Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od context »

Sky mi vrátil peniaze za zrušený let cca v priebehu 3 dní bez problémov, Ryanu tu trvalo cca týždeň takisto bez problémov...
oboje v pohode, dokonca ani na číslo účtu sa zbytočne nevypytovali...


ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od ziletka »

Zdravim. Mohl byste mi nekdo poradit s nasledujim problemem. Na 5.11 mam koupenou letenku VIE-SOF-VIE, podle letoveho radu Sky rusi uterni a stredecni vecerni rotace, tudiz trip se konat nebude. Do dneska mi nikdo nedal vedet, ze zpatecni let je zrusen, v prehledu rezervaci je stale vsechno potvrzeno. Myslite,ze mam v tomto pripade narok na nejakou kompenzaci? Dik za jakoukoliv radu.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od Night fly »

Ziletka: rekl bych ze ano, aerolinka te MUSI o zruseni letu informovat a dukazni bremeno pri pripadnem sporu je na nich.

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od context »

Zulu Charlie píše:Jako perličku uvedu, že moje banka bere za příchozí platbu ze zahraničí 200,-, takže jsem o třetinu pěnez přišel :evil: (Sky posílají peníze ze Slovenska).

treba si nechať peniaze poslať na kartu, ktorou bola platba realizovaná, nezáleží na krajine platby
PS:banky sú všeobecne nenažrané...

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od ziletka »

Night fly píše:Ziletka: rekl bych ze ano, aerolinka te MUSI o zruseni letu informovat a dukazni bremeno pri pripadnem sporu je na nich.

Dik, ja si to taky myslim, ta smernice EU je docela jednoznacna. Letenky mam koupene pres SA, takze to bude nejdriv resit pres ne.Kazdopadne jsem zvedavy jak se k tomu postavi.


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od Night fly »

Pokud by se vzpecovali, prohlidni si www.euclaim.com - ti se specializuji na vymahani sankci z aerolinek, berou si 27% z vymozene castky. Kdyz nic nevymohou, nic neplatis.

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od ziletka »

Zdarvím můžete mi poradit. SkyEurope mi zrušili několik letů,tak jsem to reklamoval u StudentAgency, kde jsem letenky kupoval. Peníze za jeden let včetně všech servisních poplatků mi byli vráceny normálně, teď jsem vracel další letenku za let,který mi Sky zrušili. Od studentagency mne prisel formular k podepsani, ovsem castka byla bez servisnich poplatku, tzn. cca 300,- Kc. Nechapu proc. Podle vyjadreni pani,ktera to ma na starosti je to podle:
"v článku/ 5.15. Cestující bere na vědomí, že:
b) v případě storna letenky je transakční poplatek za vystavení
letenky nevratný a za provedení storna letenky
si SA může účtovat odměnu dle platného ceníku
(vyvěšen na internetových stránkách STUDENT AGENCY).

/je uvedeno, že v případě storna, jakéhokoliv, není transakční poplatek vratný."

Podle mě je storno letenky něco úplně jiného než zrušení letu ze strany letecké společnosti. Vím, že jsou to jenom hloupych 300,-, ale jde mne o princip. Poradíte někdo jak postupovat. díky.

pistabaci
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21. 01. 2009, 08:17
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od pistabaci »

Predkladám moje fakta na posúdenie Sky Europe ako "solídneho prepravcu" :
14.8. potvrdené rezervácie letu Praha-Košice a Košice-Praha č. W4S7YF a IZCWYB pre dve osoby
18.8. som uhradil Sky Europe 1228 Sk / 980 CZk a 1240 Sk
20.11. oznámené že Sky Europe ruší lety
29.11. potvrdený súhlas na refundáciu leteniek

Od tejto doby bezvýsledná korešpodencia so Sky Europe, oznámené že to bolo postúpené na refundáciu a že majú veľa práce - žiadajú o trpezlivosť.

Fakty : Jednostranne zrušili lety a neoprávnene používajú moje finančné prostriedky, nereagujú okrem počítačových oznámení o prijatí e-mailu. Nedodržujú žiadne zákonné lehoty na vrátenie peňazí!

Poučenie : Nedajte sa nalákať na nízke ceny touto spoločnosťou. Jej neserioznosť som zdokumentoval na mojom prípade !

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od alesesl »

pistabaci píše:Predkladám moje fakta na posúdenie Sky Europe ako "solídneho prepravcu" :
14.8. potvrdené rezervácie letu Praha-Košice a Košice-Praha č. W4S7YF a IZCWYB pre dve osoby
18.8. som uhradil Sky Europe 1228 Sk / 980 CZk a 1240 Sk
20.11. oznámené že Sky Europe ruší lety
29.11. potvrdený súhlas na refundáciu leteniek

Od tejto doby bezvýsledná korešpodencia so Sky Europe, oznámené že to bolo postúpené na refundáciu a že majú veľa práce - žiadajú o trpezlivosť.

