Poletme.sk

AirExplore ...
JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Poletme.sk

Příspěvek od JackBrno »

Tak jasně. Letadlo odněkud přiletí do Košic, odveze lidi do Dublinu, tam má standardní průletový čas a letí zpět do Košic a zase pryč po dalších kšeftech. Kdo si nestihne záležitosti v Dublinu vyřídit za 50 minut, má smůlu :-) Pro jistotu už předem sami vylučují, aby s nimi náhodou nemohl někdo letět tam i zpět. Já tomu sice vůbec nerozumím, ale i přesto mám neodbytný pocit, že takto to opravdu fungovat nebude. Cena je sice přijatelná, ale bez možnosti návratu je to přece pitomost jak hrom.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Poletme.sk

Příspěvek od flyingblue »

JackBrno píše:Tak jasně. Letadlo odněkud přiletí do Košic, odveze lidi do Dublinu, tam má standardní průletový čas a letí zpět do Košic a zase pryč po dalších kšeftech. Kdo si nestihne záležitosti v Dublinu vyřídit za 50 minut, má smůlu :-) Pro jistotu už předem sami vylučují, aby s nimi náhodou nemohl někdo letět tam i zpět. Já tomu sice vůbec nerozumím, ale i přesto mám neodbytný pocit, že takto to opravdu fungovat nebude. Cena je sice přijatelná, ale bez možnosti návratu je to přece pitomost jak hrom.


Ber to jako low cost one way ticket.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Poletme.sk

Příspěvek od Tony Smoke »

JackBrno píše:Cena je sice přijatelná, ale bez možnosti návratu je to přece pitomost jak hrom.


Nemyslim si. Moznosti navratu mas niekolko. FR z BTS alebo iny lowcost z KTW, vyhodniare su mobilni ludia :D Hlupost by to bola, keby mal RT stat 1,5x OW. Ale uz aj v predchadzajucom kole to mali na OW baze. Navyse, segment KSC-DUB je uz na 14% zabookovany :) :thumbup:
Naposledy upravil(a) Tony Smoke dne 25. 07. 2014, 12:34, celkem upraveno 1 x.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Poletme.sk

Příspěvek od JackBrno »

To jen ukecali pár kamarádů nebo si to nacvakali sami. Pokud budou nabízet i další lety stejným způsobem, tak šance úspěchu = čistá nula a není důvod tomu nesmyslu držet palce, protože je to k ničemu.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Poletme.sk

Příspěvek od Tony Smoke »

JackBrno píše:To jen ukecali pár kamarádů nebo si to nacvakali sami. Pokud budou nabízet i další lety stejným způsobem, tak šance úspěchu = čistá nula a není důvod tomu nesmyslu držet palce, protože je to k ničemu.


Rovnaky nezmysel je potom drzat palce ceskej* futbalovej reprezentacii :ymdevil:

Chlapci nieco vymysleli, odvaznemu stastie praje. Kritizovat je lahke, cinit sa je tazsie.

*rovnake plati aj o slovenskej


Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Poletme.sk

Příspěvek od Petr31 »

Tony Smoke píše:
JackBrno píše:To jen ukecali pár kamarádů nebo si to nacvakali sami. Pokud budou nabízet i další lety stejným způsobem, tak šance úspěchu = čistá nula a není důvod tomu nesmyslu držet palce, protože je to k ničemu.


Rovnaky nezmysel je potom drzat palce ceskej* futbalovej reprezentacii :ymdevil:
Chlapci nieco vymysleli, odvaznemu stastie praje. Kritizovat je lahke, cinit sa je tazsie.
*rovnake plati aj o slovenskej


...kdyby za tím byli děti školou povinné, ale dospělí? Slušný nápad bych pochválil, ale pro tuhle pitomost je ale opravdu škoda slov.Tak tupí zákazníci nikde ve střední Evropě nejsou, aby na tohle skočili.... :D

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Poletme.sk

Příspěvek od Tony Smoke »

Skoda reci s vami...

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Poletme.sk

Příspěvek od JackBrno »

Nezlob se, já rozhodně přeju úspěch lidem, kteří se nebojí něco zkusit a jdou za tím. Byl bych první, kdo by držel palce, kdybych viděl, že se chlapci snaží vytvořit použitelný produkt. Ale musí to mít v první řadě hlavu a patu. Pokoušet se rozlétávat projekt, se kterým bude možné dostat se buď jen tam a nebo jen zpět bez možnosti absolvovat RT je prostě blbost bez šance na úspěch. Může se samozřejmě stát, že se někdy podaří jeden segment náhodně naplnit, ale nebude to takto nikdy fungovat systematicky. Bude to vlastně jen nepřetržitá nejistota, jestli se poletí nebo ne, kam se vlastně bude dát letět, jak se dostat zase zpátky atd. To už předem vylučuje možnost vybudovat z toho něco stabilního. Je to na pohled něčí snaha hrát si na leteckou společnost bez letadel a bez jakéhokoliv kapitálu a to se obávám, že nejde. Mimochodem, z čeho se bude platit odškodnění při zpoždění, které bude mnohem vyšší, než zaplacené letenky?

