Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
Odpovědět
Kuboš
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 204
Registrován: 24. 09. 2013, 14:41
Oblíbené typy letadel: 747, MD 11,ERJ 145,Bae 146, D-228
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Kuboš »

Pokud si půjčujete auto ve Španělsku nebo v Portugalsku tak je nejlevnější Goldcar.es


Skumin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 16. 03. 2009, 19:52
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Skumin »

Ahoj, měl bych dotaz týkající se mého problému s kreditní kartou: jelikož jsem student, moje banka (a v podstatě i jakákoliv jiná) mi poskytne kreditku s úvěrovým limitem ve výši maximálně 20 000 Kč. Tento limit mi připadá celkem nízký vzhledem k tomu, co jsem si nejen zde přečetl - myslíte si, že by to stačilo na 9-denní půjčení auta? Související dotaz zní - opravdu si nelze auto půjčit na klasickou "debetní" embosovanou kartu Visa, kterou jsem dostal k bankovnímu účtu? Samozřejmě kdybych na ní měl nastaven nějaký postačující limit a dostatek peněz na účtě. Díky za odpovědi :wink:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Globik »

Skumin píše:Ahoj, měl bych dotaz týkající se mého problému s kreditní kartou: jelikož jsem student, moje banka (a v podstatě i jakákoliv jiná) mi poskytne kreditku s úvěrovým limitem ve výši maximálně 20 000 Kč. Tento limit mi připadá celkem nízký vzhledem k tomu, co jsem si nejen zde přečetl - myslíte si, že by to stačilo na 9-denní půjčení auta? Související dotaz zní - opravdu si nelze auto půjčit na klasickou "debetní" embosovanou kartu Visa, kterou jsem dostal k bankovnímu účtu? Samozřejmě kdybych na ní měl nastaven nějaký postačující limit a dostatek peněz na účtě. Díky za odpovědi :wink:

Samozřejmě, že lze.

Skumin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 16. 03. 2009, 19:52
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Skumin »

Globik píše:
Skumin píše:Ahoj, měl bych dotaz týkající se mého problému s kreditní kartou: jelikož jsem student, moje banka (a v podstatě i jakákoliv jiná) mi poskytne kreditku s úvěrovým limitem ve výši maximálně 20 000 Kč. Tento limit mi připadá celkem nízký vzhledem k tomu, co jsem si nejen zde přečetl - myslíte si, že by to stačilo na 9-denní půjčení auta? Související dotaz zní - opravdu si nelze auto půjčit na klasickou "debetní" embosovanou kartu Visa, kterou jsem dostal k bankovnímu účtu? Samozřejmě kdybych na ní měl nastaven nějaký postačující limit a dostatek peněz na účtě. Díky za odpovědi :wink:

Samozřejmě, že lze.


Ok, díky za odpověď. Nepřipadalo mi to tak samozřejmé, četl jsem dost podrobně obchodní podmínky a bylo v nich výslovně napsáno, že neakceptují "debit cards" - na různých fórech jsem se nicméně dočetl, že embosovaná Visa je v pohodě, tak snad to tak opravdu je :)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Globik »

Skumin píše:[Ok, díky za odpověď. Nepřipadalo mi to tak samozřejmé, četl jsem dost podrobně obchodní podmínky a bylo v nich výslovně napsáno, že neakceptují "debit cards" - na různých fórech jsem se nicméně dočetl, že embosovaná Visa je v pohodě, tak snad to tak opravdu je :)

Ono by bylo docela od věci uvést, o jakou zemi se jedná. Pokud na ní není napsáno "debit", tak by se např.v USA měla chovat jako kreditka. Možná se bude chovat jako kreditka, i když to na ní napsané je. Pak by mělo stačit přesvědčit úředníka, aby ji zkusil. Každopádně v USA podle mě nejsou embosované debetky, takže by ho to nemělo ani napadnout, že to vlastně kreditka není.


Skumin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 16. 03. 2009, 19:52
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Skumin »

No jedná se o Izrael.

dimenze
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 12. 08. 2014, 22:43
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od dimenze »

V USA mají i Embos i bez. U embosu je otázka jenom toho kde je ta karta krytá. Tudíž na tom jak se bude karta chovat určitě nemá podíl. Jednou je to v bance debet tak je debet... jak již pak může být kredit.... to je trochu na hlavičku.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Globik »

dimenze píše:V USA mají i Embos i bez. U embosu je otázka jenom toho kde je ta karta krytá. Tudíž na tom jak se bude karta chovat určitě nemá podíl. Jednou je to v bance debet tak je debet... jak již pak může být kredit.... to je trochu na hlavičku.

Na světě je spousta věcí na hlavičku. Smiř se s tím, jinak z toho budeš pak třeba na hlavičku jednou Ty :)

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od s543 »

Skumin píše:No jedná se o Izrael.


Zcela bez problémů.
Musíš pouze počítat, že ti pravděpodobně nestáhnou - pouze zablokují nějaký "fant" na pokuty a podobně.... - píšu aby jsi se pak nedostal do úzkých s penězi. Blokace bývá platná tak kolem měsíce po vrácení.

