Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Status: Offline

Re: Zrušené lety a potíže s vrácením peněz!!!

Příspěvekod context » 28. 03. 2009, 16:47

nerozumiem prečo vaše problémy neriešite štandardnou cestou?
...ak to nejde vyriešiť po dobrom tak súd...

YaniCZka
Cestující Economy (low-cost)

Příspěvekod YaniCZka » 28. 03. 2009, 18:20

V prvé řadě chápu, že fakt, že nevrací peníze, je hodně nepříjemný. I když mi příjde, že se nejedná až o tak obrovské částky, že se bez nich člověk chvíli neobejde (upřímně věřím, že Sky je opravdu hodlají vrátit). Jenže v současné době jsou v krizi, takže prostě nemají cash. Co jako podle Vás mají dělat? Jestli přestanou platit zaměstancům, aby sehnali hotovost pro nás, krachnou. Jestli je je všichni na ráz zažalují, krachnou. Takže stejně nikdo z nás už ty peníze neuvidí. Chce to zachovat klid a počkat, až se vyhrabou z nejhoršího. Já osobně, vždycky když chci nadávat, si nejdřív vzpomenu, za kolik se lítalo dřív a kolik jsem ušetřila díky Sky. Momentálně na tom prostě nejsou dobře a tahle hysterie ohledně vracení peněz stejně ničemu nepomůže...

yellow
Cestující First Class
Cestující First Class

Příspěvekod yellow » 28. 03. 2009, 20:21

YaniCZka píše:V prvé řadě chápu, že fakt, že nevrací peníze, je hodně nepříjemný. I když mi příjde, že se nejedná až o tak obrovské částky, že se bez nich člověk chvíli neobejde (upřímně věřím, že Sky je opravdu hodlají vrátit). Jenže v současné době jsou v krizi, takže prostě nemají cash. Co jako podle Vás mají dělat? Jestli přestanou platit zaměstancům, aby sehnali hotovost pro nás, krachnou. Jestli je je všichni na ráz zažalují, krachnou. Takže stejně nikdo z nás už ty peníze neuvidí. Chce to zachovat klid a počkat, až se vyhrabou z nejhoršího. Já osobně, vždycky když chci nadávat, si nejdřív vzpomenu, za kolik se lítalo dřív a kolik jsem ušetřila díky Sky. Momentálně na tom prostě nejsou dobře a tahle hysterie ohledně vracení peněz stejně ničemu nepomůže...

Jenže v zákoně nic podobného není... Btw. já to říkám každému kdo má strach s nima kupovat letenku na další měsíce, že je opravdu nějakých 50 EUR nemůže vytrhnout po těch desetieurových letech na dovolené a prodloužené víkendy...

YaniCZka

Příspěvekod YaniCZka » 28. 03. 2009, 23:10

yellow píše: Jenže v zákoně nic podobného není... Btw. já to říkám každému kdo má strach s nima kupovat letenku na další měsíce, že je opravdu nějakých 50 EUR nemůže vytrhnout po těch desetieurových letech na dovolené a prodloužené víkendy...

Já taky samozřejmě netvrdím, že je to zákonné. Jenže kde ty peníze sebrat? Mají teda vyhlásit bankrot? Super, to ty peníze pak stejně neuvidíme. A ještě k tomu bude utrum s levným cestováním po Evropě, protože ostatní low-costy z Prahy lítají jen pár destinací. Pouze se Sky si člověk může prohlídnout Evropu. Se svým příjmem si opravdu nemůžu dovolit letenky s normálními dopravci a click4sky jsou většinou vyprodaný měsíce dopředu...) Přes všechny problémy fakt oceňuju, jak zatím Sky tu situaci zvládají a držím jim pěsti.

persona
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod persona » 29. 03. 2009, 14:32

YaniCZka píše:
yellow píše: Jenže v zákoně nic podobného není... Btw. já to říkám každému kdo má strach s nima kupovat letenku na další měsíce, že je opravdu nějakých 50 EUR nemůže vytrhnout po těch desetieurových letech na dovolené a prodloužené víkendy...

