SkyEurope odvrací pád, aerolinky našly investora

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: SkyEurope odvrací pád, aerolinky našly investora

Příspěvek od vitezslav »

dushkee: Držím palce - a to myslím vážně. Čím větší konkurence, tím lépe pro zákazníky.


ivanater
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 07. 07. 2009, 10:12
Stav: Offline

Re: SkyEurope odvrací pád, aerolinky našly investora

Příspěvek od ivanater »

dushkee píše:Neviem preco, ale mam pocit, ze to bude dobre.. :P a ja som sa tu v svojich pocitoch uz par krat nemylil, aj ked som bol par ludmi povazovany za blazna :)

Proste neda mi to, ale MyAir to vzdali prakticky bez boja, asi videli, ze nie je sanca.. My bojujeme uz takmer rok a zacina to prinasat ovocie.. Keby v tejto firme nebola aspon nejaka buducnost, tak by sa na to podla mna uz vsetci veeelmi davno vykaslali.. Letenky za par centov tu uz nebudu, tym ze sa zacala predavat zima, opat pribudnu nejake peniaze, takze myslim, ze spolu s peniazmi od investora by sa to mohlo v pohodke zachranit.. nehovoriac o tom, ze ropa sa nastastie drzi na jednej urovni a jej cena je o polovicu nizsia ako tomu bolo minuly rok.. to by tiez mohlo trosku pomoct..

a takisto je dost mozne, ze ti "hore" mozno maju nieco v rukave, o com my, plankton, nemame ani tusenia.. :D

dushkee, v skrytu dushe tomu stále věřím, páč ste mě nikdy nezklamali, i já, takovej planktonek,budu ráda dál bez p r o b lé m ů lítat, at si kdo chce co chce říká

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: SkyEurope odvrací pád, aerolinky našly investora

Příspěvek od creyman »

Jinak díky Dushkeemu za info z "druhé strany", protože se do něj poslední půl rok mnozí dost ostře pouštěli. Byly to zajímavé info o SkyE. a nakonec se ukázalo, že celkem objektivně-pravdivý pohled.
... a pokud se Nábytkář v týdnu pochlubí rekordním prodejem letenek, tak mu tentokrát nemám důvod nevěřit :-) a jen ať si udělají pořádné P.R.

OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: SkyEurope odvrací pád, aerolinky našly investora

Příspěvek od OKTVC »

dushkee píše:... takze myslim, ze spolu s peniazmi od investora by sa to mohlo v pohodke zachranit...

Také si to myslím, jen aby nějaký přišel :wink: Prohlásit, že jestli se v příštím roce podaří dokončit restrukturalizaci, naleju do toho pár milionů mi přijde alibistické. Pak už by se chtěl na "novém SkyE" podílet každý, ať někdo pomůže spíš s tou restrukturalizací nápadem jak i provedením.
Podivné mi přijde, že se v tisku píše, že je dočasná licence prodloužena do 22.2.2010 (první datum skončení ochrany před věřiteli?), ale letenky se prodávají do konce března. Pravděpodobně licence s prodeji nesouvisí, jak bylo dříve prezentováno.

mpacket
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 26. 06. 2009, 12:36
Stav: Offline

Re: SkyEurope odvrací pád, aerolinky našly investora

Příspěvek od mpacket »

creyman píše:Jinak díky Dushkeemu za info z "druhé strany", protože se do něj poslední půl rok mnozí dost ostře pouštěli. Byly to zajímavé info o SkyE. a nakonec se ukázalo, že celkem objektivně-pravdivý pohled.
... a pokud se Nábytkář v týdnu pochlubí rekordním prodejem letenek, tak mu tentokrát nemám důvod nevěřit :-) a jen ať si udělají pořádné P.R.


Souhlasim s tebou: Creyman..
Ja se od Dushkeeho dozvedel radu info o Sky o letadlech odletajici z Vidne, kdyz jsem se bal, ze 1.7. neodletim do BCN na dovolenou. Ten clovek co mi napsal, to byla pravda, kterou jsem si sam overil.. :-) Jinak letenky za par euro, snad uz nebudou od SKY, ocekavat letenky za 1000,
- treba Viden - Barcelona je snad celkem jasny, na tom nejde vydelat. Sice, kdyz jsem tady napsal, ze jsem zaplatil VIE - BCN zpatecni 5100,-/os, tak se me zde par lidi smálo, že jsem jediný na kom SKY vydelali :-), ze jsem blazen a oni letaji za 1000,- a to jsem se musel pak smat já.. :-) V tu dobu ostatni konkurenti stali 8-12tis v tom terminu, ktery jsem potreboval a nejdrazsi bylo Brno a Praha. Takze já byl spokojen a ze na me vydelali??No to je snad v poradku,né... Je zde mezi vami nekdo, kdo na svem podnikani nechce vydelavat? :-)
Takze ja preji SKY brzké zotaveni :-)


