SkyEurope placeno kartou - penize vraceny

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: SkyEurope placeno kartou - penize vraceny

Příspěvek od hafi »

@prodejce: mas a nemas pravdu. kdyz mas pojisteny auto, nekdo ti ho vykrade, tak dostanes od pojistovny penize. kdyz mas pojistenou kartu, ztratis ji a nekdo ji zneuzije, opet se ti penize vrati. Zde je to podobne, s tim ze pojisteni by mela platit CartaSi (z prevodnich poplatku ktere jsou nezanedbatelne a ktere plati kazdy z nas pri platbe kartou - obcas je prodejce (nemyslim tebe :-) ) prevede na zakaznika (viz tech 5euro od skye), obcas ne (tedy je taky prevede na zakaznika, ale uz je schova do celkove ceny). tim padem jsem pojisten pro pripad toho ze by objednana sluzba nebyla poskytnuta a ten u koho je CartaSi pojisten, by mel vratit penize me. System toho u koho podavam reklamaci je sice trochu nelogicky teoreticky by to meli byt CartaSi, ale pro zakaznika i jednodusi (kvuli ceske komunikaci).


HNF
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 107
Registrován: 17. 01. 2009, 17:52
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: SkyEurope placeno kartou - penize vraceny

Příspěvek od HNF »

prodejce píše:... že bych si koupil něco na internetu, oni mi to nepřivezli nebo ten prodejce mezitím zkrachoval a já šel do banky ať mi vrátí peníze.. nevysmáli by se mi náhodou?

Nevysmali ! Treba u paypalu mate moznost "disputovat" platbu - pokud zbozi nedorazilo anebo dokonce neodpovidalo popisu !!! (proto zadny lowcost dopravce nebere paypal :wink: ) Mne osobne takhle parkrat prachy z paypalu bez diskuse vratili.
Podobna vec u Visa se pry jmenuje chargeback a funguje diky smlouvam jake si Visa uzavira s obchodniky, ktere jsou typu "neposkytnes plneni a my ti neposkytnem penize". Nektere z takto "zabavenych" penez se dokonce evidentne vraci zakaznikum. Pro nas Cechy s tim, jake u nas panuje ekonomicke klima, je to samozrejme prekvapujici.
U tohoto krachu maji nejvetsi sance kteri opravdu nedostali plneni - tzn zaplatili platebni kartou skutecne za let, vcetne poplatku za platbu kartou. Kdo platil tak, ze si nejdriv koupil SkyVoucher a tim platil letenky, tak ten ma sance mensi - protoze plneni bylo poskytnuto ve forme voucheru a zbytek je uz problem NE a nikoli Visy.
Kdyz jste ten prodejce a pokud vim, jste znacne oldskool clovek, mozna jeste pamatujete jak se zacatkem 90. let vystavovaly letenky - pres kreditkovy imprinter se na IATA-BSC tiskopis imprintlo jmeno a cislo aerolinek, rukou se vypsalo to ostatni vcetne fare calculation, a pres ten samej imprinter se na "Miscellaneous Charges Order" imprintla kreditka kupujiciho, muselo se to autorizovat telefonicky, a z kreditky se castka strhla az po proleteni cele letenky ! To bejvaly casy - splatnost odlozena az po poskytnuti celeho plneni.
Osobne si myslim, ze platit kartou se vyplati - kvuli tomuhle chargebacku a samozrejme kvuli pojisteni zruseni a nekdy i zpozdeni letu, kvuli pojisteni zavazadel, a kdyz je takova karta zlata, coz karty s poradnym pojistenim byvaj, i kvuli vstupu do salonku. Samozrejme ceske banky zabuduji do podminek radu vyluk a jinych ojebu, proto doporucuji Amex nebo Diners.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: SkyEurope placeno kartou - penize vraceny

Příspěvek od prodejce »

HNF píše:Kdyz jste ten prodejce a pokud vim, jste znacne oldskool clovek, mozna jeste pamatujete jak se zacatkem 90. let vystavovaly letenky - pres kreditkovy imprinter se na IATA-BSC tiskopis imprintlo jmeno a cislo aerolinek, rukou se vypsalo to ostatni vcetne fare calculation, a pres ten samej imprinter se na "Miscellaneous Charges Order" imprintla kreditka kupujiciho, muselo se to autorizovat telefonicky, a z kreditky se castka strhla az po proleteni cele letenky ! To bejvaly casy - splatnost odlozena az po poskytnuti celeho plneni.


