Cestování v Maroku

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
Odpovědět
Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Njn, oni totiž místní podělávači mají rádi tupý ovce co jenom sypou peníze a ani nehlesnou...dokonce i když ví že je podělávaj(typicky tvuj případ-viz. cokoliv co jsi tu napsal za kolik jsi nakoupil) jak už tady po několikáté říkám. :D Jenom jsi je utvrdil v tom jejich přístupu, že tak se daj vydělávat velký prachy... Mě holt asi neměli moc rádi když jsem jim nenasypal jakoukoliv nesmyslnou částku o jakou si řekli a dovolil jsem se ozvat když jsem nedostal to,za co jsem zaplatil.
A to co tady furt opakuješ - s tim odmítnutim a odchodem-já ti to nevyvracim-píšu to v postu nad tebou...jeden o koze a druhej o voze...

Zajímalo by mě na kolik tě těch 3,5dne plácání v Marrakeshi vyšlo...

Nás vyšlo 10 dní na cestách z toho 7 čistejch dní v Maroku a 2dny v Dublinu, včetně půjčení auta a najetí 1600km po Maroku, letenek, jídla, ubytování a suvenýrů,výletu na velbloudech-prostě kompletní cena 8400 Kč...


Nechápu tvojí drzost soudit Maroko podle 3,5dne v jednom městě(ještě k tomu tak kulturním jako je Marrakesh-oproti venkovu nebo Fesu), maximálně jsi vyjel 60-70km za město do toho údolí a to je vše...a dovoluješ se dohadovat s někym kdo tam byl 2x tak dlouho a projel takřka celou zemi? Navíc po tom jak jsi se zesměšnil s tim, že tě všude natáhli (ale chápu-někomu 10 minut dohadování s taxikářema nestojí za to ušetřit dvě stovky, někdo třeba vydělává 1000 Kč na hodinu a je mu to na dovolené jedno-mě ne, mě totiž ty dvě stovky stála běžně noc v hotelu a peníze mi na zahradě na stromě nerostou).


Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Atlas »

Carlosi, naprosto nechapu, proc vuci Krupierovi volis tak netolerantni a konfrontacni ton?!
Kazdy jsme sveho osudu strujcem. Ty napr. preferujes usporu za jakoukoliv cenu, i za cenu prohadane a prousmlouvane dovolene. Jiny ji chce prozit v harmonii a v pohode. Je to stejne, jako ridici, kteri maji strnuly pohled na omazitou a prumernou spotrebu na palubnim pocitaci vozu, jen aby meli pocit, ze to producentum ropy "nandali" a mohli se pak kasat v hospode. Neuziji si pohody pri rizeni auta, ohrozuji ostatni ridice svoji extremne nedynamickou a proto nebezpecnou a nepredvidatelnou jizdou; nemaji nic z krajiny a realii okolo sebe a jeste navic zprudi naladu i spolujezdcum.
Ja napriklad ze zasady nejezdim do oblasti s tzv. budgetovymi turisty. Protoze vsechny sluzby v techto oblastech jsou zamereny prave a prave jen na ohoblovani vecne nespokojenych a maximalistickych takyturistu like Homolkovi. Takze obvykle se drzim co nejdale od charterovych letist.
Stejne tak je mi jasne, ze v nejlevnejsich "hotylcich" a hostelech bych riskoval, ze mne okrade nekdo ze spolubydlicich. A ze prave diky takovym hostum, nemuze byt ani personal prilis vtricny a friendly. Nemluve uz o hygiene, desinfekci a rizik ruznych koznich a podobnych chorob.
Proste se domnivam, ze kazdy jsme sveho osudu strujcem. Za jednomesicni prumernou ceskou mzdu se ale da v Maroku nejmene jeden tyden dovolene, vcetne cesty tam a zpet, prozit naprosto v pohode a bez konfliktu s mistnimi domorodci.
Nesnazim se davat na odiv, ze jsem z "EUropy nebo Zapadu", na druhou stranu ze zasady nesockuju/nehomolkuju. Presto vzdycky dostanu k zaplacene sluzbe neco navic, co mne potesi. Zkus se zamyslet, jestli skutecne neni pricina v Tobe a nikoliv v okoli. Nepotkal jsem jeste cloveka, ktery by si odvazel z Maroka dojmy, jako mas Ty.


