Dobré cestovní pojištění

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od Zlin142 »

Doporučte mi nějakou dobrou celoroční pojistku na neomezený počet výjezdů. To co v současnosti mám u kreditky je dobré tak akorát k cestám po EU, ale na cesty do dálek bych chtěl něco lepšího. Abych nastavil nějakou laťku, tak níže uvádím sazbu a podmínky jedné pojišťovny která se mi zdá jako celkem slušná a dostatečně komplexní.


Columbus Direct

€145.80 (max days abroad - 31 days)

€167.67 (max days abroad - 60 days)

Cancellation - €7,500
Curtailment - €7,500
Personal Accident - €37,500
Medical Expenses - €14 million
Hospital Benefit - €4,500
Hospital Benefit Limit per day - €75
Travel Delay - €300
Abandonment - €7,500
Missed Departure - €1,200
Hijack - €4,500
Hijack Limit per day - €150
Catastrophe - €750
Collision Damage Waiver - €525
Baggage - €3,750
Single Article Limit - €450
Valuables Limit - €450
Delayed Baggage - €300
Cash and Documents - €1,500
Cash Limit - €525
Documents Limit - €525
Personal Liability - €3 million
Legal Expenses - €37,500
Winter Sports - up to 21 days per year


MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Resim obdobny problem.

Hledam 1, :arrow: tip na nejake celorocni pojisteni(primarne Evropa) s dobrymi parametry?

Jak jsem se docetl v jinem vlakne o letech do NY:
Zlin142 píše:..........celoroční pojistku s krytím pro celý svět včetně USA na neomezený počet výjezdů (max. 21 dnů každý) přes http://www.jsinsurance.co.uk/ za £ 46, kde garantem je AXA a limit krytí léčebných nákladů ve výši £ 5,000,000 což je podstatně vyšší limit dostatečný i pro nějaký opravdu vážný průšvih - a to za stejné nebo menší peníze v porovnání se směšnými sazbami/limity (v řádech několika málo jednotlivých miliónů Kč) nabízenými pojišťovnami v ČR.
http://www.jsinsurance.co.uk/travel_insurance/compare_policies/5/1193932/04418f1ba7928ab52c70489a4657af8956bff7ff/


Osobne mi to prijde jako dost solidni nabidka( za cca 1400kc solidni kryti, min uz se mi libi ta max doba, ale to se da vyresit nejakym dalsim pojistenim...).

2, :arrow: kratkodobe pojisteni do USA pro malo cestujici osobu na cca 10 dni?

Jinak nasel jsem, podle me, celkem zajimavy tip na pojisteni v ramci Evropy (neomezene lecebne vylohy za cca 20kc/den/dospely), vice zde https://online.victoria.cz/prehledVICI.html Pokud jste pojistenci ZPMVCR s kterou spolupracuji(oni, ne ja :) ), nebo nejaka rodina nebo tak neco, zacina cena uz na 12kc/den/dospely.

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

To nikdo pri cestovani nepouziva pojisteni.....? :roll: :o

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od Zlin142 »

MiraCBaBRNO píše: 2, :arrow: kratkodobe pojisteni do USA pro malo cestujici osobu na cca 10 dni?


Podívej se na Mondial Assistance (produkt Maxi) nebo Allianz, které jako jediné (co já vím) nabízejí pojištění bez limitu plnění pro léčebné výlohy.
Všechny ostatní pojišťovny v ČR nabízejí krytí obvykle s limitem 1-3 miliony Kč, což konkrétně v případě USA je podle mého názoru zoufale málo (na kauze cikánského "prince" bylo kromě jiného vidět jak rychle se případné nízké krytí vyčerpá i v zemi kde péče není zdaleka tak drahá jako např. v US).
Někde jsem viděl leták, kde Citibank s velkou slávou nabízí celoroční cestovní pojištění za 79 Kč/měsíc tj. 948 Kč/rok a limitem plnění 1,000,000 Kč. Já mám u výše uvedeného brokera pojištění za cca. 1,300 Kč (46 GBP) obšem s limitem plnění 150,000,000 Kč...
To co nabízí Citi pokládám to za naprostý výsměch zdravému úsudku a mohli bysme navázat na debatu ze sekce levné letenky o tom proč za +- stejné peníze dostáváme produkt ne desetkrát ale rovnou stokrát horší. :evil:

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Zlin142 píše:Podívej se na Mondial Assistance (produkt Maxi) nebo Allianz, které jako jediné (co já vím) nabízejí pojištění bez limitu plnění pro léčebné výlohy.....


