Go, SKY, go!

Odpovědět
robi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 13. 12. 2008, 13:54
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od robi »

Mat CITOVY vztah k nejakej leteckej spolocnosti je slabomyselnost sama o sebe. Letecka spolocnost ako kazda ina firma komercneho charakteru mi poskytuje iste sluzby o ktore mam zaujem a za tieto sluzby si necha zaplatit. Takze JEDINE kriterium pre vyber je, ci sluzby ktore spolocnost ponuka su pre mna zaujimave a cena, ktoru spolocnost vyzaduje je pre mna prijatelna. V pripade leteckej spolocnosti ide o to, ci ma spojenie do destinacii kam sa potrebujem dostat, ci su tieto spojenia v casoch ktore potrebujem a za cenu ktoru som ochotny zaplatit. Specialne ale v pripade leteckej spolocnostit ma zaujima aj to, ci sa mozem spolahnut na STABILITU letoveho planu, na co najmensie MESKANIE spojov a pod.

Cize zaverom, kto sa riadi kriteriami ako ze je niektora spolocnost SLOVENSKA, ma na palube PEKNE letusky (pricom to je skutocne subjektivne), ci su lietadla PEKNE pomalovane patri bud do nejakej slabomyselnej nacionalistickej strany (napr. SNS) alebo do skolky.


OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od OKTVC »

robi píše:Mat CITOVY vztah k nejakej leteckej spolocnosti je slabomyselnost sama o sebe. Letecka spolocnost ako kazda ina firma komercneho charakteru mi poskytuje iste sluzby o ktore mam zaujem a za tieto sluzby si necha zaplatit. Takze JEDINE kriterium pre vyber je, ci sluzby ktore spolocnost ponuka su pre mna zaujimave a cena, ktoru spolocnost vyzaduje je pre mna prijatelna. V pripade leteckej spolocnosti ide o to, ci ma spojenie do destinacii kam sa potrebujem dostat, ci su tieto spojenia v casoch ktore potrebujem a za cenu ktoru som ochotny zaplatit. Specialne ale v pripade leteckej spolocnostit ma zaujima aj to, ci sa mozem spolahnut na STABILITU letoveho planu, na co najmensie MESKANIE spojov a pod.

Cize zaverom, kto sa riadi kriteriami ako ze je niektora spolocnost SLOVENSKA, ma na palube PEKNE letusky (pricom to je skutocne subjektivne), ci su lietadla PEKNE pomalovane patri bud do nejakej slabomyselnej nacionalistickej strany (napr. SNS) alebo do skolky.


Souhlas s názorem. Snad bych jen doplnil, že by ten citový vztah ale mohl platit v případě že jí částečně vlastním :wink:

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od vitezslav »

robi: Tak jsem to myslel....
dushkee: Ano, vybíral jsem si SKY ze dvou důvodů - byli levní a spolehliví. Nic víc.

atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 134
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od atr »

dushkee píše:
vitezslav píše:Dushkee, pokládám tě potřetí jednoznačnou otázku, na kterou jsi mi ještě neodpověděl: POKUD BY TĚ ZRUŠILA JAKÁKOLI SPOLEČNOST 4LETY ZE 6, NEMĚL JSI K NÍ CITOVÝ ANI ZAMĚSTANANECKÝ VZTAH, PŘEKOPAL JSI SPOUSTU SVÝCH PLÁNŮ, VYŘÍDIL REFUNDACE A ZMĚNY LETŮ I UBYTOVÁNÍ, OBRÁTIL BY SES NA NÍ PŘI DALŠÍ CESTĚ ZNOVU?
ANO NEBO NE??


uz som odpovedal o par prispevkov vyssie.. ale nevadi.. urcite by sa mi to nepacilo, to je jasne.. ale ked si to tak spocitam,ze zaplatil by som xx EUR, ktore by sa mi vratili, pokial by mi to nesposobilo take problemy, ze by som bol totalne nas*aty na nich, tak by som asi letel. kedze som si uz predtym vybral SKY, tak asi to bolo koli niecomu..
odpoved - ANO..


Další diskuze s Dushkee je podle mě zbytečná. Už Vám odpověděl - ANO.. jsem SkyEurope fanatik. Tady veškerá logika končí.
Mám Sky taky moc rád, ale NGQ je jako další pryč a to byla dokonce jiná lízingovka. Podle mě buď velmi brzy někdo silný do SKY vstoupí a proto se to snaží zatím držet a nebo SKY končí.

