Jízdenky Londýn

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Jízdenky Londýn

Příspěvek od Tony Smoke »

rtoldy píše:16.mája odlietam na 4 dni z Bratislavy na Stansted. Mám trochu viac otázok, dúfam že ma nukameňujete :D
08:05 priletím na Stansted, mám už zakúpený transfer s easyBus na Baker st. na 09:50. Dá sa to stihnúť? Idem iba s príručnou batožinou a čítal som, že je lepšie a rýchlejšie ísť s pasom.
Ďalšia moja otázka sa týka priamo Oyster card alebo Travelcard... Ktorá sa mi viac hodí? Budem ubytovaný v Hiltone v Hounslow, najbližšia stanica metra je Hounslow West v zóne 5. Oplatí sa mi kúpiť týždenný Travelcard na 5 zón alebo Oyster card? Pochopil som to správne že maximálny strop pre Oyster card za deň je £10,90 ? Čiže možem cestovať denne aj niekoľko kilometrov v tube, BUS, DLR, tram a nezaplatím viac ako tú sumu?
Vopred Ďakujem za rady :)


Myslim, ze za 1:45 by si nemal mat problem to stihnut, skor sa bojim, aby si sa nenudil. Ano, pas je dobra volba, s biometrickymi udajmi (s čipom) je najlepsi. Ak taky mas a ak maju na STN elektronicke brany na pasovke, chod cez ne. Aj keby ta brana s nejakeho dovodu nechcela pustit, tak ta zamestnanec zavedie k dedikovanemu okienku (aspon tak to fungovalo na LHR), takze preskocis fronty.
Kup si oyster card, rozumies tomu spravne, v zavislosti od zony, do ktorej sa maximalne dostanes v ten den, sa ti stanovi strop, pri ktorom sa potom cena za denny transport zastavi. Pri Zone 5 je to tych 10,90GBP. Enjoy London! :-bd


rtoldy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 138
Registrován: 03. 05. 2014, 18:04
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jízdenky Londýn

Příspěvek od rtoldy »

Tony Smoke píše:
rtoldy píše:16.mája odlietam na 4 dni z Bratislavy na Stansted. Mám trochu viac otázok, dúfam že ma nukameňujete :D
08:05 priletím na Stansted, mám už zakúpený transfer s easyBus na Baker st. na 09:50. Dá sa to stihnúť? Idem iba s príručnou batožinou a čítal som, že je lepšie a rýchlejšie ísť s pasom.
Ďalšia moja otázka sa týka priamo Oyster card alebo Travelcard... Ktorá sa mi viac hodí? Budem ubytovaný v Hiltone v Hounslow, najbližšia stanica metra je Hounslow West v zóne 5. Oplatí sa mi kúpiť týždenný Travelcard na 5 zón alebo Oyster card? Pochopil som to správne že maximálny strop pre Oyster card za deň je £10,90 ? Čiže možem cestovať denne aj niekoľko kilometrov v tube, BUS, DLR, tram a nezaplatím viac ako tú sumu?
Vopred Ďakujem za rady :)


Myslim, ze za 1:45 by si nemal mat problem to stihnut, skor sa bojim, aby si sa nenudil. Ano, pas je dobra volba, s biometrickymi udajmi (s čipom) je najlepsi. Ak taky mas a ak maju na STN elektronicke brany na pasovke, chod cez ne. Aj keby ta brana s nejakeho dovodu nechcela pustit, tak ta zamestnanec zavedie k dedikovanemu okienku (aspon tak to fungovalo na LHR), takze preskocis fronty.
Kup si oyster card, rozumies tomu spravne, v zavislosti od zony, do ktorej sa maximalne dostanes v ten den, sa ti stanovi strop, pri ktorom sa potom cena za denny transport zastavi. Pri Zone 5 je to tych 10,90GBP. Enjoy London! :-bd


Super, ďakujem za expresnú odpoveď. Hotel je trochu ďalej ale za 4* Hilton na 4 noci je cena za izbu 240€ celkom prijateľná si myslím :-)

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Jízdenky Londýn

Příspěvek od whiskey »

rtoldy píše:Super, ďakujem za expresnú odpoveď. Hotel je trochu ďalej ale za 4* Hilton na 4 noci je cena za izbu 240€ celkom prijateľná si myslím :-)

to je ktory Hilton? Najblizsie k Hounslow West na Picadilly Line su tie na letisku :) Cena dobra, aj keby to bol DoubleTree alebo Garden Inn.

rtoldy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 138
Registrován: 03. 05. 2014, 18:04
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jízdenky Londýn

Příspěvek od rtoldy »

whiskey píše:
rtoldy píše:Super, ďakujem za expresnú odpoveď. Hotel je trochu ďalej ale za 4* Hilton na 4 noci je cena za izbu 240€ celkom prijateľná si myslím :-)

to je ktory Hilton? Najblizsie k Hounslow West na Picadilly Line su tie na letisku :) Cena dobra, aj keby to bol DoubleTree alebo Garden Inn.


