Poplatek za nadváhu zavazadel

Odpovědět
aussie
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 29. 01. 2009, 17:00
Stav: Offline

Poplatek za nadváhu zavazadel

Příspěvek od aussie »

Zdravím,
zítra letím do Luton a kufr mám bohuzel těžky necelých 22kg a už z neho nedokážu nic dostat. Myslíte, že to u check-in projde bez poplatku? sem koukal na jejich stránky a chtějí 12eur/kilo, což je příšerná cena :-(.
Lze vzít dvě zavazadla na palubu...jeden, ve kterým je laptop a druhý s osobními věcmi??

Díky za odpověď


FISCHER AIR LOVER
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 363
Registrován: 10. 07. 2006, 11:26
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poplatek za nadváhu zavazadel

Příspěvek od FISCHER AIR LOVER »

aussie píše:Zdravím,
zítra letím do Luton a kufr mám bohuzel těžky necelých 22kg a už z neho nedokážu nic dostat. Myslíte, že to u check-in projde bez poplatku? sem koukal na jejich stránky a chtějí 12eur/kilo, což je příšerná cena :-(.
Lze vzít dvě zavazadla na palubu...jeden, ve kterým je laptop a druhý s osobními věcmi??

Díky za odpověď


22 kg jeste neni tak hrozny, ale zalezi na koho narazis :wink: ale myslim, ze na palubu kdyby si si chtlel vzit laptop a mensi prirucni, tak by to bylo ok ... ale treba u Ryanu uz by to neproslo

lukyluck
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 68
Registrován: 23. 10. 2008, 13:57
Stav: Offline

Re: Poplatek za nadváhu zavazadel

Příspěvek od lukyluck »

FISCHER AIR LOVER píše:
aussie píše:Zdravím,
zítra letím do Luton a kufr mám bohuzel těžky necelých 22kg a už z neho nedokážu nic dostat. Myslíte, že to u check-in projde bez poplatku? sem koukal na jejich stránky a chtějí 12eur/kilo, což je příšerná cena :-(.
Lze vzít dvě zavazadla na palubu...jeden, ve kterým je laptop a druhý s osobními věcmi??

Díky za odpověď


22 kg jeste neni tak hrozny, ale zalezi na koho narazis :wink: ale myslim, ze na palubu kdyby si si chtlel vzit laptop a mensi prirucni, tak by to bylo ok ... ale treba u Ryanu uz by to neproslo


Doporucuju ti vzit si sebou vetsi prirucnu zavazadlo, kam se da kdyztak schovat laptop. Problem nebude na cete do Lutonu, protoze na Ruzyni to je popravde kazdymu jedno kolik zavazadel si beres do bezcelni zony. V Lutonu ale striktne pocitaj zavazadla jeste nez jdes na security check, takze laptop a batoh neproneses. ( musi to byt jedno zavazadlo)

Kri.girty
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 24. 08. 2006, 08:21
Oblíbené typy letadel: Airbus, Boeing, to je jedno, hlavně velké :-)
Pohlaví: žena
Bydliště: Uherskohradišťsko
Stav: Offline

Re: Poplatek za nadváhu zavazadel

Příspěvek od Kri.girty »

Za necelý měsíc odlétáme se Sky do ATH, při internetovém nákupu letenek jsme na každou osobu platili 10 eur za zavazadlo, tam i zpět, takže celkem 40 Eur.
Mám takový možná hloupější dotaz.... kolik toho můžeme brát s sebou do kabiny, abychom neplatili poplatky za další zavazadlo? Když budu mít "igelitku" + kabelku nebo batoh, bude to OK? Letíme se Sky poprvé.... Předem moc díky

123cestovatel
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 12. 03. 2009, 19:44
Stav: Offline

Re: Poplatek za nadváhu zavazadel

Příspěvek od 123cestovatel »

Presne tak. Ja mel obavy s letem s Aerlingus do Dublinu a z nej. maji napsano, ze kabinove musi mit urcity rozmery + max. hmotnost 6kg. No myslim, ze jsem mel tak 10 kilo. Kdyz jsem pak videl s cim jdou lidi do letadla. Ruzny igelitky, notebooky + kabin. zavazadlo. By me jen zajimalo, kdyz by cloveka fakt takhle kontrolovali, co s nim udelaji, kdyz uz je prepazka na odbaveni zavazadel davno zavrena. Jestli by ho tam nechali stat.


Kri.girty
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 24. 08. 2006, 08:21
Oblíbené typy letadel: Airbus, Boeing, to je jedno, hlavně velké :-)
Pohlaví: žena
Bydliště: Uherskohradišťsko
Stav: Offline

Re: Poplatek za nadváhu zavazadel

Příspěvek od Kri.girty »

Na svých stránkách NE píší, že kabinové může mít max 55x40x20 a musí být lehké tak, aby ho cestující pohodlně nacpal nad sebe do přihrádky. Jsme typičtí koupáci, takže v této tašce budou objemné, ale lehké věci - plážová válecí deka, boty, řízek :lol: .... to do kufrů nenacpeme.
Takže rozumím tomu dobře - za kabinové zavazadlo, pokud nepřekročím velikost a váhu, neplatím už žádný poplatek? Pokud překročím, je to o toleranci odbavujícího a jde zavazadlo pak nejspíše do nákladového prostoru + si na letišti připlatím. Nebo se mnou do kabiny a neplatím.


Odpovědět