Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Globik »

Paul1 píše:

Ale vzdyt v tom se shodneme. Ja jen reagoval na tvoji usklebnou poznamku, ze Globik nerozezna A od 4...[/quote]

Ok. Jen pro pořádek, ten smajlík nebyl úšklebkem, ale spíš odlehčením, že se v tom "rozčílením" jen mohl přehlédnout.[/quote]
Ne. Kufr jsem obsluhoval hlavně já a opravdu jsem se několikrát nepřehlédl. Takže ta fotka od gr09 je přesně tak, jak na bylo.


Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 146
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Sau »

Globik: v USA je to deleni ctyrkolovych pohonu, jejich oznaceni u aut nejak oficialni? Pac tu AWD, 4x4, 4WD, Quattro, 4matic, xDrive atd. su enom marketingove oznaceni toho ze ma auto pohanena ctyri kola, nijak nereflektujici typ toho pohonu. Nic vic ci min.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Globik »

Sau píše:Globik: v USA je to deleni ctyrkolovych pohonu, jejich oznaceni u aut nejak oficialni? Pac tu AWD, 4x4, 4WD, Quattro, 4matic, xDrive atd. su enom marketingove oznaceni toho ze ma auto pohanena ctyri kola, nijak nereflektujici typ toho pohonu. Nic vic ci min.

Z takovýchto článků mi vyplývá, že by se to zaměňovat nemělo:
https://www.carmax.com/articles/awd-vs- ... -to-choose

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 146
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Sau »

V realnem pouziti auta by se to samozrejme zamenovat nemelo, ale problem je prave ten ze se ciste nelze na tohle oznaceni vyrobcem spolehnout.

Rofledman
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 29. 09. 2016, 10:45
Oblíbené typy letadel: B773, B744
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Rofledman »

Ahoj, opět jedna technická, frčím do Portugalska, kde si budeme v Portu od Alamo cca třetí den pobytu půjčovat auto na trip. Bohužel aktuálně nevím, jak to budu časově stíhat se dostat na pobočku (původně jsem chtěl rezervovat na 17h, ale teď mi přijde praktičtější až 19h. Vím, že se platí za předčasné vyzvednutí (v Los Angeles jsem pospíchal a za 30 minut předem si naúčtovali 25 dolarů =)) ), jak je to s pozdním vyzvednutím? Že bych to nechal na tu 17h a dostavil se tam až jak mi to vyjde, třeba o dvě hodiny později?

Jinak jen pro zajímavost, auto vyzvedlé ve čtvrtek večer na 9 dní stojí 7000, auto vyzvedlé v pátek ráno na 8 dní(chápu, bere se na 24h, takže vlastně 9 dní) 11500 :D Takže si radši půjčím auto večer ve čtvrtek, nechám ho někde u bytu a druhý den ráno vyrazíme.

Díky za info ^:)^


tomassanto
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 59
Registrován: 07. 04. 2015, 21:23
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od tomassanto »

Ahoj, poprvé v životě si budu půjčovat auto, konkrétně v MXP. Přílet s ČSA na Terminal 1. Chtěl jsem se zeptat, je lepší si půjčit přímo u konkrétní autopůjčovny nebo např. přes rentalcars? Na internetu jsem našel různé názory. Co se týká pojištění, pochopil jsem že je lepší si radši připlatit a vzít s nulovou spoluúčastí? Díky za jakékoliv tipy

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Globik »

tomassanto píše:Ahoj, poprvé v životě si budu půjčovat auto, konkrétně v MXP. Přílet s ČSA na Terminal 1. Chtěl jsem se zeptat, je lepší si půjčit přímo u konkrétní autopůjčovny nebo např. přes rentalcars? Na internetu jsem našel různé názory. Co se týká pojištění, pochopil jsem že je lepší si radši připlatit a vzít s nulovou spoluúčastí? Díky za jakékoliv tipy

Jelikož tu ještě nikdo neodpověděl, napíšu Ti to obecně, ne specielně na MXP: Nabídky porovnej, uvidíš,co Ti vyjde líp (zda přímo u půjčovny nebo u zprostředkovatele). Nulová spoluúčast je pro Tvůj klid na cestě, prostě už pak nic finančně neřešíš, pokud by se něco stalo. Ale pozor, nemusí se to vztahovat na určité části auta (pneumatiky,...)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Fabo »

Goldcar neber.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Globik »

Máte také pocit, že Dollar je pohřebiště aut z Hertzu? Pokud se nemylim, tak Dollar a Hertz jsou jedna skupina. O Hertzu je známo, že má nová auta. A nejdou ta pak náhodou do Dolaru? Měli jste někdo u Dollaru úplně nové auto?

tomassanto
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 59
Registrován: 07. 04. 2015, 21:23
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od tomassanto »

Globik píše:
tomassanto píše:Ahoj, poprvé v životě si budu půjčovat auto, konkrétně v MXP. Přílet s ČSA na Terminal 1. Chtěl jsem se zeptat, je lepší si půjčit přímo u konkrétní autopůjčovny nebo např. přes rentalcars? Na internetu jsem našel různé názory. Co se týká pojištění, pochopil jsem že je lepší si radši připlatit a vzít s nulovou spoluúčastí? Díky za jakékoliv tipy

Jelikož tu ještě nikdo neodpověděl, napíšu Ti to obecně, ne specielně na MXP: Nabídky porovnej, uvidíš,co Ti vyjde líp (zda přímo u půjčovny nebo u zprostředkovatele). Nulová spoluúčast je pro Tvůj klid na cestě, prostě už pak nic finančně neřešíš, pokud by se něco stalo. Ale pozor, nemusí se to vztahovat na určité části auta (pneumatiky,...)


Díky, takže z praktického hlediska je jedno jestli si to pořídím na přímo nebo přes zprostředkovatele, spíš si projít co zahrnuje pojištění a co se vyplatí víc finančně... Trochu to srovnávám a přijde mi divné, že např.rentalcars teď nabízí spoustu aut Europcar, které když si dám do vyhledavače přímo u Europcar tak nejsou dostupná..

StudenaE
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 16. 08. 2018, 10:48
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od StudenaE »

Super téma! Pomohlo mi. Nejraději bych nějaký Ford Mustang
Naposledy upravil(a) StudenaE dne 01. 09. 2021, 13:24, celkem upraveno 1 x.

Kevil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 02. 05. 2014, 11:04
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Kevil »

rentalcars mají většinou lepší ceny a více dostupných aut, než přímo daná autopůjčovna. V Las Vegas jsem si přes ně půjčil Cadillaca, abych s ním dojel na ambasádu v Los Angeles na volbu prezidenta :wink: .

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od beardie »

rentalcars je agregator

zhaletteeee
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 03. 08. 2023, 07:24
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od zhaletteeee »

Pravidelně objednávám auta přes https://economybookings.com zatim to vždy bylo bezchybne. Voucher na email do 15 minut od rezervace.


Odpovědět