Carlos_Plzeň píše:Njn, oni totiž místní podělávači mají rádi tupý ovce co jenom sypou peníze a ani nehlesnou...dokonce i když ví že je podělávaj(typicky tvuj případ-viz. cokoliv co jsi tu napsal za kolik jsi nakoupil) jak už tady po několikáté říkám. :D Jenom jsi je utvrdil v tom jejich přístupu, že tak se daj vydělávat velký prachy... Mě holt asi neměli moc rádi když jsem jim nenasypal jakoukoliv nesmyslnou částku o jakou si řekli a dovolil jsem se ozvat když jsem nedostal to,za co jsem zaplatil.
A to co tady furt opakuješ - s tim odmítnutim a odchodem-já ti to nevyvracim-píšu to v postu nad tebou...jeden o koze a druhej o voze...

Zajímalo by mě na kolik tě těch 3,5dne plácání v Marrakeshi vyšlo...

Nás vyšlo 10 dní na cestách z toho 7 čistejch dní v Maroku a 2dny v Dublinu, včetně půjčení auta a najetí 1600km po Maroku, letenek, jídla, ubytování a suvenýrů,výletu na velbloudech-prostě kompletní cena 8400 Kč...


Nechápu tvojí drzost soudit Maroko podle 3,5dne v jednom městě(ještě k tomu tak kulturním jako je Marrakesh-oproti venkovu nebo Fesu), maximálně jsi vyjel 60-70km za město do toho údolí a to je vše...a dovoluješ se dohadovat s někym kdo tam byl 2x tak dlouho a projel takřka celou zemi? Navíc po tom jak jsi se zesměšnil s tim, že tě všude natáhli (ale chápu-někomu 10 minut dohadování s taxikářema nestojí za to ušetřit dvě stovky, někdo třeba vydělává 1000 Kč na hodinu a je mu to na dovolené jedno-mě ne, mě totiž ty dvě stovky stála běžně noc v hotelu a peníze mi na zahradě na stromě nerostou).
Přílohy
Hlavni trida v Essaouire
Hlavni trida v Essaouire
Morocco2008_015.jpg (162.42 KiB) Zobrazeno 3939 x

Krupier2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 07. 11. 2008, 12:05
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Krupier2 »

Atlas: Díky!
Přílohy
Ourika Valley
Ourika Valley
PC012576a.jpg (177.32 KiB) Zobrazeno 3922 x

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Atlas: Jde o to,že stráví 3,5 dne v Marrakeshi, utrácí tam několikanásobně víc než my, pak přijede a vodí lidi za nos jaký je Maroko super a že vůbec nemam pravdu v čem píšu. Kdybych z něj tady nevytáh pár částek co za co utratil, tak se ani nepřizná jak tam rozhazoval. Myslim že každá země by byla super a všichni by se ke mně chovali hezky kdybych tam rozhazoval prachy na každou stranu, nebo se snad mýlím?
Jinak dost mě tímhle přístupem naštval, protože tim jenom tenhle problém, kterej se dost řeší i na tripadvisoru podpořil a podělávače jenom utvrdil v tom, že to co dělají neni nic špatnýho-obírat prachatý Evropany... Přišlo mi to jak bílá diskriminace-automaticky jsi neměl šanci dostat jídlo, zboží, služby ani za trochu přiměřenou cenu jako normální Maročan. I nám bylo jasno, že často platíme ještě několikanásobek toho co normální lidi.
Zkrátka devíti z deseti jde jenom a jenom o prachy,ale to už tady píšu poněkolikátý... Na tripadvisoru se to hodněkrát řešilo a zaznívaly tam přesně ty řeči- že nás vidí jenom jako automaty na peníze a za rohem se posmívaj jaký jsme blbci, že za to zaplatíme takovýhle prachy...

Krupier2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 07. 11. 2008, 12:05
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Krupier2 »

Tak si běž svoje pochroumaný nervíky léčit někam jinam, třeba na nádraží. Na tvoje kydy, kterými se navážíš do přispěvatelů nejen v tomhle threadu, tu, myslím, není vůbec nikdo zvědav. Já si pořád stojím za vším, co jsem napsal a už to nehodlám opakovat. Ty jsi podle způsobu, jakým se tu vyjadřuješ, nevychovaný fracek, který nám v zahraničí dělá jenom ostudu.


Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Atlas »

Carlosi, ja si nemůžu pomoci, ale mně připadá Krupier naprosto v pohodě. Ty máš ale buď setsakramentskou smůlu, nebo se naopak programově ubíráš "stezkama, kde není o co stát". A kde podvod a vyjebání (vzájemné ošizení) jednoho nad druhým je základním zákonem.
Vždyť už ze základu jakéhokoliv obchodního vztahu přece vyplývá, že obě strany musí být spokojené. Můj dopravce mi vynechal polední let a já přiletěl do Casablancy druhým následujícím letem po půlnoci. Na letišti nebyli žádní taxikáři, jen limousinový servis za cca 500 Dh do města. Když viděli, že se mi tolik dát nechce, poradili mi, že si můžu půjčit auto z půjčovny. Všechny půjčovny byly už také zavřené, ale policajt, co hlídal vchod mi sehnal mobilem půčjčovatele z jedné lokální půjčovny. Ten za chvíli dorazil a dojednali jsme si půjčení auta na 24 hodin, nežli za mnou doletí druhý den přítelkyně přes Oceán. Když jsme měli smluvu sepsanou, napadlo ho, že by mi mohl nabídnout úplně nové větší auto a přitom za pár babek na celý týden. Tak jsme se dohodli a on celou smlouvu musel sepsat od začátku. Když jsem mu po týdnu auto nad ránem v noci vraceli a on tam čekal jen kvůli nám, nakonec jsme se loučili skoro jak staří přátelé. Někde v poušti jsme štrejchli barvu na nárazníku, ale on v pohodě prohlásil, že je to "v normě".
Prostě mám spoustu jen samých podobných dobrých zážitků. Navíc jsme tam byli v době Rammadánu. A přesto nám všichni vycházeli neuvěřitelně vstříc. Když jsme jim pak dávali podle našeho odhadu odměnu, nikdy si neřekli ani o Dh víc. Až na 2x zrušený let bez avíza od Jet4you, to bylo neskutečně fajn. A utratili jsme daleko méně, na kolik jsme byli připravení. A jak už jsem tady psal, tak přítelkyně ve volném čase se stále potuluje na neskutečně odlehlých a zapadlých koutech planety. Takže nejsme žádní rozhazovači peněz a známe jejich cenu napříč kontinenty a kulturami.
Teď jsme se právě vrátili z prodlouženého víkendu na Podkarpatské Rusi a začínáme se chystat na cca týdenní lyžování v Íránu. Každá země má své kouzlo a své pro a proti. Pokud se v Maroku pohybuješ převážně mezi dealery haše, tak se skutečně může stát, že Ti nakonec Maroko připadá takové, jaké ho tu popisuješ. Ale nebuď proto nevrlý na Krupiera, pro kterého setkání s dealerem, bylo jen malou epizodkou a užíval si v Maroku i jiných chvil a chvilek, nežli jen handrkování a smlouvání. Fakt raději začni život pořádně užívat ze všech stran. Ať jednou nelituješ, že to byla jen jedna velká protrápená hulba:-( Byla by to škoda...



Carlos_Plzeň píše:Atlas: Jde o to,že stráví 3,5 dne v Marrakeshi, utrácí tam několikanásobně víc než my, pak přijede a vodí lidi za nos jaký je Maroko super a že vůbec nemam pravdu v čem píšu. Kdybych z něj tady nevytáh pár částek co za co utratil, tak se ani nepřizná jak tam rozhazoval. Myslim že každá země by byla super a všichni by se ke mně chovali hezky kdybych tam rozhazoval prachy na každou stranu, nebo se snad mýlím?
Jinak dost mě tímhle přístupem naštval, protože tim jenom tenhle problém, kterej se dost řeší i na tripadvisoru podpořil a podělávače jenom utvrdil v tom, že to co dělají neni nic špatnýho-obírat prachatý Evropany... Přišlo mi to jak bílá diskriminace-automaticky jsi neměl šanci dostat jídlo, zboží, služby ani za trochu přiměřenou cenu jako normální Maročan. I nám bylo jasno, že často platíme ještě několikanásobek toho co normální lidi.
Zkrátka devíti z deseti jde jenom a jenom o prachy,ale to už tady píšu poněkolikátý... Na tripadvisoru se to hodněkrát řešilo a zaznívaly tam přesně ty řeči- že nás vidí jenom jako automaty na peníze a za rohem se posmívaj jaký jsme blbci, že za to zaplatíme takovýhle prachy...
Přílohy
Vypravec
Vypravec
Morocco2008_042.jpg (89.48 KiB) Zobrazeno 3843 x

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Krupier2 píše:Tak si běž svoje pochroumaný nervíky léčit někam jinam, třeba na nádraží. Na tvoje kydy, kterými se navážíš do přispěvatelů nejen v tomhle threadu, tu, myslím, není vůbec nikdo zvědav. Já si pořád stojím za vším, co jsem napsal a už to nehodlám opakovat. Ty jsi podle způsobu, jakým se tu vyjadřuješ, nevychovaný fracek, který nám v zahraničí dělá jenom ostudu.


