KONEC!

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: KONEC!

Příspěvek od Malvolio »

yellow píše:
Kuba1982 píše:Aspon symbolicka tryzna za NE :)

Moc pěkný :) Já hlavně doufám, že se modely budou rozprodávat v konkursní podstatě, klidně si na slovensko zajedu, žádnej nemám :cry:

SKP by to mohl dát na ebay nebo na aukro :-)


wings83a
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 05. 03. 2009, 23:23
Stav: Offline

Re: KONEC!

Příspěvek od wings83a »

Doufam, ze se managment bude smazit v pekle za tento obrovsky tunel...pravda musi vyjit najevo! napr tunel se WET leasy atp

Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Re: KONEC!

Příspěvek od Dachen »

Je mi NE lito, mel jsem s nimi par peknych letu.

Ale na druhou stranu, to co letos provadely...


Uz se jejich padu chytil i Ryanair:
Ryanair, the World’s favourite airline, today (1st Sept), launched a €25 (one way including taxes and charges) rescue fare* for SkyEurope passengers who may have been left stranded or have had their travel plans disrupted by the bankruptcy of the airline yesterday. This fare applies to Bratislava flights to/from Alicante, Barcelona (Girona), Brussels (Charleroi), Rome (Ciampino), Liverpool and London (Stansted).

http://www.ryanair.com/site/EN/news.php ... -en-010909

Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Re: KONEC!

Příspěvek od Dachen »

Pád SkyEurope: cestovky řeší, jak dostat lidi domů:
http://ekonomika.idnes.cz/pad-skyeurope ... nomika_ven

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: KONEC!

Příspěvek od RadekFM »

Tak mě nakonec poslechli. Řikal jsem odlítat léto a na zimu se vys.at, restrukturalizovat a na příští rok vyrazit s novým byznys plánem. Kombinace chartery, pravidelné linky, jedna báze pro začátek, netradiční destinace a hlavně se neku.vit nízkýma cenama :)


Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: KONEC!

Příspěvek od Malvolio »

Dachen píše:Ryanair, the World’s favourite airline, today (1st Sept), launched a €25 (one way including taxes and charges) rescue fare* for SkyEurope passengers who may have
http://www.ryanair.com/site/EN/news.php ... -en-010909

FR musí mít nejlevnější i ty záchranné letenky...:-)

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: KONEC!

Příspěvek od HighFlyer »

creyman píše:.Cele portfolio firem bylo rozstrkano po ruznych zemi a financovani bylo dosti nepruhledne. Byly stale v cervenych cislech... proc? protoze do Yorku apod. investicnich skupin (dalsi z podilu v holdingu mela invest. spolecnost z UK) vkladaji svoje aktiva soukrome osoby, a v pripade skyeurope to bylo ucelove na proprani penez. Proto vzdy cervena cisla.

Sorry, ale tato teorie postrada logiku. Pri prani spinavych penez je prece ucelem, aby se jednim koncem vlozily a druhym vypadly. Jenomze tady se jenom strkaly. Ven nepadalo nic.

Typicky priklad: Podvodnik ma spinave penize z prodeje nakradenych sroubku a maticek (nelegalni byznys). Tentyz podvodnik ma pizzerii s premrstenymi cenami, hnusnym jidlem a protivnym personalem, kam nechodi skoro zadnej zakaznik (legalni byznys). V pizzerii prokazuje fiktivni prijmy tim, ze penize z nakradenych sroubu a maticek vykazuje jako obrat. Oproti nemu uplatni naklady (najem, energie, personal, material) a vznikly zisk radne zdani. Po zdaneni mu zustanou "ciste" penize, ktere muze pouzit treba na koupi vily v Toskansku. Jenomze u SkyEurope nezustavalo ani euro. (Mozna je moje predstavivost mirne omezena, mozna slo penize tahat zpatky pres leasingove kontrakty nebo tak nejak...)

HNF
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 107
Registrován: 17. 01. 2009, 17:52
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: KONEC!

Příspěvek od HNF »

HighFlyer píše:
creyman píše:.Cele portfolio firem bylo rozstrkano po ruznych zemi a financovani bylo dosti nepruhledne. Byly stale v cervenych cislech... proc? protoze do Yorku apod. investicnich skupin (dalsi z podilu v holdingu mela invest. spolecnost z UK) vkladaji svoje aktiva soukrome osoby, a v pripade skyeurope to bylo ucelove na proprani penez. Proto vzdy cervena cisla.

Typicky priklad: Podvodnik ma spinave penize z prodeje nakradenych sroubku a maticek (nelegalni byznys). Tentyz podvodnik ma pizzerii s premrstenymi cenami, hnusnym jidlem a protivnym personalem, kam nechodi skoro zadnej zakaznik (legalni byznys). V pizzerii prokazuje fiktivni prijmy tim, ze penize z nakradenych sroubu a maticek vykazuje jako obrat. Oproti nemu uplatni naklady (najem, energie, personal, material) a vznikly zisk radne zdani. Po zdaneni mu zustanou "ciste" penize, ktere muze pouzit treba na koupi vily v Toskansku. Jenomze u SkyEurope nezustavalo ani euro. (Mozna je moje predstavivost mirne omezena, mozna slo penize tahat zpatky pres leasingove kontrakty nebo tak nejak...)

