Výlet z Miami na Bahamy

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
Odpovědět
firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 590
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Výlet z Miami na Bahamy

Příspěvek od firefly »

Prosím, nemá někdo zkušenost s jednodenním výletem lodí z Miami, případně z Fort Lauderdale na Bahamy? Za 3 týdny letím do Miami a tento výlet by mě dost zajímal.
Předem děkuji.


firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 590
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Výlet z Miami na Bahamy

Příspěvek od firefly »

Takže zkušenost již mám a mohu tedy sama sobě odpovědět, třeba se to bude někomu hodit. :D
V hotelu , kde jsme byly ubytovány, seděl u recepce chlapík, u kterého se daly zakoupit různé výlety ( Everglades, Key West atd..a samozřejmě i plavba na Bahamy), tak jsme toho využily a za 149 USD jsme koupily celodenní výlet na Bahamy.
Ráno v 6.00 pro nás k hotelu přijel bus, který nás dovezl do Fort Lauderdale do přístavu Port Evereglades. Dostaly jsme náramky na ruku a v terminálu jsme se odbavily, včetně kontrol podobných jako na letišti, přece jen , opouští se území USA, takže musíte mít u sebe pas!!
V 8.00 byl nástup na palubu a v 9.00 se odplouvalo.
Loď byla pohodlná, dalo se sednout, kam člověk chtěl, pouze salonek pro 1.třídu byl vymezen pro cestující této kategorie.
Dalo se koupit teplé i studené občerstvení a asi po 30 minutách po vyplutí se otevřel i bezcelní obchůdek a hrací automaty.
Smělo se i vyjít na horní palubu, kde ale bylo jen pár míst k sezení, takže tam jen tak chvilku postát.
Ve 12.00 jsme přistáli v přístavu Freeport na Grand Bahama. Na naši onáramkovanou skupinu čekal autobus, který nad dovezl k Port Lucaya Marketplace a v 17.00 nás opět zde naložil a odvezl zpět do přístavu k naší lodi.
Čili bylo skoro 5 hodin času a dalo se buď jít na pláž a koupat se nebo se jen tak procházet v okolí.
Sice jsme měly s sebou plavky, ale nějak se nám nakonec nechtělo se někde převlékat, takže jsme koupání vzdaly a užily jsme si to jen tak na místě.
Koupily jsme nějaké blbůstky, odeslaly pohledy ( do Česka dorazily za 12 dnů! :clap: )a v 17.00 jsme nastoupily do našeho busu a jely do přístavu.
V terminálu bylo nutné vystát dost dlouhou frontu na kontrolu, u okénka jsme dostali nějaké potvrzení, že jsme byli zkontrolováni, tento papír jsme odevzdali v další frontě a směli jsme nastoupit na loď.
Cesta zpět probíhala stejně jako sem, 3 hodiny.
Po přistání ve Fort Lauderdale nás čekala imigrační kontrola ( vstup na území USA), ale bez snímání otisků prstů a focení. Opět byl přistaven náš autobus od agentury, která výlet pořádala a rozvážel nás do hotelů. Ve 23.00 jsme byly v našem hotelu.
Výlet byl fajn, sice cena vysoká, ale zážitek to byl.
Pokud by byl zájem, mohu vložit pár fotek.
TR z cesty do Miami tentokrát nepíšu, protože se vůbec nic mimořádného nestalo, vše bylo OK a na čas.
PRG - LHR s BA a LHR - MIA s AA, zpět to samé. Oba dlouhé lety s B 777.

Odpovědět