Koniec SkyEurope ve Vídni...

Odpovědět
maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Koniec SkyEurope ve Vídni...

Příspěvek od maf »

mikki píše:Tak nech sa viedenski postavia laskavo do fronty ku griscikovi ako vsetci ostatni.

Suhlas, ale to by asi neprezili keby dostali len taku cast dlhu ako BTS ci PRG oni musia byt extra.


maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Koniec SkyEurope ve Vídni...

Příspěvek od maf »

yellow píše:přece jenom konkurovat na rakouském trhu ze zahraničí se moc nenosí.


presne, robim s rakusanmi na SK, nie aby boli radi ze tu mozu nieco zarobit a dali nasledne zarobit aj oni nam, ale 80-90 percent dodavatelov je hadajte odkial? no jo, aby nahodou aj firmy z inych krajin nezarobili.
V tom su mozno aj horsi ako francuzi, rozdiel je v tom ze francuzi asi skor o tom v podobe Sarkozyho kecaju, kdez to nasi susedia to skor robia.

Este aj v kancli v Blave na stole mam mineralku Vöslauer, Cola z rakuska, kancelarsky papier tiez asi nikde ine nevyrabaju, to mi pride uz moc.

stano
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 430
Registrován: 13. 12. 2003, 21:39
Stav: Offline

Re: Koniec SkyEurope ve Vídni...

Příspěvek od stano »

O Rakúšanoch netreba mať ilúzie, to je tu istotne všetkým známe. Ale kríza SKY a VIE má aj veľmi silné a veľmi dôležité pozitívne stránky. Tou hlavnou je, potreba nového terminálu v BTS, vrátane dostatočného počtu staff.

Ak SKY prežije, tak sa rýchlo di VIE vráti, pretože nezainteresovaní PAX hlavne z AT nemajú poňatia o problémoch SKY a nanovo sa vrátia do ich lietadiel. A manažment bude mať zase možnosť na ďalšie špekulácie. Ale jedna haluz na strome, na ktorej sedia sa dá odpíliť len raz, a keď si ju odpília rozbijú si papulu, druhý raz už tú možnosť nebudú mať.

A len tak mimochodom: personál SKY pristúpil na odloženie svojich výplat, týka sa to aj veľkého generálneho riaditeľa a jeho tom manažmentu ?

mikki
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 138
Registrován: 21. 05. 2006, 19:42
Stav: Offline

Re: Koniec SkyEurope ve Vídni...

Příspěvek od mikki »

stano píše:
A len tak mimochodom: personál SKY pristúpil na odloženie svojich výplat, týka sa to aj veľkého generálneho riaditeľa a jeho tom manažmentu ?


no z toho top manezmentu tam tiez vela neostalo ale povedal by som ze tiez odlozili ale zarucit sa za to nemozem

Prngr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 208
Registrován: 31. 07. 2009, 11:55
Stav: Offline

Re: Koniec SkyEurope ve Vídni...

Příspěvek od Prngr »

maf píše:
mikki píše:Tak nech sa viedenski postavia laskavo do fronty ku griscikovi ako vsetci ostatni.

Suhlas, ale to by asi neprezili keby dostali len taku cast dlhu ako BTS ci PRG oni musia byt extra.

Pokud by VIE dostala více peněz než PRG, BTS - tak si ale ředitel VIE zaslouží mimořádné prémie


creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Koniec SkyEurope ve Vídni...

Příspěvek od creyman »


dushkee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 286
Registrován: 10. 01. 2009, 15:04
Stav: Offline

Re: Koniec SkyEurope ve Vídni...

Příspěvek od dushkee »

stano píše:O Rakúšanoch netreba mať ilúzie, to je tu istotne všetkým známe. Ale kríza SKY a VIE má aj veľmi silné a veľmi dôležité pozitívne stránky. Tou hlavnou je, potreba nového terminálu v BTS, vrátane dostatočného počtu staff.

