Ubytování v NewYorku + městská doprava

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od xmenadis »

micaello píše:A co takhle si pres ten booking rezervovat hotel s moznosti bezplatneho zruseni? Ja to tak delam v 90% pripadu..cena je obcas oproti direkt rezervaci, ktera nejde zrusit, cca. o 10% vetsi, ale uz se mi tak podarilo diky slevam dva - tri dny pred prijezdem mnohem vice usetrit :lolno: , pripadne ti porad zustava sance nechat si ten pokoj/hotel, co sis rezervoval.

Tak abych to nakonec nějak rozseknul, zvolili jsme tenhle postup, jelikož se nakonec objevily trochu obstojnější nabídky v Brooklynu a rezervovali hotel tam a teď jenom vyčkáváme, jestli se objeví nějaké lepší nabídky ideálně přímo na Manhattanu a kdyžtak to zrušíme. Když se tak dívám třeba na datum 10.-20.3. a vidím ROW u Times Square za 35k Kč, tak celkem slintám a doufám, že se tohle objeví i na ten květen :mrgreen:


firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od firefly »

Myslela jsem, že už se do NY nepodívám, že mi bude stačit mých 10 pobytů, ale tato diskuze mě "namlsala" tak, že jsem minulý týden využila nabídky přímého letu s AF za dobrou cenu 12.300 Kč a zakoupila letenky na říjen.
Předběžně jsem si přes booking rezervovala opět Pennsylvanii ( cena za 4 noci pro 2 osoby se všemi daněmi a taxami 25.000 Kč). Pokud se ale naskytne něco poněkud levnějšího v okolí, budu to hlídat. Minule jsem byla v hotelu CARTER, viz můj TR z roku 2013, tam jsem byla velmi spokojená ( umístění cena), ale letos je zatím nedostupný, údajně tam probíhá velká rekonstrukce.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od pepa007 »

Můžu se zeptat proč si kupuješ letenku 7 mešíců dopředu? Za 12 300 se dá bežně koupit letenka s odletem za týden, takže kvůli ceně asi ne. Nikoho nesoudím, jen mě zajímá ta motivace. Děkuju :-)

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od firefly »

Bohužel zatím jsem nikdy nenarazila na výhodnou letenku PRG-JFK bez přestupu týden předem. Jsem zvyklá vždy kupovat letenky s větším časovým předstihem. Sice nechápu, jaký smysl měl ten dotaz, ale odpovídám.

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od xmenadis »

Hádám, že se jedná akorát o codeshare Delty? Mě tenhle přímý let nikdy moc nebral.Jednak Delta a jednak 767, celkově nic moc lákadlo :) Já dal opět přednost PRG-LHR s BA a LHR-JFK s AA Triplem.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od Globik »

xmenadis píše:Hádám, že se jedná akorát o codeshare Delty? Mě tenhle přímý let nikdy moc nebral.Jednak Delta a jednak 767, celkově nic moc lákadlo :) Já dal opět přednost PRG-LHR s BA a LHR-JFK s AA Triplem.

V čem je lepší AA než Delta a tripl než 767?

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od xmenadis »

AA v tom, jak moderně mají vybavené letadlo... a Tripl oproti 767 jsou jen sympatie, nic víc :)

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od micaello »

xmenadis píše:AA v tom, jak moderně mají vybavené letadlo... a Tripl oproti 767 jsou jen sympatie, nic víc :)


Ahoj :) , mohu se zeptat, jaks to nakonec vyřešil s hotelem? Uvažuju, že si splním sen a strávíme v NYC Vánoce, konkrétně termín 23.-29.12.
Zatím mám vyhlídnuté nějaké AirBnB ve Upper East Side a Williamsburgu (cena celkem cca. 22tkč), případně pak hotely v Long Island City kolem 20tkč (Boro - www.borohotel.com nebo Paper Factory - http://www.paperfactoryhotel.com/).
Nejsem si jistý těma lokalitama, jestli to je jako výchozí bod OK. My hodně po destinacích nachodíme (třeba v Římě v lednu 20-25km za den), pozorovat domy, ulice, lidi..
Také jsem uvažoval, že bych třeba vzal na první 4 noci AirBnB (a udělali bychom si tam Vánoce i s malým stromečkem) a pak na poslední dvě noci vzal nějaký zážitkový hotel třeba přímo na TSq. nebo někde na Manhattanu přes tu appku Hotel Tonight..

Btw., absolvoval někdo vyhlídkový let helikoptérou nad NYC? Stojí to za ty peníze (15-20min. cca. $180/os)? (a letecký zážitek, když jsme tu na leteckém fóru :D )

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od xmenadis »

Nakonec jsme zvolili Bklyn House Hotel v Brooklynu http://bklynhousehotel.com/ ... lokace je taková, no, v noci jsem se malinko bál :D Ale hotel pěkný, moderní, metro (v tomhle případě nadzemka) kousíček a s přímým spojením do Downtownu a Midtownu (linky J a M)... cena za 7 nocí byla $1026 + daň 14,75 % + $3,5 městská daň za noc, takže asi $1200. Hotel Pennsylvania u Penn Station vycházel cenově o něco dráž a klidně bychom jej vzali, ale bylo plno :? Při těch sedmi nocích nebyl hotel v Brooklynu problém, jen se musel člověk vždycky nějak dopravit metrem na Manhattan.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od dejavu »

Helikoptera super. Doporucuju!

