Vstup do Egypta

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
Odpovědět
M-a-S
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 24. 06. 2009, 15:40
Stav: Offline

Vstup do Egypta

Příspěvek od M-a-S »

Jelikoz mi na mou otazku nikdo nechce odpovedet v sekci "mimoevropska letiste," :? tak se znovu zeptam tady - timto se tedy omlouvam za zalozeni noveho tematu :wink:

V unoru planuji letet do Kahiry, ale jelikoz ziji v NL, tak poletim primo s KLM. Na strankach Ministerstva zahranicnich veci je informace, ze vstupni vizum do Egypta je mozne zakoupit po priletu primo na letisti v Kahire. Nicmene dale pisou, ze nektere letecke spolecnosti vizum vyzaduji pred nastupem do letadla. Mate s tim nekdo zkusenosti? Opravdu si musim vyrizovat vizum predem na ambasade (coz je take o dost drazsi), nebo mohu v klidu prijit v AMS na letiste s jistotou, ze me do letadla pusti a vizum si koupim az v CAI?

Predem dekuji za odpovedi a jeste jednou se omlouvam za nove tema :wink:


honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Vstup do Egypta

Příspěvek od honzeek1 »

M-a-S píše:Jelikoz mi na mou otazku nikdo nechce odpovedet v sekci "mimoevropska letiste," :? tak se znovu zeptam tady - timto se tedy omlouvam za zalozeni noveho tematu :wink:

V unoru planuji letet do Kahiry, ale jelikoz ziji v NL, tak poletim primo s KLM. Na strankach Ministerstva zahranicnich veci je informace, ze vstupni vizum do Egypta je mozne zakoupit po priletu primo na letisti v Kahire. Nicmene dale pisou, ze nektere letecke spolecnosti vizum vyzaduji pred nastupem do letadla. Mate s tim nekdo zkusenosti? Opravdu si musim vyrizovat vizum predem na ambasade (coz je take o dost drazsi), nebo mohu v klidu prijit v AMS na letiste s jistotou, ze me do letadla pusti a vizum si koupim az v CAI?

Predem dekuji za odpovedi a jeste jednou se omlouvam za nove tema :wink:


Zrovna dneska jsem resil stejnou otazku - v CC CSA me rekli, ze je moznost koupit vizum na letisti v CAI a ze tedy ho nebudou po me chtit pri nastupu na palubu v PRG... tak doufam, ze to tak bude v realu.

Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Vstup do Egypta

Příspěvek od Zoltan »

Každý rok létáme do Egypta (do SSH) na dovolenou. Takže pár informací můžu poskytnout. Je úplně jedno jakou společností člověk letí to zaprvé.
Na každé letišti se dá zakoupit vízum za 15USD které se prodává v tranzitu. Je dobré mít sebou adekvátní hotovost, jelikož vrací jen jejich EL.
Je nutné pak vyplnit příletovou kartu a s tou pak jít k celní přepážce kde si celník vezme kartu a orazí vízum nalepené v pasu.
Zpět je nutné zase vyplnit po odbavení odletovou kartu a vízum opět deaktivovat u celního odbavební. Bez výstupního razítka a bez odletové karty děljí místní velké problémy.

Rád bych napsal report o jedné z cest do SSH, ale nějak není čas.D8le tam nějeké lety MI8 a R24 pak i vzducholodí zepplenim skyship, ale zase neí čas napsat všechno. Pak pokud si někdo chcete něco počíst dejte vědět co Vás zajímá.

Admin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 439
Registrován: 24. 12. 2000, 00:00
Oblíbené typy letadel: Boeing 747, Boeing 777, Airbus A330
Pohlaví: muž
Bydliště: fórum
Stav: Offline

Re: Vstup do Egypta

Příspěvek od Admin »

Zoltan píše:Rád bych napsal report o jedné z cest do SSH, ale nějak není čas.D8le tam nějeké lety MI8 a R24 pak i vzducholodí zepplenim skyship, ale zase neí čas napsat všechno. Pak pokud si někdo chcete něco počíst dejte vědět co Vás zajímá.


admina by zajímala vzducholoď :)

Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Vstup do Egypta

Příspěvek od Zoltan »

OK dám se do toho, dejte mi tak týden a bude to i s fotkama.
Je to záležitost stará cca 3 roky kdy jsem se dostal na palubu Vzducholodi skyship v barvách škody auto co létala nad prahou. :wink:

Admin píše:
Zoltan píše:Rád bych napsal report o jedné z cest do SSH, ale nějak není čas.D8le tam nějeké lety MI8 a R24 pak i vzducholodí zepplenim skyship, ale zase neí čas napsat všechno. Pak pokud si někdo chcete něco počíst dejte vědět co Vás zajímá.


admina by zajímala vzducholoď :)


M-a-S
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 24. 06. 2009, 15:40
Stav: Offline

Re: Vstup do Egypta

Příspěvek od M-a-S »

Dobre, dekuji vsem za rady! ... nejjednodusi tedy bude zavolat KLM a ujistit se, ze s tim opravdu zadny problem nebude :?

nina
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 04. 03. 2010, 20:26
Stav: Offline

Re: Vstup do Egypta

Příspěvek od nina »

Mozna trochu pozdni odpoved, ale vizum kdekoli v Egypte neni na letisti zadny problem. Cena 15U$ nebo 15Є. Vyberte si, cim zaplatite.
A jeste jedna prakticka rada. Pri priletu do SSH napiste do formulare " SINAI ONLY" .
Nezaplatite nic. Proste si zadnou vizovou znamku nekoupite a s timto formularem predstoupite pred imigracniho urednika. Dostanete berana do pasu a je to. Maximalni doba pobytu je takto 1 mesic.
VSE MNOHOKRAT VYZKOUSENO !!

mates
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 06. 07. 2011, 20:33
Stav: Offline

Re: Vstup do Egypta

Příspěvek od mates »

Dobrý den, poletím do Egypta s rychlopasem s platností přes 5 měsíců. Společnost Travel Service mě ubezpečila, že nebude žádný problém a dle timaticu Egypt požaduje platnost pasu také 2 měsíce po odletu. Máte někdo zkušenosti.Děkuji


Odpovědět