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SkyEurope odvrací pád, aerolinky našly investora

Příspěvek od HighFlyer »

mpacket - zdravy nadhled a dobre nazory

dushkee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 286
Registrován: 10. 01. 2009, 15:04
Stav: Offline

Re: SkyEurope odvrací pád, aerolinky našly investora

Příspěvek od dushkee »

tak tak, ako pisal mpacket..
letenky za 5 EUR su dufam uz minulost.. Jasne, akcie tu boli a aj budu, ale s tym rozdielom, ze ked pred tym bola letenka za 5 EUR dostupna na trebars 50-60 sedadiel, teraz to bude dufam len na 10-15.. Povodny ciel, naucit ludi lietat, sa splnil, teraz treba dostat firmu do zelenych cisiel a to sa inak, ako vyssimi cenami leteniek neda.. Nie je mozne predavat letenky za par eur a vsetko volne miesto zapratat trebars cargom a zarabat na tom :D
Teraz su lietadla dost plne a trufnem si povedat, ze co som realne videl, tak 85-90% obsadenost na vacsine liniek v tychto dnoch nie je nicim vynimocnym.. snad ked je 120 ludi v masine, tak to nieje 60 platiacich + 60 zadarmo v akcii "druhy zdarma" :D :D :D

Podla mna by sa aj nasiel dalsia moznost setrenia a to presunut sa vidiecke low-cost letiska ako Beauvais, Girona atd.. ale tym by sa uz uplne stratil zmysel tejto firmy.. Uvidime, co prinesie novy investor.. Po tolkom utahovani opaskov a skresani vsemoznych aj nemoznych nakladov by uz KONECNE mohol prist na rad aj nejaky ten zisk..

Cas ukaze.. A ako som tvrdil uz davnejsie, tvrdim aj teraz, ze SkyEurope tu este nejaky ten cas budu lietat, mozno uz aj so ziskom :D

Pekny den prajem..

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SkyEurope odvrací pád, aerolinky našly investora

Příspěvek od j.ree »

Dushkee,
pravdu mas v tom, ze neni mozne, aby Sky meli akci, druha letenka zdarma, nebo ze bude doslova vyprodej. Uz pred casem jsme se tady zminovali, aby se Sky inspiroval treba u AirBerlin, ktery prodava letenky vzdy od 29€. Treba na ty delsi linky mene sedadel za "promo" cenu, na kratkou vic.

V dalsim bode uz jsem pred casem psal, ze by se mely omezit frekvence, to uz se stalo. No ale dovolim si nesouhlasit v tvrzeni, ze by se mely zmenit letiste na BVA? GRO atd. V tom je nejvetsi vyhoda Sky, ze lita na hlavni letiste. Prece nechcete skoncit jak nejaky dalsi ruzovy povl.. :lol:

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: SkyEurope odvrací pád, aerolinky našly investora

Příspěvek od creyman »

..na některých linkách je asi konkurence opravdu obrovská a prodat tu kapacitu za slušnou cenu je asi opravdu náročné.
Miláno Malpensa, nebo Bergámo
2x Sky, 2xCSA-AL, 1xEasy a 1x Wizz 6x150= cca 900 sedaček (v jednom směru) prodat každý den je asi opravdu fuška. Zaletět si do Milána levněji než mě stojí cesta na letiště, je ale paráda!

dushkee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 286
Registrován: 10. 01. 2009, 15:04
Stav: Offline

Re: SkyEurope odvrací pád, aerolinky našly investora

Příspěvek od dushkee »

j.ree píše:Dushkee,
pravdu mas v tom, ze neni mozne, aby Sky meli akci, druha letenka zdarma, nebo ze bude doslova vyprodej. Uz pred casem jsme se tady zminovali, aby se Sky inspiroval treba u AirBerlin, ktery prodava letenky vzdy od 29€. Treba na ty delsi linky mene sedadel za "promo" cenu, na kratkou vic.

