Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od pepa007 »

Asi víte že přes weby Ryanairu apod. se daji najít nabídky autopůjčoven jako Goldcar apod. za směšně nízký ceny. Teda cena je směšně nízká u základní sazby bez jakéhokoliv pojištění, a na kreditce vám zablokujou bezpečnostní zálohu třeba 1000 EUR.

Jsou tyhle firmy fakt tak vo hubu, že o část těch 1000 EUR skoro vždycky pod nějakou záminkou přijdete? Pomůžete si sazbou s pojištěním, která je ale 10x vyšší? Nebo je jistější zvolit tradiční Hertz, Avis, Europcar a mám klid?

Díky za zkušenosti a tipy!


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od Fabo »

O ty penize prijit muzes, nemusis. Cena s pojistenim taky nebude "10x" vyssi.

Kdyz si ale vemes priplatek za pojisteni, benzin co ti nauctuji (pac nefunguji systemem plna-plna nebo plna-prazdna jak normalni pujcovny, ale "prazdna-prazdna" - a samozrejme ten benzin co uz v aute je si nechaj zaplatit extra za vlastni cenu), priplatek za tohle a poplatek za platbu zahranicni kartou a cojavim co...

no tak nakonec je levnejsi vzit Avis.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od JackBrno »

pepa007 píše:Asi víte že přes weby Ryanairu apod. se daji najít nabídky autopůjčoven jako Goldcar apod. za směšně nízký ceny. Teda cena je směšně nízká u základní sazby bez jakéhokoliv pojištění, a na kreditce vám zablokujou bezpečnostní zálohu třeba 1000 EUR.

Jsou tyhle firmy fakt tak vo hubu, že o část těch 1000 EUR skoro vždycky pod nějakou záminkou přijdete? Pomůžete si sazbou s pojištěním, která je ale 10x vyšší? Nebo je jistější zvolit tradiční Hertz, Avis, Europcar a mám klid?

Díky za zkušenosti a tipy!

Když vydržíš do půlky června, tak dám report :) Možná trochu neuváženě jsem to přes Ryan booknul. Na Tenerife na 7 dní cca za 1000kč + plné pojištění za cca 600kč. Je to právě přes Goldcar a v rezervaci je informace, že si na kreditce bloknou 1100€. Pak jsem ještě v podmínkách našel, že bude auto s plnou nádrží, kterou jim zaplatím a podle toho kolik benzínu bude až ho budu vracet, tak že mi vrátí zpět, ovšem k tomu ještě nějaký nevratný manipulační poplatek 31€ :) Pokud by to bylo takto, tak to zatím pořád asi vychází levněji, než známější půjčovny. Mělo by ale být možné to bezplatně stornovat, tak to ještě zvážím :)

garip
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 18. 05. 2018, 10:33
Stav: Offline

Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od garip »

skoda, ze si hned nenapisal, ze letis na Tenerife. Tiez ked sme tam boli prvy krat, tak sme si brali auto cez Goldcar. Potom dalsie roky uz len cez siet miestnej pozicovne, ktora funguje na vsetkych kanarskych ostrovoch - CICAR (www.cicar.com)
Co si uviedol cenu, tak na tyzden ta to vyjde v Golcare na 1600Kč + 31€ co je spolu cca 95€ s tym, ze ti na karte zadrzia 1100€. Tak som skusil vyhladat na tyzden ponuku aut cez cicar a najlacnejsie auto (mensie 3 dverove) mi naslo za necelych 100€, vacsie od 111€. Vyhoda je, ze nemusis nic platit vopred, mozes auto zaplatit na letisku v hotovosti a je to kompletna cena vratane poistenia. Ziadne skryte poplatky a tym, ze to zaplatis v hotovosti, tak nemusis mat ani kreditku. Takze mozes este zvazit aj tuto ponuku. Co sa tyka benzinu, tak auto vracias s takym mnozstvom paliva, s akym ho dostanes. Inak cena nafty na kanaroch je cca 0,90€, benzin asi 0,95€ cize uplna pohodicka :D
My sme si takto cez nich pozicali auto asi 5 alebo 6 krat a vzdy bez problemov, sice 2 krat nam prisla domov dodatocna pokuta, raz za parkovanie a raz za rychlost, takze na to pozor :D