Diky presne neco takoveho jsme hledal. Jen u te mondial assistance pri proklikavani stranek mi to nejak casto nedokazalo zobrazit odkazovanou stranku....treba kdyz zde dole kliknu na "pojistne podminky.pdf" neba na tlacitko "sjednat" tak se mi nic neotevre... :roll:


Zlin142 píše:Všechny ostatní pojišťovny v ČR nabízejí krytí obvykle s limitem 1-3 miliony Kč, což konkrétně v případě USA je podle mého názoru zoufale málo (na kauze cikánského "prince" bylo kromě jiného vidět jak rychle se případné nízké krytí vyčerpá i v zemi kde péče není zdaleka tak drahá jako např. v US).


Ano, prave ty velmi nizke limity me odrazovali a hledal jsem neco bezpecnejsiho.A prislo mi, ze ten princ "stal" jeste docela malo..divil jsem se tomu, cekal jsem mnohem vyssi sumu(zas tak moc to nesleduju, ale slysel jsme jen neco lehce pres milion....)


firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od firefly »

Kdo má citi ČSA kreditku , tak má to cestovní pojištěni pro sebe i pro rodinné příslušníky zdarma a limit plnění je 3 miliony. Také si myslím, že pro USA je to málo, ale pro běžné lety na pár dní nebo víkendové po Evropě to snad stačí?

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od Zlin142 »

MiraCBaBRNO píše:
Zlin142 píše:Diky presne neco takoveho jsme hledal. Jen u te mondial assistance pri proklikavani stranek mi to nejak casto nedokazalo zobrazit odkazovanou stranku....treba kdyz zde dole kliknu na "pojistne podminky.pdf" neba na tlacitko "sjednat" tak se mi nic neotevre... :roll:


Pokud v tom odkazu který uvádíš klikneš na červené "tlačítko" cestovní pojištění online na levé straně obrazovky tak by ti to mělo fungovat bez problémů, na konci se ti zobrazí jak pojistná smlouva tak pojistné podmínky.

axen
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 112
Registrován: 06. 02. 2005, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od axen »

Ja pouzivam pro nakup cestovniho pojisteni Mondial Assistance stranky pojisteni.com, vyjde to o trochu levneji :wink:

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od Zlin142 »

axen píše:Ja pouzivam pro nakup cestovniho pojisteni Mondial Assistance stranky pojisteni.com, vyjde to o trochu levneji :wink:


No jo, máš pravdu... a hned je na jedno pětipivo!. Dík. :D

axen
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 112
Registrován: 06. 02. 2005, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od axen »

Zlin142 píše:
axen píše:Ja pouzivam pro nakup cestovniho pojisteni Mondial Assistance stranky pojisteni.com, vyjde to o trochu levneji :wink:


No jo, máš pravdu... a hned je na jedno pětipivo!. Dík. :D


Poteseni je na me strane :lol:

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

firefly píše:Kdo má citi ČSA kreditku , tak má to cestovní pojištěni pro sebe i pro rodinné příslušníky zdarma a limit plnění je 3 miliony. Také si myslím, že pro USA je to málo, ale pro běžné lety na pár dní nebo víkendové po Evropě to snad stačí?

Pojisteni na evropu mam take ke karte a taky to povazuju za dostacujici.Nadruhou stranu jak pisu vys o te nabidce, kterou zvolil Zlin142, tak asi do toho taky pujdu, pri tech parametrech je to za hubicku, navic jsme zjistil, ze se tam da navolit delsi doba platnosti pojisteni po vyjezdu, ze to snad obsahuje i pojisteni proti zruseni cesty(to se mozna pletu, proletl jsme to jen rychlosti..) atd.

Navic mam asi tri roky starou zkusenost, kdy jsme byl ramcove pojisten prave u AXA a ty limity mi prisly jak z jineho sveta(proste neuveritelne vysoke).