V dalsim bode uz jsem pred casem psal, ze by se mely omezit frekvence, to uz se stalo. No ale dovolim si nesouhlasit v tvrzeni, ze by se mely zmenit letiste na BVA? GRO atd. V tom je nejvetsi vyhoda Sky, ze lita na hlavni letiste. Prece nechcete skoncit jak nejaky dalsi ruzovy povl.. :lol:


Ved prave to som myslel tym, ze by bola chyba lietat na letiska ako BVA, GRO :) mozno som to zle napisal. Ja len ze aj tam je moznost setrenia, ale tym padom by to uz nebol Sky.. Takze je dobre, ze sa hladali moznosti setrenia inde a nie presuvat lety na regionalne letiska..
Sme sa nepochopili asi. ale pohodka.. ja verim, ze sa to uz konecne "rozjede" :D

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: SkyEurope odvrací pád, aerolinky našly investora

Příspěvek od creyman »

j.ree píše:Dushkee,
pravdu mas v tom, ze neni mozne, aby Sky meli akci, druha letenka zdarma, nebo ze bude doslova vyprodej. Uz pred casem jsme se tady zminovali, aby se Sky inspiroval treba u AirBerlin, ktery prodava letenky vzdy od 29€. Treba na ty delsi linky mene sedadel za "promo" cenu, na kratkou vic.

V dalsim bode uz jsem pred casem psal, ze by se mely omezit frekvence, to uz se stalo. No ale dovolim si nesouhlasit v tvrzeni, ze by se mely zmenit letiste na BVA? GRO atd. V tom je nejvetsi vyhoda Sky, ze lita na hlavni letiste. Prece nechcete skoncit jak nejaky dalsi ruzovy povl.. :lol:


Koukám, že jsi inspiroval prodejní odd. sky. Už je tam reklama na akční letenky jen od 29eu. I když konkurenční spoje s Wizz jsou stále v prodejním systému levnější Londýn, Benátky 24eu, Bergámo 19eu.

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SkyEurope odvrací pád, aerolinky našly investora

Příspěvek od j.ree »

No zatim jsem rekl svou tezi a drive nebo pozdeji se tak i stalo. Jinak dushkee, asi jsem si to spatne precetl o tech sekundarnich letitich...

pajoo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 227
Registrován: 31. 05. 2008, 13:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Bratislava
Stav: Offline

Re: SkyEurope odvrací pád, aerolinky našly investora

Příspěvek od pajoo »

Chvalyhodne je aj zrusenie promokodu skysca na 20% zlavu na lety do Lutonu od novembra/listopadu. Este pockame kym sa zdrazia lety v piatok a nedelu poobede u vsetkych liniek aspon o 20%, zdrazi sa mierne Barcelona a Istanbul, zrusi sa Rim ako zbytocny boj s Wizzairom a FlyNiki a zacne sa lietat na Malorku celorocne... Niektore utorkove rotacie by som porusil tiez a zacal lietat napriklad LPA :) treba vyuzit 100% zlavu na letiskove poplatky AENA :D Po tychto upravach by vyzerala ponuka leteniek tak, ze Sky tu chce byt aj buduci rok 8) Velmi sympaticke je, ze ak let nie je dostupny z BTS rezervacny system ponukne z VIE a opacne.. toto bol velmi rozumny tah, chvalim! :)

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: SkyEurope odvrací pád, aerolinky našly investora

Příspěvek od poja »

NE spis v posledni dobe naučili ludi lietat s jinyma společnostma :D
je celekm jasny že s letenakama za 19e se vydelat neda...driv sem bral za zajimavou cenu dat za zpatečku 2tis i vic a když byla cena nižší tak sem to bral vsema deseti...a tak to tak to taky melo u sky zustat a ne zacit s akcema za 10 a za 1e a zmlast si tak me i dalsi zakazniky protože si myslim že tyhle akci stejen vetsinou vybrali učastniic tohoto fora než potencialni nový zakaznici...
ale zvýšenou cenou zase nahrajou wizzu a letenku si pak zas nikdo nekoupi...napadlo mě že za tim muže stat klidně nškdo třetí komu na sky nezáleží ale nahrává mu omezeni a financni oslabeni wizzu... :roll:


dushkee píše:lPovodny ciel, naucit ludi lietat, sa splnil, teraz treba dostat firmu do zelenych cisiel a to sa inak, ako vyssimi cenami leteniek neda..

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: SkyEurope odvrací pád, aerolinky našly investora

Příspěvek od RadekFM »

Myslím že měli udělat restrikci na akce, např. na jméno max 5 ultra levných letenek. Podle mě ty nejlevnější místa vyžrali většinou stejní lidé a na ostatní které měli nalákat, už zbyli víceméně klasické ceny.
Schválně, jaká byla průměrná cena letenky kterou jste od SkyE koupili ? :)


Odpovědět