Jaku už někdo psal - u Sky se již nekupuje letenka ale něco jako tiket.
90 hodně procent si radši připlatí, poletí do vzdálenějšího letiště jen když nebude mít tiket ale letenku. Pořád to totiž vyjde levněji než placení storna za ubytování a problémy s dovolenou vše násobeno počtem účastníků. V případě letů za obchodem si jen blázen může dovolit domluvit si schůzky a pak říct sorry zrušili mi let. Okamžitě se stává neseriózním stejně tak jako SKY.

MartinO2
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 164
Registrován: 18. 03. 2008, 22:17
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od MartinO2 »

atr: Moje slova.


Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od Smurfx »

ATR: Přesně tak. Do nedávné doby platila Sky Europe za velmi spolehlivou společnost. To je teď nenávratně pryč, když ruší ve velkém lety, létá starými pronajatými letadly, případně spojuje linky.

To je také důvod, proč firmy kolem mě přestaly kupovat i to málo letenek Sky Europe, které předtím nakupovaly. Raději si připlatí a budou to mít s jistotou, že jim let nezruší. Sice se zvýší nepatrně cestovní náklady, ale co je to oproti zmeškanému důležitému obchodnímu jednání.

Důvěra v spolehlivost letecké společnosti je u firem to hlavní kritérium, když se jedná o obchod. Tu důvěru bohužel Sky Europe ztratilo a pronájmem starých letadel a tím pádem snížení úrovně servisu to moc nevylepšilo. Kamarád po letu s Bulgaria air prohlásil, že chápe, že mají problémy, ale když se společnosti podaří jako náhradu vyjednat takový "vrak", tak to také o něčem svědčí a se Sky Europe už nepoletí.

Já jsem se Sky Europe nikdy neletěl a je mi celkem jedno zda přežijí, nebo skončí, ale toto jsou postřehy z mého okolí, které myslím nebudou ojedinělé.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od vitezslav »

smurfx: Tak já létal se SKY velmi často a rád. Ale teď si to velmi rozmyslím. A to jsem šílenec, takže Bulhary a Dubrovnik bych bral jako zpestření. Ovšem rušení letů, přebookovávání hotelů, placení storna a volání na jakousi linku, kam se nedá dovolat - to fakt není můj koníček...

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od j.ree »

Ja nevim, ale tady umite jen kritizovat. Jak odebrali Sky 3/4 flotily, tak jste tady ku*****li, ze sky krachne a je to jista vec, smali jste se. Ikdyz si o Bitterovi tez myslim svoje, a jeste i s tim jeho optimismem, ale co jineho ma delat? Reditel bude prat spolecnost ve spine i v mediich? Hrabou se z toho, to se vam tez nelibi, ted tady doslova p******te, ze rusi lety. Ano rusi, ale je to nasledkem krize, kterou sky proplouva. Ano, je to neprijemne to ruseni letu, ale tak snad pochopite, proc se to deje. Jsem zvedav, az bude Sky v pohode, na co si vzpomenete a za co ji budete popotahovat. Nebo zapomenete na sva soucasna slova? :?

OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od OKTVC »

j.ree píše:Ja nevim, ale tady umite jen kritizovat. Jak odebrali Sky 3/4 flotily, tak jste tady ku*****li, ze sky krachne a je to jista vec, smali jste se. Ikdyz si o Bitterovi tez myslim svoje, a jeste i s tim jeho optimismem, ale co jineho ma delat? Reditel bude prat spolecnost ve spine i v mediich? Hrabou se z toho, to se vam tez nelibi, ted tady doslova p******te, ze rusi lety. Ano rusi, ale je to nasledkem krize, kterou sky proplouva. Ano, je to neprijemne to ruseni letu, ale tak snad pochopite, proc se to deje. Jsem zvedav, az bude Sky v pohode, na co si vzpomenete a za co ji budete popotahovat. Nebo zapomenete na sva soucasna slova? :?