ja si to pamatuju trochu jinak, ale záleží na tom z jakého místa toho procesu jste na to koukal :D

suhajek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 132
Registrován: 10. 01. 2009, 14:12
Stav: Offline

Re: SkyEurope placeno kartou - penize vraceny

Příspěvek od suhajek »

Na strankach CS jasne napsano ze ty penize si zpet odecitat nebudou. viz. http://www.csas.cz/banka/content/inet/i ... ie_763.xml

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: SkyEurope placeno kartou - penize vraceny

Příspěvek od Globik »

HNF píše:
prodejce píše: Samozrejme ceske banky zabuduji do podminek radu vyluk a jinych ojebu, proto doporucuji Amex nebo Diners.

Kdo nemá šanci na Amex v zahraničí, tak už má smůlu. U nás se už vydávat nebudou, Komerčka skončila smlouvu s Amexem, dobíhají jen již vystavené karty a nové nebudou :(


krtek team
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 26. 10. 2007, 12:23
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SkyEurope placeno kartou - penize vraceny

Příspěvek od krtek team »

yellow píše:
krtek team píše:chtěl jsem se zeptat jak vidíte pokus o vrácení peněz od prodejce Pelikan. Sice jsme platili bankovním převodem (tam to snad ani jinak nejde), ale zase je to jako zprostředkovatel, tak by to mohlo jít....?? Jinak ještě dotaz mimo vlákno - změna jména u germanwings - za prvné to nejde on line, musí se volat do call centra (ale proč ne). Hlavně mě zajímá cena, který je inzerována na 35 euro a je li aktuální tarif vyšší než za který byla kupována, musí se zbytek doplatit...to trochu ztrácí význam ta změna..to už si každej za stejnou cenu může koupit novou letenku. Nebo jsem to na stránkách germanu špatně pochopil. Sem koukal že něco podobného má i Easy Jet.

Samozřejmě zrušení letu můžete u provozovatele serveru Pelikan který se jmenuje pelicantravel.com s.r.o. - organizační složka (kontaktní údaje viz justice.cz) reklamovat, ale daná společnost je jenom zprostředkovatelem, takže postoupí reklamaci Sky a teď si přeberte, jaký asi bude mít výsledek požadovat vrácení peněz od společnosti, která je v konkurzu... :roll:

Ohledně změny letenky, ano to jste pochopil správně, v 99% případů je v případě low cost letenky levnější zakoupení nové místo změny...



aha...já jsem si teda myslel, že jsem uzavřel smlouvu (byd virtuální) právě s pelikánem, né z leteckou společností...

wheeler
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 20. 11. 2008, 19:44
Stav: Offline

Re: SkyEurope placeno kartou - penize vraceny

Příspěvek od wheeler »

Myslíte, že mám ještě šanci dostat peníze zpět? Reklamaci jsem podával zhruba před měsícem u ČS.

moulen
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 20. 08. 2009, 17:56
Stav: Offline

Re: SkyEurope placeno kartou - penize vraceny

Příspěvek od moulen »

wheeler píše:Myslíte, že mám ještě šanci dostat peníze zpět? Reklamaci jsem podával zhruba před měsícem u ČS.


Šanca je, a mám pocit že dosť reálna. Po podaní reklamácie poslala ČS tvoju požiadavku do talianskej banky, kde má vedený účet spracovateľ kartových transakcií NE. Peniaze boli v rámci platných medzinárodných kartových pravidiel po tejto reklamácii účtovne stiahnuté na účet samotnej ČS, kde čakajú na vyjadrenie talianskej banky, či reklamáciu uzná alebo nie. Nakoľko ide o medzinárodnú reklamáciu, doba jej vybavenia je 60 dní od podania reklamácie. Dovtedy sa musí talianska banka vyjadriť. Pokiaľ tak neurobí, reklamácia sa považuje za oprávnenú a následne ti ČS preúčtuje peniaze na tvoj účet.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SkyEurope placeno kartou - penize vraceny

