Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

NIKIfan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 41
Registrován: 15. 10. 2008, 19:04
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od NIKIfan »

I když mi příjde, že se nejedná až o tak obrovské částky, že se bez nich člověk chvíli neobejde


ono ide aj o to, ze zrusili ludom let a ked tam museli ist v ten den , na ktory si to bukovali tak si kupili letenku v inej spolocnosti (2 tyzdne pred odletom dost vysoke ciastky)

cize dodatocne naklady na nakup novych leteniek
+ nevratene peniaze zo skyeurope
--------------------
= ...si vypocitaj


YaniCZka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 58
Registrován: 10. 01. 2009, 01:16
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od YaniCZka »

Podat žalobu samozřejmě máte právo, to vám nikdo nebere. Jde jen o to, jaký bude výsledek a jestli by nestálo zato, chvíli počkat a nechat je otřepat a dostat se z nejhoršího, aby vám ty peníze měli z čeho vracet, protože teď zjevně nemají.
Ohledně Ryanairu - za prvé, z Prahy opravdu neletájí skoro nikam. Opravdu nemám čas ani chuť čekat na centovky, abych se dopravila do destinace, z které pak poletím dál. Se Sky se dá z Prahy pohodlně doletět skoro kamkoliv, kterýkoliv den v týdnu a za slušnou cenu.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od vitezslav »

YaniCZka: Doufám, že své příspěvky nemyslíte vážně, ale jako černou ironii. Jinak by to zřejmě cestující měli chápat tak, že hajzl zákazník může za to, že dopravce chudák nemá peníze. Tak si teď říkám, jestli bych pro jistotu vietnamcům za rohem neměl platit za rohlíky dvojnásobek, protože až chudáci zkrachují, tak budu muset 2km do tesca...

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od ziletka »

Samozřejmě bych se podíval jak je to s posunem odletu podle směrnic EU, mám pocit, že je to podobné jako při zrušení. To mě Sky v listopadu zrušili let do Sofie, neobtěžovaly se mi zrušení oznámit a peníze jsem dosud nedostal - no coment!

HNF
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 107
Registrován: 17. 01. 2009, 17:52
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od HNF »

yellow píše:... Sky mi změnili odlet času z Istanbulu, ale nějak se mi to neobtěžovali oznámit z 15:50 na noc...

To se mi taky stalo, taky bez oznameni, protoze to predelali uz v lednu jak jim zabavili ty letadla.
Tu zmenu jim musis potvrdit a pokud jim ji odmitnes potvrdit, mas narok na penize zpet. Doporucuju resit pres jejich callcentrum a ne pres email.
Projdi si pojisteni ke kreditkam - nekryje nejake z nich zruseni/zmenu letu ? Z toho by se daly prinejmensim uhradit ztraty...
(Pokud bys opravdu letel, tak ti radim ze SAW do mesta jed az v 5.30 rano az bude z Taksimu jezdit metro / z Kadikoy privoz jinak se nevyhnes taxikari s pomerne propracovanym planem te okrast.)


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od persona »

YaniCZka píše:Podat žalobu samozřejmě máte právo, to vám nikdo nebere. Jde jen o to, jaký bude výsledek a jestli by nestálo zato, chvíli počkat a nechat je otřepat a dostat se z nejhoršího, aby vám ty peníze měli z čeho vracet, protože teď zjevně nemají.
Ohledně Ryanairu - za prvé, z Prahy opravdu neletájí skoro nikam. Opravdu nemám čas ani chuť čekat na centovky, abych se dopravila do destinace, z které pak poletím dál. Se Sky se dá z Prahy pohodlně doletět skoro kamkoliv, kterýkoliv den v týdnu a za slušnou cenu.


Promiňte ale pokud nakupujete jen trochu dopředu, dá se u Ryanu koupit jednosměrná letenka v řádu stokorun skoro vždy - není nutné čekat na centovky - to je mimořádnost, která je tu 2-3x do roka - ona pověstná třešnička. A pak:

"Ryanair z Prahy nelétá skoro nikam" - no a co, dodávám já, a co má být. Že Ryanair kromě 5 destinací nelétá nikam jinam z Prahy znamená pouze tolik, že: a) pražské letiště je drahé (resp. není zde low-cost letiště); b) Praha není pupkem Evropy a důležitou destinací v rámci sítě Ryanairu; c) nebo obojí. Podívejte se na počet zahraničních turistů v Itálii, Francii a Španělsku a porovnejte je s ČR :lol:

123cestovatel
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 12. 03. 2009, 19:44
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od 123cestovatel »

Tak jsem jiz potreti poslal email podle pokynu skyeurope se zadosti o refundaci. Davam to sem jenom na vedomi pro lidi, kteri planuji nakup letenky. Je klidne mozne, ze firma naplanuje stovky letu a pak je jednoduse zrusi a penize nevrati nebo vrati az po hodne dlouhe dobe. Tomu rikam, umet si pujcit penize. Radeji budu letat za drazsi, ale s jistotou..... Mam tim na mysli kupovat letenky u klasickych dopravcu.