...následkem krize, kterou si Sky díky neuváženému managementu zpúsobily. Bitter se dal na cestu za každou cenu tendenčně informovat (v horším případě ústy svého tiskového podřízeného) ve prospěch SkyEurope. Asi tím zblbne víc potenciálních cestujících než kdyby řekl, jsme v problémech, občas nemáme na výplaty, nejsme schopni platit dluhy letištím, řízení letového provozu a pronájem letadel je též nad naše síly. Chceme se z toho dostat a naši sponzoři nám chtějí pomoci, takže prosím dočasné chránění než si opatříme levnější flotilu a vyladíme letový řád (taková ochrana před věřiteli :wink: ). Říkat všechny špatné neplánové události jsou plánované dobré události a naddimenzovat prodej letenek, aby bylo poté možno cestující rušením sesadit do jiných letů, které nemám naplněné se mi zdá nečestné.

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od j.ree »

Taky jsem psal ze si o Bitterovi myslim svoje. Ano situace neni dobra, bitter za to muze taky trochu. Psal jsem jen, ze si na vsechno stezjuete a ze nikdy neni nic dobre. Ano Sky udelaly chybu, dostavaly se do cervenych cisel. Bohuzel, zisku se nepodarilo dosahnout, to je ale podnikani, bud prezije, nebo ne.

PS: s tema letenkama - mate nekde podlozene informace, ze ten den byl prodej letenek opravdu maly, a timpadem vyvracite tvrzeni a vyjadreni Skyeurope?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od flyingblue »

j.ree píše:Taky jsem psal ze si o Bitterovi myslim svoje. Ano situace neni dobra, bitter za to muze taky trochu. Psal jsem jen, ze si na vsechno stezjuete a ze nikdy neni nic dobre. Ano Sky udelaly chybu, dostavaly se do cervenych cisel. Bohuzel, zisku se nepodarilo dosahnout, to je ale podnikani, bud prezije, nebo ne.

PS: s tema letenkama - mate nekde podlozene informace, ze ten den byl prodej letenek opravdu maly, a timpadem vyvracite tvrzeni a vyjadreni Skyeurope?


Sky se "nedostavaly do cervenych cislech". Sky byly v cervenych cislech od zacatku a ta firma NIKDY nenesla zisk.

bosco
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 30
Registrován: 16. 06. 2007, 20:53
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od bosco »

loni se take rusily linky,kde bylo nabookovano malo lidi,ale to se tu moc neresilo.je neprijemne nekomu zrusit linku a tim i nabourat dovolenou,ale konecne doslo k optimalicazi letu a letadla neletaji tak prazdna.
verim,ze za par tydnu bude situace v pohode nebot letni sezona pomalu prichazi :D :D :D

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od j.ree »

@flyingblue: ja jsem nepsal, ze sky byly nekdy v zisku. Jen na upresneni, vim, ze nikdy nebyly v plusu.

Sky neni zadna charita (ikdyz se donedavna tak trochu i tvarili). V podnikani je prvoradym ucelem zisk. Ruseni je neprijemne, ale tak kdyz proste to tak dal neslo a nevydelavali, tak to proste muselo jednou prijit, dopomohla k tomu i tahle krize. Ja jsem rikal uz nevim jak davno, ze maji kaslat na nerentabilni linky a lety a jit proste tvrde za ziskem.

dushkee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 286
Registrován: 10. 01. 2009, 15:04
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od dushkee »

j.ree píše:Ja nevim, ale tady umite jen kritizovat. Jak odebrali Sky 3/4 flotily, tak jste tady ku*****li, ze sky krachne a je to jista vec, smali jste se. Ikdyz si o Bitterovi tez myslim svoje, a jeste i s tim jeho optimismem, ale co jineho ma delat? Reditel bude prat spolecnost ve spine i v mediich? Hrabou se z toho, to se vam tez nelibi, ted tady doslova p******te, ze rusi lety. Ano rusi, ale je to nasledkem krize, kterou sky proplouva. Ano, je to neprijemne to ruseni letu, ale tak snad pochopite, proc se to deje. Jsem zvedav, az bude Sky v pohode, na co si vzpomenete a za co ji budete popotahovat. Nebo zapomenete na sva soucasna slova? :?


