Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
Odpovědět
whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Online

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od whiskey »

Nazdar strateny synu. Dik za pobavenie takto v stredu rano. Nieco na tento sposob mi robili v Izraeli v Avise...


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Fabo »

My sme v Goldcare (Milano) vymakli na to pripoistenie, kedze zvysili zalohu proti tomu co reklamovali na internete a nestacil limit na vise (a Diners nebrali)...
Mala byt 800 eur, chceli nejak 1400. A este nas osmekli o dalsich skoro 50 eur na benzine.

Nabuduce idem na Avis alebo Hertz... po navrate som si to spocital, vyslo by to asi na rovnako, a ak by som este mohol dostat narodeninovu zlavu ako drzitel partnerskej karty, tak by to bolo este lacnejsie.

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od context »

presne tak, Diners v Goldcar neberú a na Vise som bol v strede periódy, takže to vyšlo s rezervou asi 8€, teda zbytok pobytu som obtieral MC...
Inak na Malte majú s Diners celkom chaos. Tvária sa, že ju akceptujú ako napr. Radisson, rezervácia prebehne a po týždni si napíšu o inú kartu.
Minulý rok sa v Radissone aj v Kempinski aj v DutyFree na letisku dalo platiť DC bez problémov.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od JackBrno »

Kamila:
Zas nějaký trapný SPAM...

simon1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 14. 06. 2010, 19:03
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od simon1 »

Ahoj,

má někdo tip, od koho půjčit auto v LA. Rádi bychom si půjčili auto první den ráno v LA a vrátili druhý den večer v San Franciscu. Datum by bylo pravděpodobně 17.-18.7. 25 nikomu z nás ještě nebylo.. Díky!


Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Alexx »

FTI.de umožňuje vybrat paket Super-Spar-PLUS Under 25 Special, na ty vaše dny je tam nějakých cca 20€ rozdíl oproti normální Super-Spar-PLUS. Všichni řidiči zdarma, vrácení v rámci Kalifornie zdarma, nějakou střední třídu (Chevrolet Cruze nebo podobné) mi to našlo 96€.

simon1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 14. 06. 2010, 19:03
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od simon1 »

Alexx píše:FTI.de umožňuje vybrat paket Super-Spar-PLUS Under 25 Special, na ty vaše dny je tam nějakých cca 20€ rozdíl oproti normální Super-Spar-PLUS. Všichni řidiči zdarma, vrácení v rámci Kalifornie zdarma, nějakou střední třídu (Chevrolet Cruze nebo podobné) mi to našlo 96€.


Tak bohužel, když zadám vyzvednutí ráno a vrácení večer, tak je to 192€. Ale to tak bude asi u všech půjčoven. Každopádně, díky za pomoc!

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od micaello »

Od koho si prosím půjčit auto na Hawaii? A jak řešit 100% krytí (s půjčovnou nebo přes 3rd party pojišťovnu..? třeba http://www.worldwideinsure.com )

Potřebuji 15.1. vyzvednout na letišti Kona a 21.1. vrátit na letišti v Hilo.

Máte někdo zkušenost s http://www.carrentalhawaii.com/ ? Nacenili celkem zajímavě Jeep Wrangler 2Door, $316 sakumprdum (CDW 100%- Collision Damage Waiver (full comprehensive and vehicle theft insurance with Zero excess) / EP- Extended Protection (increased third-party liability insurance coverage up to 1 Mio USD) / all additional drivers (over 25 Years of age) / Glass and Tires 100% / unlimited miles / airport provision and airport charges / all local taxes and Fees)

A pak něco podobného i pro Kauai - pickup i dropoff na letišti Lihue, 21.-26.1.

Předem díky za tipy :)

mato
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 11. 07. 2017, 10:46
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od mato »

micaello píše:Máte někdo zkušenost s http://www.carrentalhawaii.com/ ?

V 4/2017 sme cez nich mali pozicane 3 auta, postupne KOA, OGG a LIH.

Business owner sa vola Nick, je Svajciar a na emailove dotazy a niekolko ziadosti o zmenu casov/datumov reagoval okamzite (nakolko len casovy posun dovolil) a pomohol tak, ako som od neho chcel.

Auto vzdy od Alamo (mid SUV, vzdy vyslo 4x4 - na chlapikovu radu som nebral vacsie), vzdy full tank zdarma, ceny polovicne. Velka spokojnost a ak pojdem znova, tak cez nich.