Další za zmínku je tankování v Israeli - ale co vyřešili to všichni jenom je to malinko "confusing". (pro někoho kdo nečte hebrejštinu)
Na vysvětlenou - vzdej se představy, že natankuješ sám bez pomoci z automatu - dáš kartu přečte jí a začne psát hebrejsky - předtím ale normálně psal anglicky - chce vědět číslo auta a všelicos a odhadem jsem to na 5 pokusů u různých pump nikdy nedal. Tuším 2x pomohl sousední tankující vždy se slovy, že jejich byrokracie je ultra dementní.... 3x jsem natankoval po rozhovoru v boudičce. :D

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od romul »

Moje poslední zkušenost s pronájmem. půjčovna Hertz, destinace Itálie.

Za oknem pokutový bloček za špatné parkování (ačkoliv jsem parkoval správně). Okolo spousta aut a žádné bloček nemělo. Cena 28 eur při platbě do 5 dnů, 40 eur při platbě později. Nezaplatil jsem, žádal jsem po policii vysvětlení té pokuty emailem (opakovaně), reakce žádná. Další postup? Policie získá od autopůjčovny kontakt na řidiče a začne vymáhat pokutu přímo. Promlčecí lhůta je 2 roky. Asi jim to nezaplatím, už z principu, a na příští dovolenou pojedu jinam. Herz si za předání kontaktů policii účtuje administrativní poplatek 30 eur...

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od s543 »

Moje zkušenost z jara z Califonie - USA.
Zaparkoval jsem - příliš blízko rohu - tedy na pokutu OK - no lepší místo se mi nepodařilo najít.... však to všichni znáte jak to s parkováním je :D

Odešel od auta. Přišel k autu za nějakou tu hodinu.
Bloček za stěračem na pokutu 55 USD od místní policie (V instrukcích bylo napsáno jak řešit - certifikovaný šek poslaný poštou.... tedy opruz na minimálně 2 hodiny k řešení + určitě 5 USD transakční náklady). Nic jsem neřešil. Asi za 5 týdnů přišel dopis z půjčovny, že pokutu uhradili - strhli mi z karty bez jakýchkoliv řečí 75 USD.
Závěr s poskytnutou službou jsem spokojen a na nic si nestěžuji. :thumbup:

samozřejmě jsem mohl jít na placené parkoiště za USD 22, ale .... :lol:

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od hafi »

Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (35.76 KiB) Zobrazeno 11248 x

na economycarrentals.com je u aut napsáno toto - přijde mi to dosti prapodivné, setkal jste se s tím někdo?

Avathar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 29. 07. 2009, 07:43
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Avathar »

Globik píše:
Skumin píše:[Ok, díky za odpověď. Nepřipadalo mi to tak samozřejmé, četl jsem dost podrobně obchodní podmínky a bylo v nich výslovně napsáno, že neakceptují "debit cards" - na různých fórech jsem se nicméně dočetl, že embosovaná Visa je v pohodě, tak snad to tak opravdu je :)

Ono by bylo docela od věci uvést, o jakou zemi se jedná. Pokud na ní není napsáno "debit", tak by se např.v USA měla chovat jako kreditka. Možná se bude chovat jako kreditka, i když to na ní napsané je. Pak by mělo stačit přesvědčit úředníka, aby ji zkusil. Každopádně v USA podle mě nejsou embosované debetky, takže by ho to nemělo ani napadnout, že to vlastně kreditka není.

Ono je to jedno co je na kartě , podstatné je, co na místě řekne konkrétní člověk v konkrétní půjčovně a jak se zachová konkrétní karetní terminál. Už jsem zažil mladocha, co na něj na místě vybalili poplatek za young driver skoro 300 euro k pujcovnymu za 60e
Naposledy upravil(a) Avathar dne 27. 08. 2014, 15:10, celkem upraveno 1 x.

Avathar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 29. 07. 2009, 07:43
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Avathar »

hafi píše:
Bez názvu.jpg

na economycarrentals.com je u aut napsáno toto - přijde mi to dosti prapodivné, setkal jste se s tím někdo?

Jo, znamená to, že tě okradou na palivu - naúčtují ti chybějící palivo za neadekvátní cenu a prihodej si k tomu neznámý poplatek třeba 15 ale taky 50 euro...

Avathar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 29. 07. 2009, 07:43
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Avathar »

romul píše:Moje poslední zkušenost s pronájmem. půjčovna Hertz, destinace Itálie.

Za oknem pokutový bloček za špatné parkování (ačkoliv jsem parkoval správně). Okolo spousta aut a žádné bloček nemělo. Cena 28 eur při platbě do 5 dnů, 40 eur při platbě později. Nezaplatil jsem, žádal jsem po policii vysvětlení té pokuty emailem (opakovaně), reakce žádná. Další postup? Policie získá od autopůjčovny kontakt na řidiče a začne vymáhat pokutu přímo. Promlčecí lhůta je 2 roky. Asi jim to nezaplatím, už z principu, a na příští dovolenou pojedu jinam. Herz si za předání kontaktů policii účtuje administrativní poplatek 30 eur...

No jestli jsi rucil kreditkou, tak se s tebou mazat nebudou a časem ti ty peníze strhnou. Já bych tu kartu okamžitě zrušil. Známý takhle po roce naskakaly pokuty a poplatky půjčovny z Austrálie.


Odpovědět