Příspěvek od Kamyl »

Ja reklamaci podaval 7.9. a volal jsem vcera do sporitelny a i presto, ze mi rikali, ze maji 30 dni na reklamaci, tak moje kauza je ve stavu "v reseni". Nechtel jsem zbytecne drazdit tygra a tak jsem to jen prijal jako informaci a jeste nejakou dobu pockam, co se bude dit...

moulen
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 20. 08. 2009, 17:56
Stav: Offline

Re: SkyEurope placeno kartou - penize vraceny

Příspěvek od moulen »

Kamyl píše:Ja reklamaci podaval 7.9. a volal jsem vcera do sporitelny a i presto, ze mi rikali, ze maji 30 dni na reklamaci, tak moje kauza je ve stavu "v reseni". Nechtel jsem zbytecne drazdit tygra a tak jsem to jen prijal jako informaci a jeste nejakou dobu pockam, co se bude dit...


Na reklamáciu tuzemských transakcií majú 30 dní, pri medzinárodných je to 60 dní. Takže ak sa ti neozvú do 07.11., kľudne sa informuj, veď sú to tvoje peniaze :)

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SkyEurope placeno kartou - penize vraceny

Příspěvek od Kamyl »

Aha to ja nevedel, mi rikali 30 dni, toz koukam ani sami nevi, jak dlouho na to maji... :)

suhajek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 132
Registrován: 10. 01. 2009, 14:12
Stav: Offline

Re: SkyEurope placeno kartou - penize vraceny

Příspěvek od suhajek »

Ale urcite o tom vedi, ze na to maji 60 dni je to v detailu reklamace rakze Ti to mel poradce rici.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SkyEurope placeno kartou - penize vraceny

Příspěvek od Kamyl »

No takze nejnovejsi info z Ceske sporitelny:

Volal jsem tam dneska, jelikoz je to uz pres 2 mesice, co jsem reklamaci podaval a bylo mi receno, ze to pry udajne bude vyplaceno az kdyz ty penize vymuzou (nevim, zda v ramci konkurzu primo od NE, nebo od nejake te italske banky). Takze sice je moje reklamace porad v reseni, ale jak to tak vidim, tak muze byt v reseni jeste nekolik let a pak reknou, ze smula, nedostanete nic...

No na to, jak CS vydavala prohlaseni o tom, ze to klientum vsechno uhradi, tak pristup nechutny a ticho po pesine...

Dopadl nekdo u CS, nebo i jinych bank lepe?

kengura
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 18. 11. 2009, 16:23
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: SkyEurope placeno kartou - penize vraceny

Příspěvek od kengura »

Kamyl píše: Dopadl nekdo u CS, nebo i jinych bank lepe?

Neuveritelne se stalo skutkem, UniCreditBank dnes napsala, ze penize vratila na ucet.
15/09 podana reklamace, 29/09 napsali, ze ji zacinaji vyrizovat a maji na to 45 dnu, 18/11 napsali, ze penize vratili na ucet. Overeno jsou tam.

Ceska sporitelna bohuzel rika, ze zatim nebude nic.
15/09 podana reklamace, nekdy kolem 05/10 volali, ze to zacali vyrizovat (i kdyz meli zadano, ze maji komunikovat mailem), 18/11 jsem tam volal a ze se to resi. Volal jsem na tym ombudsmana CS, ze chapu, ze za to nemuzou, ale nekdo by 64 dnu po podani mohl aspon napsat, ze to resi. Tak jsem se dozvedel, ze tym ombudsmana ma na vysetreni a odpoved 30 dnu :(

djspek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 126
Registrován: 18. 09. 2007, 21:48
Oblíbené typy letadel: B737,B757,B767,B777
Pohlaví: muž
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SkyEurope placeno kartou - penize vraceny

Příspěvek od djspek »

Tak dnes v noci mi pipal mobil o 106 :o) VUBcka mi vratila vsetky peniaze za letenky Skyu. Reklamaciu som podaval cca 10.9. do dnes ticho ale v noci mi to pripisali na ucet :D kto este nedostal prachy drzim palce, nech mate na dalsie letenky napr. s FlyNiki


Odpovědět