Že by už ruply nervy? :roll:

Ok takže protože jsem se ti já spolu s dalšíma dvouma lidma vysmál kvůli tvýmu postřehu, když tady založíš téma o super novince AirAsiaX do Londýna,i když se to už dávno na fóru probírá a bylo to dokonce i dávno předtim na idnesu, znamená, že se do každýho a všude navážim? :lol: (je mi jasný že teď si začneš procházet všechny moje příspěvky abys našel kde jsem se s někym chytnul abys nevypadal trapně a že jsi myslel něco jinýho...)

Zajímalo by mne jak jsem svým údajnym hulvátským chováním mohl ovlivnit např. to, že nám prodali na poušti výlet na velbloudech kde polovina věcí nebyla jak řekli, týpek se vydával za našeho známýho domluvenýho z ČR přes kamarádku, že nám na ubytování slíbili snídani v ceně a ráno najednou byla za 50dh, že netekla teplá sprcha jak slíbili atd atd...

Abysme to uzavřeli: chápu,že někdo si chce užít dovolenou v klidu nebo na to dohadování nemá, tak si připlatí aby měl všechno bez stresu apod. - ale pak to taky napíšu a nezačnu tady ze mě dělat kecala a házet všechny problémy na mojí hlavu a moje chování. Sice tim podporuju tu místní lůzu, která vidí že furt může někoho nachytat a bude to zkoušet dál a dál a klidně i za vyšší ceny, když vidí že i tak jsou schopný to prodat(což mě hodně vytáčí, ale budiž).



Atlas: Však tenhle svůj příběh jsi už tady psal a já jsem ti odvětil že za ty peníze co jsi za to auto zaplatil je jasné že budou sloužit jak pískáš-to nemá nic společnýho o ochotě-to je jenom o prachách(a jsme zase u toho furt mnout omýlaného-kdo sype ten je ok) :? Stejně tak jako jsi se mě snažil vecpat že jsem se pohyboval v nějakejch drogovejch čtvrtích a celou dobu mezi dealerama nějakýho svinstva(jeden nákup na Jama El Fna a pak jeden na konci kalby v hospodě v horách a to je naše veškerá zkušenost a musím říct že oboje bez problémů). U tebe byl problém, že jsi byl většinu času na pobřeží a v Marrakeshi pokud si pamatuju, tam se nám stávali jenom takový drobnosti, ještě jsme z Maroka nebyli nějak znechucený, nejhorší věci se nám stávali až ve vnitrozemí, na poušti a ve Fesu, další faktor je že jsme všichni studenti a tam na věk dost dají (jednou nám jeden taxikář za jízdy řekl že by mohl být můj táta, tak jak si vůbec dovoluju se s ním dohadovat o ceně, a podruhé při jedné velké hádce v poušti na nás začal jeden vychylovat že jemu je 28 že on musí mít pravdu a ať si moc nevyskakujem když jsme ještě studenti-ano-ten samý co se vydával za kamaráda Abdula naší kámošky z ČR).

Krupier2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 07. 11. 2008, 12:05
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Krupier2 »

Z tebe opravdu ne. Denně mluvím minimálně s dvaceti daleko většími vyžírky, takže mám docela trénink.

To téma jsem založil v den, kdy AirAsia tu akci vyhlásila jako aktuální a v tom předešlém threadu byla jen zmínka o tom, že plánují spuštění dané linky. Každopádně hodnocení typu "ty jsi blesk" ti za prvé nepříšluší a za druhé nevím, čím to přispívá k danému tématu. Projíždět tvé příspěvky nebudu, protože ty ani ty příspěvky mi za takovou ztrátu času opravdu nestojíte.

