Go, SKY, go!

Odpovědět
OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od OKTVC »

creyman píše: Ostatně, až tady budou ta nahrádní letadla (pokud budou) tak si zase určitě i plno rebelů rádo koupí letenku za 19.. 29.. nebo 39euro, protože jinde by letěli za násobek ceny. Být majitel střední firmy co řeší náklady, tak stále kupuji Sky pokud Miláno,Paříž, nebo Amsterdam letí konkurence za násobky ceny.

Letenky SkyEurope už jsou cenově okolo konkurence. Extra levné cestování za pár desítek euro je pryč. Ovšem může Sky těžit z toho, že jsou na ně něktěří zvyklí a situaci na trhu neznají.


creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od creyman »

OKTVC píše:
creyman píše: Ostatně, až tady budou ta nahrádní letadla (pokud budou) tak si zase určitě i plno rebelů rádo koupí letenku za 19.. 29.. nebo 39euro, protože jinde by letěli za násobek ceny. Být majitel střední firmy co řeší náklady, tak stále kupuji Sky pokud Miláno,Paříž, nebo Amsterdam letí konkurence za násobky ceny.

Letenky SkyEurope už jsou cenově okolo konkurence. Extra levné cestování za pár desítek euro je pryč. Ovšem může Sky těžit z toho, že jsou na ně něktěří zvyklí a situaci na trhu neznají.

Paříž Orly, nebo Amstr Schipohol zrovna nikdo cenově "levně" nelétá...? Z Prahy myslím. A Bergámo taky ne, do té doby než to od února začne létat Wizz...? Nebo se pletu?

Hi-surfer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 07. 12. 2007, 21:14
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od Hi-surfer »

Na EN verzi mapy destinací se objevila v levém horním rohu Ibiza a Marrakech. Tak to by se mi líbilo obojí 8)

OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od OKTVC »

creyman píše:
OKTVC píše:
creyman píše: Ostatně, až tady budou ta nahrádní letadla (pokud budou) tak si zase určitě i plno rebelů rádo koupí letenku za 19.. 29.. nebo 39euro, protože jinde by letěli za násobek ceny. Být majitel střední firmy co řeší náklady, tak stále kupuji Sky pokud Miláno,Paříž, nebo Amsterdam letí konkurence za násobky ceny.

Letenky SkyEurope už jsou cenově okolo konkurence. Extra levné cestování za pár desítek euro je pryč. Ovšem může Sky těžit z toho, že jsou na ně něktěří zvyklí a situaci na trhu neznají.

Paříž Orly, nebo Amstr Schipohol zrovna nikdo cenově "levně" nelétá...? Z Prahy myslím. A Bergámo taky ne, do té doby než to od února začne létat Wizz...? Nebo se pletu?


Záleží na přesných datech, kdy člověk potřebuje letět, nedá se to přesně určit. Ale dejme tomu Sky má v dubnu zpáteční Paříž v průměru za 4000 (se zavazadlem, kartou), Air France 4300, Amstr Sky okolo 3500 níže je Click4Sky, Bergámo-Miláno mi přijde easyJet cenově vyrovnaný a pravděpodobně Wizz bude také v této cenové hladině... Teď má Sky akci 44 EUR, tzn 44 x 2 + 22 bagáž a 10 platba kartou, to už je 120 EUR, tzn. žádná extra láce na lowcost v akci, i když v současné době stále prima si udělat výlet za tuto cenu (vzato čistě finančně, bez ohledu na spolehlivost společnosti).

Hi-surfer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 07. 12. 2007, 21:14
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od Hi-surfer »

Zdá se, že krize u SkyEurope právě končí?

http://www.etrend.sk/firmy-a-trhy/firmy ... 59141.html

Tak rychle utratit našetřené peníze za letenky! Měna se znehodnocuje, ať je to Euro nebo koruna. A WizzAir začíná být hóóódně drahý (případně jeho zřídka nalezitelnou levnou cenu letenky doženete při koupi jízdenky na přepravu z Beauvais (Paříž), Charleroi (Brusel) či z Eindhovenu (Amsterdam).


Foxx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 854
Registrován: 11. 02. 2003, 09:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od Foxx »

Hi-surfer píše:Zdá se, že krize u SkyEurope právě končí?

http://www.etrend.sk/firmy-a-trhy/firmy ... 59141.html

Tak rychle utratit našetřené peníze za letenky! Měna se znehodnocuje, ať je to Euro nebo koruna. A WizzAir začíná být hóóódně drahý (případně jeho zřídka nalezitelnou levnou cenu letenky doženete při koupi jízdenky na přepravu z Beauvais (Paříž), Charleroi (Brusel) či z Eindhovenu (Amsterdam).


No teď ještě zaplatit všechny dluhy a držet nový mašiny v provozu. :twisted:

OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od OKTVC »

Hi-surfer píše:Zdá se, že krize u SkyEurope právě končí?

http://www.etrend.sk/firmy-a-trhy/firmy ... 59141.html

Tak rychle utratit našetřené peníze za letenky! Měna se znehodnocuje, ať je to Euro nebo koruna. A WizzAir začíná být hóóódně drahý (případně jeho zřídka nalezitelnou levnou cenu letenky doženete při koupi jízdenky na přepravu z Beauvais (Paříž), Charleroi (Brusel) či z Eindhovenu (Amsterdam).