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od JackBrno »

garip píše:skoda, ze si hned nenapisal, ze letis na Tenerife. Tiez ked sme tam boli prvy krat, tak sme si brali auto cez Goldcar. Potom dalsie roky uz len cez siet miestnej pozicovne, ktora funguje na vsetkych kanarskych ostrovoch - CICAR (http://www.cicar.com)
Co si uviedol cenu, tak na tyzden ta to vyjde v Golcare na 1600Kč + 31€ co je spolu cca 95€ s tym, ze ti na karte zadrzia 1100€. Tak som skusil vyhladat na tyzden ponuku aut cez cicar a najlacnejsie auto (mensie 3 dverove) mi naslo za necelych 100€, vacsie od 111€. Vyhoda je, ze nemusis nic platit vopred, mozes auto zaplatit na letisku v hotovosti a je to kompletna cena vratane poistenia. Ziadne skryte poplatky a tym, ze to zaplatis v hotovosti, tak nemusis mat ani kreditku. Takze mozes este zvazit aj tuto ponuku. Co sa tyka benzinu, tak auto vracias s takym mnozstvom paliva, s akym ho dostanes. Inak cena nafty na kanaroch je cca 0,90€, benzin asi 0,95€ cize uplna pohodicka :D
My sme si takto cez nich pozicali auto asi 5 alebo 6 krat a vzdy bez problemov, sice 2 krat nam prisla domov dodatocna pokuta, raz za parkovanie a raz za rychlost, takze na to pozor :D

Díky za info, právě po tom, co jsem o Goldcar četl, tak se podívám, jak to zrušit. Tvářilo se to tak, že by to mělo jít bezplatně, tak to zkusím.


dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od dejavu »

Tak Goldcar je provařenej úplně všude, přesto jeho nejnižší ceny stále lákají. Takže bez přednostního odbavení se čeká na pobočce klidně dvě hodiny a v recenzích jsou krásný příběhy. Přiznám se, že já na to odvahu nikdy nenašel, ale mnohokrát ty scény viděl na vlastní oči a i pár známých se spálilo.

Jenže ono je to v sezóně na jihu Evropy (Španělsko, Řecko, Itálie) vcelku jedno. Různý ojebávky mají všichni, včetně velkých půjčoven. Snažím se brát vždy s nulovou spoluúčastí a nádrží plná/plná, protože pak většinou vím, co platím. Ona ta cena za plnou u těch nabídek, kdy se platí nádrž na místě, je dost loterie. Přesnou částku nikde neuvádí, někdy to je 60 euro, jindy 90. Asi podle auta, ale nesedí ani stejná třída, prostě něco nahodí a ber nebo ti propadá rezervace včetně poplatku.

Ono i s tou pojistkou bez spoluúčasti je to často na draka, když ji drží zprostředkovatel. Pak půjčovna chce velký depozit, na což je potřeba myslet s limitem u kreditky. Plná pojistka u rozumný půjčovny je ale obvykle dost drahá. Chce to projet různé nabídky a zkoušet třeba jiné (britské) mutace webů (velkých) půjčoven. V průměru jsem za solidní půjčení na týden platil okolo 150 až 200 euro za auto velikosti Golfa/Audi A3 a podobně. Za malý VW Up! jsem loni v Malaze platil asi 110 euro u Inter Rent. Vždy plná pojistka bez spoluúčasti a plná/plná.

Odlišná situace je v USA a třeba v Asii, ale to je na jinou diskusi.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od JackBrno »

dejavu píše:Tak Goldcar je provařenej úplně všude, přesto jeho nejnižší ceny stále lákají. Takže bez přednostního odbavení se čeká na pobočce klidně dvě hodiny a v recenzích jsou krásný příběhy. Přiznám se, že já na to odvahu nikdy nenašel, ale mnohokrát ty scény viděl na vlastní oči a i pár známých se spálilo.

Jenže ono je to v sezóně na jihu Evropy (Španělsko, Řecko, Itálie) vcelku jedno. Různý ojebávky mají všichni, včetně velkých půjčoven. Snažím se brát vždy s nulovou spoluúčastí a nádrží plná/plná, protože pak většinou vím, co platím. Ona ta cena za plnou u těch nabídek, kdy se platí nádrž na místě, je dost loterie. Přesnou částku nikde neuvádí, někdy to je 60 euro, jindy 90. Asi podle auta, ale nesedí ani stejná třída, prostě něco nahodí a ber nebo ti propadá rezervace včetně poplatku.