@Zlin142:Strankama MA jsme se uz nejak prokousal sam, ale diky za radu.
BTW co je to "petipivo"?

@Axen: Diky za tip na pojisteni.com :wink:

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od Lanbub »

MiraCBaBRNO píše:Resim obdobny problem.

Hledam 1, :arrow: tip na nejake celorocni pojisteni(primarne Evropa) s dobrymi parametry?

Jak jsem se docetl v jinem vlakne o letech do NY:
Zlin142 píše:..........celoroční pojistku s krytím pro celý svět včetně USA na neomezený počet výjezdů (max. 21 dnů každý) přes http://www.jsinsurance.co.uk/ za £ 46, kde garantem je AXA a limit krytí léčebných nákladů ve výši £ 5,000,000 což je podstatně vyšší limit dostatečný i pro nějaký opravdu vážný průšvih - a to za stejné nebo menší peníze v porovnání se směšnými sazbami/limity (v řádech několika málo jednotlivých miliónů Kč) nabízenými pojišťovnami v ČR.
http://www.jsinsurance.co.uk/travel_insurance/compare_policies/5/1193932/04418f1ba7928ab52c70489a4657af8956bff7ff/


Osobne mi to prijde jako dost solidni nabidka( za cca 1400kc solidni kryti, min uz se mi libi ta max doba, ale to se da vyresit nejakym dalsim pojistenim...).

2, :arrow: kratkodobe pojisteni do USA pro malo cestujici osobu na cca 10 dni?

Jinak nasel jsem, podle me, celkem zajimavy tip na pojisteni v ramci Evropy (neomezene lecebne vylohy za cca 20kc/den/dospely), vice zde https://online.victoria.cz/prehledVICI.html Pokud jste pojistenci ZPMVCR s kterou spolupracuji(oni, ne ja :) ), nebo nejaka rodina nebo tak neco, zacina cena uz na 12kc/den/dospely.

Ahoj chtěl jsem se použit služeb http://www.jsinsurance.co.uk/ Ale nově formulář vyžaduje vyplnit "You are a Resident of" ČR ve volbách není.
Nezná někdo něco jiného?

Lost
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 27. 01. 2010, 09:06
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od Lost »

Já jsem byl v roce 2009 téměř celý rok v USA a využil jsem pro to cestovní pojištění odysseus od ČP. Sjednával jsem to před rokem, takže si už nepamatuju porovnání cen. Ale mám dojem, že nebylo úplně nejlevnější, ale ani příliš drahé. Jinak bych si ho nevybral :D

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od Zlin142 »

Lanbub píše:Ahoj chtěl jsem se použit služeb http://www.jsinsurance.co.uk/ Ale nově formulář vyžaduje vyplnit "You are a Resident of" ČR ve volbách není.
Nezná někdo něco jiného?


Mrkni se sem:
http://www.insurefor.com/b2c/instant_qu ... &agent=464

Celoroční pojištění s limitem 3 miliony GBP za 43 GBP a s limitem 5 miliony za cca. 53 GBP

Lost píše:Já jsem byl v roce 2009 téměř celý rok v USA a využil jsem pro to cestovní pojištění odysseus od ČP. Sjednával jsem to před rokem, takže si už nepamatuju porovnání cen. Ale mám dojem, že nebylo úplně nejlevnější, ale ani příliš drahé. Jinak bych si ho nevybral :D


A k čemu ti bylo, když jsi tam byl "celý rok" a max. doba jednoho výjezdu je 30 dní?
Limit plnění 3 mega Kč pro léčebné výlohy je na USA fakt bída a zoufalství... :(

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dobré cestovní pojištění

Příspěvek od Night fly »

Zlin142 píše:Mrkni se sem:
http://www.insurefor.com/b2c/instant_qu ... &agent=464

Celoroční pojištění s limitem 3 miliony GBP za 43 GBP a s limitem 5 miliony za cca. 53 GBP


Pekne. 2 dospeli + 1 dite, celorocni pojistka s limitem 5mio GBP za 70,74GBP. U Ceske pojistovny dam za 14-denni pojistku s limitem plneni 3mio CZK :!: 3.100,-Kc. Je neco shnileho ve state danskem... :?


Odpovědět