Raději bych nějaký ten měsíc vyčkal jak k nim budou zástupy věřitelů shovívaví, 2 vlastní letadla (a nyní hodně drahé vůči dřívějšku letenky) jistě firmě pomohou snížit náklady a zvýšit výnosy, ale dluhy zůstávají :(

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od vitezslav »

Mně by zajímala jen jedna věc - když teď všichni ze Sky píší, jak jsou ty 737 classic výhodné, ekonomické, levné, krásné atd. - proč si je nepořídili rovnou?? :D

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od context »

vitezslav píše:Mně by zajímala jen jedna věc - když teď všichni ze Sky píší, jak jsou ty 737 classic výhodné, ekonomické, levné, krásné atd. - proč si je nepořídili rovnou?? :D


možno management nechodil na fórum a nenechal si poradiť... :D

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od HighFlyer »

vitezslav píše:Mně by zajímala jen jedna věc - když teď všichni ze Sky píší, jak jsou ty 737 classic výhodné, ekonomické, levné, krásné atd. - proč si je nepořídili rovnou?? :D

Pripada mne to jako "ideologicke" rozhodnuti, stejne jako zbavovani se Embraeru. Nekdo z marketingu prolacil rozhodnuti, ze image nejmladsi flotily na svete je dulezitejsi nez vyse leasingove splatky a proto se bude litat letadlama, jejichz leasing je nekolikanasobne drazsi.

Foxx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 854
Registrován: 11. 02. 2003, 09:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od Foxx »

HighFlyer píše:
vitezslav píše:Mně by zajímala jen jedna věc - když teď všichni ze Sky píší, jak jsou ty 737 classic výhodné, ekonomické, levné, krásné atd. - proč si je nepořídili rovnou?? :D

Pripada mne to jako "ideologicke" rozhodnuti, stejne jako zbavovani se Embraeru. Nekdo z marketingu prolacil rozhodnuti, ze image nejmladsi flotily na svete je dulezitejsi nez vyse leasingove splatky a proto se bude litat letadlama, jejichz leasing je nekolikanasobne drazsi.


Já bych v tom neviděl nějakou marketingovou ideologii. Velcí hráči v oboru EasyJet a Ryanair jdou stejnou cestou. U nových letadel budou jistě nižší náklady na údržbu, kterou teď budou muset NE kupovat a platit více než před tím.
Navíc je teď přeci jen trochu jiná situace na trhu. Letadel je na trhu hodně a ceny jsou někde jinde.

Cherokee
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 446
Registrován: 18. 07. 2006, 18:34
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od Cherokee »

vitezslav píše:Mně by zajímala jen jedna věc - když teď všichni ze Sky píší, jak jsou ty 737 classic výhodné, ekonomické, levné, krásné atd. - proč si je nepořídili rovnou?? :D

Pretoze pan K. ale aj pan B. hovoria len to, co sa im momentalne hodi. Tak trochu mi pripominaju ministra propagandy. :D
Najprv naucili ludi lietat a neplatit za to, tak sa chovali aj . Potom im vnucovali myslienku o najmladsej flotile. Laicka verejnost tak nadobudla pocit, ze to tak musi byt a napriklad 16, alebo 20 rocne lietadlo je nieco zle. Aspon tak sa laicka verejnost chova a vyjadruje. Starsie lietadla mozu byt financne narocnejsie, ale nemusia byt nebezpecne. Len to uz nikto tak vehementne nevysvetluje.
A sme na zaciatku, stare lietadla su predsa dobre a skarede lizingovky nech si svoje nove lietadla strcia niekam. Niekto tu Sky Europe prirovnal k Ryanu, ci Easy. V Cechach mate pekne porekadlo: Kdyz dva delaji to same, nikdy to neni to same. :idea: Huuups a je to!

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od vitezslav »

Já to zas nemyslel nějak zle, rozhodně se 15 let starého letadla nebojím. Spíš by mě zajímalo celkové ekonomické srovnání, jenže do takové analýzy se těžko někdo pustí - když vezmu nový NG 737-700 a klasiku 737-300 řekněme 15let starou, jak vyjde naprosto celkové ekonomické porovnání... Jestli když s nima oběma budu létat 5let, co vyjde koncově levněji.
U auta si to dokážu cca spočítat, ale u éra ne.
Zatím to třeba vypadá, že Ryan jde cestou, že si letadlo nechá cca 3-4 roky a pak pryč s ním.... Už se zbavují některých "olétaných" NGa nahrazují je stejným typem.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od HighFlyer »

vitezslav píše:když vezmu nový NG 737-700 a klasiku 737-300 řekněme 15let starou, jak vyjde naprosto celkové ekonomické porovnání... Jestli když s nima oběma budu létat 5let, co vyjde koncově levněji.

Zalezi, jaky budou behem tech 5ti let ceny ropy. Ted je asi celkove levnejsi 733, i kdyz vic zere. Loni v lete byly celkove levnejsi NG i pres vysoke leasingove splatky.

Zatím to třeba vypadá, že Ryan jde cestou, že si letadlo nechá cca 3-4 roky a pak pryč s ním.... Už se zbavují některých "olétaných" NGa nahrazují je stejným typem.

... a Boeing ho za to nema moc rad, protoze na trh vrha nemaly pocet "zanovnich" letadel za dobrou cenu, ktere pretahuji zakazniky, kteri by jinak kupovali funglovky od Boeingu.

-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od -monie- »

Také obvykle nemám problém se starým letadlem, a je fakt, jak tady někdo zmínil, že ESK masírovali mozky docela hustě "nejmodernější flotila..." dokonce i v jejich palubním plátku v lednu a únoru když už vše bylo jinak :)
Když jsem letěl 10.1. z LTN a viděl MD-83 od Dubrovnik Airlines, tak jsem myslel, že to je můj poslední let v životě.
Ovšem přiznávám, spletl jsem se, ten samý pocit jsem měl zase, asi 14 dní na to, když jsem sedal do "nádherného" LZ-BOW :evil:
Proto odvolávám všechno co jsem slíbil i odvolal, protože "novou" 737-300 jsem ještě neletěl :wink:


Odpovědět