100% suhlas..
ked to bolo horuce, vsetci tu pisali, jako to tu krachuje a ked som pisal, ze to je v pohode, tak zasa zacali riesit to, ze na akych lietadlach teraz sky lieta (samozrejme, docasne na ACMI) ale v pohodke.. Teraz dojdu dalsie masiny (o dooooooost lepsie ako su tie bulharske kraksne), ktore su tesne po C-checkoch (pre tych co nevedia, taka trosku vacsia generalka, cize lietaldo vyleze vo velmi dobrom stave).. neviem si predstavit co sa potom bude prepierat.. ze farba je zla?? ze su male okna a nemaju elektricke stahovanie??? :P par veci tu nechapem.. tu sa nejedna o diskusiu, ale par jedincov tu znacne zhadzuje firmu, vdaka ktorej sa za 15-20Eur dostali do europy, co pred tym mohli len snivat..
A niekto tu pisal, ze jak straaaasne ubuda pocet ludi a bookingov.. napisem len jedno na to:
HOVADINA PRVEJ TRIEDY.. tych 50 ludi co cita toto forum nehra zdaleka rolu v nejakych percentach predaja.. Cisla nepustia.. A pocet rezervacii vobec, ale vobec neklesa.. nemozem povedat, ze nejako extremne stupa, to by som klamal, ale ide to hore.. Zdroj: moje oci, ktore videli realne cisla.. Podotykam, ze drogy neberiem a ani som si neni vedomy toho, ze mi niekto nieco primiesal do kavy.. bodka.. :lol:
takze pred tym, ako tu budete pisat, ako sa polka republiky vykaslala na Sky a lietaju neviem s cim (AXE Jet?? :D), si trosku uvedomte, ze pravda je niekde uplne inde..

a tymto nerobim ziadnu PR kampat.. som si isty, keby tu kludne aj zazneli akekolvek informacie, ci uz pozitivne, alebo negativne, tak na cash-flow by to malo dopad este menej ako minimalny.. tu sa jedna o statisice ludi, ktori si rezervovali a stale aj rezervuju letenky.
a ked sa to v najblizsich tyzdnoch uz cele konecne utrasie, tak sa na tieto problemy zabudne a vsetko bude ako po starom..
takisto ako par ludi zabudne na to, ake prispevky pisali pred par dnami a budu si dalej spokojne lietat.. :D
a na tu chvilu sa osobne moc tesim...

.. zatim ..

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od creyman »

Sky mám rád proto, že před několika lety tu byli z Prahy jen relativně drahé letenky. Teď může plno lidí za velmi slušné peníze, VELICE pohodlně cestovat a poměr cena a kvalita je pro zákazníka velice výhodný.
V polovině ledna jsem měl dojem, že šance na přežití je pod 50%, ale pokud přijdou nová letadla a Sky jich bude mít oněch potřebných 13-15, tak věřím, že na 95% se bez problémů odlétá celá sezóna. Krizi „odebrání letadel“ zvládli opravdu se ctí. A jestli to bude investovat, ten či onen a doufat v zisk je mi trochu jedno. Podnikatelská rizika fondů mě v podstatě nezajímají. Ostatně firem co nevydělávají je víc a potenciál růstu a výdělků tu je. Rozjet novou společnost je asi cesta na dlouhou trať a vlastnit v portfoliu leteckou společnost bude určitě do jisté míry prestižní záležitost.
Kdo to místo na trhu obhájí ukáže budoucnost, ale přeji to Sky. Myslím, že pokusů co nejde a nevydělává udělali dost, teď mají víc zkušeností. To, že rušení linek kreditu nepřidá určitě sami ví velmi dobře, ale asi to v krizi nejde jinak. Teď jde o to, aby se to příště neopakovalo.
Letěl jsem Paříž z šesti lidma 20.1. a kromě mě „leteckého fanouška“ nikdo ani o problémech nevěděl ČT i Nova report udělali vcelku korektně a to, že Sky jsou trvale ve zrátě asi cestující moc nezajímá. Ostatně, až tady budou ta nahrádní letadla (pokud budou) tak si zase určitě i plno rebelů rádo koupí letenku za 19.. 29.. nebo 39euro, protože jinde by letěli za násobek ceny. Být majitel střední firmy co řeší náklady, tak stále kupuji Sky pokud Miláno,Paříž, nebo Amsterdam letí konkurence za násobky ceny. V případě krachu se to prostě koupí jinde a člověk celkově pokud rok dva létal se Sky stejně vydělal. Plno lidí to tak bere a věřím jim tvrzení, že prodeje neklesají.


Odpovědět