123cestovatel
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 12. 03. 2009, 19:44
Stav: Offline

Voucher misto vraceni penez.

Příspěvek od 123cestovatel »

Tak jsem po trech mesicich neuspechu se zadostma o vraceni penez za zruseny let opet zavolal na jejich linku a zeptal se zda je mozne zmenit destinaci, bohuzel slo zmenit pouze datum odletu a priletu, cena by zustala stejna, to jsem neprijal, tak mne slecna nabidla, ze mi mohou nabidnout kredit (voucher) v hodnote letenky a mam si objednat co budu chtit. Bohuzel nevim jak dlouho trva vyrizeni, den? tyden? vubec? na mail zatim nic neprislo, ale asi chci prilis, aby fungovali treba do pul dne po mem telefonatu.....

pajoo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 227
Registrován: 31. 05. 2008, 13:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Bratislava
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od pajoo »

S vratenim penazi na kredit (voucher) mam posledny mesiac dobre skusenosti. Castokrat je to behom hodiny (pracovneho dna), bezne najneskor do nasledujuceho pracovneho dna. Takze zajtra to urcite mas v mailoch :)

hondzyyk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 74
Registrován: 12. 01. 2008, 19:14
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od hondzyyk »

Zdravím,

doufám, že nebudu opakovat něco, co se tu už řešilo, ale má někdo praktickou zkušenost s tím, jak se české banky staví k možnosti vracení peněz přes chargeback? Přiznám se, že jsem se o tomhle způsobu dozvěděl až teď, ale vypadá to celkem slibně. Kdyby to někdo chtěl zkusit pravidla pro karty Visa jsou tady: http://www.corporate.visa.com/pd/rules/ ... ations.pdf a Mastercard http://www.mastercard.com/us/merchant/p ... _10_08.pdf

Osobně tedy u Sky žádné peníze nemám, ale pokud někdo čeká, mohl by to přes svou banku zkusit a případně se pak tady podělit o zkušenosti. Až teď mi dochází, proč asi měly Sky takové problémy s penězi u minulého zpracovatele plateb, bál se možná právě tohoto, což Bitter naznačil i v nějakém rozhovoru.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od hafi »


OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od OKTVC »

hafi píše:http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/doprava/clanek.phtml?id=636188


Kdopak asi tu "výhodnou" smlouvu s e.clear uzavřel :twisted:

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od hafi »

ja se obavam, ze to je takovou "smlouva" jako kdyz jezdis treba MHD. Proste nastupem do busu uzaviras cestovni smlouvu, skterou nemuzes nic delat. Myslim, ze e-clear (i dalsi) si nadiktuje podminky a ty bud prijmes nebo ne. Druha vec je ze kdyz to pak eclear zdrzuje tak je proste svina...kazdpoadne ten chargeback by mohl byt variantou pro vsechny co tu remcaj, ze jim skye nevratil penize

123cestovatel
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 12. 03. 2009, 19:44
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od 123cestovatel »

Tak ani po 5 dnech, kdy jsem operatorce ze SkyEurope navrhl at mi teda nevraci penize, ale posle mi voucher, ze si koupim letenku jinam, neni z jejich strany zadna odezva. Dokazu pochopit, ze nevraci penize, protoze proste nemaji hotovost, ale to ze nemuzou vystavit ani voucher, tak to je fakt uz zlodejna. Proste jsou to zlodeji, zlodeji, zlodeji..... A ti notoricti obhajci, co je tady porad omlouvaji asi nemaji vsechno v hlave v poradku.

NIKIfan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 41
Registrován: 15. 10. 2008, 19:04
Stav: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvek od NIKIfan »

Tv Markiza -Lamparen 10.5.2009:

Ak letecký prepravca nevybaví vašu reklamáciu najneskôr do tridsiatich dní, urgujte ho. Ak to nepomôže, obráťte sa na súd. Pri peňažných nárokoch využite formu skráteného súdneho konania a požiadajte o vydanie platobného rozkazu. Tlačivo nájdete na internetovej stránke Ministerstva spravodlivosti SR (www.justice.gov.sk).


Odpovědět