Co se nezahrnutých služeb týká, já mám zase zkušenost, kdy jsme si zaplatili výlet do Ourika Valley, kde nás řidič minivanu předal místnímu průvodci s tím, že mu máme ještě každý zaplatit cca 30Dirhamů za osobu za jeho služby. Když jsme kontrovali, že nám bylo řečeno, že je to už zahrnuté v tom, kterou jsme zaplatili, řidič se chvíli dohadoval s průvodcem a nakonec mu zaplatil za všechny sám. Proč? Protože jsme na něj nezačali vyskakovat, ale slušně jsme se s ním domluvili.

Stydím se za lidi, kteří přijedou do cizí země a místo, aby se snažili ctít místní kulturu, tak mají pocit, že všechno bude tak, jak si to oni diktují. To je podle mě prasárna a přesně tak se už dlouhá léta chovají třeba bývalí obyvatelé NDR pořádajíce nájezdy na české příhraničí.

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Aha, takže mě nepřísluší ti říct "ty jsi blesk", když přijdeš s křížkem po funuse(řešilo se to tu předtim než jsi založil téma,tak si ověř napřed fakta, navíc si z tebe začli o tvý zaostalosti dělat srandu další lidi tak nevim co se tu snažíš obhajovat :-D), ale tobě naopak přísluší mi říct magor, nevychovaný fracek, vychcánek, vyžírka... Já si dovolil maximálně tupá ovce ze stáda... Tak kdo se tady vyjadřuje hulvátsky?!?

Ty jsi nectil žádnou místní kulturu, ty jsi ctil místní podělávače že jsi jim zaplatil cokoliv o co si řekli, a muj názor na podporování tohohle chování znáš... A i kdybych si chtěl tu dovolenou užít v klidu, tak vědět že cena za taxi do města má bejt 60dh a oni po mě chtějí 150dh jenom protože mě chtějí obrat tak se prostě dohaduju-protože nejsem žádnej lojza z horní dolní co si nechá nasr** na hlavu a takovýhle podělávání vyloženě nesnášim - jsem takovej a už to asi nezměnim.

Edit: Copak tebe neštve že ti taxikáři kecali s tim, že 150dh je fixní cena, když máš na letištní hale vylepeno že to stojí 60dh? Že jsi nakoupil haš za 400dh, když to mělo cenu maximálně stovku, že ti každej kecal a snažil se tě co nejvíc o co moh obrat?

Edit2: A choval bych se tak kdekoliv stát se mi,že taxikář po mě chce nesmyslnou částku za odvoz s tim že si nepustí taxametr...

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od vitezslav »

Karle, nezlob se, ale Ty víš o cestování fakt kulový, tvoje příspěvky jsou absolutně mimo a jediný čeho lituju je, že jsi v tom Maroku nezůstal a budeš tu opruzovat dál.

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

vitezslav píše:Karle, nezlob se, ale Ty víš o cestování fakt kulový, tvoje příspěvky jsou absolutně mimo a jediný čeho lituju je, že jsi v tom Maroku nezůstal a budeš tu opruzovat dál.

Ty jsi tak krásně předvídatelnej - čekal jsem kdy se tu objevíš ale mile jsi překvapil, vydržel jsi nečekaně dlouho :wink: - ty totiž rád využiješ každou příležitost si do mě rýpnout(a nebo bych měl říct v tomhle případě kopnout?) :roll:
No co no, za letošek mam za sebou nějakých 20 segmentů a v kolika zemích jsem už byl ani nepočítám, asi vím o cestování fakt kulový :roll:

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od euroflyer »

Carlos_Plzeň píše:
vitezslav píše:Karle, nezlob se, ale Ty víš o cestování fakt kulový, tvoje příspěvky jsou absolutně mimo a jediný čeho lituju je, že jsi v tom Maroku nezůstal a budeš tu opruzovat dál.

Ty jsi tak krásně předvídatelnej - čekal jsem kdy se tu objevíš ale mile jsi překvapil, vydržel jsi nečekaně dlouho :wink: - ty totiž rád využiješ každou příležitost si do mě rýpnout(a nebo bych měl říct v tomhle případě kopnout?) :roll:
No co no, za letošek mam za sebou nějakých 20 segmentů a v kolika zemích jsem už byl ani nepočítám, asi vím o cestování fakt kulový :roll:

hoši, vy jste fakt zoufalci. 1. tato debata patří tak třeba na hedvabnastezka.cz 2. počet segmentů a navštívených zemí fakt nic nevypovídá o tom, co člověk procestoval.

