Přílety na Skiathos?

Zkušenosti, tipy, rady...
JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Přílety na Skiathos?

Příspěvek od JackBrno »

Mám dotaz na zkušené spottery, neznáte nějaký spolehlivý zdroj informací o příletech na menší letiště bez vlastního webu? Když hledám na netu, tak ať najdu cokoliv, jako zdroj informací používají vždycky server Flightstats.com, kde ovšem mnoho charterů proti skutečnosti chybí. Tuším je to americký server a lety na malé evropské letiště ho moc nezajímají :-) Díky.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Přílety na Skiathos?

Příspěvek od flyingblue »

JackBrno píše:Mám dotaz na zkušené spottery, neznáte nějaký spolehlivý zdroj informací o příletech na menší letiště bez vlastního webu? Když hledám na netu, tak ať najdu cokoliv, jako zdroj informací používají vždycky server Flightstats.com, kde ovšem mnoho charterů proti skutečnosti chybí. Tuším je to americký server a lety na malé evropské letiště ho moc nezajímají :-) Díky.


Flightstats bere data z oficialnich systemu, hlasky o "moc nezajimaji" nejsou na miste :-)

Web letiste skiathos neexistuje?

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Přílety na Skiathos?

Příspěvek od JackBrno »

Čekal bych, že plánované chartery v oficiálních systémech budou a ze by je tedy flightstats mít mohl. Bohužel nemá je ani zdaleka všechny a zvláštní je, že i v rámci jedné letecké společnosti tam některé jsou a jiné ne. Takže netuším, kde se to ztrácí :-) No a web letiště Skiathos neexistuje, aspoň jsem nikdy žádný nenašel. Přeci jen je to čistě sezónní letiště, mimo léto ho používá jen místní dopravce. Je to zřejmě vůbec nejmenší letiště v Evropě, kam můžou letadla kategorie 737 a 757 (dráha 1650/30m :-))

Chovo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 374
Registrován: 09. 07. 2003, 08:55
Stav: Offline

Re: Přílety na Skiathos?

Příspěvek od Chovo »

JackBrno píše:Čekal bych, že plánované chartery v oficiálních systémech budou a ze by je tedy flightstats mít mohl. Bohužel nemá je ani zdaleka všechny a zvláštní je, že i v rámci jedné letecké společnosti tam některé jsou a jiné ne. Takže netuším, kde se to ztrácí :-) No a web letiště Skiathos neexistuje, aspoň jsem nikdy žádný nenašel. Přeci jen je to čistě sezónní letiště, mimo léto ho používá jen místní dopravce. Je to zřejmě vůbec nejmenší letiště v Evropě, kam můžou letadla kategorie 737 a 757 (dráha 1650/30m :-))

V podstatě máš pravdu. Byl jsem na Skiathosu v 2008 a spotting je tam skvělý, letecký provoz je ovšem slabší, je to skutečně malý ostrov. Většinu mají Angličané a Skandinávci. Na flightstats dle mého odhadu skutečně běžně chybí až 1/3 provozu. Doporučuji projít fotky z letiště Skiathos na planes.cz, i v diskuzích pod nimi je řada informací.
Jinak anglický provoz na Skiathos se dá přesně dohledat zde:
http://skiathosinfo.com/flights-to-skiathos/

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Přílety na Skiathos?

Příspěvek od JackBrno »

Jo, nějaké ty fotky na Planes jsou i moje z loňska ;-) Akorát jsem zjišťoval, jestli někdo neví o lepším zdroji, protože vzhledem k malému provozu je škoda, když mi ještě část uteče. Ale dík, zkusím ten anglický zdroj.


Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Přílety na Skiathos?

Příspěvek od Zdenek »

Provoz na Skiathosu se nejlépe získá tak, že na místě slušně poprosíš station managera.
Co si matně pamatuji, tak nejrušnější den je čtvrtek/pátek a neděle.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Přílety na Skiathos?

Příspěvek od JackBrno »

Momentálně to řeším tak, ze se řídím provozní dobou letiště. Ta je většinou jen několik hodin denně, v kombinaci s tím informace z flightstats. No a jako poslední informace mám scanner, takže jak zaslechnu první relaci s místním ATC, mám 15 minut, abych dojel ke dráze :-)

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Přílety na Skiathos?

Příspěvek od lukaskr »

Kratsi je Chios

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Přílety na Skiathos?

Příspěvek od JackBrno »

A lítají na Chios letadla kategorie 737 a 757? ;-)

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Přílety na Skiathos?

Příspěvek od lukaskr »

na Chios lítá 737-700

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Přílety na Skiathos?

Příspěvek od JackBrno »

To je maximum?

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Přílety na Skiathos?

Příspěvek od lukaskr »

Zvládlo by to i větší letadlo, ale třeba jen s polovinou pax a carga. Ze Skiathosu teď lítá 738 TVS ale jen do Kavaly, protože přímo do Prahy by se nedala využít max. kapacita letadla.

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Přílety na Skiathos?

Příspěvek od Lingus »

lukaskr píše:Zvládlo by to i větší letadlo, ale třeba jen s polovinou pax a carga. Ze Skiathosu teď lítá 738 TVS ale jen do Kavaly, protože přímo do Prahy by se nedala využít max. kapacita letadla.

Není to spíš tím, že jenom na Skiathos by cestovky letadlo nenaplnily, tak je to spojený s Kavalou? :idea:
Třeba Angláni lítaj Skiathos přímo a pochybuju, že by měli omezenej počet PAX

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Přílety na Skiathos?

Příspěvek od JackBrno »

No, Skiathos - Praha dá 738 přímo i s plným obsazením. Ostatně loni to TVS prodával přes s***wings, takže případné slučování je spíš z důvodu naplnění letadla. Ale pozor, z Anglie už to nevychází! Přesněji řečeno, z Anglie na Skiathos ano, ale v opačném směru už nikoliv, protože při plnem obsazení už nemůže z důvodu krátké dráhy a omezení max. vzletové hmotnosti vzít dost paliva, takže většina (ne-li všechny) zpáteční lety mají technické mezipřistání. Často to je v Thesaloniki (jen vezmou palivo, nikdo nenastupuje a nevystupuje). Přitom to je ale oficiálně normální přímá linka.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Přílety na Skiathos?

Příspěvek od Petr31 »

JackBrno píše:No, Skiathos - Praha dá 738 přímo i s plným obsazením. Ostatně loni to TVS prodával přes s***wings, takže případné slučování je spíš z důvodu naplnění letadla. Ale pozor, z Anglie už to nevychází! Přesněji řečeno, z Anglie na Skiathos ano, ale v opačném směru už nikoliv, protože při plnem obsazení už nemůže z důvodu krátké dráhy a omezení max. vzletové hmotnosti vzít dost paliva, takže většina (ne-li všechny) zpáteční lety mají technické mezipřistání. Často to je v Thesaloniki (jen vezmou palivo, nikdo nenastupuje a nevystupuje). Přitom to je ale oficiálně normální přímá linka.


...je třeba si na to vzít pořádné letadlo. S B757-200 společnosti Thomas Cook na Skiathos vychází v obou směrech.Jeden Čech, který píše i sem tam lítá jako F/O...Technické mezipřistání v LGTS musí od Thomas Cook dělat A320.....Samozřejmě, záleží taky na počasí, respektive teplotě a větru.


Odpovědět