Ubytování v NewYorku + městská doprava

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od xmenadis »

Tak jak pro koho... já měl za sebou dvanáct hodin cestování s tím, že jsem se téměř nevyspal a stejně se mi Air Train a LIRR zdálo jako ok volba a taky celkem bylo :D 35 minut je reálných se štěstím na přestup, jinak spíš 45 minut. Ale 60-90 je fakt už přehnaných... tam ti ani nemá tolik času co zabrat. Jel jsem to čtyřikrát a vždy jsem se pohyboval okolo těch 45 minut. To je tak cesta metrem přes hodinu, ale ne LIRRem.


firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od firefly »

Dnes jsem se vrátila z NY, tak mohu doporučit hotel, kde jsem byla tentokráte ubytovaná. Původně jsem samozřejmě zamýšlela opět spát v Pennsylvanii, ale při projíždění vyhledávačů jsem narazila na Riverside Tower Hotel na západní 80.ulici. Cena byla velice příznivá - 884 dolarů za 5 nocí. Bylo to něco jako apartmá, velice zvláštně a šikovně řešený pokoj. Byly jsme dvě a každá jsme měla svou ložnici se samostatným vchodem, mezi pokoji byla místnůstka, kde bylo WC a sprchový kout, do té jsme měla každá svůj vstup. V každé ložnici bylo umyvadlo, skříň a postel. Já měla dvojpostel, vedle byla jen postel pro 1 osobu, k tomu ještě stůl + 2 židle, lednice a mikrovlnka. V každé ložnici byla TV. Samozřejmě žádný luxus, pro náročné to rozhodně není, ale pro lidi, kterým jde jen o to se v NY levně vyspat a mít své WC a sprchu, je to jistě dostačující. Takže při mém 11.pobytu v NY jsem opět měla kliku na ubytování.
Příznivý dojem z hotelu byl završen i tím, že po odhlášení nám samozřejmě ochotně uschovali kufry a zcela zdarma.
Hotel je na pěkném místě, u řeky Hudson. Před hotelem je stanice busu M5, který jede po 5.avenue až dolů na South Ferry Terminál. Asi 4 minuty chůze od hotelu, na Broadwayi je stanice busu M104, který jede po 7.avenue a končí u Port Authority. Též je tam stanice metra č.1.
Ovšem musím varovat ty z vás, kdo jste zvyklí na Hilton a podobné, radši ani tento můj text nečtěte, tohle by pro vás fakt nebylo. Hotel vypadá poněkud omšele.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od firefly »

Ještě k New Yorku. Minulou neděli 23.10. jsem v dolní části Manhattanu viděla určitě víc než 10 mužů, oblečených jako ortodoxní Židé, čili pejzy, černý oblek, klobouk atd... a v ruce měl každý z nich takovou tu dlouhou kytku, možná kosatec, nevím, kytky moc neznám a ve druhé ruce asi citron nebo něco podobného a zastavovali chodce a něco jim vnucovali, mě nezastavili, takže nevím, o co šlo.
Tak se ptám, neví-li někdo z vás, co to mělo znamenat? Nebyli spolu pohromadě, vždy byl jen jeden, ale kroužili v ulicích a jeden dokonce stál v metru nahoře u eskalátorů a oslovoval cestující a vždy měli v ruce tu kytku a ten asi citron.
Toto jsem viděla jen v tu neděli, pak další dny už ne.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od persona »

Hotel je trochu spartánský (rozhodně nemusím mít Hilton; Ramada nebo Quality Inn či LaQuinta mě plně uspokojí), ale čekal jsem to horší. :-) Ad ortodoxní: a nebyli to zaměstnanci B&H Photo Video na vycházce? :-)

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Online

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od whiskey »

persona píše:Ad ortodoxní: a nebyli to zaměstnanci B&H Photo Video na vycházce? :-)

=))


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od pavelpmi »


firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od firefly »

To je zajímavé, možná by to mohlo být ono. Bylo to v neděli 23.10.2016.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od micaello »

Taková zajímavost k oblíbenému hotelu Pennsylvania od firefly :wink:

http://mobil.idnes.cz/nejstarsi-pouziva ... b_tech_oma

speedy_r
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 73
Registrován: 08. 05. 2018, 15:41
Oblíbené typy letadel: A350
Pohlaví: muž
Bydliště: BTS/VIE
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od speedy_r »

nechcem zakladať nové vlákno, tak sa spýtam tu...

o 2 týždne idem prvý krát do USA a pozerám sa po nejakej SIM karte (mám MTXC ale tá má v US obmedzenie)... Najlepšie mi vychádza za 30$ Tourist plan od T-mobile a potom Ultra mobile za 29$. Poznáte niečo iné? Ďakujem každému

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od zbozivulekral »

Ten T-Mobile je skvělej. Ještě pak AT&T daily plan za $3 denně, ale v tom je jenom 100 mega na den a to je sakra málo.

Jenyk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 04. 12. 2009, 21:28
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od Jenyk »

Doporučím nechat si SIM v obchodě rovnou vložit do telefonu a aktivovat. Zdaleka ne každá SIM v USA funguje s každým telefonem. Rozchození také může chvíli trvat.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od dejavu »

Vždy bereme T-Mobile, spolehlivé, funkční. V obchodě nastaví, aktivují.

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od PavelD »

Já si koupil SIMku už tady, na https://www.simusa.cz/
protože jsem chtěl mít jistotu. Objednal jsem datum, od kterého má být
aktivována, klaplo to, a měl jsem SIM aktivní už v letadle po přistání.

speedy_r
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 73
Registrován: 08. 05. 2018, 15:41
Oblíbené typy letadel: A350
Pohlaví: muž
Bydliště: BTS/VIE
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od speedy_r »

zbozivulekral píše:Ten T-Mobile je skvělej. Ještě pak AT&T daily plan za $3 denně, ale v tom je jenom 100 mega na den a to je sakra málo.

100MB je žalostne málo :D

Jenyk píše:Doporučím nechat si SIM v obchodě rovnou vložit do telefonu a aktivovat. Zdaleka ne každá SIM v USA funguje s každým telefonem. Rozchození také může chvíli trvat.

S jablíčkom nebude, dúfam, žiaden problém.

dejavu píše:Vždy bereme T-Mobile, spolehlivé, funkční. V obchodě nastaví, aktivují.

Majú aj nejaké "stánky" na letisku?

PavelD píše:Já si koupil SIMku už tady, na https://www.simusa.cz/ protože jsem chtěl mít jistotu. Objednal jsem datum, od kterého má být aktivována, klaplo to, a měl jsem SIM aktivní už v letadle po přistání.

Lycamobile som pozeral ako asi druhú možnosť, no môžeš si ju kúpiť aj priamo od nich a lacnejšie.

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od xmenadis »

Já taky vždy kupoval T-Mobile a vždy bez jediného problému... Huaweie (P8 a P20 Pro), iPhony, Galaxy S7, Motorola, OnePlus, vše bez problému funkční... Stánek na letišti, tuším, nemají, nebo jsem jej tam nikdy aspoň neviděl (JFK), každopádně jsem jej nikdy moc nepotřeboval, je tam T-Mobile ve městě na každém rohu, tak mi stačilo dojet na Penn Station a koupit až tam :wink:


Odpovědět