Analýza slovenského civilního letectví

AirExplore ...
Odpovědět
rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Analýza slovenského civilního letectví

Příspěvek od rpet »

jeden ze zdejších diskutérů, tempranilo, sestavil zajímavé pojednání o stavu civilního letectví na Slovensku. Ona analýza je tak obsáhlá, že nebylo možné ji umístit na toto forum - proto dostal kolega tempranilo prostor na stránkách Dopravního Magazínu:

http://dopravni-magazin.cz/slovensko-ro ... -letectvi/

Komentáře, pochvaly i kritika jsou vítany.


superjet
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 90
Registrován: 27. 06. 2014, 11:17
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Analýza slovenského civilního letectví

Příspěvek od superjet »

Tempranilo to vystihol výborne. Letecká doprava na SK postupne upadá. A bude ďalej upadať. :( Podľa môjho sú asi najrozumnejším riešením nové Slovenské aerolínie, čo by bolo združenie už existujúcich chartroviek (+ ak ešte opäť niečo vznikne) ktoré by prevádzkovali aj pravidelné lety. Len to by asi nebol low-cost a proti ryanairu (resp. wizzairu) by nemal šancu.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Analýza slovenského civilního letectví

Příspěvek od Petr31 »

rpet píše:jeden ze zdejších diskutérů, tempranilo, sestavil zajímavé pojednání o stavu civilního letectví na Slovensku. Ona analýza je tak obsáhlá, že nebylo možné ji umístit na toto forum - proto dostal kolega tempranilo prostor na stránkách Dopravního Magazínu:

http://dopravni-magazin.cz/slovensko-ro ... -letectvi/

Komentáře, pochvaly i kritika jsou vítany.


Přečetl jsem, velikou pochvalu autorovi, sepsal to věcně, stručně a se znalostí věci. Je vidět, že o problematice něco ví. Doufám že nečeká, že mu ale v Blavě nabídou místo ředitele letiště, páč nejen na Slovensku, ale I v ČR jak vidíme na LKPR u ČSA jsou od dob Lufjardy v móde téměř výhradně politicky krytí odborníci, kteří firmy vedou nejkratší cestou rovnou do ....ano tam....
Pravé odborníky bez stranické knížky zatím nikdo nepotřebuje.

Nicméně si dovolím s autorem nesouhlasit v jedné věci.A to v otázce národního dopravce.Ano, je unikátní, že Slovensko národního dopravce nemá, ale podívejme se okolo...Malév už dolétal a všichni okolo...ČSA, LOT, Croatian a nakonec i Austrian to mají nahnuté a Adria nebýt lítání taktéž pod křídly Luftwaffe to má taktéž za sebou. Upřímně řečeno, jsme na tom v Praze s ČSA lépe?
Nebo naopak, byli bychom na tom bez ČSA hůře? Vzhledem k pravidelně se zhoršující nabídce linek, mizerným službám, tragické firemní kultuře si myslím že rozhodně ne!!!

Dále se domnívám, že za současné situace a po všech turbulencích se do otevření národního leteckého dopravce na Slovensku nikdo nepohrne. Všimněme si, že do toho nejdou ani slovenští miliardáři, kteří jinak v Praze úspěšně provozují ABS Jets....

Nicméně, DĚKUJI autorovi za počtení opravdu na úrovni!

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Analýza slovenského civilního letectví

Příspěvek od rpet »

nechci se Vám, pánové, do toho motat, ale věřte mi, že by tempranilo uvítal (a já samozřejmě taky...), kdyby jste o tom diskutovali pod tím článkem - protože tam vzniká ona zpětná vazba, která následně generuje vyšší čtenost.

a věřte mi, že pro tempranila bude veřejně vyslovené díky (či veřejně vyslovená pochvala) mnohem význámější, než deset postů zde na foru...

