Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
Odpovědět
kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od kuba.biker »

MajklM píše:Zeptám se i na tu zálohu, kterou zde zmiňujete, nějak mě nenapadlo, že ji asi budou chtít.


Tak třeba Sixt na letišti VCE si vzal za půjčení toho nejošulenějšího fiátku zálohu 15 500 Kč. S tím jsem sice počítal, ovšem udivilo mě, že si tuhle částku blokovali po dobu bezmála tří týdnů od vrácení vozidla!
Jinak rezervace přes italské stránky Sixtu o cca 30 eur levnější než přes mezinárodní stránky...


dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od dider »

Nemate nekdo zkusenost s www.insurance4carhire.com?

Posledni dobou jsem castym klientem autopujcoven, vetsinou si nepriplacim za snizenou nebo zadnou spoluucast, ale to riziko ze se neco stane mi na klidu nepridava.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od OR »

Globik píše:
s543 píše:Pozor na zálohu kterou v EU strhávají z karty - pak jí vrátí ale někdy i až za měsíc, abys pak nebyl bez peněz.
Strhávají nebo blokují? V tom je dost zásadní rozdíl.

s543 píše:Vracení auta s prázdnou nádrží je nový HIT, který vymysleli hoši od EUROPCARU a v jihozápadní EU se to šíří jako houby po dešti.

Žádný nový. Spousta půjčoven to takto praktikuje dloujh desetiletí. Prázdná-prázdná nebo plná-prázdná. Bohužel.


Docela zajimavou palivovou politiku ma Apex na N.Zelandu - standardne je full - full ale je moznost zvolit si 20% slevu na prvni plnou nadrz a pak se vraci s prazdnou, nejdriv se mi to moc nezdalo, ale pak jsem zjistil, ze tuhle akci meli kombinovanou s akci trajekt ( i zpatecni) zdarma pri pujceni delsim nez 14 dnu.

Jinak s pujcovnou spokojenost, slusny auta a druhy den vecer od sterku rozflakany celni sklo vymeneny za chvilku. S druhym prasklym sklem take nemeli problem, ale to uz jsme posledni den dojeli az do pujcovny.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od micaello »

Tak zkusenost s pujcenim auta na Krete.
Rezervaci a platbu jsem provadel mesic predem pres pelikan.cz - pujcovna Alamo, sit pujcoven National (cena vysla o 30-40% lip nez mnou oslovene pujcovny pres telefon ci email primo na Krete). Po prichodu do pujcovny ve smluveny cas vyvstal problem: pozadovali blokaci na karte ve vysi 700EUR po dobu zapujcky. Vzhledem k tomu, ze mam za sebou pujceni auta na Kanarech, ruzne po Italii, Chorvatsku a Rakousku a nikdy jsem se s tak obrovskou castkou pro blokaci nesetkal (max 200EUR), tak samozrejme jsem pro toto nebyl ani pripraven (mam to omezeno na max. 10.000CZK). Informace na rezervacnim liste akorat velice obecna, ze MUZE byt pozadovana urcita zaloha na spoluucast (ale kdo by cekal castku takrka 20.000?), k tomu slecna na infolince pelikanu dost neprijemna, ze to je prece bezne a normalni a ze ona se setkala i s castkou pres 1.500EUR bla bla bla a ze teda pujceni je mozno zrusit za storno poplatek 1.500,- CZK atd. Holt trochu nervy, asi me neco chtelo potrestat za to, ze jsem hledal neco levnejsiho :P . Nakonec se to vyresilo tak, ze na kartu drahe polovicky jsme presoupli potrebnou castku (jeste ze ty prevody ve stejne bance trvaji par sekund) a ze tam nema takove omezeni jako ja.
Typek v pujcovne nam nakonec jeste za poplatek 10EUR (auto jsme meli na 8 dni) nabidl vetsi auto oproti sjednanemu :mrgreen:

Btw., behem reseni naseho problemu tam prisel jiny par (z Ruska), rovnez se zaplacenou rezervaci a rovnez na pozadavek na blokaci 700EUR jen nevericne hledeli a nakonec odesli s neporizenou, protoze je proste limit na karte nepustil pres :eh:

PS: mel jsem si tuto diskuzi pred odletem precist :-b

warman_cz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 15. 02. 2012, 17:19
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od warman_cz »

micaello píše:Tak zkusenost s pujcenim auta na Krete.