Já taky samozřejmě netvrdím, že je to zákonné. Jenže kde ty peníze sebrat? Mají teda vyhlásit bankrot? Super, to ty peníze pak stejně neuvidíme. A ještě k tomu bude utrum s levným cestováním po Evropě, protože ostatní low-costy z Prahy lítají jen pár destinací. Pouze se Sky si člověk může prohlídnout Evropu. Se svým příjmem si opravdu nemůžu dovolit letenky s normálními dopravci a click4sky jsou většinou vyprodaný měsíce dopředu...) Přes všechny problémy fakt oceňuju, jak zatím Sky tu situaci zvládají a držím jim pěsti.

Zítra se také pustím do reklamace 3 letů, tak tu sbírám zkušenosti. Natvrdo? Asi ano, bankrot už měli vyhlásit dávno. Pro prohlídku Evropy použijte Ryanair - má daleko hustší síť a i ceny jsou levnější...

Globik
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod Globik » 29. 03. 2009, 16:00

persona píše: Pro prohlídku Evropy použijte Ryanair - má daleko hustší síť a i ceny jsou levnější...

Jen z PRG těch destinací holt moc nemají...

OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class

Příspěvekod OKTVC » 29. 03. 2009, 16:36

YaniCZka píše:Co jako podle Vás mají dělat? Jestli přestanou platit zaměstancům, aby sehnali hotovost pro nás, krachnou. Jestli je je všichni na ráz zažalují, krachnou. Takže stejně nikdo z nás už ty peníze neuvidí. Chce to zachovat klid a počkat, až se vyhrabou z nejhoršího.

Pomineme-li, že zaměstnancům stejně neplatí, jde možná o sobecký, ale běžný přístup. Oni nakonec stejně vyhlásí bankrot, tedy proč zrovna z nich nedostat ještě do té doby svých 100 EUR. Jenže když jim zadrží na pár desítek minut letiště letadlo, hned mu zaplatěj, ale nějaký maily a telefonáty cestujících je tolik nepálí.

MartinO2
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod MartinO2 » 29. 03. 2009, 17:18

YaniCZka píše:V prvé řadě chápu, že fakt, že nevrací peníze, je hodně nepříjemný. I když mi příjde, že se nejedná až o tak obrovské částky, že se bez nich člověk chvíli neobejde (upřímně věřím, že Sky je opravdu hodlají vrátit). Jenže v současné době jsou v krizi, takže prostě nemají cash. Co jako podle Vás mají dělat? Jestli přestanou platit zaměstancům, aby sehnali hotovost pro nás, krachnou. Jestli je je všichni na ráz zažalují, krachnou. Takže stejně nikdo z nás už ty peníze neuvidí. Chce to zachovat klid a počkat, až se vyhrabou z nejhoršího. Já osobně, vždycky když chci nadávat, si nejdřív vzpomenu, za kolik se lítalo dřív a kolik jsem ušetřila díky Sky. Momentálně na tom prostě nejsou dobře a tahle hysterie ohledně vracení peněz stejně ničemu nepomůže...

To že nemají peníze je jakýmkoliv způsobem vina moje, nebo někoho, komu dluží peníze? Já si myslím, že to je jedině jejich problém. Do diskuze jak levně se kdo kam dostal se pouštět nebudu, pokud někdo levné letenky prodává musí počítat s tím, že je i někdo koupí. Skyeurope nedlužím ani korunu, letenky (některé) jsem koupil levně, protože je prodávali levně, neukradl jsem je...
Naprosto rozumím lidem, kteří jdou soudní cestou a chtějí svoje peníze spátky. To, co tady skyeurope poslední dobou předvádí, není slušnej byznis.
Naposledy upravil(a) MartinO2 dne 29. 03. 2009, 21:02, celkem upraveno 1 x.

NIKIfan

Příspěvekod NIKIfan » 29. 03. 2009, 17:23

I když mi příjde, že se nejedná až o tak obrovské částky, že se bez nich člověk chvíli neobejde

ono ide aj o to, ze zrusili ludom let a ked tam museli ist v ten den , na ktory si to bukovali tak si kupili letenku v inej spolocnosti (2 tyzdne pred odletom dost vysoke ciastky)

cize dodatocne naklady na nakup novych leteniek
+ nevratene peniaze zo skyeurope
--------------------
= ...si vypocitaj

