Dobré cestovní pojištění

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od Globik »

michalpavlik píše:No nic, asi Vam prezradim moj tajny tip :)
Europska cestovna - http://www.europska.sk/ - celorocne poistenie liecebnych nakladov 18 eur pre jednu osobu, liečebné náklady do 200.000 €, platnost v celom svete, zimne sporty v cene. Pripadne komplexne poistenie za 44 eur.

To snad není možný! Je to sice jen na krátkodobé cesty do 42 dní, ale i tak je to neuvěřitelná cena!


michalpavlik
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 09. 05. 2006, 08:17
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od michalpavlik »

no ved, a preto ako som pisal je to tajne - tak to moc nerozsirujte, nech to zostane medzi nami a nech to este dlho vydrzi. :)

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od Night fly »

jjj píše:Worldwide Insure sice pise, ze je pro all EU residents, ale koupi umozni jen pro UK/IRL... Neco koupit musim, za 2 tydny odjizim.


:?: Proklikal jsem se bez problemu az k platbe - ono to odmita karty vydane mimo UK/IRL :?: To je totiz posledni zadrhel, ktery me napada...

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od Night fly »

michalpavlik píše:No nic, asi Vam prezradim moj tajny tip :)
Europska cestovna - http://www.europska.sk/ - celorocne poistenie liecebnych nakladov 18 eur pre jednu osobu, liečebné náklady do 200.000 €, platnost v celom svete, zimne sporty v cene. Pripadne komplexne poistenie za 44 eur.


...ale pro rodinu vc. zavazadel a storna 205,-EUR - to uz mi ta WorldWide insure prijde vyhodnejsi - za 250,-EUR pojistne plneni do 10.000.000,-GBP + 2mio odpovednost + hafo dalsich drobnosti...

Pepa
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 57
Registrován: 09. 12. 2006, 17:53
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od Pepa »

Night fly píše:
michalpavlik píše:No nic, asi Vam prezradim moj tajny tip :)
Europska cestovna - http://www.europska.sk/ - celorocne poistenie liecebnych nakladov 18 eur pre jednu osobu, liečebné náklady do 200.000 €, platnost v celom svete, zimne sporty v cene. Pripadne komplexne poistenie za 44 eur.


...ale pro rodinu vc. zavazadel a storna 205,-EUR - to uz mi ta WorldWide insure prijde vyhodnejsi - za 250,-EUR pojistne plneni do 10.000.000,-GBP + 2mio odpovednost + hafo dalsich drobnosti...


Krásné pojištění, ale pozor má jednu chybičku. Ve výluce jsou letecké sporty, paragliding a závěsné létání.


Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od Zlin142 »

Tohle vypadá vcelku obstojně: flexicover.co.uk

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od jjj »

Zlin142 píše:Tohle vypadá vcelku obstojně: flexicover.co.uk


To je pravda. To je OK.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od Night fly »

jjj píše:
Zlin142 píše:Tohle vypadá vcelku obstojně: www.flexicover.co.uk


To je pravda. To je OK.


Souhlasim, na prvni pohled jsem zadny zadrhel nenasel. Ale spoluucasti jsou pomerne vysoke (75-100 GBP) a nikde jsem tam nevidel moznost zakoupeni excess waiveru...

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od lukaskr »

máte někdo zkušenosti s plněním missed departure, nebo podobných? Nenašel jsem pořádně v podmínkách jestli se to vztahuje např na dopravní zácpu, zaspání, apod.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od Zlin142 »

lukaskr píše:máte někdo zkušenosti s plněním missed departure, nebo podobných? Nenašel jsem pořádně v podmínkách jestli se to vztahuje např na dopravní zácpu, zaspání, apod.


Já mám aktuálně pojistku přes jsinsurance a tam je "missed departure" ošetřena následovně:

What You Are Covered For:
The Insurer will pay You, up to the amount shown in the Schedule of Benefits on page 1, for
reasonable additional accommodation and travel expenses, if You arrive at Your last departure point
from Your normal Country of Residence or the last departure point for Your return Trip to Your
normal Country of Residence, too late to board Your booked flight, train or sailing, as a result of the
following:
• scheduled public transport services failing to get You to Your destination in time due to strike,
industrial action, adverse weather conditions or mechanical breakdown, or
• the private motor vehicle in which You were travelling suffering from a mechanical breakdown or
failure, or
• the private motor vehicle in which You were travelling being directly involved in a road traffic
Accident, which resulted in mechanical breakdown or failure.
What You Are Not Covered For:
The Insurer will not pay for the following in addition to the general exclusions on page 5 in connection
with claims made under section D4:
• the Excess as shown in the Schedule of Benefits on page 1
• any upgrade in accommodation
• any claim arising as a result of You not having taken reasonable steps to complete the journey to the
departure point on time
• any claim relating to internal flights
• any claim, if the adverse weather, strike or industrial action was in existence or publicly declared
before You started Your journey to the departure point
• any claim in respect of mechanical breakdown or failure, if Your private motor vehicle, has not been
properly serviced and maintained
• any repair costs to Your private motor vehicle
• any claims for vehicle breakdown or failure, which are not substantiated by a written report from a
rescue service or garage.


S vlastním plněním ale zkušenost nemám.

Jiras
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 16. 11. 2010, 14:56
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od Jiras »

Nezkoušel jste někdo toto cestovní pojištění online? Zejména by mě zajímala komunikace s pojištovnou při případném problému, jestli má někdo praktickou zkušenost. Dík.

Petr Manas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 21. 11. 2010, 17:16
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od Petr Manas »

Ja musim rict, že mam s Mondial Assistance docela blbou zkušenost, špatné webové rozhraní, pomalost, neflexibilita

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

flexicover ani jsinsure ani worldwide insure bohužel nejsou pro občany ČR :(

Edit: Europska.sk taky neni pro české občany-viz. podmínky:
Predpokladom poistenia je trvalé miesto bydliska poistenej osoby na Slovensku.


To znamená, že neexistuje nic rozumného do cca 1500 Kč na rok

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od Night fly »

Carlos_Plzeň píše:flexicover ani jsinsure ani worldwide insure bohužel nejsou pro občany ČR :(
To znamená, že neexistuje nic rozumného do cca 1500 Kč na rok


Pokud je to tak, tak je to nova zalezitost. Byl jsem u Worldwide Insure pojisten loni v cervu a to zcela bez problemu i s uvedenim obcanstvi/trv.bydliste v CR.

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Night fly píše:
Carlos_Plzeň píše:flexicover ani jsinsure ani worldwide insure bohužel nejsou pro občany ČR :(
To znamená, že neexistuje nic rozumného do cca 1500 Kč na rok


Pokud je to tak, tak je to nova zalezitost. Byl jsem u Worldwide Insure pojisten loni v cervu a to zcela bez problemu i s uvedenim obcanstvi/trv.bydliste v CR.

JJ, mají tam klauzuli při koupi pojištění: All trips must start from and return to the U.K/Ireland
A navíc tam nelze vybrat nic jinýho u bydliště krom UK/Ireland


Odpovědět