Ak SKY prežije, tak sa rýchlo di VIE vráti, pretože nezainteresovaní PAX hlavne z AT nemajú poňatia o problémoch SKY a nanovo sa vrátia do ich lietadiel. A manažment bude mať zase možnosť na ďalšie špekulácie. Ale jedna haluz na strome, na ktorej sedia sa dá odpíliť len raz, a keď si ju odpília rozbijú si papulu, druhý raz už tú možnosť nebudú mať.

A len tak mimochodom: personál SKY pristúpil na odloženie svojich výplat, týka sa to aj veľkého generálneho riaditeľa a jeho tom manažmentu ?


No nepovedal by som, ze v AT este existuje nejaky nezainteresovany PAX, kedze vsetky rakuske noviny z toho spravili poriadnu bublinu a osobne som videl ako to bolo uverejnene na celej dvojstrane vsetky problemy Sky.. Skor by som povedal, ze oni su na to hrdi, ze sa im takto (aj ked netvrdim ze nelegalne, alebo podvodom), podarilo vystvat spolocnost s "vychodu" kde bezny clovek nic nerobi, len chova doma ovce, kravy, prasce a kraliky. (toto je ich obraz obycajneho Slovaka) Austrian spravi za jeden den take dlzoby, ako Sky za rok existencie, ale to nikomu nevadi, lebo to je rakuska spolocnost, a co je rakuske, tak to je nedotknutelne a samozrejme aj najlepsie.. nic v zlom, ale ten ich nacionalizmus mi uz pekne leze na nervy..
Schnitzle pos.... :D

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Koniec SkyEurope ve Vídni...

Příspěvek od HighFlyer »

Muzu doplnit, ze jsem se v sobotu dopoledne ze zvedavosti dival do rakouskych novin (Presse, Standard, Kurier) na informovani o situaci NE/VIE a sobotni ranni presun cestujicich autobusama do Blavy. A pro srovnani jsem se mrknul na slovensky noviny (SME). Prostor venovany problemum SkyEurope byl v rakouskych novinach oproti slovenskym tak 3 ku 1.

Navic rakouske noviny zasadne informovaly o tom, ze zamestnanci NE se vzdali cele vyplaty za cervenec, zadny zdroj neuvedl informaci o vyplaceni 25%. (Nebo jste se nakonec opravdu vzdali cele vyplaty, dushkee?)
Naposledy upravil(a) HighFlyer dne 17. 08. 2009, 13:43, celkem upraveno 1 x.

mikki
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 138
Registrován: 21. 05. 2006, 19:42
Stav: Offline

Re: Koniec SkyEurope ve Vídni...

Příspěvek od mikki »

yellow píše:
Tak znova :D Staré závazky jsou chráněny před vymáháním výkonem rozhodnutí... V opačném případě by se na majetek Sky slítli exekutoři jako supi a každý by si chtěl urvat co nejvíc z majetkové podstaty.

Dám trošku jiný příklad, vemeš si 4 úvěry, nebudeš platit, banky zesplatní (ani na ně nemusí být pravomocný platební rozkaz soudu). Teď si řekneš, že jedni po tobě hodně dou a zaplatíš jeden z nich. Ale smůla, protože je povinnost uspokojovat všechny věřitele poměrně a byl tím spáchán trestný čin, bylo nadržováno jednomu věřiteli.

A myslím že práve v restruktualizaci jde o to, že budou všichni nezajištění věřitelé uspokojeni poměrnou částí, s tím že podnik bude fungovat dál a staré dluhy se tím vyrovnáním smažou. Takže vyplacení závazků před restruktualizací vídeňskému letišti je nesmysl...