Fakty : Jednostranne zrušili lety a neoprávnene používajú moje finančné prostriedky, nereagujú okrem počítačových oznámení o prijatí e-mailu. Nedodržujú žiadne zákonné lehoty na vrátenie peňazí!

Poučenie : Nedajte sa nalákať na nízke ceny touto spoločnosťou. Jej neserioznosť som zdokumentoval na mojom prípade !


to chce na ne poradne do telefonu zarvat a pohrozit soudni zalobou a budes mit penize vracene do 4 dnu.

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od context »

ja sa kľudne nalákať nechám, 2x mi bol zrušený let a vždy som dostal peniaze naspäť bez toho aby som musel niekam vypisovať alebo na niekoho "řvát". Stačilo zavolať na callcentrum a obratom to bolo vybavené. Takže netreba robiť strašiaka...

pistabaci
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21. 01. 2009, 08:17
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od pistabaci »

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

od context v 21. 01. 2009, 11:20
ja sa kľudne nalákať nechám, 2x mi bol zrušený let a vždy som dostal peniaze naspäť bez toho aby som musel niekam vypisovať alebo na niekoho "řvát". Stačilo zavolať na callcentrum a obratom to bolo vybavené. Takže netreba robiť strašiaka...


Takže na Vašu radu som volal Call Centrum / p. Zábrodská / efekt žiadny zašlite reklamáciu.....ponuka ďalších služieb bla bla bla....prišiel som o ďalšie peniaze za telefonát....
vzhľadom na Vaše príspevky je viac ako pravdepodobné že Ste zamestnancom Sky Europe.
Toto je podľa mňa organizovaný podvod ako používať cudzie peniaze na svoj kšeft !
Toto nie je strašiak ....toto sú fakty !!!!

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od context »

pistabaci píše:vzhľadom na Vaše príspevky je viac ako pravdepodobné že Ste zamestnancom Sky Europe

:lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen:
som sa celkom pobavil, odporúčam Vám nevstupovať na akciový trh, nemáte celkom dobrú dedukciu

Hi-surfer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 07. 12. 2007, 21:14
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od Hi-surfer »

pistabaci píše:Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

od context v 21. 01. 2009, 11:20
ja sa kľudne nalákať nechám, 2x mi bol zrušený let a vždy som dostal peniaze naspäť bez toho aby som musel niekam vypisovať alebo na niekoho "řvát". Stačilo zavolať na callcentrum a obratom to bolo vybavené. Takže netreba robiť strašiaka...


Takže na Vašu radu som volal Call Centrum / p. Zábrodská / efekt žiadny zašlite reklamáciu.....ponuka ďalších služieb bla bla bla....prišiel som o ďalšie peniaze za telefonát....
vzhľadom na Vaše príspevky je viac ako pravdepodobné že Ste zamestnancom Sky Europe.
Toto je podľa mňa organizovaný podvod ako používať cudzie peniaze na svoj kšeft !
Toto nie je strašiak ....toto sú fakty !!!!


Dost jsem se nasmál :) Ne nad pištovou situací, ale jeho teoriemi spiknutí. Můžu se zeptat, kolik mu dopravce dluží? A kolik si myslí, že na jeho penězích už dopravce vyrejžoval? Mám zkušenost z loňska s vracením peněz za cca 20 segmentů SkyE a řekl bych, že vše proběhlo docela standardně.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od Kamyl »

context píše:
pistabaci píše:vzhľadom na Vaše príspevky je viac ako pravdepodobné že Ste zamestnancom Sky Europe

:lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen:
som sa celkom pobavil, odporúčam Vám nevstupovať na akciový trh, nemáte celkom dobrú dedukciu

Kurna ze ses nepochlubil, zes zacal delat u NE... :lol: Doufam, ze jsi aspon u letajicich... :lol:

pistabaci
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21. 01. 2009, 08:17
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od pistabaci »

Vážení Sky Europe používa neoprávnene mojích cca 2500.-Sk od 18. augusta 2008. Pokiaľ sledujem reklamu tejto spoločnosti predáva rezervácie aj na pol roka dopredu. Do Košíc a z Košíc zrušili všetky lety . Neviem koľko letov a koľko rezervácii mali predaných , môžem len predpokladať . Ak je firma vo finančných problémoch / viď informácie na webe / reguluje
svoje výdaje. Pracoval som v obchode 40 rokov a viem , že najlacnejšie peniaze sú neuhradené
faktúry a dobropisy a najdrahšie úver z banky / ak Ti ho banka dá /.

Sky Europe porušuje zákon a oberá mňa dôchodcu- toto je fakt a odsúdenia- hodný čin.
Klamstvá hovorcu Sky Europe o ojedinelom prípade nevrátenia prostriedkov v televízi Markýza / relácia Lampáreň /sa nezakladajú na pravde viď. mnou uvedené fakty.

Informačné zdroje by mali ľudí varovať pred takýmito praktikami neserioznych leteckých prepravcov. Aj ja venujem čas tomu hlavne preto, aby ľudia nenaleteli Sky Europe ako ja.


Odpovědět