P.S. s tou fotbalovou reprezentací máš samozřejmě pravdu :-)

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Poletme.sk

Příspěvek od dejavu »

Chápu to dobře, že bude řekněme nějaký letový řád, třeba 4x týdně Košice - Dublin.
Ale poletí se, jen když se prodá 82 procent míst v letadle?
Takže jedním směrem se to prodá, zpátky už ne. Takže nikdo nepoletí, ale co s letadlem? Poletí zpět prázdné? Nebo budou mít na obou letištích několik záložních letadel?

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Poletme.sk

Příspěvek od JackBrno »

A takových otázek jsou mraky, odpovědi žádné. Podle mě chlapci předběžně poptali leteckou společnost, zda má volnou kapacitu a za kolik jim to zaletí a vypsali termín letu. Teď už jen čekají, jestli naplní těch 82% aspoň jedním směrem, což by jim zaplatilo poziční přelet do Košic, let do Dublinu a poziční přelet zpět. Pokud náhodou naplní 82% i z Dublinu do Košic, něco na tom i vydělají :-) Jenže kdo si bude kupovat letenku bez jistoty, že se poletí a bez možnosti dostat se stejným způsobem i zpět? Jednosměrných cesťáků dostatek neseženou. Prostě by mě zajímalo, jaká je cílová skupina takové služby, komu to chtějí nabízet? To je první věc, kterou by si měli zjistit. Já si umím představit tak letecké fandy.
Naposledy upravil(a) JackBrno dne 25. 07. 2014, 16:05, celkem upraveno 1 x.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Poletme.sk

Příspěvek od MEA »

to už môžme založiť aj web "chcete sa zviezť"? alebo vzdušní stopári

v duchu:

akcia na júl: 2 miesta v brigoši LZPT-LZNI
1 miesto v L-23 Super Blaník LZNI-pole niekde na Ponitrí, tranďák v cene
1 miesto v EuroFoxe LZNI-LZSY

a podobne :)))

verím, že toto by sa naplnilo skorej...

superjet
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 90
Registrován: 27. 06. 2014, 11:17
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Poletme.sk

Příspěvek od superjet »

Ví mi někdo říct co to je reálne zač? :crazy: Žeby společný projekt Go2Sky a Air Explore pro zavedení pravidelních letů? :biggrin:

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Poletme.sk

Příspěvek od Tony Smoke »

superjet píše:Ví mi někdo říct co to je reálne zač? :crazy: Žeby společný projekt Go2Sky a Air Explore pro zavedení pravidelních letů? :biggrin:


Clovece, tvoje schopnosti co sa tyka internetovej recherche, su dost obmedzene, ze?
https://www.poletme.sk/kto-sme.html

S Go2Sky a AirExplore to ma akurat to spolocne, ze u nich by sa objednalo lietadlo.

superjet
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 90
Registrován: 27. 06. 2014, 11:17
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Poletme.sk

Příspěvek od superjet »

Tony Smoke píše:
superjet píše:Ví mi někdo říct co to je reálne zač? :crazy: Žeby společný projekt Go2Sky a Air Explore pro zavedení pravidelních letů? :biggrin:


Clovece, tvoje schopnosti co sa tyka internetovej recherche, su dost obmedzene, ze?
https://www.poletme.sk/kto-sme.html

S Go2Sky a AirExplore to ma akurat to spolocne, ze u nich by sa objednalo lietadlo.

To s Air Explore a Go2Sky byl vtip. :crazy: To "Kto sme" jsem samozřejmě četl, no myslel jsem zda někdo SKUTEČNĚ ví jestli bude těch pravidelních letů víc, nebo je to jenom jednorázovka (pokud to tedy vůbec poletí).

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Poletme.sk

Příspěvek od JackBrno »

Nepoletí a když, tak možná jednou. Jinak to považuju celé jen za hloupý vtip, taková služba má nulovou hodnotu a nemůže z principu fungovat pravidelně už jen proto, že nikdy nevíš, jestli se vůbec poletí :-) Takový projekt může fungovat s pětimístnou Cessnou, tam je šance ji naplnit. Boeinga jedině omylem :-) Opravdu si nedokážu představit typ cestovatele, na kterého je to mířeno. Chlapci prostě mají sen o letecké společnosti a žádné peníze. Pokud neexistuje garance letu, tak si u nich nikdo normální letenku nekoupí.


Odpovědět