Na Krétě můžu doporučit http://www.thebestcars.gr/

Absolvovali jsme půjčení celkem tří aut v rozmezí tří let a celkem v pohodě. Slušné ceny, které se dají včasnou rezervací a kombinací akčních slev ještě o kousek snížit. Půjčovali jsme dvakrát Getz a jednou Pandu. Obě auta bez problémů, udržované a čisté. S nějakým tím škrábancem se musí počítat a pak se na něj ale ani moc nehledí. Getz měl v blatníku díru akorát na malíček velikou, ale to byla na autě asi ta nejzávažnější závada, co jsme našli.
Nabízí i pojistku bez spoluúčasti, ale přiznávám, že jsme ji naštěstí nikdy nemuseli využít, takže nevím, jak moc je to bez.

Jedinej problém jsme měli hned poprvé, kdy jsem musel těsně před cestou na letiště vyměnit kolo, protože přes noc jedna pneumatika úplně utekla. Čekal jsem, že budeme něco sepisovat, ale chlapík nás jenom politoval, že to s rezervou musela bejt blbá cesta a že se to stává denně, příště prej stačí zavolat a sám přijede pneumatiku opravit.

Když jsme vraceli auto naposledy, tak jsme chtěli auto odevzdat mezi 5 a 6 ráno, tak to říkal, že takhle brzo nepracuje, a že máme dát klíčky pod koberec u spolujezdce a napsat mu smsku, kde má auto hledat ;-)

Převzetí na letišti bylo vždycky tak na deset minut, nejdýl zabrala cesta k autu na parkoviště.
Placeno vždy hotově, bez zálohy a bez blokace.
Benzinu na začátku většinou tak 1/4, ale tuším, že se dala dokoupit plná nádrž při přistavení.


micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od micaello »

No ja objednaval puvodne Pandu, na tech 8 dni si rekli libovych 3.800,- CZK, on nam pak za tech 10EUR navic na miste dal Polo, melo par skrabancu, ale vse poctive sepsal do predavaciho protokolu. Na to pojizdeni pro dva po ostrove to bohate staci. Jen ta plna nadrz pak udela vir v penezence, aktualne stoji litr naturalu 1.80 EUR (litr nafty 1.30)
Co me prekvapilo, tak na mou otazku, kde je v aute lekarnicka, tak odpovedel, ze neni, ze nepotrebujeme :-b . Tohle mi prijde, zvlast pri stylu jizdy mistnich obyvatel, docela ulet..

warman_cz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 15. 02. 2012, 17:19
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od warman_cz »

Cena dobrá; my platili vždycky nějak v rozmezí 210 - 230EUR za 10 / 11 dní. Jednou jsme využili včasnou slevu, jednou zase věrnostní a taky mi to nepřijde taková pálka.

Zakreslení a zapsání škrábanců a boulí jsem si dycky zkontroloval taky, to jo, ale jak říkám, na konci jsme nikdy s papírem kolem auta nechodili a nezkoumali, jestli už to tam bylo, nebo je to nový. Přišlo mi to, jako takovej rozumnej a přitom slušnej přístup. Navíc se o to subjektivně člověk tolik nebojí, když vidí, že auto už má něco za sebou ;-) Souhlas, na ježdění po ostrově je Panda úplně v pohodě, dycky jsme nalítali okolo 700 km a v pohodě.

Lékárnička - dobrej postřeh, teď jsme zavzpomínali a ani jeden jsme si na ni v autě nevzpomněli, tak ji tam možná taky neměli. Stejně tak se ale nedokážeme rozpomenout na nějakou zásadní dopravní nehodu, co bychom v Řecku na ostrovech kdy viděli. Subjektivně se mi v Řecku na ostorvech jezdí příjemně. Kdo chce, tak jede rychle a rychle i předjíždí. Přejet polovinu Kréty mi přišlo mnohem příjemnější než jet z Prahy do Říčan.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od dejavu »

micaello píše:Tak zkusenost s pujcenim auta na Krete.
Rezervaci a platbu jsem provadel mesic predem pres pelikan.cz - pujcovna Alamo, sit pujcoven National (cena vysla o 30-40% lip nez mnou oslovene pujcovny pres telefon ci email primo na Krete). Po prichodu do pujcovny ve smluveny cas vyvstal problem: pozadovali blokaci na karte ve vysi 700EUR po dobu zapujcky.

