Ubytování v NewYorku + městská doprava

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od xmenadis »

Zdravím všechny,

v září odlétám do New Yorku, kde zůstanu tři dny a následně se přesouvám jinam. Raději se chci informovat s předstihem. Vzhledem k tomu, že jsem si v zahraničí nikdy ubytování a cestování nezařizoval sám, tak jsem zmaten jak lesní včela, nevím, na co si dávat pozor, jak vybírat, apod. Tudíž na vás mám několik dotazů :wave:

Ubytování
Potřebuji najít ubytování na dvě noci v New Yorku. Nechci bydlet zrovna na nějaké ubytovně, ale ani aby to nebylo přehnaně drahé. Co jsem se díval na Booking, tak často nějaký tříhvězdičkový hotel vyjde na dvě noci pro dvě osoby $400+, což sice není úplně nejhorší částka, ale zrovna málo to není... Otázka tedy je: Dá se sehnat i levnější ubytování s podobnou kvalitou? Vyžaduji akorát nějaké normální prostředí hotelu (hlavně čistotu), ideálně i s bezplatnou WiFi a v rozumné dostupnosti od nejznámějších turistických částí New Yorku. Dvě noci pro dvě osoby.

Vůbec nejlepší by bylo, kdybyste mi dali přímo nějaké konkrétní tipy, se kterými máte osobní zkušenost, jelikož věřím, že je zde mnoho lidí, kteří byli v New Yorku a ne jednou.

Já osobně našel třeba hotel Country Inn v Queensu. 9340 Kč pro dvě osoby na dvě noci je sice víc, než bych ideálně chtěl, ale zase je tam dobrá dostupnost do centra, což se o Hiltonu v Newarku říct asi tolik nedá, byť ta cena je na Hilton poměrně lákavá. Ale nemám vůbec žádnou zkušenost s hromadnou dopravou v USA, takže spíš asi řekněte vy, jestli třeba ta lokalita je pro turistu přijatelná.

Městská hromadná doprava
Už jsem zkoušel trochu Googlit a našel jsem, že v New Yorku je nějaká MetroCard, která by měla stát $31 na sedm dní a údajně by měla platit na celé metro, autobusy a ještě něco dalšího. Není v tom nějaký háček? Přijde mi to nějaké levné :D Respektive jsem čekal mnohem větší částku...

Je cestování metrem po New Yorku bezproblémové? Ještě trochu uvažuji o půjčení si auta na celou dobu pobytu v USA, ale počítám, že tím se stejně do centra New Yorku moc jezdit nedá.

Pokud mě ještě něco napadne, na co se zeptat, tak to připíšu. Vím, že zjišťování tři a půl měsíce dopředu je asi trochu zbytečné, ale rád mám vše zařízeno předem a hlavně nevím, jak je to s cenami, jestli v průběhu července a srpna nejsou hotely o dost dražší, apod. Předem vám všem děkuji za případné tipy a rady.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od Globik »

- zkus místo googlení to dát do vyhledávače tady na fóru, informací je tady dost
- slušná ubytování za dobrou cenu jsou v Long Island City (což je to, co jsi si vybral),je to hned naproti střednímu Manhattanu a spojení metrem skvělé; v létě je to ovšem samozřejmě mnohem dražší, ta cena mě šokovala
- v tom týdenním lístku je opravdu vše, kromě vlaků,expresních busů a letištního přibližovacího vlaku, háček v tom jinak není
- auto si do města neber,nedoplatíš se za parkování; půjčovné ukonči a pak si vem nové auto; spousta newyorčanů auto nemá (jinak ve Státech věc nemyslitelná)

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od xmenadis »

Já tady na fóru zkoušel hledat a pročítal jsem si i nějaké info, ale většinou to bylo několik let staré, tak nevím, zda ještě relevantní. Například, jestli se za tu dobu nezměnila úroveň hotelu, nebo obecně, jestli se něco nezměnilo.

Každopádně díky za info, posunul jsem se zase o kus dále :)

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od dejavu »

Ubytování: možnou alternativou je Airbnb a podobné služby. Ušetřit se dá dost. Ale rezervace hotelu je jistě jednodušší varianta.
Dobrá dostupnost do centra je i z Jersey - Hobokenu a okolí. Jezdí metro a busy, obvykle budeš za 15 minut v centru NY. Ale neplatí na to ta jízdenka pro NY, jedna jízda je tuším za 2,5 USD. Hotely jsou přes řeku o něco levnější. Tip: Super 8 North Bergen, před hotelem stojí hned bus.

Projet se autem přes NY přes mosty je super zážitek, ale úplně v centru stojí parking, jak psal Globík, raketu.

