Jak se SkyEurope z Ruzyně

Odpovědět
pratos
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 28. 06. 2009, 14:21
Stav: Offline

Jak se SkyEurope z Ruzyně

Příspěvek od pratos »

Ahoj, chci se zeptat jak funguje odbaveni na Ruzyni se SkyE.
Na strankach letiste Ruzyne jsem nasel ze muj let leti z terminalu 2, ale nikde uz jsem nezjistil kam se mam na check-in dostavit, kde najdu budku SkyE. Ani nevim jakou gate, a kam dam zavazadla. Nebo si mam udelat webcheck-in? Je to vyhodnejsi? Ale zkratka nevim jak to chodi, tak bych se nerad stresoval ze mi uleti letadlo a zmatene poletoval po hale.
Dal by me zajimalo, jak je to v Istanbulu, kde si tam udelam check-in?

Diky moc za info.


Petrov
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 07. 07. 2005, 13:31
Stav: Offline

Re: Ruzyne

Příspěvek od Petrov »

To chce klid...
Check-in pro lety SkyE se obvykle otevírá cca dvě hodiny před pravidelným odletem letadla. Ve chvíli, kdy je check-in otevřen, objeví se na tabuli odletů u příslušného odletu číslo přepážky, kam se se máte dostavit. Najít se to dá v klidu, těch přepážek tam zas tolik není, navíc SkyE používá více méně pořád ty samé. Na check-inu se odevzdává zapsané zavazadlo, pak dostanete palubní vstupenku a zavazadlový lístek. Na palubce je vytištěno i číslo odletového gatu. Pak projdete kontrolou palubních vstupenek, následně přes bezpečnostní kontrolu a odtud už můžete zamířit ke konkrétnímu gatu. Ten se může v případě nepravidelnosti změnit, je proto dobré se občas mrknout na informační obrazovku, jestli tam nesvítí jiné číslo gatu nebo např. informace o zpoždění. Pokud vím, check-in u SkyE se zavírá asi 40 nebo 30 minut před časem pravidelného odletu letadla (dyžtak mně někdo opravte).
Web check-in je bezesporu dobrá věc, jenž šetří čas (vyhnete se čekání na check-inu) a po příchodu na letiště můžete rovnou jít na kontrolu palubních vstupenek a pak na security. U SkyE je ale možný jen tehdy, cestujete-li pouze s příručním zavazadlem.
Toť vše.

Co se týče Istanbulu, nemůžu sloužit, nikdy jsem tam nebyl, jsem si ale téměř jistý, že i tam se číslo přepážky check-inu objeví na informační obrazovce současně s jeho otevřením.

pratos
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 28. 06. 2009, 14:21
Stav: Offline

Re: Jak se SkyEurope z Ruzyně

Příspěvek od pratos »

Diky moc. Konecne jsem klidnejsi, pac vim jak to bude probihat.

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1027
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Jak se SkyEurope z Ruzyně

Příspěvek od PavelD »

Možná bych ještě připsal, že pro odbavení stačí průkaz totožnosti - v případě OP jen verze se " strojově " čitelnými údaji. Vytištěná letenka nebo kód letenky je každýmu šumák.


Odpovědět