLEČNOST 4LETY ZE 6, NEMĚL JSI K NÍ CITOVÝ ANI ZAMĚSTANANECKÝ VZTAH, PŘEKOPAL JSI SPOUSTU SVÝCH PLÁNŮ, VYŘÍDIL REFUNDACE A ZMĚNY LETŮ I UBYTOVÁNÍ, OBRÁTIL BY SES NA NÍ PŘI DALŠÍ CESTĚ ZNOVU?
ANO NEBO NE??

dushkee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 286
Registrován: 10. 01. 2009, 15:04
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od dushkee »

vitezslav píše:Dushkee, pokládám tě potřetí jednoznačnou otázku, na kterou jsi mi ještě neodpověděl: POKUD BY TĚ ZRUŠILA JAKÁKOLI SPOLEČNOST 4LETY ZE 6, NEMĚL JSI K NÍ CITOVÝ ANI ZAMĚSTANANECKÝ VZTAH, PŘEKOPAL JSI SPOUSTU SVÝCH PLÁNŮ, VYŘÍDIL REFUNDACE A ZMĚNY LETŮ I UBYTOVÁNÍ, OBRÁTIL BY SES NA NÍ PŘI DALŠÍ CESTĚ ZNOVU?
ANO NEBO NE??


uz som odpovedal o par prispevkov vyssie.. ale nevadi.. urcite by sa mi to nepacilo, to je jasne.. ale ked si to tak spocitam,ze zaplatil by som xx EUR, ktore by sa mi vratili, pokial by mi to nesposobilo take problemy, ze by som bol totalne nas*aty na nich, tak by som asi letel. kedze som si uz predtym vybral SKY, tak asi to bolo koli niecomu..
odpoved - ANO..


Odpovědět