Je to presne tento ---> http://doubletree3.hilton.com/en/hotels ... index.html
Pôvodná cena bola 446€, teraz s 46% zľavou :clap:

rtoldy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 138
Registrován: 03. 05. 2014, 18:04
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jízdenky Londýn

Příspěvek od rtoldy »

Ešte jednu otázku mám. Vo štvrtok som objednával hotel. Vybral som si "ADVANCE PURCHASE" keďže to bolo najlacnejšie. Okrem iného sa tam píše, že sa plná platba požaduje pri rezervácii. Mne však z účtu neodišiel ani cent. Kedy mi to stiahnu, alebo ako to teda je? Podotýkam že objednávka je potvrdená, mám aj Confirmation number.

ADVANCE PURCHASE BOOK IN ADVANCE AND SAVE UP TO 20 PERCENT. FULL PAYMENT REQUIRED AT TIME OF RESERVATION.

This reservation requires a credit card deposit of £177.75 GBP which will be charged to your card.

If you use a debit/credit card to check in, a hold may be placed on your card account for the full anticipated amount to be owed to the hotel, including estimated incidentals, through your date of check-out and such hold may not be released for 72 hours from the date of check-out or longer at the discretion of your card issuer.


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Jízdenky Londýn

Příspěvek od whiskey »

rtoldy píše:Ešte jednu otázku mám. Vo štvrtok som objednával hotel. Vybral som si "ADVANCE PURCHASE" keďže to bolo najlacnejšie. Okrem iného sa tam píše, že sa plná platba požaduje pri rezervácii. Mne však z účtu neodišiel ani cent. Kedy mi to stiahnu, alebo ako to teda je? Podotýkam že objednávka je potvrdená, mám aj Confirmation number.


neboj, oni si to vcas stiahnu. Niekedy to trva par dni, nez sa to zjavi na vypise.

rtoldy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 138
Registrován: 03. 05. 2014, 18:04
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jízdenky Londýn

Příspěvek od rtoldy »

whiskey píše:
rtoldy píše:Ešte jednu otázku mám. Vo štvrtok som objednával hotel. Vybral som si "ADVANCE PURCHASE" keďže to bolo najlacnejšie. Okrem iného sa tam píše, že sa plná platba požaduje pri rezervácii. Mne však z účtu neodišiel ani cent. Kedy mi to stiahnu, alebo ako to teda je? Podotýkam že objednávka je potvrdená, mám aj Confirmation number.


neboj, oni si to vcas stiahnu. Niekedy to trva par dni, nez sa to zjavi na vypise.


No už je to 6 dní... Takže nemusím mať strach že by som býval pod mostom :D

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jízdenky Londýn

Příspěvek od j.ree »

Bré rano, nema nekdo 2 oysterky na prodej?

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jízdenky Londýn

Příspěvek od Fabo »

Jednu bych mel, ale asi je jednodussi vyridit si ji v LON nez abych to posilal do OSR

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Jízdenky Londýn

Příspěvek od rpet »

chtěl jsem na to reagovat už dřív, ale nějak mi to ušlo...

přiznám se, že mi to přijde jako nesmysl - Oyster karta se prodává pouze s vratnou zálohou £5 plus kredit - takže složitost prodeje OC v ČR s požadavkem na úhradu zálohy mi přijde docela zásadní při vědomí faktu, že OC si může koupit přímo v Londýně "na každém rohu"...

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jízdenky Londýn

Příspěvek od persona »

Historická poznámka: mám ještě jednu z července 2008 a to se neplatil žádný depozit (je to ta běžná, modrá, ne pro turisty).

Gabka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 01. 06. 2016, 13:10
Stav: Offline

Re: Jízdenky Londýn

Příspěvek od Gabka »

Ahoj, také se přidávám. My budeme bydlet tady: http://www.a-hotel.com/cs/velka-britani ... n-waterloo. Čili zóna jedna, cestovat zas až tolik neplánujeme - máme lístky na fotbal, takže jeden den pojedeme na Arsenal, cestu z letiště máme zajištěnou Stansted expresem. Jinak cesty v rámci zóny jedna. Budeme ale i s dětmi - 10 a 12 let. Dívali jsme se, že starší syn by snad měl mít levnější oystercard, nevíte, kde se dá pořídit? Jestliže se dospělácké dají pořídit v automatu, budou tam i dětské? Nebo je potřeba osobně navštívit nějaké turistické centrum? Mladší syn by měl mít dopravu zdarma, ale tápeme v tom, jak ho dostaneme v metru přes zábrany, když nebude mít čím kliknout a vrátka sem mu neotevřou.. Nebo je nějaká karta, která ho bude opravňovat k dopravě zdarma, kterou by přikládal? Děkuji za odpovědi.


Odpovědět