1.Existuje tisic sposobov ako sa to da legalne obist(clovek je tvor znacne kreativny)zavisi len na tom kto ma ake karty na ruke.Pravo a zakony su len jedna karta ktorou sa tiez hra ked sa to hodi.Takze nebol by som si taky isty vyhlasenim ze je to az taky nezmysel.
2.kde nie je zalobca nie je ani sudca tj. pokial niekto neda takyto podnet na sud ako by sa ani nestalo a ked ho aj da tak prave pre tych tisic sposobov ako sa to da zlegalizovat to nikdy nedokaze
3.tresny cin bol spachany aj nevyplacanim platov zamestnancom, bol davno dany podnet na prokuraturu, a co myslis co sa asi stalo...papier lezi kludne v sufliku popripade je uz recyklovany a prave teraz si s nim Jason Horky vytiera p***l v maroku

dushkee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 286
Registrován: 10. 01. 2009, 15:04
Stav: Offline

Re: Koniec SkyEurope ve Vídni...

Příspěvek od dushkee »

mikki píše:papier lezi kludne v sufliku popripade je uz recyklovany a prave teraz si s nim Jason Horky vytiera p***l v maroku


no keby si s nim vytieral p***l v maroku, to by ma az tak nes*alo, tam to nie je ziadna vyhra, ale on si s nim vytiera p***l priamo v Dubai-i :D Bol tam osobne videny (nie mnou, aby sme predisli spekulaciam:P ).. a to je uz sila my sa tu parime v 30stupnoch a on ma zasa viac ako my :D

HighFlyer píše:Navic rakouske noviny zasadne informovaly o tom, ze zamestnanci NE se vzdali cele vyplaty za cervenec, zadny zdroj neuvedl informaci o vyplaceni 25%. (Nebo jste se nakonec opravdu vzdali cele vyplaty, dushkee?)


Rakuske noviny pravidelne informuju len o tom, co chcu, takze takato informacia ma neprekvapuje.. ale takisto nemozem vynasat informacie ohladom vyplat.. Hadam chapes.. To ze nejaky "skvely" kolega/kolegina zverejni cisto interny mail, to je len jeho/jej ubohost..

Neobhajujej ani jednu stranu, ale ked nejaky zo zamestnancov uz nechce v Sky robit, nech nerobi a odide, ale taketo "pomstovanie sa" mi pripada trosku zbabele.. hlavne ked to ten dotycny robi pod ruskou anonymity..

:P

EDIT: aby som nevyvolaval flame, takisto netvrdim, ze zamestnavatel sa spraval a sprava vo vsetkych veciach korektne.. Aby som nebol potom napadnuty z fanatizmu, alebo tak nejak :D
ale tak neda mi nepripomenut, ze ja som si stale viac-menej isty, ze sa to zachrani.. Lebo uz zacinaju kolovat famy, ze tato firma je naozaj nesmrtelna aj keby sme dosli o vsetky lietadla, aj tak by sa asi naslo nahradne riesenie :D
Lets believe.. Ja verim v obrat k lepsiemu. Mozno uz coskoro.. (velmi coskoro :D )
Pripominam, ze nie som pod vplyvom ziadnej navykovej ani psychotropnej latky :D

pekny den, vecer, noc, sny :D

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Koniec SkyEurope ve Vídni...

Příspěvek od context »

toto čo predviedlo VIE (OS :?: ) má aj jednu (dúfam) pozitívnu stránku, to že Sky nevozili len českých a slovenských baťůžkářov ale aj "vážených" klientov
mne ťažko posúdiť ako to hýbalo číslami OS alebo len rakušáci dostali strach ale ako sa vraví bez vetra...
Na letoch z VIE mi to neprišlo ale ako som tu už kedysi písal, lietadlo s majoritou AT paxov s výrazným počtom kravaťákov z BTS do ORY ma fakt prekvapilo. A ani sa im nedivím, red ticket je síce super len nikdy nie je keď ho človek potrebuje...

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Koniec SkyEurope ve Vídni...