Mimochodem, tempranilo mi naznačil, že má ještě něco v šuplíku. Takže to abych ho začal nenápadně znásilňovat :lol:

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Analýza slovenského civilního letectví

Příspěvek od Petr31 »

rpet píše:nechci se Vám, pánové, do toho motat, ale věřte mi, že by tempranilo uvítal (a já samozřejmě taky...), kdyby jste o tom diskutovali pod tím článkem - protože tam vzniká ona zpětná vazba, která následně generuje vyšší čtenost.

a věřte mi, že pro tempranila bude veřejně vyslovené díky (či veřejně vyslovená pochvala) mnohem význámější, než deset postů zde na foru...

Mimochodem, tempranilo mi naznačil, že má ještě něco v šuplíku. Takže to abych ho začal nenápadně znásilňovat :lol:



..Ok, budu se tam teda muset zaregistrovat a pak mu to tam pošlu....:-(((


rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Analýza slovenského civilního letectví

Příspěvek od rpet »

není třeba se registrovat, můžeš komentovat bez registrace, ale první komentář bude malinko opožděný, než jej ručně pustím. pak už budeš moci komentovat veřejně do "alelujá" ;)

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Analýza slovenského civilního letectví

Příspěvek od Petr31 »

rpet píše:není třeba se registrovat, můžeš komentovat bez registrace, ale první komentář bude malinko opožděný, než jej ručně pustím. pak už budeš moci komentovat veřejně do "alelujá" ;)


..pochopeno a okomentováno! :D

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Analýza slovenského civilního letectví

Příspěvek od rpet »

děkuju za tempranila :D

no a doufám, že tě na DM uvidíme častěji - témat je dost, jediné co chybí je čas a autoři s názorem, v dnešní době docela chybějící skupina. všichni píšou "objektivně" a žádný magazín (jakýkoliv) nemá (jak já tomu pracovně říkám...) ksicht, odvahu dát názor na plac a umět si ho odargumentovat...

takže za mě - víc tempranilů :D

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Analýza slovenského civilního letectví

Příspěvek od Petr31 »

rpet píše:děkuju za tempranila :D

no a doufám, že tě na DM uvidíme častěji - témat je dost, jediné co chybí je čas a autoři s názorem, v dnešní době docela chybějící skupina. všichni píšou "objektivně" a žádný magazín (jakýkoliv) nemá (jak já tomu pracovně říkám...) ksicht, odvahu dát názor na plac a umět si ho odargumentovat...

takže za mě - víc tempranilů :D


..ano, vice tempranilů a nejen v letectví! Jen se ale bojím, že už to tam objevil "košický expert" :D

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Analýza slovenského civilního letectví

Příspěvek od rpet »

jojo, uz je tam - ja jsem to docela cekal, ze si tuhle prilzezitost nenecha ujit :D coz ovsem nijak nevadi, ba naopak: google zaindexuje rozrustajici se debatu, tim padem posle clanek vyse v zebricku, tim padem si to precte vice lidi, bude (doufam...) vice diskuteru, google tu zmenu opet zaindexuje, opet posune clanek o neco vyse... atd atd atd > proste, je to ku prospechu veci ;)

ecube
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 06. 10. 2013, 10:51
Pohlaví: muž
Bydliště: CPH, KSC
Stav: Offline

Re: Analýza slovenského civilního letectví

Příspěvek od ecube »

rpet píše:jojo, uz je tam - ja jsem to docela cekal, ze si tuhle prilzezitost nenecha ujit :D coz ovsem nijak nevadi, ba naopak: google zaindexuje rozrustajici se debatu, tim padem posle clanek vyse v zebricku, tim padem si to precte vice lidi, bude (doufam...) vice diskuteru, google tu zmenu opet zaindexuje, opet posune clanek o neco vyse... atd atd atd > proste, je to ku prospechu veci ;)


som rád, že aspoň niekto má z neho radosť :) . Vynikajúci článok (ako aj ostatné na tom serveri). Pokračujte v dobrej práci! :thumbup:

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Analýza slovenského civilního letectví

Příspěvek od rpet »

díky, nezapírám, že tohle se hrozně dobře poslouchá :lol: a mimochodem, tempranilovi uz tam visí další analýza, chtěl bych s tím vyjet v pondělí. nečetl jsem to celé, ale raději se ani neodvažuju předvídat, co to způsobí tady, na foru za pozdvižení 8)


Odpovědět