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od whiskey »

dejavu píše:Helikoptera super. Doporucuju!

Presne tak! Sice to uz bolo davno, mam z toho letove zabery Twin Towers, ale pokial ma pamat neklame, super zazitok :-)

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od micaello »

Omlouvám se, že s tím otravuju, ale musím se zeptat.

Pro New York a to, co tam chci vidět, mi přijde skvělý NY City Pass za $116 (Empire State Building main deck+ = 2 visits in one day, The Met, American Museum of Natural History, Statue of Liberty & Ellis Island, Intrepid Sea, Air & Space Museum and Top of the Rock).
Jenže v tom jsou jen základní vstupy, proto se chci zeptat, jestli stojí za to nechat se vyvézt až na Top Deck Empire State Building (mám rád výhledy, ale když budu i na Top of the Rock..), jestli má cenu si připlácet za vstup do koruny Sochy Svobody..

Jen u toho Intrepidu bych si asi rád připlatil za Space Shuttle pavilon, ale to jde pokud jsem to dobře pochopil, dokoupit na místě..

Díky.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od pepa007 »

micaello píše:Zatím mám vyhlídnuté nějaké AirBnB ve Upper East Side a Williamsburgu (cena celkem cca. 22tkč), případně pak hotely v Long Island City kolem 20tkč (Boro - http://www.borohotel.com nebo Paper Factory - http://www.paperfactoryhotel.com/).
Nejsem si jistý těma lokalitama, jestli to je jako výchozí bod OK. My hodně po destinacích nachodíme (třeba v Římě v lednu 20-25km za den), pozorovat domy, ulice, lidi..


Upper East Side je jediný na Manhattanu. Sama o sobě to podle mě není moc zajímavá čtvrt, ale jako výchozí bod to není špatný. Kousek do Central Parku, Guggenheim Museum, Bohemian National Hall,.. a pak směrem dolů. Dá se dojít pěšky (třeba po Broadway) fakt až dolů k Raging Bull – ten je úplně na začátku Broadway – je to tak hodinku pěsky, taky rád chodím :-) Ale dá se z toho udělat celodenní procházka a stavit se u všech možných zajímavostí.

Na takový příjemný procházky je ale podle mě nejlepší oblast dole pod 14. ulicí – East Village, West Village, SoHo, Nolita,.. Prostě ta oblast kde nejsou mrakodrapy. Tam by to naopak bylo blíž z Williamsburgu, i když je to přes řeku. Nevím jistě jestli se po Williamsburg Bridge dá jít pěšky, ale řek bych že jo. Nebo si uděláte procházku dolů do Brooklynu a vezmete to pak přes Brooklyn Bridge :-)

Abych to shrnul - jestli chcete takovej ten "filmovej" New York = mrakodrapy, velký domy, zácpy a tuny lidí, tak asi lepší nahoře z Upper East Side. Jestli chcete ten relaxovanější New York se spoustou kavárniček, bister a kuchyně z celýho světa, tak dole.

Hotel poblíž Times Square rozhodně nedoporučuju. Okolí TS je podle mě hnus, nejspíš zaplatíš nekřesťanskou cenu, a celkově to asi nestojí za to.

Prej i samotnej Williamsburg a Brooklyn je moc hezkej a super cool, i když trochu hipster (což je east village taky), ale tam neporadím, nikdy jsem tam nebyl, vždycky jsem si vystačil s Manhattanem :-)

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od micaello »

Ahoj Pepo,

Moc díky za komentář! Pomohl mi rozhodnout, vzal jsem Airbnb ve Williamsburgu (a ano, ten most je i pro pěší =) ), snad mi to paní potvrdí :thumbup:

A přesně, jak jsi to napsal, jsme pochůzkáři, takže vemem určitě jeden den metro na konec Brodwaye a projdem to odshora dolů po svých.

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od xmenadis »

pepa007 píše:fakt až dolů k Raging Bull – ten je úplně na začátku Broadway – je to tak hodinku pěsky, taky rád chodím :-) Ale dá se z toho udělat celodenní procházka a stavit se u všech možných zajímavostí.

To bych určitě přidal, protože hodinu jsem šel od Canal St k Intrepidu... od Columbus Circle po Battery Park je to nějakých osm kilometrů pešky, takže rychlejší chůzí bez zastavení by to bylo tak na hoďku a půl, si myslím :) Ale jinak rozhodně souhlasím, procházka to bude hodně pěkná a člověk pozná hodně věcí na Manhattanu :) A taky se mi moc líbí oblast Union Square, Washington Square parku, East Village, Lower Manhattan, apod. Doporučuji to celé projít, včetně třeba China Townu, Little Italy... a hlavně i ochutnat :thumbup: Resp. ono obecně asi po celém New Yorku jsou všude perfektní restaurace... já se řídil doporučeními, co mi nabízel Google a musím říct, že nezklamal. Měl jsem samozřejmě i nějaké tipy od známých, nebo třeba i z videí Caseyho Neistata (doufám, že nejsem jediný, kdo jej sleduje :D ) a hlavně zkušenosti z minulého roku, kde jsem chtěl zajít znovu.


Odpovědět