Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Globik »

dejavu píše:Tuším, že tam nějaká drobná rezerva (půl hodina) je. Pak se platí poplatek, tuším 14 dolarů za hodinu (ale to asi záleží od denní sazby) a po více jak dvou hodinách celodenní sazba navíc. Letos jsem vyzvedával auto v Alamu v LAX o 45 minut dřív, než jsem měl objednáno. A taky si zaúčtovali asi 14 USD. Ale bylo mi to - tentokrát - jedno.

Vracel jsi to auto v čase, který jsi podle původní rezervace měl nebo také o 45 minut dříve?
Tedy otázka zní, zda Ti těch 14 dolarů naúčtovali za vlastně pozdní vrácení nebo zda Ti při vyzvedávání upravili smlouvu na určitý počet dní + 45 minut a rovnou naúčtovali 14 dolarů (ne až při vrácení).


dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od dejavu »

Papíry už nemám, platila firma, proto mi to bylo úplně šumák. Ale ten příplatek byl už na formuláři při vypůjčení. Vracel jsem asi o fous dřív, než byl termín, ale netuším, jestli 45 min nebo méně.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od dejavu »

Ještě dodám, že celá výpůjčka byla velmi levná, přes britskou mutaci nějakého zprostředkovatele stálo 8 dnů FCAR 201 liber včetně plné pojistky, nádrže, asistence a tří řidičů. A na place měli novej Dodge Charger Hemi, takže i kdybych těch 14 dolarů měl platit, tak by mi to tentokrát nevadilo.

Loni jsem z nepozornosti podepsal u Alama v LAS nějakou extra asistenci za 45 dolarů a všiml si toho až při vracení. A podařilo se mi je ukecat, že to stornovali. Takže já jsem dlouhodobě s Alamem naprosto spokojený, druhý dobrý je v US z mého pohledu Sixt. Naopak u Dollar se pokaždé pokoušeli o nějaký podvůdek.

qwertyx64
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 156
Registrován: 03. 08. 2016, 02:20
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od qwertyx64 »

Ja som mal cez Sixt na Sri Lanke auto na 7 dni a seriozne jednanie. Vsetko sa nafotilo pri pri preberani a pri odovzdavani sa porovnali fotky, dal sa podpis a hotovo. Kaucia vratena az po 30 dnoch, ked to uz banka stornovala. Inak vsetko vysvetlili a zabezpecili aj tamojsi vodicak.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od micaello »

Zkoušeli už jste někdo TURO? https://turo.com/

Chci si v LA půjčit Chevrolet Camaro convertible a jelikož žádná půjčovna není schopná se mi 100% zaručit, že to Camaro bude (a že nedostanu Mustanga nebo něco jiného), tak mě napadla tato služba "sdílené ekonomiky". Jen mám trochu obavy z toho, jak se to řeší v případě nějakého průseru (nehody, poškození, nedejbože ukradení).


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od alesesl »

micaello píše:Zkoušeli už jste někdo TURO? https://turo.com/

Chci si v LA půjčit Chevrolet Camaro convertible a jelikož žádná půjčovna není schopná se mi 100% zaručit, že to Camaro bude (a že nedostanu Mustanga nebo něco jiného), tak mě napadla tato služba "sdílené ekonomiky". Jen mám trochu obavy z toho, jak se to řeší v případě nějakého průseru (nehody, poškození, nedejbože ukradení).


Vykasli se na Camaro a vem neco stylovejsiho : https://turo.com/rentals/suvs/ca/los-an ... 27?r=deals :lol: :lol:

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od pepa007 »

micaello píše:Zkoušeli už jste někdo TURO? https://turo.com/

Chci si v LA půjčit Chevrolet Camaro convertible a jelikož žádná půjčovna není schopná se mi 100% zaručit, že to Camaro bude (a že nedostanu Mustanga nebo něco jiného), tak mě napadla tato služba "sdílené ekonomiky". Jen mám trochu obavy z toho, jak se to řeší v případě nějakého průseru (nehody, poškození, nedejbože ukradení).


Trošku se zpožděním, ale jestli je to ještě aktuální: zkoušel jsem Turo, a shodou okolnosti jsem si přes něj půjčoval Chevrolet Camaro convertible, nekecám :D V Miami. Pojištění bylo nějak vyřešený a vysvětlený na webu, detaily si ale už nepamatuju.

Jenyk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 04. 12. 2009, 21:28
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Jenyk »

Pomůže při půjčení auta v USA členství v AAA nebo v autoklubu ČR? Sleva na půjčovné, levnější pojistky atd. Já zatím na nic moc nepřišel.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od micaello »

pepa007 píše:Trošku se zpožděním, ale jestli je to ještě aktuální: zkoušel jsem Turo, a shodou okolnosti jsem si přes něj půjčoval Chevrolet Camaro convertible, nekecám :D V Miami. Pojištění bylo nějak vyřešený a vysvětlený na webu, detaily si ale už nepamatuju.