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

euroflyer: 1) souhlas 2) kdybych měl dneska náladu jeste na hádání tak si necham od tebe rozebrat co je presna definice slova procestovat.A jak bys to jinak shrnul do jedné věty jednodušeji než segmentama za rok a navštívenýma zeměma....

Admin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 439
Registrován: 24. 12. 2000, 00:00
Oblíbené typy letadel: Boeing 747, Boeing 777, Airbus A330
Pohlaví: muž
Bydliště: fórum
Stav: Offline

Cestování v Maroku

Příspěvek od Admin »

euroflyer píše:
Carlos_Plzeň píše:
vitezslav píše:Karle, nezlob se, ale Ty víš o cestování fakt kulový, tvoje příspěvky jsou absolutně mimo a jediný čeho lituju je, že jsi v tom Maroku nezůstal a budeš tu opruzovat dál.

Ty jsi tak krásně předvídatelnej - čekal jsem kdy se tu objevíš ale mile jsi překvapil, vydržel jsi nečekaně dlouho :wink: - ty totiž rád využiješ každou příležitost si do mě rýpnout(a nebo bych měl říct v tomhle případě kopnout?) :roll:
No co no, za letošek mam za sebou nějakých 20 segmentů a v kolika zemích jsem už byl ani nepočítám, asi vím o cestování fakt kulový :roll:

hoši, vy jste fakt zoufalci. 1. tato debata patří tak třeba na hedvabnastezka.cz 2. počet segmentů a navštívených zemí fakt nic nevypovídá o tom, co člověk procestoval.


Taky to brzy půjde do off-topicu...

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Atlas »

Carlosi, uplne u more jsme nocovali jen jednou v Essaouire. Jinak 2x v letistnim hotelu v Casablance, 2x v Marrakeshi a 2x v khasbe v oaze pred Zagorou. V te khasbe jsme existovali naprosto uprostred mezi mistnimi. A take naprosto v pohode. A to na konci rammadanu, kdy uz jsou vsichni vecer unaveni a behem dne zase predrazdeni.
Co se tyka veku, tak s Tebou souhlasim i nesouhlasim. Protoze urcity vliv to ma. Na druhou stranu je jim jasne, ze jsi na tom patrne hur, nezli o neco starsi cestovatele. Ale do Orientu jsem zacal sluzebne a o neco pozdeji i soukrome cestovat, kdyz mi bylo patrne mene, nezli Tobe. Uz tehdy jsem se naucil, ze za konfrort se plati. A neexistuje zadny zaruceny recept, jak za malo dostat hodne.
Nejvetsim handicapem je ale spech. Pokud v Orientu davas najevo nervozitu, netrpelivost a spech, tak jsi skutecne kazdemu na rane a na milost a nemilost. Dalo by se rict, ze nervozita a spech je i nespolecenska a neslusna - a nejen v Orientu.
Naucil jsem se vzdy si spocitat na levou stranu pro a na pravou proti. A pak se rozhodovat, co dal. A malokdy jsem diky tomu kdekoliv pak tratil. Je to jako s Lidlem, nemuzes jit do Lidlu kupovat syr z letaku za pulku ceny, co jinde a pak se divit, ze to se syrem nema nic spolecneho. Stejne tak se nemuzes v Orientu nebo i jinde divit, ze hotel za 200,- Kč ekvivalent, neni skutecnym hotelem, ale blesarnickou.
Pred mnoha a mnoha lety, kdyz jeste byl Istanbul velice levne mesto, tak jsem shanel v noci ubytovani. Vsude bylo obsazeno. Z jednoho lepsiho hotelu se mnou poslali portyra, aby budil nocni vratne v mensich hotelich v okoli a nekam mne ubytoval. Na nektere (zvensi nerozlisitelne) hotely on nezvonil a neklepal. Kdyz jsem se ho zeptal proc, tak mi odpovedel, ze to jsou hotely od 5-10USD$/noc. A ze pro mne je potreba hledat tak od 15-20USD$ vys. V tech levnych, ze pry prespava ruzna sber, kufrovi obchodnicci a pod. Bylo mi mozna mene, nezli Tobe a do te doby jsem nebyl schopny se nikam zaradit. Kdyz mi asi po pul hodine hledani a buzeni ospalych nocnich vratnych sehnal velice dobry hotel s nadhernym vyhledem z oken na Bospor, chtel jsem mu dat baksis. Malem mne za to ztloukl resp., kdyz jsem mu stale baksis vnucoval, tak mne vzal za fligr a zasycel, ze ode mne nic nechce. Tak jsem zkusil nabidnout bonbony pro deti. Ty prijal s velkym uspokojenim. A vecer, pred jeho dalsim nastupem na nocni v jeho hotelu, jsme sli s nim jeste v okoli na kafe. Dneska jsou v Turecku ceny skoro leckde a leckdy vyssi, nezli v Cesku. Doba se meni a my s ni. Leccos z toho, co se ale cestovanim naucis, se muze hodit kdykoliv a kdekoliv. Cestovani je dalsim stupnem vzdelanosti.
Ono je doopravdy dulezite vedet, jak na druhe pusobis. A nekricet na chudaky zamestnance nekde v Lidlu, ze chces skutecny salam, dobre vino, kvalitni syr - kdyz tam prodavaji jen a jen analogy. A je to vseobecne znamo. Zkus se fakt nad tim vsim zamyslet.