Ono i s tou pojistkou bez spoluúčasti je to často na draka, když ji drží zprostředkovatel. Pak půjčovna chce velký depozit, na což je potřeba myslet s limitem u kreditky. Plná pojistka u rozumný půjčovny je ale obvykle dost drahá. Chce to projet různé nabídky a zkoušet třeba jiné (britské) mutace webů (velkých) půjčoven. V průměru jsem za solidní půjčení na týden platil okolo 150 až 200 euro za auto velikosti Golfa/Audi A3 a podobně. Za malý VW Up! jsem loni v Malaze platil asi 110 euro u Inter Rent. Vždy plná pojistka bez spoluúčasti a plná/plná.

Odlišná situace je v USA a třeba v Asii, ale to je na jinou diskusi.

Tak přeci jen, co jsem kde vyčetl, raději jsem ten Goldcars stornoval. Naštěstí to šlo za poplatek 2€, což není tak hrozné. Na několik doporučení jsem zvolil pluscar. Cena mírně vyšší, ale vč. komplet pojištění, bez šachování s nádrží paliva a hlavně bez požadavku na depozit 1100€ na kreditce :)

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2208
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od pavelpmi »

Na Kanárech cicar.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od pepa007 »

No já jsem nakonec neměl odvahu a zvolil auto z "velké 5ky", kontkrétně Sixt. Hlavně se mi tam taky podařilo nejlíp umořit Miles & More, který se přítelkyni válaly na účtu za nějaký starý TATL lety.

Pro zajímavost, z velké pětky má nejnižší depozit Hertz: 200 EUR. Ostatní mají 300 EUR, Sixt má asi 650 EUR. Na druhou stranu, bookoval jsem přes web Miles & More a tam zas psali že deposit může být "up to 3x rental price", což by v našem případě nemělo být víc než 360 EUR. Tak uvidíme.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od JackBrno »

pavelpmi píše:Na Kanárech cicar.

Tak příště, letos zkusím dát šanci pluscar. Většina recenzí, co jsem našel, byla kladná. A hlavně oceňuju, že platba proběhne v hotovosti a bez nutnosti depozitu. Cenově za týden chtějí 53€ vč. plného pojištění a benzín se neplatí, kolik bude při vyzvednutí, tolik necháme při vrácení.
Naposledy upravil(a) JackBrno dne 20. 05. 2018, 17:08, celkem upraveno 1 x.

tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 196
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od tramin »

Pluscar i Cicar v pohodě.Přidávám ještě AutoReisen.

Beerbar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 23. 02. 2011, 12:13
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od Beerbar »

Na Kanárech jsem měl AutoReisen a zkušenost výborná. Jinak já se jednoduše snažím přez srovnávače najít tu nejlevnější nabídku, moje podmínky jsou pouze palivo "plná/plná" a vyzvednutí na letišti. Což se občas v reálu změní na "kolik je paliva při převzetí, s tolik vracíš", ale budiž. Připojištění na nulovou spoluúčast neberu, to řeším externě za výrazně zajímavější peníze. A co se týče depozitu, fakticky mi na kartě nikdo nikdy nic neklokoval (Herz, Avis, EuropeCar, FireFly), pouze ve smlouvě byla zmíňka že souhlasím s blokací ve výši..... a ve Francii si to nechali podepsat na papír, který při vracení demonstrativně roztrhali :D

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od Marty-t »

Potvrzuji ten Autoreisen - na Tenerife (mimochodem tip odsud z fora :-) ) - zdalo se mi to sice oproti Hertzu az podezrele levne, ale naprosto skvele a bezproblemove...

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od lukaskr »

Beru auta různě, ale s Goldcarem jsme měli už hodněkrát, Kanáry, Malaga. Např v Barceloně u Interrent Focus combi na týden za 17 Euro a k tomu moje externí pojištění, plnou nádrž jsem nikdy neplatil, dá se vybrat plná-plná, na 30.5 máme přes Interrent na týden v ACE za 45E Corsu. Blokují si někdy 400 někdy 1200 Euro, ale to je mi celkem jedno.

Kupuju přes billiger-mietwagen.de, kde se dá různě nastavit filtry na plnou-plnou, případně s pojištěním spoluúčasti.

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od zbozivulekral »

Ve Španělsku využívím OK RENT A CAR - zatím 100% spokojenost. Sice blokují deposit, ale odblokují ho ihned při předání, ne jak některé jiné půjčovny až po týdnu... Nevýhodou je kilometrový limit, ale na ALC - Benidorm - výlety po okolí - ALC to v klidu stačí.


Odpovědět