Příspěvek od OR »

A ted si vezmete, kolikrat rakousky kravatak jeste poleti, kdyz do Amsterdamu doleti s dvouhodinovym zpozdenim a do Vidne se vrati s tri a pul hodinovym. (a to vybiram let, ktery pristal v podstate nacas podle bratislavskeho casu).
I kdyz uznavam, ze to dnes lita uz pomerne slusne, nejvetsi zpozdeni co jsem zaznamenal je ctyri hodiny bratislavskeho casu a prumer tak kolem dvou (tj. aspon tri videnskeho :- )
a pokud to bude z BTS, tak to o moc lepsi nebude.

Proc nema NE online zpozdeni na webu?

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Koniec SkyEurope ve Vídni...

Příspěvek od context »

OR píše:A ted si vezmete, kolikrat rakousky kravatak jeste poleti, kdyz do Amsterdamu doleti s dvouhodinovym zpozdenim a do Vidne se vrati s tri a pul hodinovym. (a to vybiram let, ktery pristal v podstate nacas podle bratislavskeho casu).
I kdyz uznavam, ze to dnes lita uz pomerne slusne, nejvetsi zpozdeni co jsem zaznamenal je ctyri hodiny bratislavskeho casu a prumer tak kolem dvou (tj. aspon tri videnskeho :- )
a pokud to bude z BTS, tak to o moc lepsi nebude.

Proc nema NE online zpozdeni na webu?


neviem, nie som typický kravaťák ale ak musím niekde byť ráno o 9 tak mám v zásade dve možností: letieť deň predtým aby som ráno voňavý vyžehlený a naraňajkovaný prášil z hotela blízko miesta stretnutia alebo som sa mal lepšie učiť a na stretko ísť bizjetom ontime...
Ostatné je kompromis...

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Koniec SkyEurope ve Vídni...

Příspěvek od OR »

context píše:
OR píše:A ted si vezmete, kolikrat rakousky kravatak jeste poleti, kdyz do Amsterdamu doleti s dvouhodinovym zpozdenim a do Vidne se vrati s tri a pul hodinovym. (a to vybiram let, ktery pristal v podstate nacas podle bratislavskeho casu).
I kdyz uznavam, ze to dnes lita uz pomerne slusne, nejvetsi zpozdeni co jsem zaznamenal je ctyri hodiny bratislavskeho casu a prumer tak kolem dvou (tj. aspon tri videnskeho :- )
a pokud to bude z BTS, tak to o moc lepsi nebude.

Proc nema NE online zpozdeni na webu?


neviem, nie som typický kravaťák ale ak musím niekde byť ráno o 9 tak mám v zásade dve možností: letieť deň predtým aby som ráno voňavý vyžehlený a naraňajkovaný prášil z hotela blízko miesta stretnutia alebo som sa mal lepšie učiť a na stretko ísť bizjetom ontime...
Ostatné je kompromis...


No ja taky nejsem kravatak, ale litam pomerne casto.
A priznam se, ze by mne asi poprve pobavilo, kdyby mne letecka spolecnost misto v Praze vylozila o tri hodiny pozdejc v Pardubicich. Podruhe , kdyby to bylo ve dne bych si rekl dobry, uz to mam natrenovane ale potreti, kdyby mi to udelali ve dve v noci bych uz asi premyslel ze je asi neco blbe. Cestou tam, ze da (skoro) vzdycky bez boje zavolat, ze to ma zpozdeni a pokud je na druhe strane nekdo rozumny, tak to i pochopi. Ale delat to porad je dost blby.
Pokud se mam jeste ten den vracet, jsou minus dve hodiny casu sakra znat.
On time Performance za posledni tyden - 41 % letu na cas (+-15 minut) a 60 procent se sekerou mensi nez hodina - to je brane asi podle bratislavskeho casu.

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Koniec SkyEurope ve Vídni...

Příspěvek od context »

OR píše:On time Performance za posledni tyden - 41 % letu na cas (+-15 minut) a 60 procent se sekerou mensi nez hodina - to je brane asi podle bratislavskeho casu.

bez debaty nemá zmysel riešiť ontime performance za poslednú dobu...
moje lety so Skyeurope boli "ešte" za normálnych čias...
dúfam, že sa to vyvinie dobre


Odpovědět