Go, SKY, go!

Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od Globik »

HighFlyer píše:... a Boeing ho za to nema moc rad, protoze na trh vrha nemaly pocet "zanovnich" letadel za dobrou cenu, ktere pretahuji zakazniky, kteri by jinak kupovali funglovky od Boeingu.
Copak mění flotilu za Airbusy nebo jiná letadla? Koupí nový Boeing a zánovní prodá někomu, kdo by si jinak koupil nový. Pokud Ryan netlačí na nákupní ceny více než jiní, kde je pak rozdíl a tedy důvod, aby je Boeing neměl rád?


Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od Kamyl »

No taky mi to neni jasne... Protoze kdyby Ryan nekupoval nove a ty sve koupene si drzel 15 let, tak by zas on nekupoval zadne. Takze ta rovnovaha je podle me zachovana uplne stejna...
Leda mozna tak, ze ma Ryan dohodnute nejake velke mnozstevni slevy, coz by treba nekdo jiny nemel a tim padem by tomu nekomu jinemu prodali nove ero za drazsi penize...

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od vitezslav »

Kamyl: Všeobecně se proslýchá, že Ryan jakožto jeden z nějvětších odběratelů /ne-li největší/ odebírá 738 za zcela exclusivní ceny pohybující se někde na úrovni ceny EMB-190....

Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od Dachen »

Kamyl píše:No taky mi to neni jasne... Protoze kdyby Ryan nekupoval nove a ty sve koupene si drzel 15 let, tak by zas on nekupoval zadne. Takze ta rovnovaha je podle me zachovana uplne stejna...
Leda mozna tak, ze ma Ryan dohodnute nejake velke mnozstevni slevy, coz by treba nekdo jiny nemel a tim padem by tomu nekomu jinemu prodali nove ero za drazsi penize...


MOL se velmi rad chlubi tim, jak pekne natahli Boeing. Udelali velkou objednavku na konci roku 2001. Nekde jsem cetl, ze tak velkou slevu jako Ryanair, nikdo jiny predtim ani potom nedojednal. Ve spravnem obdobi (po 11.9.) koupili hodne letadel...
Letadla Ryanair maji take naletano hodne cyklu, takze nez by je poslali na drahy servis, tak je prodaji. Pokud se nepletu, tak je posilaji do sveta nejak tesne pred C-check.
Koncem lonskeho roku se Ryanair nechal slyset, ze planuje koupit az 400 novych er. Je krize, tak doufaji, ze z toho vytriskaji nizke ceny. A navic "pohrozili" Boeingu, ze jednaji s Airbusem.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od HighFlyer »

Kamyl píše:ba nekdo jiny nemel a tim padem by tomu nekomu jinemu prodali nove ero za drazsi penize...

Jdes na to spravne ;)


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od vitezslav »

monie: Můžu se zeptat, co bylo na letu s MD-83 tak životně nebezpečné?? Já s tímto typem letěl několikrát a byl mi velmi sympatický /naposled Nouvelair/. Když jsem zjistil, že ho měl SKY "půjčený ", chtěl jsem ihned kupovat letenku, protože B737/A320 lze letět kdykoliv.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od pepa007 »

vitezslav píše:monie: Můžu se zeptat, co bylo na letu s MD-83 tak životně nebezpečné?? Já s tímto typem letěl několikrát a byl mi velmi sympatický /naposled Nouvelair/. Když jsem zjistil, že ho měl SKY "půjčený ", chtěl jsem ihned kupovat letenku, protože B737/A320 lze letět kdykoliv.


no já kdybych uviděl že místo B737NG na mě čeká MD-83 Dubrovnik Airlines tak mi asi taky vyběhne studenej pot po čele... Nemám prostě dobrej pocit z letu ve staré kraksně pochybné historie a původu operované pochybnou aerolinkou z jižního balkánu za a ještě narychlo povolanou bůhví odkud a v jakým stavu. takže takhle nějak :D

nadoblačná
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 30. 03. 2008, 03:51
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od nadoblačná »

pepa007 - ty si mně neaká pochybná háklivka.

mike256
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 23. 10. 2008, 10:13
Oblíbené typy letadel: Airbus A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Go, SKY, go!

Příspěvek od mike256 »

pepa007 píše:no já kdybych uviděl že místo B737NG na mě čeká MD-83 Dubrovnik Airlines tak mi asi taky vyběhne studenej pot po čele... Nemám prostě dobrej pocit z letu ve staré kraksně pochybné historie a původu operované pochybnou aerolinkou z jižního balkánu za a ještě narychlo povolanou bůhví odkud a v jakým stavu. takže takhle nějak :D


Minule som letel do Bruselu strojom MD-83 Map Jet ci Map Air a bol som milo prekvapeny...interier zachovaly, motory boli vzadu takze v kabine bolo super ticho a lietadlo bolo velmi svizne, behom chvile sme boli dost vysoko...:)


Odpovědět