David97
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 25. 01. 2016, 14:34
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od David97 »

Pokud chcete zůstat na Manhattonu, tak si připravte na řádově o 40% vyssi ceny, nez treba v metrem dobre dostupnem Brooklynu.
Moje oblibene misto je v oblasti Greenwich Village ci Chelsea, kde je spoustu baru, restauraci a proste to tam prijemne zije.
Mrknete se na EDIT ADMIN - odkaz smazán, tam jsem zatim vzdy nasel dobre nabidky. Pri tom poctu nabidek je dobre pouzit filtr, ktery vam pomuze najit to prave. New Yorku zdar :-)


MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od MarcosFT »

Nejlepsi ubytovani pro NYC je Airbnb. Ta karta stoji celkem 32 dolaru protoze dolar se plati za kartu. Plati to uplne na vse vcetne lanovky na Roosvelt Island coz je celkem hezka atrakce pro turisty. Neplati na AirTrain na JFK ale plati na autobus ktery odjizdi na JFK ze zastavky metra (jednu zastavku pred Jamaica station vystoupit, v metru jsou ukazatele na autobus na letiste).

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od pepa007 »

Jen bych opět upozornil, že reagujete na rok staré příspěvky :-)

Ne že by téma ubytování v NYC nebylo věčně aktuální. Já bych doporučil zkusit ještě aplikaci HotelsTonight. Většina bookovacích aplikací je hroznej s**t, ale tohle je jedna z mála, kde jsou fakt velmi dobrý last minute dealy (50-80% slevy apod.). Ale fakt last minute, třeba 2 noci předem.

Nicméně pokud není úplně hlavní sezóna, tak se i na AirBnB dají sehnat dobrý last minute dealy. Když někomu napíšete, že uvažujete o jeho bytě a kolik by byla celková cena, tak pokud to má prázdný, tak vám to často nabídne třeba za polovic. Hodně samozřejmě pomůže když máte perfektní recenze od předchozích hostitelů :-)

Na téma městská doprava bych doporučil fakt Uber nebo klasický žlutý taxi. Metro na delší vzdálenosti. Autobusy jsou naprosto nepoužitelný.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od micaello »

Nj, jenže Hotels Tonight, minimálně v Evropě, má ve své databázi jen ty "lepší" hotely (spousta butikových a artových zařízení apod.), takže to není nic pro backpackery nebo lidi, co šetřej :problem:

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od pepa007 »

micaello píše:Nj, jenže Hotels Tonight, minimálně v Evropě, má ve své databázi jen ty "lepší" hotely (spousta butikových a artových zařízení apod.), takže to není nic pro backpackery nebo lidi, co šetřej :problem:


To souhlasí. Ale proto je super, když tam hotel co normálně stojí $300 seženeš třeba za $100, ne? Ale NYC obecně není moc destinace pro backpackery..

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od jencik »

V NYC sa da zohnat v pohode byvanie za 20-30$ na noc aj s taxami, ide to aj pri hosteloch, ale hlavne apartmany alebo airbnb. Samozrejme v pesej dostupnost metra a kratkej dojazdnej doby na Manhattan

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od Fabo »

pepa007 píše:Jen bych opět upozornil, že reagujete na rok staré příspěvky :-)


Ja mam dojem, ze jednoprispevkovy reaktant chtel jenom dotahnout traffic na svou stranku...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od whiskey »

Fabo píše:
pepa007 píše:Jen bych opět upozornil, že reagujete na rok staré příspěvky :-)


Ja mam dojem, ze jednoprispevkovy reaktant chtel jenom dotahnout traffic na svou stranku...

To som napisal aj ja 2 hodky dozadu, ze tu ludia diskutuju o prispevku spammera, a moj post zahadne zmizol...

Admin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 439
Registrován: 24. 12. 2000, 00:00
Oblíbené typy letadel: Boeing 747, Boeing 777, Airbus A330
Pohlaví: muž
Bydliště: fórum
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od Admin »

Spamový odkaz v původním příspěvku jsem smazal, takže se můžete vrátit k diskusi k tématu.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od MarcosFT »

Ta appka hotel tonight funguje vldmi dobre na hotely v Brooklynu, sam jsem to nevyzkousel ale jen tak jsem to na mobilu proklikl a ceny tam byly hezke, treba 60 ecek za Best Western na danou noc.

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od xmenadis »

pepa007 píše:Jen bych opět upozornil, že reagujete na rok staré příspěvky :-)

Zase nepřeháněj, je to "jen" osm měsíců staré :D

Každopádně díky, že jste mi tohle téma připomněli. V květnu se znovu chystám do New Yorku, ale tentokrát už na déle jak dvě noci. Když se aktuálně podívám na ceny hotelů, tak jsou poměrně šílené. Je to dáno jen tím, že je to až za tři měsíce? Já tak tajně doufám, že za dva měsíce ty ceny budou někde jinde, protože tohle je ještě o dost dražších než $200 za noc v Hampton Inn Madison Square Garden, co jsem platil minulý rok v září v době nějakého summitu. :crazy:


Odpovědět