Carlos_Plzeň píše:
Krupier2 píše:Tak si běž svoje pochroumaný nervíky léčit někam jinam, třeba na nádraží. Na tvoje kydy, kterými se navážíš do přispěvatelů nejen v tomhle threadu, tu, myslím, není vůbec nikdo zvědav. Já si pořád stojím za vším, co jsem napsal a už to nehodlám opakovat. Ty jsi podle způsobu, jakým se tu vyjadřuješ, nevychovaný fracek, který nám v zahraničí dělá jenom ostudu.


Že by už ruply nervy? :roll:

Ok takže protože jsem se ti já spolu s dalšíma dvouma lidma vysmál kvůli tvýmu postřehu, když tady založíš téma o super novince AirAsiaX do Londýna,i když se to už dávno na fóru probírá a bylo to dokonce i dávno předtim na idnesu, znamená, že se do každýho a všude navážim? :lol: (je mi jasný že teď si začneš procházet všechny moje příspěvky abys našel kde jsem se s někym chytnul abys nevypadal trapně a že jsi myslel něco jinýho...)

Zajímalo by mne jak jsem svým údajnym hulvátským chováním mohl ovlivnit např. to, že nám prodali na poušti výlet na velbloudech kde polovina věcí nebyla jak řekli, týpek se vydával za našeho známýho domluvenýho z ČR přes kamarádku, že nám na ubytování slíbili snídani v ceně a ráno najednou byla za 50dh, že netekla teplá sprcha jak slíbili atd atd...

Abysme to uzavřeli: chápu,že někdo si chce užít dovolenou v klidu nebo na to dohadování nemá, tak si připlatí aby měl všechno bez stresu apod. - ale pak to taky napíšu a nezačnu tady ze mě dělat kecala a házet všechny problémy na mojí hlavu a moje chování. Sice tim podporuju tu místní lůzu, která vidí že furt může někoho nachytat a bude to zkoušet dál a dál a klidně i za vyšší ceny, když vidí že i tak jsou schopný to prodat(což mě hodně vytáčí, ale budiž).



Atlas: Však tenhle svůj příběh jsi už tady psal a já jsem ti odvětil že za ty peníze co jsi za to auto zaplatil je jasné že budou sloužit jak pískáš-to nemá nic společnýho o ochotě-to je jenom o prachách(a jsme zase u toho furt mnout omýlaného-kdo sype ten je ok) :? Stejně tak jako jsi se mě snažil vecpat že jsem se pohyboval v nějakejch drogovejch čtvrtích a celou dobu mezi dealerama nějakýho svinstva(jeden nákup na Jama El Fna a pak jeden na konci kalby v hospodě v horách a to je naše veškerá zkušenost a musím říct že oboje bez problémů). U tebe byl problém, že jsi byl většinu času na pobřeží a v Marrakeshi pokud si pamatuju, tam se nám stávali jenom takový drobnosti, ještě jsme z Maroka nebyli nějak znechucený, nejhorší věci se nám stávali až ve vnitrozemí, na poušti a ve Fesu, další faktor je že jsme všichni studenti a tam na věk dost dají (jednou nám jeden taxikář za jízdy řekl že by mohl být můj táta, tak jak si vůbec dovoluju se s ním dohadovat o ceně, a podruhé při jedné velké hádce v poušti na nás začal jeden vychylovat že jemu je 28 že on musí mít pravdu a ať si moc nevyskakujem když jsme ještě studenti-ano-ten samý co se vydával za kamaráda Abdula naší kámošky z ČR).


Odpovědět