YaniCZka

Příspěvekod YaniCZka » 29. 03. 2009, 20:20

Podat žalobu samozřejmě máte právo, to vám nikdo nebere. Jde jen o to, jaký bude výsledek a jestli by nestálo zato, chvíli počkat a nechat je otřepat a dostat se z nejhoršího, aby vám ty peníze měli z čeho vracet, protože teď zjevně nemají.
Ohledně Ryanairu - za prvé, z Prahy opravdu neletájí skoro nikam. Opravdu nemám čas ani chuť čekat na centovky, abych se dopravila do destinace, z které pak poletím dál. Se Sky se dá z Prahy pohodlně doletět skoro kamkoliv, kterýkoliv den v týdnu a za slušnou cenu.

vitezslav
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod vitezslav » 30. 03. 2009, 00:06

YaniCZka: Doufám, že své příspěvky nemyslíte vážně, ale jako černou ironii. Jinak by to zřejmě cestující měli chápat tak, že hajzl zákazník může za to, že dopravce chudák nemá peníze. Tak si teď říkám, jestli bych pro jistotu vietnamcům za rohem neměl platit za rohlíky dvojnásobek, protože až chudáci zkrachují, tak budu muset 2km do tesca...

yellow
Cestující First Class
Cestující First Class

Příspěvekod yellow » 30. 03. 2009, 09:16

Tak v předchozích postech sem přechytřele rozdával rady :D a teď se zeptám já... Sky mi změnili odlet času z Istanbulu, ale nějak se mi to neobtěžovali oznámit z 15:50 na noc... Teď koukám na na Itenary k letu! Co se dá vlastně v tomhle případě dělat? Už teď vím, že to pro mě znamená problém v práci, lístek na vlak v akci se dá vyhodit atd. a ta letenka za euro nebyla, abych to mohl přehlížet :evil: Odlet je už za 7 dní...

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class

Příspěvekod ziletka » 30. 03. 2009, 09:30

Samozřejmě bych se podíval jak je to s posunem odletu podle směrnic EU, mám pocit, že je to podobné jako při zrušení. To mě Sky v listopadu zrušili let do Sofie, neobtěžovaly se mi zrušení oznámit a peníze jsem dosud nedostal - no coment!

HNF
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Pohlaví: muž

Příspěvekod HNF » 30. 03. 2009, 13:19

yellow píše:... Sky mi změnili odlet času z Istanbulu, ale nějak se mi to neobtěžovali oznámit z 15:50 na noc...

To se mi taky stalo, taky bez oznameni, protoze to predelali uz v lednu jak jim zabavili ty letadla.
Tu zmenu jim musis potvrdit a pokud jim ji odmitnes potvrdit, mas narok na penize zpet. Doporucuju resit pres jejich callcentrum a ne pres email.
Projdi si pojisteni ke kreditkam - nekryje nejake z nich zruseni/zmenu letu ? Z toho by se daly prinejmensim uhradit ztraty...
(Pokud bys opravdu letel, tak ti radim ze SAW do mesta jed az v 5.30 rano az bude z Taksimu jezdit metro / z Kadikoy privoz jinak se nevyhnes taxikari s pomerne propracovanym planem te okrast.)

yellow
Cestující First Class
Cestující First Class

Příspěvekod yellow » 30. 03. 2009, 18:56

HNF píše:
yellow píše:... Sky mi změnili odlet času z Istanbulu, ale nějak se mi to neobtěžovali oznámit z 15:50 na noc...

To se mi taky stalo, taky bez oznameni, protoze to predelali uz v lednu jak jim zabavili ty letadla.
Tu zmenu jim musis potvrdit a pokud jim ji odmitnes potvrdit, mas narok na penize zpet. Doporucuju resit pres jejich callcentrum a ne pres email.
Projdi si pojisteni ke kreditkam - nekryje nejake z nich zruseni/zmenu letu ? Z toho by se daly prinejmensim uhradit ztraty...
(Pokud bys opravdu letel, tak ti radim ze SAW do mesta jed az v 5.30 rano az bude z Taksimu jezdit metro / z Kadikoy privoz jinak se nevyhnes taxikari s pomerne propracovanym planem te okrast.)

Díky moc za info, já pojedu hned busem do Ankary, takže se dostanu nádraří Harem na Asijské straně...

Zpět na “SkyEurope Airlines”