Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

mirka.ma
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 16. 10. 2008, 12:29
Stav: Offline

Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od mirka.ma »

Pokud nejsem sama, kdo má podobný problém se Sky Europe, ozvěte se. Ráda bych sepsala a podala hromadnou žalobu případně medializovala tento případ. Jednání s nimi nevede k ničemu. Nemají kompetentní lidi. Na peníze čekám už měsíc, i přes to, že mě zaměstnanci (asi 8lidí) informovali, že termín vrácení je 3 pracovní dny až měsíc (pokaždé jiná informace).
Věřím, že nejsem sama a existuje spousta podvedených lidí, kteří čekají (asi už zbytečně) na vrácení peněz za letenky.


MartinO2
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 164
Registrován: 18. 03. 2008, 22:17
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od MartinO2 »

Zatím mi vraceli peníze jenom za jeden zrušený let, a to konkrétně za PRG-LCA a všechno bez problémů. Jednou jsem tam volal a poslali mi mail, ve kterém jsem vyplnil údaje a odeslal zpátky. Odpověď druhý den ráno, peníze na účtu za cca 3 1/2 týdne.

Tady je ten email.

Dobry den,

na zaklade nasho telefonickeho rozhovru Vas prosim poslat nasledujuce udaje pre refundaciu:

1 rezervacny kod
2 IBAn kod uctu
3 SWIFT kod banky
4 meno a adresu majitela uctu
5 meno a adresu banky

Dakujem a prajem pekny den,

Beata Tothova
Reservation Agent
SkyEurope Airlines, a.s.
Ivanská cesta 30/B
P.O.BOX 24
820 01 Bratislava
Slovak Republic
Reservations: +421 2 3301 7301
fax: +421 2 4463 0790
e-mail: info@skyeurope.com


Odesláno na dole uvedenou e-mail adresu info@skyeurope.com .

V mém případě naprosto bezprobémové vrácení peněz.

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od ziletka »

Nevíte někdo jak je to s vracením peněz, v případě nákupu přes agentury. Mám letenky SkyEurope koupené u SA a nevím kam se nejdřív obrátit. Tak jestli máte někdo zkušenost, poraďte. Dík.

Hi-surfer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 07. 12. 2007, 21:14
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od Hi-surfer »

ziletka píše:Nevíte někdo jak je to s vracením peněz, v případě nákupu přes agentury. Mám letenky SkyEurope koupené u SA a nevím kam se nejdřív obrátit. Tak jestli máte někdo zkušenost, poraďte. Dík.


Obraťte se přímo na SA. Pošlou formulář ve formátu .odt (musel jsem si kvůli tomu stáhnout a nainstalovat OpenOffice) a ten vytiskněte, vyplňte a pak jim odfaxujte. Možná by to šlo i nascannovat a mailnout. Peníze za 18 segmentů NE mi vrátili zhruba do měsíce.

Jinak vracení peněz přímo od SkyEurope (6 segmentů) trvalo trochu déle, ale dočkal jsem se.

Promiňte, ale reakce mirka.ma a počet vykřičníků mi připadá poněkud neadekvátní, až hysterická. Nerad bych se mýlil v tom, že mirka.ma dostane své peníze od NE zpátky.

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od Steve »

Máte někdo zkušenost se změnou místa odletu kvůli zrušenému letu ze strany NE? Kamarádovi zrušili oba dva lety VIE-ORY (měl ranní frekvenci a zůstala jen večerní), a vzhledem k zaplacenému ubytování atd. nechce měnit termín. Ideální je pro něj prohození za PRG-ORY. Zkoušel jste to už někdo?

Apropo, zrušili to dnes a jde o lety 9. - 11. 11. Takže tak akorát, aby se nespadlo do náhrad...


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od hafi »

Hi-surfer píše:Obraťte se přímo na SA. Pošlou formulář ve formátu .odt (musel jsem si kvůli tomu stáhnout a nainstalovat OpenOffice)

bych doporucil nejaky convertor...nahrajes to treba na zamzar.com a razem mas co si zamanes....

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od alesesl »

me zrusili let na listopad z PRG do KSC. Nechtel jsem to prebookovavat na jiny termina tak jsem si nechal vratit penize. Podle instrukci jsem jim poslal na info@skyeurope.com informace co chteli a do 24 hod me prisel mail ze penize budou vraceny na ucet do 3 tydnu. za 3 tydny penize vraceny, tak jak bylo slibeno, takze zadny problem.

briketa
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 115
Registrován: 18. 09. 2006, 10:14
Bydliště: Milevsko
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od briketa »

Mě vrátili peníze za zrušený let asi 10 dní po zavolání na jejich pražskou linku. Slečna slibovalal vrácení do měsíce, po týdnu mi přišel dobropis mailem a za další 3 dny přišly prachy. Stačilo do telefonu oznámit číslo rezervace.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od HighFlyer »

Moje zkusenost: Vraceni tax za neproletenou letenku behem zhruba 2 tydnu od vyzadani. Vse bez problemu.

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od Steve »

Tak změna místa odletu nebyla možná...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od HighFlyer »

Steve píše:Tak změna místa odletu nebyla možná...


Napis na <complaints@skyurope.com> a udelej hudry hudry. Negarantuju, ze to urcite pomuze, ale za pokus to stoji.

mirka.ma
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 16. 10. 2008, 12:29
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od mirka.ma »

Děkuju za Vaše podněty, návrhy a zkušenosti. Již jsem se obrátila na Obranu spotřebitele, tam mi doporučili obrátit se na soud. Dám na vaše rady a obrátím se na Úrad pro civilní letectví. Vím, že tady svojí situaci nevyřeším, ale bohužel, se společností Sky Europe evidentně taky ne. Na email complaints@skyeurope.com jsem psala už 2x, žádná reakce... Podle toho co píšete předpokádám, že nemají peníze a posílají peníze po kousíčkách. Každopádně, jsem poněkud udivená jednáním SE.:-(

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od hafi »

kazdopadne pise ze ceka mesic...sice by je mal mit uz vraceny, ale na druhou stranu to neni nejak extra hodne...kdyby to byly 3 mesice, tak bych konecne rek, ze je nekde problem.
Krom toho ji rekli ze to vrati a verim zecasem i vrati. Bych jeste pockal.

....a to nemluvim o tom ze to urcite je zpatecni za 48 :lol:

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od poja »

mě ted sky europe vratili 100eur za voucher asi po 3-4týdnech...díky přepočtu na eura jsem na tom dokonce 100kč vydělal :D

Zulu Charlie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 242
Registrován: 19. 02. 2008, 19:13
Bydliště: letadla do OSR mi občas létají nad hlavou
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od Zulu Charlie »

Já jsem si se Sky dopisoval asi tři týdny - žádal jsem vracení peněz za rezervaci sedaček, které obsadili jinými pax. Dopisoval jsem si s odezvou vždy několik dní, v závěru mi sdělili, že jsem udal špatné údaje /IBAN, č. účtu/, po zlém mailu poslali peníze během tří dnů.

Jako perličku uvedu, že moje banka bere za příchozí platbu ze zahraničí 200,-, takže jsem o třetinu pěnez přišel :evil: (Sky posílají peníze ze Slovenska).


Odpovědět