Myslim, ze tvoje predstavivost je limitovana tim, jak naivne o takovych vecech pisi ceska media (viz odkaz na vilu v Toskansku).
Mnohem casteji vec probiha tak, ze horke a/nebo spinave penize (zpravidla horke/spinave jen nekde. napr v EU) vlozis do nejakeho businessu a nechas ho prodelavat, ale zaroven pri tom ten business financuje tvuj pohodlny zivot, treba ze zaridi, ze dvorni dodavatel vozidel poskytne bezplatne neziskove nadaci treba SUV a benzin a ta nadace to SUV prideli tobe abys jezdil a ziskaval jim dalsi dotace granty a prispevky (tzv. metoda Vendula). Podobnym zpusobem se ti proplaceji zahranicni sluzebky, sluzebka muze trvat treba 365 dni v roce po ktere jses mimo trvale bydliste, hradi se ti ubytovani nebo prostory na reprezentaci, atd.
Jinymi slovy, nejlepsi vyprani penez je takove, kdy se ti zadne "ciste" penize nevraceji, natozpak zdanene, jen dostavas zdarma od hodnych lidi ty veci ktere "potrebujes" k zivotu. Zustanes chudakem kteremu neni co vzit.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: KONEC!

Příspěvek od OR »

Take mne napadlo, ze LCC (a letecka doprava obecne) je vhodnym nastrojem k proprani penez. Hlavne proto, ze se dost spatne kontroluji prijmy (mohu tvrdit, ze jsem letadlo rozprodal po Euru a po 300 Eurech za letenku a nikomu to neprijde divne). A navic se tam toci slusne penize na vyprani vic penez nez v pizzerii.
Nechci spekulovat, zda Skyeurope byly nebo nebyly pracka a nebo, zda konec byl opravdu zoufalou snahou to udrzet jeste par dnu pri zivote.

mpacket
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 26. 06. 2009, 12:36
Stav: Offline

Re: KONEC!

Příspěvek od mpacket »

yellow píše:
Kuba1982 píše:Aspon symbolicka tryzna za NE :)

Moc pěkný :) Já hlavně doufám, že se modely budou rozprodávat v konkursní podstatě, klidně si na slovensko zajedu, žádnej nemám :cry:


Mám jeden doma, prodam v nejvyssi nabidce :D brzy to bude rarita :-)

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Prijemny personal, ale jinak...

Příspěvek od Atlas »

Letel jsem jen jednou R/T PRG-ORY
Tam on-time, zpatky druhy den sekera a cekani na ORY vecer asi 4 hodiny - nastesti jeste ve skoroprazdne a pohodlne restauraci pred/nad security ve tretim patre.
Personal SE byl prijemny a mily. Letadlo cistounke a pohodlne. Jinak ale diky neinformovanosti dost ouvej. Uz jsem se bal, ze budu muset v PAR jeste jednou prenocovat. Pro business to asi nebylo diky sekyram to prave orechove. A tak se pochopitelne porouceli.

Je mi lito jen zamestnancu, kteri i riskli sve platy, aby neschopne manazery podrzeli. Vytrhnout uz to nemohli. Jen si patrne manazeri jeste diky obetavosti personalu stihli uhrat nejakou malou domu pres dodavatele nebo veritele.

Je to strasny skandal a ostuda a melo by se takove vydirani postihovat prisnymi zakony.

jaja
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 01. 05. 2009, 19:52
Stav: Offline

Re: KONEC!

Příspěvek od jaja »

moje spomienkove predmety na sky: klucenka ktora mi podstivo krasli kluce a palubne vstupenky. Je mi ich luto. A slovaci teraz si priznajme. Na nasich letiskach uz mozu pristavat tak akurat orly, jastraby a pod. A v bratislave tak este Ryanair. Ved v tej bratislave uz ani tie sysle nemuseli chytat :roll: :roll:

Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Re: KONEC!

Příspěvek od Dachen »

Lidé mají 280 tisíc letenek SkyEurope na cesty, které se neuskuteční:
http://ekonomika.idnes.cz/lide-maji-280 ... oprava_fih

Tak velke cislo me opravdu prekvapilo. :shock:

Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Re: KONEC!

Příspěvek od Dachen »

Šéf SkyEurope: Cestující si musí pomoci sami:
http://ekonomika.idnes.cz/sef-skyeurope ... nomika_fih

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: KONEC!

Příspěvek od RadekFM »

Podle mě bylo o konci rozhodnuto dlouho dopředu. Není vám divné že skončili zrovna s koncem prázdnin ? Za léto vyinkasovali ještě nějaké prachy, a teď před zimou už by jen krváceli víc a víc. Investor který se našel nedávno mohl posloužit jen k tomu aby aspoň trochu byla obnovena důvěra zákazníků a aby tak přispěli na odchodné.


Odpovědět