EDIT: Borec tvrdil, ze Zero excess CDW sa vztahuje aj na nas (ako obcanov EU), ziadne 3rd party poistenie sme neriesili.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Globik »

micaello píše:Od koho si prosím půjčit auto na Hawaii?

Vyjádřím se jen k této první otázce :) (S dále uvedeným zprostředkovatelem zkušenost nemám a 100% pojištění mám zadarmo.)
Když vracíš auto v ITO, zaparkuješ na vyhrazených místech, opíšeš tachometr a benzín a jdeš na přepážku. Výjimkou je Alamo, kde u těch svých vyhrazených míst mají budku, ihned přijde člověk a auto si osobně převezme a vytiskne Ti stvrzenku, na které je uvedeno, že jim dlužíš nulu. Pokud pomineme větší komfort než když musíš sám jít na přepážku, u ostatních půjčoven pak teoreticky může dojít ke sporu, zda nějaká poškození již byla nebo nebyla, na dálku se To IMHO hůř řeší.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od micaello »

Díky vám oběma. Zatím jsem u Nicka objednal ten Big Island, s Kauai ještě uvidím.

Ten Wrangler podle toho, co od Nicka přišlo, bude od Alamo, takže dobré vědět, Globiku. Díky. Upřímně, na to, jak je na Hawaii drahé ubytování, tak ty auta jsou tam v tom poměru celkem za hubičku :D

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Globik »

micaello píše: Upřímně, na to, jak je na Hawaii drahé ubytování, tak ty auta jsou tam v tom poměru celkem za hubičku :D

Nick to má evidentně za hubičku. Platil jsem přímo u Alama na stejné relaci za cca stejnou dobu, přesně 4 dny (je to fuk, naúčtovali mi celý týden, protože to bylo méně, než kdyby účtovali po dnech) za prdítko (economy, naštěstí jsem měl ve finále o něco lepší, ale to není rozhodující) bez pojištění 190 dolarů včetně daní a poplatků:
Rates & Charges
1 Week(s) @136.80
$ 136.80
UNLIMITED MILEAGE
INCLUDED
Customer Facility Charge 4.50/day
$ 18.00
Concession Recovery Fee 11.11 Pct (11.11%)
$ 15.20
Rent Tax Surcharge $3.00/day
$ 12.00
Vehicle Licensing Fee
$ 2.44
General Excise Tax (4.17%)
$ 6.43

Estimated Total:
$  190.87

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od firefly »

Pravidelně si v USA půjčujeme auto od ALAMO, nikdy nebyl žádný problém, vždy jsme stihli vrátit včas. Napadlo mě ale, co by se stalo, kdyby se člověk někde nechtěně zasekl a nestihl vrátit přesně - např. půjčeno v 17.00, čili povinnost vrátit zase do 17.00. Jestli mají třeba nějakou alespoň 60 minutovou toleranci nebo by člověk opravdu musel uhradit další den navíc, i když by se zpozdil jen o tu jednu hodinu? Máte s tím někdo zkušenost? Zkoušela jsem hledat různě na netu, ale asi hledám blbě, nic jsem nenašla. Předem moc děkuji za odpovědi.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od dejavu »

Tuším, že tam nějaká drobná rezerva (půl hodina) je. Pak se platí poplatek, tuším 14 dolarů za hodinu (ale to asi záleží od denní sazby) a po více jak dvou hodinách celodenní sazba navíc. Letos jsem vyzvedával auto v Alamu v LAX o 45 minut dřív, než jsem měl objednáno. A taky si zaúčtovali asi 14 USD. Ale bylo mi to - tentokrát - jedno.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od firefly »

Já jsem na stránkách ALAMO na toto téma našla pouze toto:




There is generally a 29 minute grace period for daily rentals. If the vehicle is returned within 2 hours of the time it was rented on a subsequent day additional hourly charges will apply. If you return the vehicle 2 hours or more from the time it was rented on a subsequent day, you will be charged for an additional day of rental.

After-Hours Rental Car Returns
A vehicle that is returned after hours will not be checked in until the next business day. If returning after hours when a branch is closed, the customer is responsible for the vehicle until the satisfactory check in of the rental vehicle the next business day.

Právě že jsem nikde nenašla sazebník těch pokut, takže teď mám aspoň představu, že by to bylo kolem těch 14 USD za hodinu. Takže děkuji.


Odpovědět