V EU docela běžné. Loni jsem měl na tři dny auto v Miláně, bukováno přes Billiger-mietwagen, zprostředkovatel tuším Holidays auto, zápůjčka s plnou pojistkou bez spoluúčasti včetně podvozku a podobných blbostí. Dodávám, rozhodně nikoliv nejlevnější nabídka, přesto cena dobrá. Ve smlouvě bylo uvedeno, že pronajímatel může chtít zálohu.
Auto bylo od Enterprise, na místě chtěli blokaci 1500 euro. Podle mnoha zpráv na forech je to třeba v Itálii naprosto běžné.
Z toho důvodu mám na tohle kreditky, u kterých mi to je vcelku fuk, i když těch 1500 euro mi už taky přišlo dost...
V USA při podobných podmínkách pronájmu bývá blokace tak 100 dolarů, v Thajsku třeba v přepočtu 1500 korun.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od micaello »

Warman_cz : no my najezdili 1000km, nehody jsme potkali dve, lehci, o to vic me desily doslova desitky (ne-li stovky) pomnicku okolo vsech silnic (at uz ta jejich jedna rychlosilnice nebo ruzne uzke silnicky mezi vesnicemi).

dejavu: ja se prave s tak vysokou blokaci jeste nesetkal, proto me to zarazilo, nicmene jak jsem psal, precist si tohle tema pred tim, tak jedu pripraven L-)

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od dider »

mnohokrát vyzkoušeno, Budget nebo Avis si berou v Praze 20K blokaci (compact nebo intermediate). Je asi lepší počítat vždy s vyšší částkou.

Beerbar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 23. 02. 2011, 12:13
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Beerbar »

micaello: Hosi to jste me docela prekvapili. Moje zkusenosti z Recka jsou uplne jine. Pujcoval jsem si v roce 2010 na Thassosu v Herzu Pandu 5 dni/110 EUR s full insurance, placeno hotove, jeste nam to chlapik dovezl do hotelu (a zpet sel pesky :-D ) blokace zadna. Pak jsem si ze stejne pujcovny pujcil Suzuki Jimny 2 dny/65 EUR a stejne, placeno hotove, blokace zadna. s benzinem nam rekl at to vratime s tolik kolik tam je pri pujceni. V roce 2011 jsem si pujcoval na Zakynthosu Matize ( motor 0,8 s klimou :-D ) za 110EUR/ dny. Jmeno pujcovny uz si nepamatuju, nejaka mistni, kousek od hotelu, sefovala tomu mlada nemka. Placeno hotove, blokace zadna. Benzin stejne, vratit s tolik s kolik si pujcujeme.

chip
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 07. 12. 2013, 21:28
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od chip »


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od hafi »

Jsem zjistil, že když si rezervuju auto jinak než přímo přes stránky půjčovny, tak mi za to nenačtou míle do partnerského FFP.

(Nevím, jestli platí obecně, zkušenost je s Avis -> miles&smiles)

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od whiskey »

hafi píše:Jsem zjistil, že když si rezervuju auto jinak než přímo přes stránky půjčovny, tak mi za to nenačtou míle do partnerského FFP.

(Nevím, jestli platí obecně, zkušenost je s Avis -> miles&smiles)

to je nejaka blbost, ukazal si karticku, ked si preberal auto?

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od hafi »

jj, i v papírech co mi zůstaly je napsaný. Ale když už dlouho nebyly připsaný, tak jsem začal pátrat čímto a napsal jim email:
avis píše:Having reviewed the rental contract I shows your airline account number
was applied. However, it was denied to being booked via third party with
your travel agent.


Odpovědět