Je to aktuální..a všecko cajk teda? :D Ono asi to cajk je, dokud se něco nepo.. :biggrin:

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od pepa007 »

micaello píše:
pepa007 píše:Trošku se zpožděním, ale jestli je to ještě aktuální: zkoušel jsem Turo, a shodou okolnosti jsem si přes něj půjčoval Chevrolet Camaro convertible, nekecám :D V Miami. Pojištění bylo nějak vyřešený a vysvětlený na webu, detaily si ale už nepamatuju.


Je to aktuální..a všecko cajk teda? :D Ono asi to cajk je, dokud se něco nepo.. :biggrin:


Všechno cajk, borec přijel na letiště, dal mi klíčky, a za týden jsme se tam potkali znovu. Jak AirBnB.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od micaello »

pepa007 píše:Všechno cajk, borec přijel na letiště, dal mi klíčky, a za týden jsme se tam potkali znovu. Jak AirBnB.

Díky, tak to teda zkusíme taky :D

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Globik »

micaello píše:
pepa007 píše:Všechno cajk, borec přijel na letiště, dal mi klíčky, a za týden jsme se tam potkali znovu. Jak AirBnB.

Díky, tak to teda zkusíme taky :D

Hlavně prosím dávej pozor při otevírání dveří zevnitř, pokud jsi s Camarem ještě nejezdil. Ty dveře jsou fakt obrovské a člověk si to nemusí uvědomit, před pár měsíci mi jeden turista z Koreje s Camarem udělal důlek a velkou rýhu do mých dveří a s úsměvem řekl sorry (bylo to na turistickém místě, tak turistickou logikou předpokládal, že to auto mám z půjčovny a je mi to fuk).

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od micaello »

Globik píše:Hlavně prosím dávej pozor při otevírání dveří zevnitř, pokud jsi s Camarem ještě nejezdil. Ty dveře jsou fakt obrovské a člověk si to nemusí uvědomit, před pár měsíci mi jeden turista z Koreje s Camarem udělal důlek a velkou rýhu do mých dveří a s úsměvem řekl sorry (bylo to na turistickém místě, tak turistickou logikou předpokládal, že to auto mám z půjčovny a je mi to fuk).

Máme třídveřáka, takže vím, co to obnáší a že ty dveře jsou standardně mnohem delší než u klasických sedanů/5 dvéř., ale díky za upozornění :)
Btw., co následovalo z tvé strany po tom jeho "sorry"? :D

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Globik »

micaello píše:
Globik píše:Hlavně prosím dávej pozor při otevírání dveří zevnitř, pokud jsi s Camarem ještě nejezdil. Ty dveře jsou fakt obrovské a člověk si to nemusí uvědomit, před pár měsíci mi jeden turista z Koreje s Camarem udělal důlek a velkou rýhu do mých dveří a s úsměvem řekl sorry (bylo to na turistickém místě, tak turistickou logikou předpokládal, že to auto mám z půjčovny a je mi to fuk).

Máme třídveřáka, takže vím, co to obnáší a že ty dveře jsou standardně mnohem delší než u klasických sedanů/5 dvéř., ale díky za upozornění :)
Btw., co následovalo z tvé strany po tom jeho "sorry"? :D

Řekl jsem mu, že to není jen na "sorry". Velmi vyděšeně se tvářili, když jsem jim řekl, že je to moje auto a ne auto z půjčovny. Ofotil jsem si jeho smlouvu s půjčovnou a zapsal jeho tel,číslo, ale nakonec jsme to zabarvili sami a nechali to jak to je. Dávat to kvůli tomiu do opravny se nám nechtělo, nechtělo se nám investovat tolik času, co to obnáší.

Adam96
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 16. 06. 2017, 23:17
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Adam96 »

Zdravím ve spolek.

Na konci sprnu plánujeme se třemi dalšími lidmi půjčovat auto na 9 dní v San Franciscu (spíš ve městě než na letišti). Nejstaršímu z nás je 27, ale řídit bude i člověk, kterému je 22 let. Můj dotaz tedy zní -- nemáte někdo zkušenosti s obejítím underage driver poplatku? Je mi jasné, že se to dá obejít tak, že prostě nenahlásím, že auto bude řídit někdo jiný, ale asi nemám odvahu riskovat, že se něco stane a nebude to krýt pojištění. V některých půjčovnách se při rezervaci zadává "renter's age", ale většinou se v podmínkách dočtu, že ten poplatek za mladého řidiče se vztahuje i na všechny přidané řidiče. Našel jsem přes rentalcars.com v půjčovně Alamo auto, které vyšlo na cca 580 USD s nějakým balíčkem (mladý řidič + plná nádrž + dodateční řidiči), což je celkem příjemná cena i v případě toho poplatku za mladého řidiče a v podmínkách jsem se díval, že je i docela dobré pojištění, nemáte tedy někdo zkušenosti i s touto stránkou? Popřípadě jaké pojištění byste doporučili?

Vítám jakékoliv tipy! Díky.


Odpovědět