Létají ještě?

palma1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 10. 07. 2009, 22:21
Stav: Offline

Létají ještě?

Příspěvek od palma1 »

Zdravím všechny, v srpnu se chystáme do Londýna. Chtěla jsem si zarezervovat letenku, ale mám obavy, abychom vůbec odletěli. Může být náš let zrušen, my přijít o peníze a neodletět vůbec?


OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: létají ještě?

Příspěvek od OKTVC »

palma1 píše:Zdravím všechny, v srpnu se chystáme do Londýna. Chtěla jsem si zarezervovat letenku, ale mám obavy, abychom vůbec odletěli. Může být náš let zrušen, my přijít o peníze a neodletět vůbec?

Let pravděpodobně zrušen nebude, pokud budou SkyEurope existovat. Mohou i nemusí. Zhodnoťte si rizika, ale zrovna u Londýna, kde je velká konkurence a ceny přijatelné i u ostatních společností easyjet.com, wizzair.com, možná i ba.com bych asi vsadil na jistotu jinde.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: létají ještě?

Příspěvek od vitezslav »

Můj názor je, že v srpnu na 99% existovat budou -to není tak daleko. Kdyby náhodou krach přišel, tak samozřejmě opět na 99% nic nedostanete.

palma1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 10. 07. 2009, 22:21
Stav: Offline

Re: létají ještě?

Příspěvek od palma1 »

Díky za odpovědi. Už jsem se dívala na doporučené společnosti. Máte zkušenosti s wizzair? Nenašla jsem tedy odlet přesně v sobotu, jak jsme plánovali, ale cena je ještě nižší než s skyeurope.

OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: létají ještě?

Příspěvek od OKTVC »

palma1 píše:Máte zkušenosti s wizzair?

Normálka. Občerstvení zdarma nedávaj, platí se za zavazadla a nákup letenky přes web (výhodnější je provést platbu převodem na účet než kreditkou), letadla prostorná, posádky příjemné, zatím létají poměrně načas... taková low cost klasika, žádný velký plus nebo mínus, pokud je cena dobrá, šel bych do toho.


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Létají ještě?

Příspěvek od vitezslav »

letadla prostorná :lol: :lol:: Y180, max. cap A320.

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1027
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Létají ještě?

Příspěvek od PavelD »

vitezslav píše:letadla prostorná :lol: :lol:: Y180, max. cap A320.


No tak příště napíše " .. se širší uličkou... " no :)

Stejně ale, na low cost z ČR po Evropě 180 sedaček, to musí být palba vyprodat to alespoň v průměru na 70%. Slyšel jsem, že Ryani jsou docela plní v Brně, ale jestli pořád ?
Letěl jsem se SKY na Orly, údajně nejziskovější linka, a těch cca 140 sedadel vyprodaných nebylo ani tam, ani zpátky ( Pa-Ne ). Easy např. má A319, zdá se mi to kapacitou tak akorát.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Létají ještě?

Příspěvek od HighFlyer »

PavelD píše:Letěl jsem se SKY na Orly, údajně nejziskovější linka, a těch cca 140 sedadel vyprodaných nebylo ani tam, ani zpátky ( Pa-Ne )


K tomu dve (az tri) poznamky:

1) "Vyprodanych nebylo 140 sedadel" znamena, ze bylo vyprodanych 120 nebo 50? To je celkem rozdil ;-)

2) Mezi Prahou a Parizi preleti letadlo SkyEurope temer 2000x za rok. Takze jedna zkusenost jednoho cestujiciho na dvou letech o nicem nevypovida. A jinimy slovy:

3) Zajimave by bylo vedet, jak plne byly lety ve stejne dny (Pa-Ne) opacnym smerem. Tipoval bych, ze tok cestujicich na vikend je vetsi z Parize do Prahy nez naopak. Pokud bylo letadlo na tvych letech vytizene na 55% a na letech opacnym smerem na 85%, tak je to hezkej prumer 70%.

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1027
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Létají ještě?

Příspěvek od PavelD »

Nechtěl jsem řešit vytíženost Sky do Paříže, ale klidně odpovím, že těch cca 110-120 lidí Pa tam a Ne zpět mohla být reálná čísla. Jenom si neumím představit, že by to lítalo éro se 180 místama. To musí být u Wizz fakt borci obchodníci.

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Létají ještě?

Příspěvek od dider »

PavelD píše:Nechtěl jsem řešit vytíženost Sky do Paříže, ale klidně odpovím, že těch cca 110-120 lidí Pa tam a Ne zpět mohla být reálná čísla. Jenom si neumím představit, že by to lítalo éro se 180 místama. To musí být u Wizz fakt borci obchodníci.


to je slozitejsi matematika....mozna ma Wizz levnejsi naklady na sedacku(urcite ma) a dokaze prodavat tu samou destianaci za levnejsi peniz a dosahnout i tak zisk. No a levnejsi cena letenky nalaka vic lidi a letadlo pro 180 lidi nebue problem naplnit na 80%.

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Létají ještě?

Příspěvek od dider »

plne letadlo nemusi znamenat zisk a polo-prazdne nemusi nutne znamenat ztratu. Letenky se neprodavaji za jednu konstatni cenu tak jako treba jizdne v autobuse a tech trid a tarifu je hodne.

U NE bych asi polemizoval jestli vubec nejaka linka vydelava. Mozna ORY prodelava nejmin...

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1027
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Létají ještě?

Příspěvek od PavelD »

dider píše:Letenky se neprodavaji za jednu konstatni cenu tak jako treba jizdne v autobuse a tech trid a tarifu je hodne.


Tohle samozdřejmě chápu, kupoval jsem 3 letenky ve stejnou minutu na stejný let a nestály stejně.
Ovšem objektivně uznávám, že já lítám protože " tam " chci/potřebuji kvůli něčemu v daném čase být a ne proto, že letenka je za 10 Euro, a jen proto kvůli tomu poletím. Prostě nejsem zákazník, na kterého je cíleno, jsem s tím smířen :D

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Létají ještě?

Příspěvek od HighFlyer »

@ PavelD + @ Dider

... a k tomu vsemu je nikoli nepodstatne, ze SkyEurope to mezi Prahou a Parizi otoci tydne 16x a oproti tomu Wizzair jen 5x.

NE: 16 x 149 x 2 = 4768
W6: 5 x 180 x 2 = 1800

Tak jak to vlastne je? Kdo to prehani s tou kapacitou?

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Létají ještě?

Příspěvek od j.ree »

No jestli je vyhodnejsi litat 5x tydne nekam daleko do poli, 100km od PAR, tak to bych se bil. Ikdyz dat 500 za let do pole jeste jde.

A s tou kapacitou, taky si myslim, ze je asi prebytecna. Redukoval bych to na 14x tydne...

OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: Létají ještě?

Příspěvek od OKTVC »

j.ree píše:No jestli je vyhodnejsi litat 5x tydne nekam daleko do poli, 100km od PAR, tak to bych se bil. Ikdyz dat 500 za let do pole jeste jde.

A s tou kapacitou, taky si myslim, ze je asi prebytecna. Redukoval bych to na 14x tydne...

Naopak si myslím, že by se měla kapacita na Paříž ještě zvýšit (kéžby easyJet). A jestli letím na letiště v Paříži 75 minut od centra nebo 40 je úpně jedno pole nepole... to je jen taková "móda" v rámci handrkování se leteckých společností, já s tím problén nemám.


Odpovědět