Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 958
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Status: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvekod dejavu » 19. 04. 2018, 11:33

Osobní zkušenosti nemám, ale jinde doporučují toto:
https://www.drive-usa.de/rental-cars/al ... ation.html
Což asi bude podobný balíček jako přes Rentalcars. S Alamem mám jen ty nejlepší zkušenosti, pokud to jde, beru v USA jen je a Sixt. S braním auta ve městě bych porovnal cenu s letištěm, často bývá vyzvednutí ve městě dražší a nemusí být auta na výběr jako na letišti.
Určitě bych neřídil bez odpovídající zaplacené služby - pojistky. To by mohlo dopadnout hodně špatně.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4943
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Bydliště: Honolulu
Status: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvekod Globik » 19. 11. 2018, 05:06

Sixt má momentálně dvě verze webovek, tak nevím, zda tomu tak je i tu nové verze, ale mě se před časem podařilo udělat dvě rezervace najednou. Nikdy neklikejte znovu na stejné tlačítko, pokud se vám stránka v rezervačním procesu vrátí. Pokud si zvolíte předplacený tarif, tak je tam okamžitě dost vysoké storno, za které jste zodpovědni a i když ho pravděpodobně v tomto případě refundují, nedá se na to samozřejmě spolehnout.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4943
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Bydliště: Honolulu
Status: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvekod Globik » 16. 02. 2019, 00:18

Samozřejmě se půjčovně nedá nic vytknout, přesto chci upozornit na čerstvý zážitek:
Jedna paní si objednala výpůjčku dvoudvéřového džípu u renomované půjčovny. Původně měly být tři osoby, pak se to změnilo na čtyři (dospělé). Celkem měli mít 1 velký kufr + 3 příručáky + 4 batůžky. Když jsem jednou z dálky viděl zavazadlový prostor u dvoudvéřového džípu, tak jsem zapochyboval, že se tam s těmi zavazadly vejdou. A tak když jsem si u stejné půjčovny ve stejném městě půjčoval auto, zeptal jsem se, zda si ten kufr můžu prohlédnout. Asistent se rozhlédl a prohlásil, že žádný dvoudvéřový momentálně nemají. Čtyřdvéřových tam bylo hodně.
Paní pak nakonec dostala čtyřdvéřový a společně jsme usoudili, že dvoudvéřový džíp je v dané půjčovně jen marketingový tah. Po roce jsem si ve stejném městě, opět u stejné půjčovny půjčoval já dvoudvéřový džíp. U přepážky mi nabízeli doplatek na čtyřdvéřový, což jsem odmítl. Ani jsem ho nepotřeboval, protože jsem byl sám. Venku mi asistentka ukázala čtyřdvéřové džípy, ať si z nich vyberu. Dvoudvéřový tam žádný nebyl.
O pár měsíců později jsme do toho města jeli celá rodina, dva dospělí a dvě menší děti. Měli jsme objednaný dvoudvéřový džíp. Venku nás asistentka nasměrovala ke dvěma kupodivu dvoudvéřovým džípům. Jeden z nich měl stan, druhý plast. Z bezpečnostních důvodů jsme vzali ten s plastem. A začal jsem nakládat zavazadla. Dozadu jsem pracně poskládal čtyři příručáky. Batůžky šly dovnitř a dost překážely, zvlášť při vystupování dětí. Jen jednou v životě se mi v USA stalo, že jsem měl na předních dveřích kličky na okna. Teď tomu bylo podruhé. Ale ještě se mi nikdy nestalo, abych neměl centrál. Tady to navíc bylo v autě, kde se nedá kufr otevírat lankem od řidiče.Zpět na “Ubytování, půjčovny aut...”


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host